FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii Despre Primera Division 2009/2010

«1567»
Arian26.04.2010 21:18

Etapa a 34-a

 

Barcelona - Xerez 3 - 1

Zaragoza - Real Madrid 1 - 2

Valencia - Deportivo La Coruna 1 - 0

Almeria - Espanyol 0 - 1

Mallorca - Malaga 1 - 1

Racing Santander - Villarreal 1 - 2

Sporting Gijon - Valladolid 0 - 2

Atletico Madrid - Tenerife 3 - 1

Getafe - Sevilla 4 - 3

Osasuna - Athletic Bilbao 0 - 0

 

Clasament

 

1. Barcelona 87p

2. Real Madrid 86p

3. Valencia 62p

4. Mallorca 56p

5. Sevilla 54p

6. Villarreal 52p

7. Getafe 50p

8. Athletic Bilbao 49p

9. Deportivo 44p

10. Atletico 43p

11. Espanyol 41p

12. Osasuna 38p

13. Almeria 38p

14. Sporting 37p

15. Racing 36p

16. Malaga 34p

17. Zaragoza 34

18. Valladolid 32p

19. Tenerife 32p

20. Xerez 27p

Arian02.05.2010 20:53

Etapa a 35-a

 

Deportivo La Coruna - Zaragoza 0 - 1

Malaga - Sporting Gijon 1 - 1

Tenerife - Racing Santander 2 - 1

Valladolid - Getafe 0 - 0

Xerez - Almeria 2 - 1

Espanyol - Valencia 0 - 2

Villarreal - Barcelona 1 - 4

Sevilla - Atletico Madrid 3 - 1

Real Madrid - Osasuna 3 - 2

Athletic Bilbao - Mallorca 1 - 3

Arian07.05.2010 12:28

Etapa a 36-a

 

Almeria - Villarreal 4 - 2

Barcelona - Tenerife 4 - 1

Getafe - Sporting Gijon 1 - 1

Valencia - Xerez 3 - 1

Athletic Bilbao - Malaga 1 - 1

Atletico Madrid - Valladolid 3 - 1

Osasuna - Deportivo La Coruna 3 - 1

Racing Santander - Sevilla 1 - 5

Zaragoza - Espanyol 1 - 0

Mallorca - Real Madrid 1 - 4

 

Clasament

 

1. Barcelona 93p

2. Real Madrid 92p

3. Valencia 68p

4. Sevilla 60p

5. Mallorca 59p

6. Getafe 52p

7. Villarreal 52p

8. Athletic Bilbao 51p

9. Atletico Madrid 46p

10. Deportivo La Coruna 44p

11. Osasuna 42p

12. Almeria 41p

13. Espanyol 41p

14. Zaragoza 40p

15. Sporting Gijon 39p

16. Malaga 36p

17. Racing Santander 36p

18. Tenerife 35p

19. Valladolid 33p

20. Xerez 30p

valentin2day08.05.2010 17:01

Azi la 12 se ve afla campioana Spaniei. Indiferent care va fii FELICITARI, a fost un campionat frumos!

Vlad Bogdan08.05.2010 18:56

Nu mai sunt 2 etape?

vlad08.05.2010 20:59

bani cu nemiluita,arbitri... dar tot Barcelona. Trebuie sa fie foarte frustrant pentru Real. Poate la anu'

valentin2day08.05.2010 21:06

Vlade, cred ca te-ai uitat prea mult la Liga 1 de vezi numai arbitrii si valize.

Felicitari Barcelonei. Au meritat acest campionat.

 

Asta e, poate la anul. Oricum e bine ca n-au luat Liga pe Bernabeu :D.

vlad08.05.2010 21:21
Vlade, cred ca te-ai uitat prea mult la Liga 1 de vezi numai arbitrii si valize.

Valize de bani pe jucatori. Penalti si rosu. N-am inteles motivul.

Daniel-Ionut09.05.2010 06:55

Ce bomba ar fi sa produca Valladollid surpriza :rolleyes:

gio_stgloria09.05.2010 07:00

vorbim de sf-uri.

Arian09.05.2010 11:31

Etapa a 37-a

 

Deportivo La Coruna - Mallorca 1 - 0

Espanyol - Osasuna 2 - 1

Getafe - Malaga 2 - 1

Real Madrid - Athletic Bilbao 5 - 1

Sevilla - Barcelona 2 - 3

Sporting Gijon - Atletico Madrid 1 - 1

Tenerife - Almeria 2 - 2

Valladolid - Racing Santander 2 - 1

Villarreal - Valencia 2 - 0

Xerez - Zaragoza 3 - 2

 

Clasament

 

primeraclasamentbun.jpg

andrei_ionete09.05.2010 12:13
Valize de bani pe jucatori. Penalti si rosu. N-am inteles motivul.

Vezi min. 76 (faza in care Kanoute este impins clar de Pique in careul Barcelonei) din Sevilla-Barcelona, cand scorul era 2-3 si dup'aia vorbim de penalty-ul Realului. Oricum, chiar daca mi-as fi dorit ca Real sa iasa campioana, trebuie sa fiu obiectiv si sa recunosc superioritatea Barcei. Cred ca acest campionat s-a decis in cele doua El Clasico unde Barca a castigat fara drept de apel in fata Realului. Dar roata se invarte...:)

vlad09.05.2010 13:25
Vezi min. 76 (faza in care Kanoute este impins clar de Pique in careul Barcelonei) din Sevilla-Barcelona, cand scorul era 2-3 si dup'aia vorbim de penalty-ul Realului. Oricum, chiar daca mi-as fi dorit ca Real sa iasa campioana, trebuie sa fiu obiectiv si sa recunosc superioritatea Barcei. Cred ca acest campionat s-a decis in cele doua El Clasico unde Barca a castigat fara drept de apel in fata Realului. Dar roata se invarte... :)

 

Daca ai fi putin corect ai revedea o faza mai inainte,mult mai clara. Mai clar de atat nici ca se putea. LA 3-0 pentru Barcelona,Pedro scapa singur spre poarta si Adriano il apuca de umar si-l faulteaza. Dar era 3-0 pentru Barca si arbitrul nu a vrut sa continue macelul Barcelonei. Dar evident ca nu ai cum sa recunosti. Te inteleg ca esti suparat. Nu inteleg aceasta patima. E doar un sport. Se numeste fotbal. Nu te-ai saturat sa astepti sa se invarta roata aia? :)

 

Cat despre faza de la Real daca aia a fost faza de rosu ,ma fac preot.

andrei_ionete09.05.2010 14:17
Nu inteleg aceasta patima. E doar un sport. Se numeste fotbal.

Cat despre faza de la Real daca aia a fost faza de rosu ,ma fac preot.

Fotbalul este un sport care naste patimi ;). Despre faza cu preotia, nu-i o idee rea. Se castiga bine!:P (gluma)

 

P.S. Nu a fost fault de rosu!

vlad09.05.2010 14:20
Fotbalul este un sport care naste patimi ;) . Despre faza cu preotia, nu-i o idee rea. Se castiga bine!:P (gluma)

 

P.S. Nu a fost fault de rosu!

 

Nu era fault . Pentru hent s-a dat penalty. Mingea nu era pe poarta. Sunt ferm convins ca o fura Atletico,dar ma enerveaza arbitrii aia care tot ies ei in fata.

 

Ma fac preot doar daca redirectionezi catre parohia mea aia 2 la suta. :)

valentin2day09.05.2010 15:04

vlade eu am impresia ca in timp ce noi nastem patimi pentru o echipa tu nasti patimi impotriva unei echipe

vlad09.05.2010 15:53
vlade eu am impresia ca in timp ce noi nastem patimi pentru o echipa tu nasti patimi impotriva unei echipe

 

 

Aleluia!

 

"Noi" si "tu". Esti precum tiganii sau taximetristii. Doar la gramada,frate.

 

Eu vorbesc despre Real Madrid. Nu vorbesc nici despre Valentin ,Alecs sau alt coleg de forum. Asa ca las-o un pic mai domol cu atacul la persoana userului vlad. Hai fii de gasca. Te rog eu frumos. ;)

red&blue_boy10.05.2010 06:31

Daca Real castiga barem meciul direct de acasa,era campioana.Sa nu spun ca si cu un egal acasa erau campioni...Asa,prin victoriile din ambele confruntari directe,Barcelona poate a meritat titlul...

ady.fcsb10.05.2010 22:20

Vorbiti de arbitrii,dar ce spuneti la faultul la Zokora , din tusa? Faza din care Sevilla era cat pe ce sa egaleze. Dar bine inteles , doar Real Madrid e cea mai corecta echipa , Barcelona a castigat cu arbitrii. Ce frustrati bai nene si cu Alcorcon tot Barca e de vina , ca i-a ajutat arbitrii :)) . O echipa care ia bataie tur-retur de la o contracandidata la titlu si in acea maniera nu poate sa emita pretentii la titlu.Punct. Si nu cred eu ca are Barcelona nevoie de arbitrii sa castige vreun meci dar asa se intampla cand frustrarea atinge cote maxime.. :steag_sah_mic:

Las' ca mai baga nenea Perez 200 de mil in echipa si Real i-a toate trofeele :wanker: . :gathering:

Arian17.05.2010 10:59

Etapa a 38-a (ultima)

 

Athletic Bilbao - Deportivo La Coruna 2 - 0

Atletico Madrid - Getafe 0 - 3

Zaragoza - Villarreal 3 - 3

Almeria - Sevilla 2 - 3

Mallorca - Espanyol 2 - 0

Barcelona - Valladolid 4 - 0

Malaga - Real Madrid 1 - 1

Osasuna - Xerez 1 - 1

Racing Santander - Sporting Gijon 2 - 0

Valencia - Tenerife 1 - 0

 

Clasament final

 

1. Barcelona 99p

2. Real Madrid 96p

3. Valencia 71p

4. Sevilla 63p

5. Mallorca 62p

6. Getafe 58p

7. Villarreal 56p

8. Athletic Bilbao 54p

9. Atletico Madrid 47p

10. Deportivo 47p

11. Espanyol 44p

12. Osasuna 43p

13. Almeria 42p

14. Zaragoza 41p

15. Sporting Gijon 40p

16. Racing Santander 39p

17. Malaga 37p

18. Real Valladolid 36p

19. Tenerife 36p

20. Xerez 34p

 

Barcelona, Real Madrid si Valencia merg in grupele Ligii Campionilor.

Sevilla merge in play-offul Ligii Campionilor.

Mallorca, Getafe si Atletico Madrid vor juca in Europa League.

Valladolid, Tenerife si Xerez au retrogradat in Segunda Division.

«1567»