FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Imagini Tricouri Steaua

«12346»
ariven2120.11.2009 05:38
si niste capturi de la finala cu Dinamo pierduta cu 6-4:

 

4115530834_bb01bc0bbb_o.png

 

4115530468_096b3b952a_o.png

 

de la Dinamo - Steaua din 90, scor 2-2:

 

4114778791_93c35fc7b5_o.png

 

4115548144_e30e950f45_o.png

 

si o poza in care am remarcat treningurile adidas... din pacate nu am vazut asa ceva prin magazine:

 

4115530944_e74d3d5fc3_o.jpg

 

 

Foarte interesant patternul de al tricou, la poza cu Balint. Intr-un alt post de pe forum, un user ne-a aratat un tricou cu numarul 7, care era la fel doar ca predominant era rosu.

 

Trening-urile. La HErvis am vazut in primavara, poate putin modernizat, albastru cu dungi rosii. Aveau si tricouri, doar ca era din bumbac. Oricum erau foarte asemanatoare cu ce purtau baietii in anii 80. Brandul adidas originals.

Astristul20.11.2009 09:18
Sa ma ierti, dar echipamamentul de la Sevilla era alb cu insertii rosii, insertiile fiin la guler, pe maneci (dungile adidas) pr sort si al jambiere. Nici o urma de albastru.

 

Nu te contrazic. Probabil mi s-a parut mie ca am vazut si insertii albastre, nu doar rosii! ;)

ariven2120.01.2010 08:17

Din motive obiective pe care le enumar: lipsa materialului mai ales pana in anii 70 (in special imagini color), durata desenarii fiecarui echipament, si cred ca o sa ma rezum doar la perioade nu la fiecare an cum mi-am propus, acest proiect il voi devansa cu cateva luni, un termen realist cred ca ar fi 15 octombrie anul acesta.

 

Fac un apel la toti cei care au imagini din anii 47-70, sa ma contacteze la adresa a***@***.

 

 

Totusi voi uploada destul de curand imaginile desenate deja din perioada 80-2000 (pana la echipamentele nike care vor fi un capitol separat).

 

 

mstef23.04.2010 17:45

Ce se mai aude cu proiectul?

 

Iti mai atasez niste imagini, poate te ajuta... cel cu Prodan zicase ar fi din '97 iar cel cu Lacatus din '95, modele folosite in cupele europene (cel putin asa mi-a fost spus).

 

 

002.JPG

001.JPG

003.JPG

004.JPG

ariven2124.04.2010 04:53

Ce se mai aude cu proiectul?

 

Iti mai atasez niste imagini, poate te ajuta... cel cu Prodan zicase ar fi din '97 iar cel cu Lacatus din '95, modele folosite in cupele europene (cel putin asa mi-a fost spus).

 

 

Cred ca e Prodan 95, cand a dat gol cu Rangers, si Lacatus 97, aminteste-ti de deplasarea de la Bastia.

 

Bijuterii....

 

 

mmmm....

 

 

Superbe. Ti-am lasat un mesaj.

 

 

Am o idee, sa facem si o expozitie de tricouri... Le-am da un pic peste nas celor e la club.

 

De la idee la realizare, mai greu.

kawa24.04.2010 08:26

o expozitie ar fi cam greu de realizat, dar.... am putea deschide un topic, in care fiecare sa aratam ce tricouri avem.

 

mstef24.04.2010 08:46

@ ariven21

In momentul de fata nu cred ca putem realiza o expozitie, nu suntem multi care detinem tricouri vechi cu Steaua si nici nu stiu cat interes ar prezenta... cele 2 tricouri de mai sus, cel putin momentan, nu sunt ale mele.

 

@ kawa

Pai postati aici imaginile cu tricourile pe care le aveti (mai vechi). Asa o sa ajutam la realizarea proictului inceput.

 

crx24.04.2010 21:47

atasez si eu doua-trei imagini

fotbal_2.JPG

fotbal_7.JPG

fotbal_25.JPG

ariven2125.04.2010 08:19
atasez si eu doua-trei imagini

 

 

Din fata nu le pui, te rog....

 

 

O sa postez si eu toate tricourile care le am adunat pana acum.

 

Cel mai vechi ii din 78 sau din 82 si apartine nationalei Frantei. Eventual pe un sub topic?

 

Cu expozitia am zis si eu ca e greu... Dar poate fi o idee.

crx25.04.2010 09:44

cel cu numarul 25 avea si reclamele pe el(BCR fata-verso si Excelent), dar mi le-a dat un tampit jos, iar cu Lacatus nu am poza, dar e la fel cu cel al lui Reghecampf, doar ca e cu maneca scurta

fotbal_2.JPG

fotbal_25.JPG

ariven2125.04.2010 09:54
cel cu numarul 25 avea si reclamele pe el(BCR fata-verso si Excelent), dar mi le-a dat un tampit jos, iar cu Lacatus nu am poza, dar e la fel cu cel al lui Reghecampf, doar ca e cu maneca scurta

 

 

Superbe.

 

 

Multumesc.

 

http://www.fcsteaua.ro/index/section/galle...i%20de%20fotbal.

 

O mica bucurie pentru voi, cei care urmariti acest topic. Click mai sus...

 

La adresa de mai sus, am postat, in ordine cronologica, tricourile din colectia mea.

 

Daca aveti observatii, postati=le cu incredere.

____________________

O chestiune in plus...

 

Daca stie careva, si are fontul cu care sunt inscriptionate tricourile de mai sus?

mstef28.04.2010 19:24

Steaua - 2003

 

steaua_2003.jpg

kawa28.04.2010 23:51

@mstef,

vinzi vre-unul dintre ele?

 

 

@crx,

vinzi vre-unul dintre ele?

Azzido01.05.2010 04:31

Tricoul lui Iulian Miu de la castigarea campionatului din 1998.

DSC00030.jpg

DSC00031.jpg

mstef01.05.2010 07:18

Frumos tricou.

 

@ kawa

 

Nu vand, si eu doresc sa cumpar si daca vinde cineva astfel de tricouri mai vechi il rog sa ma contacteze.

mstef01.05.2010 19:09

Uite si un short de prin anii '80... nu garantez ca sunt originali, dar cel putin par.

 

short.jpg

 

 

Si un model pe care il gaseai prin '99-2000 in targul de la piata sudului, daca nu ma insel.

 

fata.jpg

verso.jpg

 

LE: Si inca unul care nu pare sa aiba nicio legatura cu echipamentele Stelei.

 

fata2.jpg

verso2.jpg

Gaby1101.05.2010 19:24
Tricoul lui Iulian Miu de la castigarea campionatului din 1998.

cu tricourile astea au jucat in sezonul 1999-2000, iar modul in care sunt atasati sponsorii e din returul acelui campionat, cand a venit Piturca la echipa.primul meci jucat cu echipamentele astea a fost un 2-2 in giulesti, goluri trica si Raducanu daca nu ma insel

crx01.05.2010 19:25

# mstef # am un prieten care are un tricou de la Nicolita(primit acu' vreo trei sau patru ani), cu nume si numar pe spate, aproape identic cu cel gri, doar ca are dungi negre in locul celor albastre.

 

# Gaby11 # tricoul cu numarul 25, este identic cu cel al lui Azzido, doar ca pe spate, deasupra numarului nu avea reclama "Rehau" avea "BCR Banca Comerciala Romana" il am de la meciul Steaua - FC Arges 3-3, din ultima etapa, cand Steaua a luat campionatu(titlul 21 - 2000-2001)

 

ii invit si pe alti posesori de tricouri de joc, sa ne incante ochi cu ele, sa nu le tina doar pentru ei.

 

Felicitari, toate tricourile sunt superbe

gabitzubrasov02.05.2010 11:23

cat de curand apar si eu cu un tricou,astept sa-mi soseasca si inca nu l-am zarit pe aici.mai multe detalii dupa ce il am in mana.

ariven2102.05.2010 13:46
Uite si un short de prin anii '80... nu garantez ca sunt originali, dar cel putin par.

 

short.jpg

 

 

Si un model pe care il gaseai prin '99-2000 in targul de la piata sudului, daca nu ma insel.

 

fata.jpg

verso.jpg

 

LE: Si inca unul care nu pare sa aiba nicio legatura cu echipamentele Stelei.

 

fata2.jpg

verso2.jpg

 

 

acestea ar merge la rubrica, si fara suparae... kith equipment. Dar, poate fi un capitol, de ce nu...

 

cu tricourile astea au jucat in sezonul 1999-2000, iar modul in care sunt atasati sponsorii e din returul acelui campionat, cand a venit Piturca la echipa.primul meci jucat cu echipamentele astea a fost un 2-2 in giulesti, goluri trica si Raducanu daca nu ma insel

 

Carabas si Trica.

 

Tricourile din galeria urcata in poze nu sunt de vanzare, dar sunt dispus sa cumpar sau sa fac schimburi.

 

Galeria aici: http://www.fcsteaua.ro/index/section/galle...i%20de%20fotbal.

 

mstef02.05.2010 14:56

Nu e nicio suparare, si eu sunt de acord cu tine aici... am urcat pozele doar cu scop informativ :)

Daniel-Ionut02.05.2010 14:58
LE: Si inca unul care nu pare sa aiba nicio legatura cu echipamentele Stelei.

 

fata2.jpg

verso2.jpg

 

Am avut si eu unul asa, dar ros-albastru nr18 :D

john_8602.05.2010 16:21

euro 2001 :))))

ariven2102.05.2010 16:21
Nu e nicio suparare, si eu sunt de acord cu tine aici... am urcat pozele doar cu scop informativ :)

 

 

Repet... poate fi un capitol... bonus.

 

In schimb sortul, seamana mult cu cele purtate de stelisti. Nu ascund faptul ca am gasit la second hand, tricouri adidas din anii 80 care semanau mult cu cele purtate de Craiova - adidas sau dinamii - puma. Chiar, unul alb cu rosu de la puma cu numarul 7, ar fi trecut cu usurinta, drept unul genuine...

 

Peste doua saptamani, anunt aparitia primelor kituri desenate... Incepem cu echipamentul inceputului anilor 80.

 

Pana un alta, cineva cerea acesta imagine parca...

Dungi.jpg

crx02.05.2010 22:19
cat de curand apar si eu cu un tricou,astept sa-mi soseasca si inca nu l-am zarit pe aici.mai multe detalii dupa ce il am in mana.

 

macar poti sa ne spui din ce sezon este?

«12346»