incepe sa se vada mana maestrului Stoichita ofensivu`
suntem penibili ne da fener 3 lejer cu un joc ca asta
incepe sa se vada mana maestrului Stoichita ofensivu`
suntem penibili ne da fener 3 lejer cu un joc ca asta
in repriza a doua de ce nu s-a mai scandat? au avut loc ceva incidente?
1-1.
Fc Steaua nu e Steaua. Daca clubul asta va reprezinta mult succes.
Din ce am vazut azi, doar 3000 de spectatori in Ghencea. Asta inseamna ca ne indreptam spre o normalitate care va veni odata si odata. Becali va pleca din Ghencea cand Steaua nu va mai fi profitabila! ![]()
Doamne ajutã-ne sã scãpãm de idiotul din lojã și ajutã-ne sã ne reconstruim echipa, nu jucãm nimic, Bistrița ultimul loc, ne dominã la ocazii.. rușine sã le fie și la unii jucãtori care nu au fațã de B.
HAI Gigi, HAI! DEMITE-L ªI PE STOICHIÞÃ!
Sigur poți!
ªi da, de aia am n-am bãtut, fiindcã n-a fost "cel mai bun fotbalist din țarã" pe teren!
Vedea-v-aș morți pe toți, mai ales pe tine și pe țigan, dar și pe argat și pe teia, pe costișor și pe toate lichelele spurcate și odioase.
PLEACÃ DIN Ghencea!
UMILINTA MAXIMA! Incredibila rusine frate.,dominati copios de ultimii clasati... Sanmartean,10 clase peste toata echipa Stelei
Si aici se pot vedea multe meciuri:
Bagati la bookmark ca sa nu mai cautati alta data.
Incredibil....atat am de zis...
Felicitari sincere echipei Fc Steaua pentru egalul magistral obtinut cu magnifica formatie Gloria Bistrita.
Imi pare sincer rau ca mai sunt si niste jucatori de valoare care se rateaza la Fc Steaua cum ar fi Zapata,Rada,Szekely,Stancu,Kapetanos. Sau veteranii Petre Marin si Ghionea care au fost transferati de la fosta mare echipa Steaua. In rest numai mediocri sau jucatori intrati pe pile.
Vorbind la modul serios,asta este Steaua de astazi si sper sa tineti minte bine acest meci desi sunt sigur ca multi dintre voi veti uita. Asta e Steaua lui Becali,o echipa mediocra,trista si fara viitor oricum am luao-o. Ce CITIUS,ALTIUS,FORTIUS,la noi pe stema ar trebui sa scrie INCOMPETENTA,PUPINCURISM si NEPOTISM pentru ca asta sunt cele 3 caracteristici principale ale clubului de cand a plecat Stoica,ultimul profesionist de la club.
Ne-a dominat ultima clasata acasa,si tactic si fizic si din pc de vedere fotbalistic. Asta arata clar ca Steaua arata ca o echipa de locul 8 in jos,ca joc si ca lot. Spuneti repede cativa jucatori buni din lotul Stelei. Greu,nu? Sunt foarte,foarte putini: zapata,rada,Ghionea(veteran),Petre Marin(veteran),golanski(ca si plecat),ov Petre(accidentat),emeghara(mereu accidentat)szekely,Stancu,kapetanos. Iar din astia doar zapata,partial Stancu si kapetanos sunt in forma. Restul lotului e praf si pulbere. Preluari gresite,pase de 2 metri gresite,foarte putini jucatori si rapizi si tehnici,lentoare in joc si in gandirea jocului,jucatori promovati de cioban,cam asta e imaginea adevarata a clubului. Rezultatele bunicele au fost rodul intamplarii,meciurile tari ne-au aratat valoarea si in sezoanele trecute si in acest sezon. Din toate meciurile tari am luat un singur punct iar in Europa cele 2 pc au fost aduse exclusiv de zapata,prin paradele sale in meciurile cu sheriff si twente.
Dupa cum am spus o echipa trista,fara viitor. Insa toate astea se pot schimba daca pleaca ciobanul sclerozat. El tine Steaua la pamant,chiar daca se crede mare conducator de osti. El e un simplu conducator de oi,fie ca sunt oi-oi sau oameni cu tendinte ovine. De asta trebuie ca toti fanii care cred in viitorul Stelei sa fie anti-Becali si sa ranspandeasca acest sentiment. Altfel meciuri ca cele de astazi vor fi standardul,daca nu sunt deja. Asta e viitorul cu Becali,fratilor. Ce se intampla la acest club nu tine de jucatori sau de antrenori,tine de conducere(adica Becali si acolitii lui) si de imbecilul ce conduce soarta acestui club. De acolo porneste totul. De aia se aduc jucatori praf(tininho parca masini inainte sa-l aduca rudele lui Jiji si ar mai fi foarte multe alte exemple),de aia se fac erori penibile(vezi faza cu permisul medical al lui eric bicfalvi),de asta avem antrenori marioneta care la primul act de independenta sunt dati afara,de aia gazonul excelent de acum 3 ani a ajuns miriste(stim cine se ocupa de gazon in Ghencea) si tot asa.
Sa vina Fener,sa vina Fener....
c fatza avea ciobanul cand a vazut ca e injurat in timp ce da interviuri...ii venea sa planga...pleaca fmm din Ghencea
A propos de faptul cã cineva amintea de meciul cu turcii: mare, nemeritat și infernal moment a fost etapa 34 de anul trecut, când am reușit sã urcãm pe locul șase. Va atârna ca o piatrã de picior toatã europa asta league, unde doar profesionalismul, rãbdarea și talentul unuia ca Bergodi ne-a permis sã fim umilți numai în grupe, reușind sã batem niște panarame de echipe.
Chiar dacã am jucat bine în Olanda, umilința cu Tiraspol plus celelalte care urmeazã vor pãtã o istorie europeanã atâta de frumoasã a acestui club.
Cred cã , efectiv, am meritat locul șase și poate chiar mai sus, cãci celelalte echipe sunt nulitãți.
Adevãrul e crunt: suntem niște amãrâți într-un campionat de nulitãți. Asta e Steaua.
ROMÂNIA, TREZEªTE-TE!
PLEACÃ , Gigi!
Ce ar mai fi de spus dupa asa 'prestatie' a echipei noastre dragi?Cum plm sa te domine echipa asta de desculti care nu poate bate pe nimeni?Am ajuns rau fratilor.Spectacolul din tribune a fost la inaltime,bravo celor care l-au contestat pe cancer.
Cine suge plua? Nevasta si fiicele lui......................Avea o fata la interviu ca Ceausescu la proces..........
Contestat tot asa vehement va ceda intr-un final.
Stoichita ii praf ,cum sa joci cu 3 atacanti si cu petarda de toja la mijloc,care greseste toate mingile si isi mai si da autogol.Ionescu merita sa joace titular,chiar daca este mai firaj are tehnica si clarviziune superioara.
Nasoale vremuri.............mori ciobane.
Forza Steaua
Anulez abonamentele la peluze! Nu mai plãtesc impozite"
Acum 10 minute am venit de la meci,efectiv ne-am pisat pe gibon,a fost contestat din primul minut pana in ultimul,baieti din SUD au fost la tribuna 1,in Peluza Nord s-a incercat un "**** Gigi" uman,nu stiu daca a iesit pana la urma sau nu,nu am putut sa vad,au avut loc niste sincroane care au iesit de exceptie intre Nord si Sud,ca la final sa fie contestat chiar si la plecarea de la stadion,baietii venind dupa el si la intrarea de la tribuna oficiala.
In concluzie,ne-am pisat cu mare jet pe Becali,credeam ca pana la urma se va arunca de la loja,dar n-a fost sa fie...dar nu e prea tarziu,vin meciurile cu fenerbahce si cu tiganii in care va fi mult mai multa lume in peluze si protestul va fi cu siguranta de mai mare intensitate.
P.S.: CINE SUGE PLUA?
Gigi! ![]()
@ predatorpulse:
In primul rand e Fc Steaua, nu Fc Steaua, ca nu e patron la club primaria din acea comuna. Ca traieste ciobanul si rudele lui acolo nu inseamna ca acest club merita numele comunei. E echipa lui Becali si pana nu pleaca el de la echipa nu mai poate fi VREODATA vechea Steaua!
In al 2-lea rand, pe VECHEA stema, cea din anii 90, pana sa fie Steaua preluata de cioban, scria CITIUS ALTIUS FORTIUS.
In rest sunt de acord cu tot ce ai scris tu!
Sa vina Fener! ![]()
daca o luam asa , ne da fener vreo 3 boabe fara probleme
Acum 10 minute am venit de la meci,efectiv ne-am pisat pe gibon,a fost contestat din primul minut pana in ultimul,baieti din SUD au fost la tribuna 1,in Peluza Nord s-a incercat un "**** Gigi" uman,nu stiu daca a iesit pana la urma sau nu,nu am putut sa vad,au avut loc niste sincroane care au iesit de exceptie intre Nord si Sud,ca la final sa fie contestat chiar si la plecarea de la stadion,baietii venind dupa el si la intrarea de la tribuna oficiala.
In concluzie,ne-am pisat cu mare jet pe Becali,credeam ca pana la urma se va arunca de la loja,dar n-a fost sa fie...dar nu e prea tarziu,vin meciurile cu fenerbahce si cu tiganii in care va fi mult mai multa lume in peluze si protestul va fi cu siguranta de mai mare intensitate.
P.S.: CINE SUGE PLUA?
Gigi!!! UNICUL SI INCONFUNDABILUL M*** DIN FOTBALUL ROMANESC......**** Jiji!!
Sa-ti dau la m u i e Gigi becali !
Si nu numai.
Egali cu ultima clasata. Joc mai mult decat jenant. 10 lei/peluza. Cateva mii de oameni. Am ajuns muuult prea jos...
CE FACE Gigi ?
))
Anulez abonamentele la peluze! Nu mai plãtesc impozite"
vinde boraturo
Argaseala si Becali sa va tufa poponarii.
CE FACE Gigi ?))
SUGE !!!
Ps : Asta e un fel de joc ?! ![]()
Ce meci jenant, penibil, inadmisibil ... am facut egal cu cea mai slaba echipa din prima Liga !
Suntem departe de o pretendenta la titlu , "spartacus" aseaza echipa in teren in sistem 4-3-3 cand stie ca jucatori nu sunt obisnuiti cu tactica asta , m-am bucurat ca nu era Banel in primii 11 ca sa vad la lucru alta petarda de jucator : surdu !
Oricum , daca nu se schimba nimic in bine in urmatoarele doua saptamani, mi-e rusine sa ma gandesc ce meci ne asteapta cu feneru !
Egali cu ultima clasata. Joc mai mult decat jenant. 10 lei/peluza. Cateva mii de oameni. Am ajuns muuult prea jos...
ªi eu care tot mai credeam în echipã mî gãndeam cã pe ultima clasatã care are doar un punct din opt etape mșcar pe ãștia putem bate ba chiar cu un scor mai categoric sã facem și noi golaverajul mai bun nu se poate așa ceva e prea de tot .
Mori ciobane sau vinde odatã Steaua și nu mai chinuie suporterii .