FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Gloria Bistrita - Steaua 5-4 dupa prelungiri si lovituri de departajare

«1235»
Virgil26.10.2009 06:51

Miercuri 28 octobrie 2009, de la 20:15, Steaua va intalni la Bistrita, pe Gloria. Meciul va conta pentru optimile Cupei Romaniei. Conform regulamentului se va juca un singur meci, prima echipa extrasa din urna urmand a organiza meciul pe propriul teren. Sansa a apartinut echipei bistritene.

 

Meciul va fi transmis pe Pro TV si www.sport.ro

 

Desi clasata pe ultimul loc al clasamentului, Gloria nu va fi deloc un adversar usor de depasit. De trei etape de cand la conducerea tehnica a venit maestrul Florin Halagian, echipa bistriteana nu a mai cunoscut infrangerea obtinand doua rezultate de egalitate in deplasare, cu Steaua si Dinamo si o victorie cu 2-1 in fata Otelului. Se poate trage concluzia ca ardelenii sunt, nu neaparat pe val, dar in urcare.

 

Steaua insa e team-ul care dupa demiterea lui Bergodi nu se mai regaseste. Comparand perioada cand la pupitrul tehnic se afla Bergodi si se marcau cate doua goluri de meci si Steaua crestea in valoare, omogenitate si mentalitate, cu perioada de cand a venit acest prafuit Stoichita, Steaua nu se mai regaseste. Noroc cu Zapata si Dayro.

 

Apararea prezinta carente. Rada nu se ridica la inaltimea veteranului Petre Marin. Golanski e tot mai nervos. Din centrul apararii se vede din avion ca lipseste un jucator de talia lui Goe. La mijloc Toja nu e constant. Alterneaza jocurile bune cu cele in care nu prea se vede. In atac Kapetanos nu se mai intalneste cu golul, iar Surdu si Szekeli ne enerveaza cu faze de cascadorii rasului. Cred cu tarie ca daca s-ar fi continuat cu Bergodi, toti acesti jucatori ar fi fost mai bine pusi in valoare.

 

Cu toate acestea speram ca jucatorii Stelei sa joace cu inima, sa faca un meci bun si sa se califice in sferturile acestei competitii. E foarte important pentru noi.

 

Steaua ORICE-AR FI/NOI MEREU TE VOM IUBI!

 

SUNTEM NOI, Steaua SUNTE NOI!

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE26.10.2009 07:41

Vine cineva la meci din Bucuresti? :steag_cruce_invers:

Maye26.10.2009 07:42

Nu vor trage pentru calificare.

red&blue_boy26.10.2009 08:28

Parca vad ca iar da Gigi ordin sa joace cu echipa a doua,da-o incolo de cupa,pentru el nu conteaza,daca nu ies ceva bani....

Referitor la meci,la cum ne prezentam la ora actuala,pentru noi nu mai e nici un meci usor.

4_ever_steaua26.10.2009 18:28

Steaua e inexistenta in acest moment.Probabil va fi egal(altul) sau o luam.

liquid squad27.10.2009 10:32

foarte interesati brucs de cupa oare de ce?PLEACA DIN Ghencea CIOBANE PLEACA DIN Ghencea

Virgil27.10.2009 11:10
Steaua e inexistenta in acest moment.Probabil va fi egal(altul) sau o luam.

 

Te contrazic. Steaua exista, dar momentan se ridica la valoarea salariilor primite de la creditor. Cu cat se vor aduce jucatori cumparati pe sume mai mari si salariile vor creste direct proportional cu suma de cumparare, tot direct proportional va creste si valoarea echipei. Steaua exista, dar doar cu numele din pacate. Nu si cu numele jucatorilor, exceptandu-l pe Zapata. Restul sunt legume, predominanta fiind varza. Cateva exemple?

 

Surdu: varza

 

Szekely: varza

 

Mai zic? Nu, ca mi-e rusine mie. :)

G4b0n327.10.2009 12:38
:steag_cruce_invers:Vine cineva la meci? :steag_cruce_invers:
NICKSTELIST SI DUPA MOARTE27.10.2009 12:53

:steag_cruce_invers:Vine cineva la meci? :steag_cruce_invers:

[/quote

 

nu vrea sa vorbeasca nici unul daca se duce cineva. :cursing:

MIHAI_OLI27.10.2009 15:15

La meciul cu Bistrita cred ca Steaua isi va ' odihni' vedetele: surdu, Ghionea, toja si rada.

Daniel-Ionut27.10.2009 16:58

Cica o sa joace Ovidiu Petre :happy:

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE27.10.2009 18:08
Cica o sa joace Ovidiu Petre :happy:

 

in visele presei.

m1Tz0r27.10.2009 21:40

Sper sa ne bata Gloria ... sa jucam si prelungiri sa fim obositi apoi sa ne bata Timisoara,la Fener nu se pune problema luam bataie si dupa sa produca surpriza si Alba Iulia...

 

Fan FC Steaua27.10.2009 22:34
Sper sa ne bata Gloria ... sa jucam si prelungiri sa fim obositi apoi sa ne bata Timisoara,la Fener nu se pune problema luam bataie si dupa sa produca surpriza si Alba Iulia...

 

Suna rau pentru cioban si sclavaseala, dar mai ales pentru stochitzul iubit al "patronului" actualei echipe, un patron homosexual si impotent cu fete cumparate si adoptate de la orfelinatele din albania.

Virgil28.10.2009 06:18

Primul gol il va marca Dayro, care va ajunge la a treia reusita in acest sezon. Urmatoarele doua vor fi opera lui Pantelis. Ii facem praf pe bistriteni in ciuda vointei contrare a unora. Daca jucam ca in a doua repriza a meciului de la Iasi. Cheia meciului e intotdeauna la Toja. Cand el joaca bine, echipa joaca magnific. Din pacate Juan alterneaza jocurile bune, cu cele cu adevarat slabe. Stoichita ar trebui sa-l faca sa joace mereu la un nivel ridicat. Sa-l pregateasca corespunzator si sa-l supra motiveze. Asta inseamna maestria antrenorului.

 

Steaua inseamna viata mea. Cum bine spune Korynna in motto-ul ei. Superb Korynna, imi vine sa te strang in brate. :naughty:

red&blue_boy28.10.2009 07:11
...Ii facem praf pe bistriteni in ciuda vointei contrare a unora. Daca jucam ca in a doua repriza a meciului de la Iasi. Cheia meciului e intotdeauna la Toja. Cand el joaca bine....

 

Daca jucam ca la Iasi.Daca...Nu prea cred,mi se pare ca echipa este pe o panta descendenta...Cat despre Toja,cine stie cand va mai face un meci bun...Cam rar ,cam cat de des ploua in desert...

Virgil28.10.2009 07:31

Arbitrii meciului Gloria Bistrita - Steaua Bucuresti:

 

A: Kovacs Istvan (Carei - Satu Mare)

A1: Szekely Zoltan (Baia Mare - Maramureș)

A2: Marinescu Vasile (București - București)

R: Albon Teodora (Cluj-Napoca - Cluj)

Obs: Neșu Mircea (Oradea - Bihor)

Obs: Nedelescu Gheorghe (Craiova - Dolj)

 

kandaraki28.10.2009 07:51

Kapetanos, Golanski nu au facut deplasarea la Bistrita, daca vor juca Bibishkov poate ca va da gol, in rest cred ca Steaua azi 2 variante se vor produce:

 

1) Steaua va castiga la scor partida

2) se va chinui si va castiga cu 1-0

 

Virgil28.10.2009 08:09

Bibishkov si Tininho nu mai fac parte din lotul Stelei. Si zi, Kapetanos nu a facut deplasarea? Hm, curios.

Virgil28.10.2009 08:20

Program FC Steaua 27-29 octombrie

Jucatorii Stelei au efectuat luni dimineata un antrenament de recuperare dupa partida cu Rapid, din etapa a 11-a din Liga I. Ei au plecat marti spre Bistrita, unde vor evolua, la mijlocul saptamanii, intr-o partida contand pentru "optimile" de finala ale Cupei Romaniei Timisoreana.

 

Delegatia Stelei a plecat la ora 17:00 de pe Aeroportul International "Henri Coanda", cu destinatia Cluj-Napoca, de unde au fost transferati spre Bistrita cu autocarul. Ros-albastrii sunt cazati la Hotelul Bistrita din localitate si vor reveni la Bucuresti in cursul serii de joi.

 

"Bistrita" UN HOTEL PENTRU OAMENI MODERNI, cotat la 3 stele, amplasat in centrul istoric, ofera 49 de camere standard si standard special (pat matrimonial, doua paturi individuale si apartamente), sala de conferinte cu o capacitate de 30 de locuri, dotata cu aparatura.

 

Sistemul centralizat de climatizare care asigura un ambient placut in fiecare camera, asezarea intr-o zona linistita sunt menite sa adauge o nota de confort si relaxare.

 

Accesul in camera pe baza de cartela, conectarea la internet prin cablu si wireless, serviciile de buna calitate asigura UN SEJUR PLACUT. :D

 

cladire.jpg

4_ever_steaua28.10.2009 08:22

Te contrazic. Steaua exista, dar momentan se ridica la valoarea salariilor primite de la creditor. Cu cat se vor aduce jucatori cumparati pe sume mai mari si salariile vor creste direct proportional cu suma de cumparare, tot direct proportional va creste si valoarea echipei. Steaua exista, dar doar cu numele din pacate. Nu si cu numele jucatorilor, exceptandu-l pe Zapata. Restul sunt legume, predominanta fiind varza. Cateva exemple?

 

Dar Steaua nu o sa mai aduca jucatori pe sume mari,iar salariile nu vor creste,pentru ca jucatorii de azi nu au cum sa aiba salarii mari,pentru ca nu joaca mai nimic.In general,in Romania,nu sunt salarii mari pentru ca suntem cu ani multi in urma a tot ce se intampla cu fotbalul din afara.

Robinson Rufay Zapata28.10.2009 08:31

Cine e fundasul celor de la Bistrita , Vali Nastase? Ce gura mare are. Poate isi da dracului un autogol , sa-l vezi ce mandru iese de pe teren

Virgil28.10.2009 08:45
Cine e fundasul celor de la Bistrita , Vali Nastase? Ce gura mare are. Poate isi da dracului un autogol , sa-l vezi ce mandru iese de pe teren

 

E acel Vali Nastase care a jucat la Pitesti, apoi la Dinamo, in Italia si a revenit la Dinamo si si-a dat un autogol intr-un meci din cupele europene. Drept urmare a fost mazilit. O vreme a disparut din spatiul vizual, iar acum il vad la Bistrita. Ii doresc sa-si dea un autogol. Sunt sigur ca poate. Haide Vali, fara ezitare! Ca in vremurile bune.

 

Robinson Rufay Zapata28.10.2009 08:59
E acel Vali Nastase care a jucat la Pitesti, apoi la Dinamo, in Italia si a revenit la Dinamo si si-a dat un autogol intr-un meci din cupele europene. Drept urmare a fost mazilit. O vreme a disparut din spatiul vizual, iar acum il vad la Bistrita. Ii doresc sa-si dea un autogol. Sunt sigur ca poate. Haide Vali, fara ezitare! Ca in vremurile bune.

 

 

Sa stii ca si eu ma gandeam la el. Dar imi parea in varsta ca sa mai joace. Caut o imagine cu el la Bistrita sa vad daca il mai recunosc :D

mircea_1028.10.2009 09:10
Cheia meciului e intotdeauna la Toja. Cand el joaca bine, echipa joaca magnific.

 

De-asta jucam noi ca niste cepe degerate de atata timp :naughty:

«1235»