FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Fenerbahce 0-1

«16789»
Bebe4ever22.10.2009 20:50
Asa e,e rau fara huligani si drogati,nu tu galerie,nu tu cantece,ne-au dominat turcii.Peluze goale si restul nimic.De ce nu a cantat ciobanul cu neamurile lui si cu ceilalti destepti care-l sustin?

 

Pai n-a cantat ca a fost prea ocupat cu pomana biletelor pentru pensionari si n-a avut timp sa invete cantecele

*Alecs*22.10.2009 20:53

Eu vad balonul pe linie cu capul lui Kazim, dar e si unghiul care poate pacali. In fine.. conteaza mai putin.

Lari22.10.2009 21:00

Sunt curios: Kazim a plecat spre poarta noastra din spatele fundasilor nostri, unde a ramas tot timpul pana i-a fost pasata mingea. Daca era in off-side in momentul inceperii fazei, nu se considera pozitie afara din joc?

*Alecs*22.10.2009 21:02

Offside, neoffside, dar cine suge plua?

Bebe4ever22.10.2009 21:05
Offside, neoffside, dar cine suge plua?

 

Gigi @ CO

SuperstaR1822.10.2009 21:06

CE FACE Gigi??????

Bebe4ever22.10.2009 21:21
CE FACE Gigi??????

 

in afara de "sex oral " ....mai nou cumpara suporteri :bananadance:

Free_Steaua22.10.2009 21:21
Sunt curios: Kazim a plecat spre poarta noastra din spatele fundasilor nostri, unde a ramas tot timpul pana i-a fost pasata mingea. Daca era in off-side in momentul inceperii fazei, nu se considera pozitie afara din joc?

 

Mai conteaza? Atat timp cat n-ai valoare sa tragi timp de 45 de minute un sut pe poarta degeaba dam vina pe arbitru cu toate ca mentalitatea romaneasca ne impinge sa facem asta. Problema este Gigi iar niciodata Steaua nu va mai juca fotbal adevarat atata timp cat Steaua este condusa de el. Indiferent de cate meciuri vom pierde, indiferent de cate meciuri vom viziona la TV , scopul fiecarui stelist ar trebui sa fie plecarea oierului.Primul pas ar fi sa-i sabotam campania electorala :D, apoi ne mai gandim si la altele, usor usor ar trebui sa avem succes :steag_cruce_invers::steag_sah_mic:

red&blue_boy22.10.2009 21:29
CE FACE Gigi??????

O ia la bot!!!

SuperstaR1822.10.2009 21:32

Multumesc baieti.

Ma simt mai bine acum. :thumbsup:

red&blue_boy22.10.2009 21:36
Mai conteaza? Atat timp cat n-ai valoare sa tragi timp de 45 de minute un sut pe poarta degeaba dam vina pe arbitru cu toate ca mentalitatea romaneasca ne impinge sa facem asta. Problema este Gigi iar niciodata Steaua nu va mai juca fotbal adevarat atata timp cat Steaua este condusa de el. Indiferent de cate meciuri vom pierde, indiferent de cate meciuri vom viziona la TV , scopul fiecarui stelist ar trebui sa fie plecarea oierului.Primul pas ar fi sa-i sabotam campania electorala :D , apoi ne mai gandim si la altele, usor usor ar trebui sa avem succes :steag_cruce_invers::steag_sah_mic:

 

Da,asa-i,dar n-ai vazut ca mai sunt destepti ca Raul_Bv ala sau cum-l cheama,care spun ca din cauza suporterilor nu joaca Steaua,etc..?Pai la meciurile cu Sheriff sau Urziceni a fost gol stadionul si parca a jucat Steaua bestial ca n-au fost "huliganii"in tribuna.Sa fim seriosi.Fara galerie e mai rau pt echipa,ca jucatori de valoare mare oricum nu prea avem.Ne-o da si Rapidul duminica,atunci cand o sa faca galerie doar ciobanul si neamurile sale.

cristian01422.10.2009 21:41
Primul pas ar fi sa-i sabotam campania electorala :D, apoi ne mai gandim si la altele, usor usor ar trebui sa avem succes :steag_cruce_invers::steag_sah_mic:

 

Daca ne gandim sa-i sabotam o campanie electorala practic inexistenta, asta inseamna ca-l luam in serios ca si om politic, ceea ce nu e cazul.

Astept ziua in care o sa ii mancam coliva.

 

red&blue_boy22.10.2009 21:43

Asa-i,da-l naibii cu campania lui,cine-l baga in seama?De maine parca nu mai apare la TV,pana la alegeri.Scapam o perioada de toti astia care-l suna pe marele specialist pe la toate emisiunile.

bossy22.10.2009 22:22

Respect celor care continua sa-l faca de rahat pe JEG !!!

 

Nu pot sa cred ca mai sunt unii care considera ca din cauza suporterilor Steaua nu joaca bine..... incredibil...ce mentalitate!!!

 

Sincer, nu stiu ce sa mai zic dupa meciul asta,am ajuns la concluzia ca unii jucatori sufera de retard,gen Surdu,Toja...etc.

Nu-mi vine sa cred ca avem jucatori care nu au nici-o legatura cu fotbalul!!!

INCREDIBIL!!!!

 

Marturisesc ca este primul meci la care nu m-am enervat.

Am ajuns in acel stadiu al disperarii,in care nu mai am forta sa ma enervez.

Pur si simplu am stat,m-am uitat si am inghitit in sec.

 

S-a tot vorbit ca e bine sa piarda Steaua...mda.

 

Daca intradevar asta e pretul prin care ne vom lua clubul inapoi,daca trebuie sa pierdem,atunci asa sa fie!...sa pierdem tot,sa si retrogradam in b daca e cazul,( :no: ),doar vreau sa-mi vad Steaua inapoi!

Injurati-ma,dar eu unul nu mai pot!

 

Sincer,nici nu vreau sa ma gandesc cum va simtiti voi, cei care mergeti pe stadion,voi, cei care luptati impotriva jegului meci de meci!

 

Respect baieti!!!

floppy200122.10.2009 22:47
Dupa meciul asta Lovin imi pare Lampard pe langa Onicas si Bicfalvi:) .

adevarat :)

Deliric122.10.2009 23:09

Fotbalul romanesc e de kkt si dinam0 e baza kkt-ului

dintotdeauna Steaua a fost scaparea din cacatu asta dar acum si ea e tot ca si ceilalti ...trist ...dar asta e adevaru , eu nu pot sa m ai ma mint .

 

ar fii frumos un stadion plin pentru Urziceni ca sa vada becaliotu ca pentru alti se umple Ghencea.

 

vinde , pleaca , mori !

Free_Steaua23.10.2009 05:22

Nu prea vad cum poata sa inteleaga acesti "suporteri" ceea ce avem noi cu Jiji. Adica nu cunosc ei de cate ori am ramas noi ragusiti prin peluze fleasca sau degerati,de cate ori am riscat sau ne-am luat bataie de la jandarmi degeaba. Cati din cei care ne contesta ca distrugem Steaua, au stat pentru Steaua prin ploi si ninsori, cati au mers pe jos acasa numai pentru faptul k au stat pe stadion sa salute echipa la finalul meciurilor? Daca joaca Steaua ceva , vin si ei la stadion si mananca seminte pe stadion sau ne bruiaza prin peluze incercand sa cante. Cel putin in Nord, m-am saturat de toti astia care vin ca este biletul mai ieftin si incurca toata lumea din jur prin adevaratele lor aptitudini de playback.Cred ca acesti oameni spun ca facem rau Stelei. Si da este adevarat facem rau Stelei prin injuraturi,torte si bennere rasiste insa Steaua a ramas fara demnitate si trebuie cu orice pret sa scapam de acest "Razboinic al Luminii" care doreste sa fie presedintele tarii insa desconsidera stelistii de varsta a 3-a oferind bilete gratuite, aduce toate ciorile din "ferentexas" la stadion care nu-si platesc nici curentul electric si cine stie ce camatari si infractori sunt printre ei, si are tupeul sa ne faca pe noi "Huligani si Drogati". Ar trebui sa dea un telefon sa vada cati din abonatii din peluze se duc la facultate,cati muncesc si cati au cazier apoi sa vanda Steaua si sa plece.

Nu putem sa fim condusi de cineva care se limiteaza la practici comuniste,populiste, cineva fara o viziune reala despre viitorul acestui club.

Cei care pot simpatiza acest personaj pot sa spun fara resentimente ca IQ-ul lor se se afla sub nivelul marii.

 

Ehe baieti daca ne gandim bine oricat l-am urat noi pe Lovin, a fost unul dintre ultimii carora le era rusine cand faceau un meci prost sub colorile noastre. Cel putin eu nu pot sa uit meciul cu Fiorentina cand el era singurul care alerga, mai lua el vreun rosu sau mai era nesimtit insa acum prea trec astia prin mijlocul nostru ca prin branza.

KuzMaN23.10.2009 06:22
Daca ne gandim sa-i sabotam o campanie electorala practic inexistenta, asta inseamna ca-l luam in serios ca si om politic, ceea ce nu e cazul.

Astept ziua in care o sa ii mancam coliva.

Totusi e o metoda prin care il enervam si trebuie sa ne folosim de ea! 

Free_Steaua23.10.2009 06:51
Totusi e o metoda prin care il enervam si trebuie sa ne folosim de ea!

 

Corect, daca tot suntem cei mai multi fani din Romania, putem sa-l taxam aici urat de tot

bodanelu23.10.2009 07:03
"Înjurăturile impotriva 'inamicului public numărul unu' au fost apreciate și de tribuna I, care a aplaudat la fiecare scandare anti-Gigi."

 

Asta mi-e greu sa o cred, dar daca este adevarat ar fi un mare pas inainte. Cert este ca in seara asta am castigat un meci, unul foarte important, cu jegul. Poate v-a intelege odata ca NIMIC nu v-a opri acest protest atat timp cat este el la echipa. Solutia?

 

VINDE, PLEACA, MORI!! Dar cel mai bine MORI!!!

surprinzator.. chiar o faceau..

mq_messi23.10.2009 07:07

frumos si grupu de la tribuna a 2-a sus , chiar daca erau putini se auzeau . pacat ca restu stadionului aplauda oricand chiar si cand intrau turcii pe teren etc

pana acum vad ca nu a zis nimeni nimic de tortele turcilor ... daca erau aprinse de stelisti , imediat "huliganii,drogatii etc" .

singuru jucator care mi-a placut a fost zapata , care a aparat de vis . in rest Ghionea e petarda rau , szekely si surdu au fost dezastru , toja , bicfalvi catastrofa + kapetanos daca ar putea ar intra cu mingea-n poarta fara sa suteze .

 

PS : acum ma uit pe net sa gasesc ratarea lu` surdu cand a ramas singur cu portaru` ca n-am inteles ce s-a intamplat

Free_Steaua23.10.2009 07:07
surprinzator.. chiar o faceau..

 

Atunci este bine, sa vedem cati va mai interzice pe stadion :steag_sah_mic:

bodrumdan_barkahan23.10.2009 08:02
E de bine inseamna :D

 

La voi ma gandesc doar cat le dati la dinamovisti :hmmm:

Am o enigma: 4-0 sau 5-1... :hmmm:

4 goluri regulate un gol anulat deci ai ghicit5-1 :thumbsup: daca dupa golul 4 nu lasau sa joace ai nostri ca aveau gandul la meciul cu fener si nu au mai facut efort.le dadeam 10.

Fane23.10.2009 08:09

@bodrumdan_barkahan

 

Felicitari !

cristian01423.10.2009 08:37

Fratilor, eu am o enigma. Dar nu pot sa spun ca e a mea, ci e a cetatenilor. Eu doar am preluat-o. Cum se face ca astia majoritari pe la tribune, aka cetatenii cu goarne si mai nou fara pungi de seminte, la meciurile importante (in special la Steaua-Dinamo), aplauda peluzele, fac mii de poze, ba se mai ridica in picioare si se pozeaza unii pe altii cu peluza ca background, altii mai filmeaza, bucurandu-se de spectacol, de fumigene, de torte, de bannere, de mesaje, de absolut tot ceea ce fac drogatii si alcoolicii de-acolo.

Intr-o discutie despre suporteri, eventual cu un strain sau cu un rival, sau cu oricine din afara fenomenului fotbal, se mandresc nevoie mare spunand ca "astia de la Steaua sunt fantici domne, pai sa vezi atmosfera, extraordinar de frumos pe Ghencea". Altii mai nesimtiti, se baga si pe ei in aceeasi oala, vorbind despre lucrurile astea la persoana a 2-a plural. "Noi" facem, dregem etc.

Dar, imediat cum lucrurile se incing, ba aterizeaza o torta pe gazon, ba se isca vreun scandal intre suporterii din peluza si oricine altcineva, cetatenii astia laudarosi se eschiveaza si schimba macazul, incurajand fortele de ordine sa-si faca treaba, ca doar nu poti sa vii la meci cu nevasta si copilul si sa auzi injuraturi si sa asisti la batai. Atunci cum mama dracului poti sa vii cu familia la un meci, spre exemplu cu spurcatii, cand striga tot stadionul (momente rare) "mu.ie Dinamo", poate mai strigi si tu, pentru ca apoi la "mu.ie Becali" sa te declari oripilat. Adica e ok sa-ti bagi plua in adversari de fata cu ai tai, dar nu e ok sa si-o bage si altii ?

Asta o scriu pentru ca aseara, am vazut destule specimene care faceau poze si filmau vreo 6-7 torte de-ale turcilor. Dar poate ca aveau o scuza..era primul lor meci pe Ghencea, contra Turciei.

«16789»