FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Gloria Bistrita 1 - 1 (1-1)

«1234»
bodanelu05.10.2009 08:53

@Stryker hai ca nu e asa cu Surdu. Bergodi ii gasise locul in echipa: atacant langa Stancu sau kapetanos. Erau amandoi, jucau frumos, inscriau.

A venit Stoichita. L-a pus mijlocas stanga si aseara a jucat FUNDAS dreapta. Pai ce sa mai inteleaga jucatorul?

fredysteaua05.10.2009 09:48

macar cu bergodi ii rupeam cu bataia pe astia mai prostii ...

Astristul05.10.2009 11:55
@Stryker hai ca nu e asa cu Surdu. Bergodi ii gasise locul in echipa: atacant langa Stancu sau kapetanos. Erau amandoi, jucau frumos, inscriau.

A venit Stoichita. L-a pus mijlocas stanga si aseara a jucat FUNDAS dreapta. Pai ce sa mai inteleaga jucatorul?

 

Cum am spus si saptamana trecuta, Stoichita il foloseste pe Surdu pe postul pe care "culegea" huiduielile tribunei in sezonul 07/08!

fredysteaua05.10.2009 14:54

asta e dabia inceputul...

mountytoma05.10.2009 15:01

la meciul asta nu a contat rezultatul. imi pare rau pentru fotbalisti.

 

dar pentru cate muhe si-a luat Gigi, meciul asta va ramane in istorie ca unul dintre cele mai frumoase ale Stelei!

RaMs3s05.10.2009 16:55
la meciul asta nu a contat rezultatul. imi pare rau pentru fotbalisti.

 

dar pentru cate muhe si-a luat Gigi, meciul asta va ramane in istorie ca unul dintre cele mai frumoase ale Stelei!

 

si asta e abia inceputul !

Ps: nu am vazut postarea lu' fredy :confused:

*Alecs*05.10.2009 17:12
dar pentru cate muhe si-a luat Gigi, meciul asta va ramane in istorie ca unul dintre cele mai frumoase ale Stelei!

 

Meciuri ca astea ar trebui scoase pe DVD impreuna cu ziarul, nu Liberec cu javrele.

myulica06.10.2009 11:53
Acum 10 minute am venit de la meci,efectiv ne-am pisat pe gibon,a fost contestat din primul minut pana in ultimul,baieti din SUD au fost la tribuna 1,in Peluza Nord s-a incercat un "**** Gigi" uman,nu stiu daca a iesit pana la urma sau nu,nu am putut sa vad,au avut loc niste sincroane care au iesit de exceptie intre Nord si Sud,ca la final sa fie contestat chiar si la plecarea de la stadion,baietii venind dupa el si la intrarea de la tribuna oficiala.

 

In concluzie,ne-am pisat cu mare jet pe Becali,credeam ca pana la urma se va arunca de la loja,dar n-a fost sa fie...dar nu e prea tarziu,vin meciurile cu fenerbahce si cu tiganii in care va fi mult mai multa lume in peluze si protestul va fi cu siguranta de mai mare intensitate.

 

 

P.S.: CINE SUGE PLUA?

 

Gigi :))))

mihaita1306.10.2009 12:04

asta e ... am facut egal

 

sper sa castigam urmatoarele 3 meciuri din campionat !

 

 

mountytoma08.10.2009 14:03
Meciuri ca astea ar trebui scoase pe DVD impreuna cu ziarul, nu Liberec cu javrele.

 

o sa caut DVD-ul asta la XXX! ar fi super sa scoata Antena 1 asa un DVD porno. apoi sa-l facem praf pe cioban, aratand lumii cum a fost el protagonistul unui firm porno exact in perioada cat a fost europarlamentar!

 

LA CAT A EXERSAT FELATIA IN PUSCARIE, Jiji E MARE MESERIAS ACUM!

Itss.09.10.2009 08:04

Inteleg ca nu.l vreti pe Becali in Ghencea. Dar hai sa ne gandim putin. :-? K mergem la un meci sa ne sustinem echipa nu sa injuram un taran, cioban care crede ca stie tot. Si oricum, e si meritul lui ca a adus niste jucatori minunati la Steaua. De la care totusi se asteapta niste performante nu joci la Gaz Metan Medias. Cu toate ca si acolo se asteapta performante.

Nu ne gandim si noi, ca orice om greseste[ Becali greseste mult prea mult dar, e om.] Haideti sa il lasam pe Becalii, si sa ne sustiem idoli, echipa. Steaua are nevoie de sustinere nu de cuvantu`prea des pomenit in Ghencea "****" ganditi.va putin.

E un meci cu performante enorme, un meci foarte bun facut de echipa noastraa!

FORTA Steaua!

 

 

Lari09.10.2009 08:46

Cand vei pricepe ca nu Becali a adus "jucatori minunati" in Ghencea, ci niste profesionisti? Poate niciodata. Din pacate pentru tine si pentru toti ca tine, asa stau lucrurile.

 

Iar Becali i-a indepartat, FARA EXCEPTIE, pe toti profesionstii adevarati de la club, desi, cu o zi inainte, se pupa cu ei in fata presei.

 

Cand veti intelege, nene, ca marea performanta nu se face decat intr-un mediu de civilizatie, decenta si sportivitate? Si cu profesionisti la carma echipei!

 

CAND?

madyfree198709.10.2009 09:58
Cand vei pricepe ca nu Becali a adus "jucatori minunati" in Ghencea, ci niste profesionisti? Poate niciodata. Din pacate pentru tine si pentru toti ca tine, asa stau lucrurile.

 

Iar Becali i-a indepartat, FARA EXCEPTIE, pe toti profesionstii adevarati de la club, desi, cu o zi inainte, se pupa cu ei in fata presei.

 

Cand veti intelege, nene, ca marea performanta nu se face decat intr-un mediu de civilizatie, decenta si sportivitate? Si cu profesionisti la carma echipei!

 

CAND?

 

Probabil ca niciodata! Un om cu mentalitatea ca a lui Gigi nu este o persoana ce se poate schimba.Singura solutie e sa faca legea la el acasa , aici in Ghencea el este un chirias, un trecator, nu va fi stapan la nesfarsit .

Era Gigi Becali apune ... incet , dar sigur .

cristian01409.10.2009 10:29
Inteleg ca nu.l vreti pe Becali in Ghencea. Dar hai sa ne gandim putin. :-? K mergem la un meci sa ne sustinem echipa nu sa injuram un taran, cioban care crede ca stie tot. Si oricum, e si meritul lui ca a adus niste jucatori minunati la Steaua. De la care totusi se asteapta niste performante nu joci la Gaz Metan Medias. Cu toate ca si acolo se asteapta performante.

Nu ne gandim si noi, ca orice om greseste[ Becali greseste mult prea mult dar, e om.] Haideti sa il lasam pe Becalii, si sa ne sustiem idoli, echipa. Steaua are nevoie de sustinere nu de cuvantu`prea des pomenit in Ghencea "****" ganditi.va putin.

E un meci cu performante enorme, un meci foarte bun facut de echipa noastraa!

FORTA Steaua!

 

Care idoli ? Pai tu il poti numi pe Toja idol, Toja care isi da un autogul de rasu' curcilor dupa care se deplaseaza frumos in club si se imbata pana vomita ?

Iar la Steaua n-avem nevoie de jucatori minunati si oricum momentan nu exista. Un jucator minunat e Messi, daca vrei un exemplu. Iar ei ar putea fi minunati daca si-ar da viata pe teren, ceea ce nu fac, iar principalul motiv pentru care nu reusesc sunt banii plini de zer ai ciobanului.

Idol ar deveni vreunul, care satul de aberatiile lui boier-cacareaza ar lua atitudine si s-ar alia cu suporterii, neinteresandu-l partea financiara. Idol ar fi vreunul care ar trage echipa dupa el, indiferent de atmosfera. Ai observat tu asa ceva in Ghencea ?

Ia mai da-ti-i dracului ca mai mereu au o scuza pregatita. Ba ca a fost stadionul gol, caz in care ar fi trebuit sa zburde pe teren, ca n-aveau stresul fanilor turbulenti, ba ca sunt injuraturi ca la usa cortului in tribune. Pai cine sa-i mai inteleaga ? La meciul cu Dinamo a fost liniste dpdv al constestatarilor si tocmai atunci s-au gasit sa fie iesiti din forma. Niste jigodii ordinare, cu 2-3 exceptii.

Itss.09.10.2009 18:51
Care idoli ? Pai tu il poti numi pe Toja idol, Toja care isi da un autogul de rasu' curcilor dupa care se deplaseaza frumos in club si se imbata pana vomita ?

Iar la Steaua n-avem nevoie de jucatori minunati si oricum momentan nu exista. Un jucator minunat e Messi, daca vrei un exemplu. Iar ei ar putea fi minunati daca si-ar da viata pe teren, ceea ce nu fac, iar principalul motiv pentru care nu reusesc sunt banii plini de zer ai ciobanului.

Idol ar deveni vreunul, care satul de aberatiile lui boier-cacareaza ar lua atitudine si s-ar alia cu suporterii, neinteresandu-l partea financiara. Idol ar fi vreunul care ar trage echipa dupa el, indiferent de atmosfera. Ai observat tu asa ceva in Ghencea ?

Ia mai da-ti-i dracului ca mai mereu au o scuza pregatita. Ba ca a fost stadionul gol, caz in care ar fi trebuit sa zburde pe teren, ca n-aveau stresul fanilor turbulenti, ba ca sunt injuraturi ca la usa cortului in tribune. Pai cine sa-i mai inteleaga ? La meciul cu Dinamo a fost liniste dpdv al constestatarilor si tocmai atunci s-au gasit sa fie iesiti din forma. Niste jigodii ordinare, cu 2-3 exceptii.

 

Da. Ai dreptate. Dar Sunt cateva exceptii` care totusi nu merita astea, Inteleg k numai e un Dica, un Goian, un Radoi, un Ogararu, dar sunt inca cateva nume care merita felicitate

Fan FC Steaua09.10.2009 19:10

Si Radoi pentru ce merita felicitat? Pentru faulturile de K1? Pentru blaturile facute de el si Petre Marin impreuna cu Becali? Pentru ca la fiecare atingere de minge a fost laudat si comparat cu toti jucatorii mari din lume ca sa-i creasca pretul? Pentru ca a stat aproape numai accidentat? Pentru ca e finul lui Becali? sau pentru ce?

 

Care Dica? I-a dat cu sutu! Care Goian? L-a gonit ca sa scape de el si a vrut sa-l si pacaleasca la bani.

 

George Ogararu DA! Poate si Petre Marin. Dar Ogararu si Petre Marin au venit la Steaua cand ciobanul nu turbase definitiv! Tine minte ca a gonit jucatori foarte buni, pritre care si Mihaita nesu. Si a adus prabusiti ca toja, Nicolita, Carlos, Andrey, Saban, Elton, Dayro, bibiskov, titinho, Lovin, pepe moreno, albert duro, si altii...

Itss.10.10.2009 17:50
Si Radoi pentru ce merita felicitat? Pentru faulturile de K1? Pentru blaturile facute de el si Petre Marin impreuna cu Becali? Pentru ca la fiecare atingere de minge a fost laudat si comparat cu toti jucatorii mari din lume ca sa-i creasca pretul? Pentru ca a stat aproape numai accidentat? Pentru ca e finul lui Becali? sau pentru ce?

 

Care Dica? I-a dat cu sutu! Care Goian? L-a gonit ca sa scape de el si a vrut sa-l si pacaleasca la bani.

 

George Ogararu DA! Poate si Petre Marin. Dar Ogararu si Petre Marin au venit la Steaua cand ciobanul nu turbase definitiv! Tine minte ca a gonit jucatori foarte buni, pritre care si Mihaita nesu. Si a adus prabusiti ca toja, Nicolita, Carlos, Andrey, Saban, Elton, Dayro, bibiskov, titinho, Lovin, pepe moreno, albert duro, si altii...

 

Dupa parerea mea, Steaua a avut jucatori minunati in trecutul apropiat, ca sa nu vorbim de anii lui Laca la Steaua, aia se numeste echipa ,aia e adevarata Steaua , Steaua de pe vremea lui Lacatus a aratat ca merita, tot ce a castigat.

 

SI Chiar daca nu a fost si nu e cine stie ce, Radoi e un jucator bun, asa cum e el, accidenatt, finul lui Becali, de cand aplecat de la Steaua, echipa a fost putin descoperita. Iar pentru mine Goian, Dica,Ogararu, si Nesu!? SUnt pierderile cele mai importante.

Am ramas cu 1-2 vedete. SIncer, Ghionea mi se pare cel mai bun din lotul Stelei, si Petre Marin, nu pot sa zic nu...Alti jucatori care mai stralucesc macar asa putin, ar mai fi Surdu care dupa parerea mea e foarte bun, si Stancu, cu toate k sa fi prost sa ratezi din 6 metri sau chiar mai putin. Scapi singur la poarta si din 6 metri tu ratezi!? Hai sa fim seriosii...

Kapetanos.. "Grecul minunte!?" ce a facut altcva inafara de a da cateva goluri, da intradevar golurile au salvat Steaua de la esec, sau egal. Dar nu e "minune", de cate ori nu a salvar Ronaldo o echipa de la esec, sau egal!? Deci sincer nu e MINUNE.

Banel, si Banel are rolul sau, da si uneori si.l joaca perfect, da`cand "nu are chef" parca orice pasa o da in sictir, dar Banel ajuta putin, e necesar Stelei. De ce il criticam pe Banel? Pentru k a dat un amarat de autogol, in fine nu e tocmai amarat, dar oricum a trecut destul timp de atunci..

Si Tanase, pentru ce a venit la Steaua? k tot vorbeam de Radoi k a fost accidentat!? de asta ce s amai vorbiim :O?

Si Zapata, e un portar extraordinar, parerea mea!

Sincer, uitati.va la Steaua.

De ce trebuie sa fie mereu 0-0,1-1 sau oricum egal. SIncer, vrem victoriie!

Si daca nu avetii in tribune fanii, nu puteti sa jucatii!? Sau ce. Daca nu.l vedeti pe unu qm il injura pe Becali nu sunteti linistiti!? Inteleg nu castigati pentru noi. Castigati pentru voi da castigatii!?

Inca odata forta Steaua :steag_cruce_invers: .

«1234»