FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Adevar sau minciuna ? Emblema Steaua si GG

«1238»
Virgil31.10.2005 11:04

Gigi Becali a cesionat marca Steaua

 

 

Intr-o conferinta de presa sustinuta , azi, la hotelul Marriot, Gigi Becali a anuntat ca a cesionat marca Steaua si palmaresul echipei fostei societatii administrative.

 

 

"Daca Bodu a spus ca marca Steaua valoreaza 100 de milioane de euro, atunci finantele o pot scoate la vanzare pentru a-si recupera banii. Am facut acest lucru pentru a-mi salva familia. In ultima perioada am fost supus la presiuni din partea institutiilor statului. Ceea ce au facut ei cu mine se cheama terorism de stat !", a precizat Gigi Becali.

 

2005/10/31 15:54:40

www.totalsport.ro

_____________

 

Poate fi un moment de cotitura in istoria Stelei.

Propriu zis,daca a renuntat la marca,trebuie sa schimbe numele echipei.

SteFan31.10.2005 11:11

Daca este adevarat NOI cu ce echipa tinem pana la urma?

FanSteaua4Life31.10.2005 11:12

Bla, Bla, Bla...Ce aberatii, iara nu are ce face Jiji si vorbeste degeaba...

Ayrton31.10.2005 11:31

Pe idiotul asta de Becali il cred in stare de orice! Acum cateva seri la otv (sau gigitv, cum vreti sa-i spuneti) radea cu gura pana la urechi spunand ca marca Stelei (in mintea lui marca=brandul este acelasi lucru cu emblema=semnul sau logo) nu valoreza nimic, nefiind altceva decat o bucata de hartie. Multi prosti si ignoranti sunt pe lumea asta!!! Asta nu cred ca a auzit niciodata in viata lui de cuvinte gen brand, strategie de matketing, etc... In timp ce cluburi adevarate produc zeci si sute de mil euro din toate activitatile ce tin de imaginea brandului, el crede ca o echipa de fotbal si un nume ca Steaua se sustine doar din firimiturile pe care le da el in fiecare an( 4-5 mil euro)- un nimic in comparatie cu ce s-ar putea castiga de pe urma BRAND-ului Steaua. Cine dracu poate sa-i deschida ochii ignorantului!!!???

Virgil31.10.2005 11:49

Intr-o conferinta de presa organizata la hotelul Marriott, finantatorul clubului Steaua, Gigi Becali, a anuntat ca a renuntat la emblema gruparii, pe care a cedat-o fostei asociatii: Bodu isi va putea recupera datoriile deoarece a spus ca marca Stelei valoreaza 100.000.000 de euro.

www.prosport.ro/31.10/15:14.

 

-----------------

 

E o intreaga harababura.A cesionat brandul si palmaresul,sau a renuntat doar la emblema ?

12891987016822a09a97f_250_200_.jpg

Ayrton31.10.2005 11:49
Bla, Bla, Bla...Ce aberatii, iara nu are ce face Jiji si vorbeste degeaba...

Tocmai am vazut pe otv conferinta de presa... Nu cred ca sunt aberatii, a arat ceva documente acolo spunand ca a cesionat vechii societati marca, palmaresul si istoria Stelei! Nu imi vine sa cred!

 

P.S. Sunt curios cum vor reactiona jucatorii!!

zarboss31.10.2005 11:49

adevar sau minciuna .. scandalurile astea nu fac bine echipei... Jiji asta cand zici ca s-a linistit atunci se intoarce la radacinile lui si da cu bata de cioban in balta

SteFan31.10.2005 11:56

ce jucatori ?? sa plece din Ghencea cu tot cu sclavii lui !!!!

 

 

Sa faca Armata echipa de amatori in diviza C si acolo ma duc la meciuri .

 

IN STRADA !!! TOATA LUMEA IN STRADA!!!

 

Astept sa ii sara in ajutor tori sclavii care nu au nici o treaba cu Steaua Bucuresti

 

NE VEDEM IN STRADA !

Bogdan4Steaua31.10.2005 11:59

Vom afla mai multe in orele urmatoare. Stirea i-a luat pe toti pe nepregatite(inclusiv televiziuni si ziare).Situatia este destul de nasoala si pica intr-un moment inoportun. Sper ca nu vom ajunge suporteri Steaua Crestina.....ar fi prea de tot...

SteFan31.10.2005 12:00
E o intreaga harababura.A cesionat brandul si palmaresul,sau a renuntat doar la emblema ?

 

A renuntat la tot pentru ca altfel nu avea cum sa scape de datorii !!

 

IN STRADA!

zarboss31.10.2005 12:00

sa se duca el la meci .. eu ma duc la Steaua care a facut istorie in campionatul nostru .. nu la ce i se nazare lui Becali...

f..-l in gura de cioban prost .. face de rusine Steaua .. taran obosit ..

ADRIAN PACURAR31.10.2005 12:03

Clar Steaua Crestina nu e Steaua noastra trebuie iesit in strada .Cine ca opozitia a fost distrusa !!!

SteFan31.10.2005 12:07

Noi astia "cetatenii" .Sa se organizeze ceva ca nu mai tine. La noi e greu pana ne scote din casa cineva ca pe urma nu ne mai opreste nimeni .

Ayrton31.10.2005 12:08

 

E o intreaga harababura.A cesionat brandul si palmaresul,sau a renuntat doar la emblema ?

 

A renuntat la tot pentru ca altfel nu avea cum sa scape de datorii !!

 

IN STRADA!

 

De ce draq nu avandut toata echipa! Asa macar stiam cum stam! Sa se cloneze si sa faca galerie, m...m... de cioban, ca eu unu nu ma duc decat la Adevarata Steaua !!!

nick200531.10.2005 12:09

Sa recapitulam ultimele evenimente:

- g.b. se intereseaza de achizitia unui stadion

- g.b. isi vinde actiunile de la Steaua

- g.b. cesioneaza marca Steaua (cu istorie, emblema, palmares, sustine el)

 

Dupa parerea mea, se ridica 2 intrebari:

- daca ceea ce incearca g.b. se va duce pana la capat

- cat de premeditat a fost acest act si daca nu cumva bodu e doar o scuza; la urma-urmei, g.b. stia de datoriile astea de la inceputul verii, cand anaf a contact toti datornicii din fotbal.

 

Daca g.b. isi face o noua echipa, lucru inevitabil daca este intr-adevar pornit, atunci ea va juca in divizia onoare sau poate va cumpara vreun loc, vreo fuziune, ca doar s-au mai facut dintr-astea. Pe de alta parte, ceea ce ne doare pe noi, este ce se va-ntampla cu Steaua? Cine va mai investii, pentru ca e clar ca g.b. nu va mai veni cu bani. Ca pleaca? FOARTE BINE!!!!!!!!!!!!!! Dar de ce asa in graba, de ce ca un hot prins cu mata-n sac? Despartirea asta se putea face in alti termeni, intr-un cadru organizat, astfel incat clubul Steaua sa nu ramana de izbeliste. Daca tine chestia cu cesiunea, oare cum se va face achizitia clubului? Si jucatorii? Cred ca vor merge si ei cu g.b. ca n-au de ales...trist, dupa Gigi potopul!!!

SteFan31.10.2005 12:13

nick2005 mare dreptate ai ! si uite cum cu maxim 3 milioane de dolari un cioban a reusit sa se stearga la c.r cu Steaua Bucuresti

sorin_77731.10.2005 12:16

NU DISPERATI !!!!

Scapam de gg... o sa renasca adevarata Steaua...

Doamne-ajuta!!!

 

GG daca a renuntat la emblema Stelei si la Palmares asta inseamna ca echipa Steaua d.p.d.v. legal nu este constituita. Ce are el trebuie sa se numeasca altceva si adevarata Steaua va lua nastere prin achitarea acelei sume de 7 mil... Cine e omul cu suflet de stelist care ar investii asa ceva in nimic?

Ayrton31.10.2005 12:19

Sunt de acord cu tine Nick, dar nu cred ca va vinde si societatea care detine jucatorii. Din pacate Adevarata Steaua va pierde locul in campionat si, in ciuda a ceea ce cred unii, si cativa jucatori de valoare si adevarati stelisti!

zarboss31.10.2005 12:20

sper ca acest necaz sa fie transformat in sarbatoare... e inadmisibil ce face Jiji.... cum poate arunca la gunoi... o traditie si o istorie... nu pot sa cred ....

Bogdan4Steaua31.10.2005 12:21

De ce trebuie sa se intample tot acest circ exact acum? Este incredibil. Trebuie sa protestam cumva. Nu se poate intampla asa ceva. Toate aceste scenarii sunt grave.

Ayrton31.10.2005 12:21
NU DISPERATI !!!!

Scapam de gg... o sa renasca adevarata Steaua...

Doamne-ajuta!!!

 

GG daca a renuntat la emblema Stelei si la Palmares asta inseamna ca echipa Steaua d.p.d.v. legal nu este constituita. Ce are el trebuie sa se numeasca altceva si adevarata Steaua va lua nastere prin achitarea acelei sume de 7 mil... Cine e omul cu suflet de stelist care ar investii asa ceva in nimic?

 

Scapam de jj, dar eu nu stiu pe nimeni care sa investeasca, asa cum ai spus, in aproape nimic!

nick200531.10.2005 12:25
Sunt de acord cu tine Nick, dar nu cred ca va vinde si societatea care detine jucatorii. Din pacate Adevarata Steaua va pierde locul in campionat si, in ciuda a ceea ce cred unii, si cativa jucatori de valoare si adevarati stelisti!

 

Nebunul poate sa ia tot!!! In contabilitate exista conturi de imobilizari necorporale care tocmai asta reflecta: brandul, marca sau cum vrem sa-i spunem. Practic el vrea sa renunte la un activ in schimbul datoriei. Sau sa-l cesioneze, cum a spus el. Daca au mai fost persoane care s-au indoit de caracterul viclean al lui g.b, sper ca macar acum au puterea sa vada realitatea sumbra: in ultimii ani, clubul la care tinem a incaput pe mana unui ticalos egoist! Sa plece cu toti nepotii lui!

nick200531.10.2005 12:26
NU DISPERATI !!!!

Scapam de gg... o sa renasca adevarata Steaua...

Doamne-ajuta!!!

 

Nu disperam noi asa de usor, doar ne ingrijoram.

 

Ca pleaca g.b? Asta-i o veste grozava! Dar repet, de ce nu a lasat echipa in vara, cand in pauza competitionala, intr-un cadru organizat se putea pregati cum trebuie trecerea catre alti actionari.

 

In Romania, justitia functioneaza incet, si cum inca nu-i clar nici macar daca vanzarea actiunilor catre nepoti este o.ca., ca sa nu mai vorbim de datorii, iti dai seama ce probleme se pot ivi pe viitor. Si cum se va "vinde" marca? De catre anaf, care n-are nici o treaba cu fotbalul? Mi-e teama sa nu puna mana pe club alt g.b. Aminteste-ti ca si el a aparut cam in aceleasi circumstante cand aveam datorii la plata nocturnei. Personal, lucrurile fuserite, nu-mi plac deloc pentru ca in loc sa fim calculati, lasam totul la voia intamplarii.

 

Sper sa nu am dreptate, sau sa avem noroc de o conducere mai buna, asa cum adevaratii suporteri merita!

zarboss31.10.2005 12:27

cineva .. cineva .. tot sta la panda si spera sa se aleaga cu ceva din tot balamucul asta .. nu cred ca toate actiunile astea ..indreptate impotriva Stelei ..nu au la baza o persoana interesata sa preia Steaua....

cred ca o sa ne minunam.. pana la urma.. dar Jiji da dovada inca o data in ce prostie traieste

sorin_77731.10.2005 12:28

intradevar este o investitie in nimic la prima vedere... Dar un om cu bani multi vede altfel treaba...

 

Un singur lucru ma roade acum? Ce emblema a vandut GG? Ca atunci cand a preluat echipa emplema era cea postata de virgil in topic... intre timp a schimbat-o. Cred eu ca el asta a cesionat...

 

in schimb palmaresul este numai unul...

 

Eu voi tine cu palmaresul si cu noua Steaua din momentul in care se va infiinta... Poate o cumpara parlamentarul ala nebun... dam din lac in put.. :(:(

«1238»