Sunt curios daca asta o sa creeze alta Steaua...e incredibil.... :evil:
Sunt curios daca asta o sa creeze alta Steaua...e incredibil.... :evil:
Mai...Berbecali asta isi bate jec de noi totzi...voi nu vedetzi ca nu i pasa nici cat negru sub unghie de Steaua.El isi urmareste numai interesele.Daca vinde clubul pe o suma derizorie e cel mai dezgustator om de pe planeta.Eu unu l-as impusca.![]()
Inainte sa plecam din casa noastra sa dam foc la stadion sa nu mai joace nimeni vreodata in Ghencea.
Nici un fel de stea, nici un fel de alta echipa
Poate poate baga vre un pui de Abramovici si la noi bani si ia emblema, culorile, palmaresul , Stadionul ca nocturna o tai si i-o duc eu acasa lu GG.
Sau poate sa o ia statul... sa se formeze iar C.S.A Steaua
Innebunesc!!!!!!!!!
23Sa revenim (ca sa n-o dam in off-topic):
Motane, nu cumva ar trebui sa numaram "1
Tare astam si eu sa scriu
"spre 2"?
Cu totii facem Haz de necaz....
Timpul le rezolva pe toate... De Becali insa cred ca nu vom scapa... Asta e ca raia... :lol: :lol:
Si pe banner sus sa scriem: "Spre 2 !!!". Si cu o completare: "FC Arges, U Craiova si care ati mai avea mai multe, feriti-va ! Venim !"
Uitasem: am fi si sub Rapid !!! :lol: :lol: :lol: Ei, asta da motiv de ura !!!
23Sa revenim (ca sa n-o dam in off-topic):
Motane, nu cumva ar trebui sa numaram "1
Titlurile alea nu i le poate lua nimeni Stelei. Iar eu nu tin cu echipa lui Becali ci cu Steaua !
23Sa revenim (ca sa n-o dam in off-topic):
Motane' date=' nu cumva ar trebui sa numaram "1
Titlurile alea nu i le poate lua nimeni Stelei. Iar eu nu tin cu echipa lui Becali ci cu Steaua ![/quote']
Ma bucur ca spui asta. Mai devreme fusesem luat la suturi cand zisesem ca ma gandesc sa nu ma uit la meciul cu Sampdoria, ca va juca echipa lui Becali, nu Steaua.
Sper ca nu e aluzie la mine.Nu m-am gandit nici-o clipa ca poti interpreta astfel ceea ce am spus.
Sper ca nu e aluzie la mine.Nu m-am gandit nici-o clipa ca poti interpreta astfel ceea ce am spus.
:lol: :lol: :lol: Glumesc, fac si eu haz de necaz, incerc sa provoc ...
Stiu ca tu ai dreptate si nu se poate sa nu fim alaturi de baieti,asa ca iti dai seama ca oricum n-am cum sa nu ma uit la meci !
Incep sa ma gandesc din ce in ce mai serios daca ceea ce face Becali nu e o mascarada de doi bani specifica acestui personaj si familiei sale...
Cred ca omul asta e atat de prost incat credea ca printr-o asemenea manevra va pacali statul si va atrage publicul de partea lui... Incredibil... ce idiot !
Pai, l-a atras, nu ? I-au sarit toti in cap !! :lol:Cred ca omul asta e atat de prost incat credea ca printr-o asemenea manevra va pacali statul si va atrage publicul de partea lui...
pana la urma usor usor ... s-au limpezit apele... si Jiji a mai crescut in popularitate .. eu cred ca omul asta provoaca astfel de scandaluri
A dat-o la intors acum...........oare ce la facut sa se razgandeasca ? Din Steaua crestina in Steaua Romaniei.
Nu agreez nici aceasta denumire, Nimic; ci doar Steaua Bucuresti. Tare mi-e teama ca multi se vor impaca cu ideea, iar dupa cateva meciurii bune, stadionul va rasuna de Jiji becalii..........la fel ca la meciul cu Lens. Din pacate, planurile lui Jiji vor avea un succes deplin si asta datorita faptului ca nu mai suntem uniti, nu mai suntem o singura voce care sa strige Forza Steaua ci mai sunt si voci care Forza $$$ primeaza, plus ca mai sunt si alti naivi care il sustin ca fara el Steaua nu poate. Ne-a dezbinat, iar asta il face pe el mai puternic. Daca eram uniti, puteam sa avem si noi un punct de vedere demn de a fi luat in seama, puteam sa luam si noi o atitudine, nu numai sa urlam ca disperatii pe net.
M-am saturat de felul lui de a ne arata cat de mult ne "iubeste" (dupa opinia unora) si tine la "familia " Steaua.
P.S. pentru ceea ce au facut rapidistii, cand i-au sarit in cap lui Copos pentru a nu-l demite pe il muce, au tot respectul meu. Unde este Atitudinea noastra dragi stelistii, in afara de a boci pe net ?
A dat-o la intors acum...........oare ce la facut sa se razgandeasca ? Din Steaua crestina in Steaua Romaniei.
Ii suna lui mai pompos,dar la Steaua in opt colturi de pe emblema nu renunta.
P.S. pentru ceea ce au facut rapidistii, cand i-au sarit in cap lui Copos pentru a nu-l demite pe il muce, au tot respectul meu. Unde este Atitudinea noastra dragi stelistii, in afara de a boci pe net ?
Nu ai motiv sa ii respecti.Nu ei l-au oprit pe "bunul domn Copos"(Linistitule,ti-am furat expresia;pentru ca-mi place).Copos insusi a spus ca nu a fost decat o manevra binecunoscuta de a sa,pentru a pune presiune pe echipa.Se pare ca a reusit.
Parca vroia sa iasa presedinte....pai din actiuni de acest gen..irationale si stupide il voteaza lumea cand o sa fie Bistrita campioana :lol:
O sentință favorabilă lui Gigi Becali in procesul cu ANAF nu va afecta cu nimic demersurile Fiscului de recuperare a creanțelor, a declarat astăzi, pentru MEDIAFAX, președintele ANAF, Sebastian Bodu.
"În condiții normale, dacă magistrații interpretează legea in sensul in care ea a fost scrisă, nu avem cum să pierdem in fața nici unei instanțe din lume. Dacă, insă, instanța va da, vineri, curs cererii de suspendare a sechestrului asigurator impus asupra bunurilor contribuabilului Gigi Becali, acest lucru nu afectează cu nimic demersul Fiscului de a recupera sumele datorate de SC Steaua SA bugetului de stat consolidat", a precizat Bodu.
El consideră că datoria rămâne, fiind doar o chestiune de timp până când va fi recuperată. "Pe lângă faptul că avem la dispoziție calea de atac a recursului, sentința de vineri nu afectează cu nimic continuarea procedurii fiscale de declarare a insolvabilității și de stabilire a răspunderii in solidar a patronului cu clubul debitor", a mai spus Bodu.
În opinia șefului ANAF, Becali a cesionat marca Steaua către vechea AFC Steaua ca să demonstreze că această asociație este solvabilă și că Fiscul ar trebui să se indrepte impotriva acesteia, pentru recuperarea creanței. "Nu este nici o problemă. Pe marca Steaua putem pune sechestru oricând. Acest sechestru nu va fi asigurator, ci executor, marca și accesoriile ei (culori, insemne) fiind, din acel moment, la dispoziția Fiscului. Nu există, deocamdată, o evaluare exactă a mărcii, insă, potrivit legii, dacă nu obținem prin vânzare o sumă care să acopere valoarea creanței, ne putem indrepta impotriva altor active ale societății solvabile sau impotriva bunurilor celor care au provocat insolvabilitatea AFC Steaua, a continuat Bodu.
El susține că, după impunerea sechestrului executor asupra mărcii, actuala societate nu va mai avea voie, conform legii, să folosească numele Steaua, sigla și culorile. "Asta, din păcate pentru milioanele de suporteri ai Stelei, pe care vreau să-i asigur că nu doresc să distrug acest club, cel mai galonat cu performanțe, din România, cum nu doresc să distrug nici un club de fotbal din România. Singurul meu scop este acela de a recupera banii care i se cuvin statului, a subliniat șeful ANAF.
Sunt curios daca acesata actiune va merge pana la capat. sper ca daca se va face o asemenea executare, sa fie anuntata din timp, adica cu cateva luni inainte. Poate visez, dar sper ca astfel si suporterii Stelei sa fie capabili sa faca o oferta.
Acum m-am gandit, chiar daca nu se strang bani pentru a putea sustine financiar clubul, putem cumpara doar marca. In acest moment am avea is noi un atu in maneca, si in schimbul folosirii acesteia de catre actuala echipa am putea emite oarece pretentii despre felul in care este administrat clubul.
Parca vroia sa iasa presedinte....pai din actiuni de acest gen..irationale si stupide il voteaza lumea cand o sa fie Bistrita campioana :lol:
nu mai zi asa .. ca daca se imprieteneste cu padureanu nu se stie...poate iese
Parca vroia sa iasa presedinte....pai din actiuni de acest gen..irationale si stupide il voteaza lumea cand o sa fie Bistrita campioana :lol:nu mai zi asa .. ca daca se imprieteneste cu padureanu nu se stie...poate iese
Da... :lol: si apoi fac impreuna clubu Steaua Bistritei :lol:
nu ar fi exclus... :lol:
Asta noapte a atipit un pic la servici si am visat ca a venit abramovici si a cumparat Steaua iar Jiji a ajuns la mititica unde ii e locul. Din pacate m-am trezit,am intrat pe site si am revenit cu picioarele pe pamant. Una peste alta ori Gigi e presat rau de tot de cineva cu minte multa si bani si mai multi ca sa vanda Steaua ori bate el campii si atunci sigur nu se va intampla nimic cu sigla si plamaresul(poate sa scrie la vara sus "Spre 24"). Totusi cred ca si-a calculat prost miscarea ca a afectat echipa lucru care la noi se intampla mai rar spre deosebire de crapid si catei.
...Daca-l intrebai acum o luna ce inseamna in termen juridici "a concesiona" sunt convins ca habar nu avea !
Cu riscul de a deranja,atrag atentia ca nu e vorba de "a concesiona" ci de "a cesiona".
Sunt doi termeni aparent asemanatori,dar fiecare defineste altceva.
Gigi a cesionat,ceea ce inseamna ca a renuntat de buna voie la un drept in favoarea cuiva.
Asta a facut.A renuntat de buna voie la marca Steaua,la palmaresul si emblema Stelei,in favoarea fostei AFC Steaua.
Concesiunea este o conventie prin care o persoana fizica sau juridica dobandeste dreptul de a exploata
anumite servicii publice sau anumite bunuri ale statului,in schimbul unor beneficii pe care le va plati acestuia din urma.
Am considerat necesar sa subliniez aceasta diferenta intre termeni,pentru a nu se crea confuzii.
Multumim de subliniere. Dar totusi, ce se va intampla cu voi pana la urma? Am inteles ca pana la sfarsitul campionatului ramaneti Steaua Bucuresti. Dar apoi e ceva cu "Crestina"??? Veti porni din D? Eu unul nu mai inteleg nimic...
Multumim de subliniere. Dar totusi, ce se va intampla cu voi pana la urma? Am inteles ca pana la sfarsitul campionatului ramaneti Steaua Bucuresti. Dar apoi e ceva cu "Crestina"??? Veti porni din D? Eu unul nu mai inteleg nimic...
Nici nu trebuie. Asta e scopul lui Becali. Sa arunce praf in ochii tuturor.
Si nu se va chema "Steaua Crestina" ci "Steaua Cretinului"
Pai stai putin. Partea cu cesionarea am inteles-o. Dar cu noua imagine a echipei nu. Ce se va intampla cu voi din campionatul viitor? Nu v-ati intrebat si voi? Veti mai fi Steaua sau nu? Veti ramane istorie ca Steaua Bucuresti sau veti continua? Uite asta nu inteleg. Aparent ati ramas ce ati ramas ca sa va mentineti in campionat si UEFA. Dar intrebarea mea e asta: Ramaneti asa sau nu???