o intrebare: atmosfera de neuitat care a fost ?
o intrebare: atmosfera de neuitat care a fost ?
PS : acum ma uit pe net sa gasesc ratarea lu` surdu cand a ramas singur cu portaru` ca n-am inteles ce s-a intamplat
Iti spun eu ce s-a intamplat, i-a sarit mingea din picior la 3 m de el...Asa e cand joci cu baietasi care n-au treaba cu fotbalul....
Mai trebuie spuse 2 lucruri:
1.Conflictul cu suporterii nu se castiga, asta o stiu toate tarile civilizate, si nici nu ar trebui sa existe intentia de a fi castigat, din moment ce o echipa fara suporteri nu este decat un mutant gen Unirea
2.Cei care spun ca echipa joaca prost din cauza suporterilor au si nu prea au dreptate....Toti care am fost pe Ghencea stim ce atmosfera poate fi cand e stadionul plin, echipa parca prinde aripi....E un factor de moral foarte important, care la Steaua functioneaza bine....Insa,orice fotbalist profesionist trebuie sa joace in orice conditii, sa stie sa faca o preluare sau sa traga un sut indiferent de ce se intampla in tribuna....Cand joci ca un labagiu nu poti sa dai vina pe tribuna, tribuna nu te distrage daca esti concentrat la meci, si tribuna nu te-a facut fotbalist, daca esti asa ceva
@bodrumdan_barkahan
Felicitari !
mersi fane multumesc.pacat m-am suparat cu voi.volkan era cam norocos ieri.
Jandarmeria București a remis un comunicat in care se arată că 10 fani ai Stelei au fost amendați pentru conduita nepotrivită pe care au avut-o inainte sau in timpul meciului cu Fenerbahce, iar doi dintre ei au fost sancționați pentru afișarea unui banner jignitor la adresa lui Gigi Becali.
Conform comunicatului, la partida caracterizată ca fiind cu grad ridicat de risc au asistat aproximativ 11.000 de persoane, dintre care 1.000 au fost suporteri ai echipei Fenerbahce. Măsurile de ordine publică la stadionul Steaua au fost asigurate de către efectivele Direcției Generale de Jandarmi a Municipiului București, sprijinite de echipaje ale Poliției, agenți comunitari și inspectori ai Primăriei Sectorului 6.
În urma evenimentelor petrecute, au fost aplicate zece sancțiuni contravenționale in cuantum total de 600 de lei. Astfel, trei persoane au fost sancționate contravențional, cu avertisment scris, pentru că au incercat să pătrundă in incinta arenei sportive cu documente de acces individualizate, care nu le aparțineau și care, potrivit normelor stabilite de organizator, pot fi folosite doar de către titular. O persoană a fost sancționată cu avertisment scris pentru apelarea in mod repetat la mila publicului.
Alte două persoane au fost sancționate contravențional, cu amendă de 160 de lei, pentru că au incercat să pătrundă in incinta arenei sportive cu documente de acces individualizate care nu le aparțineau. O persoană a fost sancționată contravențional, cu avertisment scris, și interzicerea accesului la jocurile sportive de fotbal pe o perioadă de 6 luni, pentru incercarea de a pătrunde in incinta arenei sportive prin escaladarea gardului imprejmuitor.
Totodată, o persoană a fost sancționată contravențional, cu amendă in cuantum de 40 de lei, pentru incercarea de a pătrunde in incinta arenei sportive prin escaladarea gardului imprejmuitor.
Doi spectatori au fost sancționați contravențional, cu amendă in cuantum de 400 de lei, pentru afișarea unui banner cu inscripția "Vinde, pleacă, mori", la adresa finanțatorului Gigi Becali.
gsp.ro
Cea mai tare chestie mi se pare : O persoană a fost sancționată cu avertisment scris pentru apelarea in mod repetat la mila publicului.
) pai sa-i amendeze frate si pe cersetorii de la unirii
De parca pana acum nu puteai sa vii cu prietena pe Ghencea ... ![]()
^ Pai poate credea ca toti suntem bulangii ca el si Argaseala. ![]()
unde dreaq au vazut astia bannere la meciul asta?
o foarte mare dezamagire si mai observ ca a batut sheriff pe twente..au
cine are imaginea cu bannerul "angajam lunetist" ?
si nu pune nimeni pe site video-urile cu scandarile anti Gigi ?