FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii Despre Primera Division 2009/2010

«1237»
Daniel-Ionut30.08.2009 06:35

Primera Division a inceput!

Real Madrid pare principala candidata, cu transferuri de sute de milioane de Euro. Dar Barcelona pare mai omogena, iar noii jucatori de la echipa a 2-a pare ca s-au integrat deja in prima echipa, si vor da totul pentru victorie.

Sau sa fie oare un an surpriza?

O revenire miraculoasa a Valenciei?

Sa fie anul lui Atletico, Sevilla sau Villarreal?

Sau sa fie o MARE surpriza?

 

Cu trecerea timpului vom vedea...

 

Pana una alta...

 

Real Madrid - Deportivo 3-2

Zaragoza - Tenerife 1-0

gio_stgloria30.08.2009 09:35

realu varza in aparare , cam asta e situatia in primera.

Ronnie30.08.2009 09:46
Real Madrid pare principala candidata

Cine?

Daniel-Ionut30.08.2009 09:50

Ba ce chitra sunteti...

Vi se uzeaza mouseul daca dati un vot pentru Real :D

Maye30.08.2009 10:15

Barca continua...

DelPiero1030.08.2009 14:11
Ba ce chitra sunteti...

Vi se uzeaza mouseul daca dati un vot pentru Real :D

Numai inconstientii ar vota Real ca favorita in noul sezon al Primerei Division.Anul asta veti termina la fel ca anul trecut:pe 2. ;)

*Alecs*31.08.2009 10:14

Mandru ca sunt inconstient!

Daniel-Ionut31.08.2009 15:55

Ma eu cred ca voi ati facut manareli... :)

Vreau renumararea voturilor :judge:

KERATOCONUS31.08.2009 16:28
Ma eu cred ca voi ati facut manareli... :)

Vreau renumararea voturilor :judge:

 

 

Manareli se fac cand lupta este stransa. Insa aici nu este cazul: FC Barcelona - Real Madrid 11 - 2 :console:

red&blue_boy01.09.2009 10:58
Primera Division a inceput!

Real Madrid pare principala candidata, cu transferuri de sute de milioane de Euro. Dar Barcelona pare mai omogena, iar noii jucatori de la echipa a 2-a pare ca s-au integrat deja in prima echipa, si vor da totul pentru victorie.

 

 

Simpatizez cu Real,dar tot Barcelona mi se pare principala favorita.Asa e si normal,e campioana Spaniei si a Europei.Si joaca mai consistent,cel putin pe moment.Plus ca tu zici ca Barcelona e mai omogena.Niste transferuri scumpe nu sunt neaparat garantia titlului.Totusi,sper sa fie Real si o echipa,nu doar vedete,si sa reusesca pana la urma.Ramane de vazut.

Daniel-Ionut13.09.2009 09:45

Rezultate etapa a 2-a

 

Atletico Madrid - Racing Santander 1-1 (Jurado / Serrano)

Getafe - Barcelona 0-2 (Ibrahimovic, Messi)

Espanyol - Real Madrid 0-3 (Granero, Guti, Ronaldo)

Sevilla - Zaragoza 4-1 (Konko, L.Fabiano, Perotti, L.Fabiano / Arizmendi)

Daniel-Ionut14.09.2009 10:04

Rezultate etapa a 2-a

 

CD Tenerife - Osasuna 2-1 (Nino, Ricardo / Pandiani)

Gijon - Almeria 1-0 (Castro)

Deportivo - Malaga 1-0 (Filipe)

Villarreal - Mallorca 1-1 (Rossi / Iglesias)

Valladolid - Valencia 2-4 (Aleman, Manucho / Silva, Villa, Mata, Villa)

CD Xerez - Athletic Bilbao 0-1 (Priento <autogol> )

Daniel-Ionut21.09.2009 10:57

Rezultate etapa a 3-a

 

Deportivo - Espanyol 2-3

Mallorca - Tenerife 4-0

Osasuna - Sevilla 0-2

Malaga - Racing 1-2

Barcelona - Atletico 5-2

Bilbao - Villarreal 3-2

Zaragoza - Valladolod 1-2

Almeria - Getafe 1-0

Valencia - Sporting 2-2

Real Madrid - Xerez 5-0 (Ronaldo X2, Guti, Benzema, van Nistelrooy)

Maye24.09.2009 08:53

Barca merge ceas.

De departe va castiga campionatul.

Daniel-Ionut24.09.2009 09:21
Barca merge ceas.

De departe va castiga campionatul.

 

Nu te supara, ce e o "Barca"?

Merge sa o porti cu un ceas? :blink:

Maye24.09.2009 22:44
Nu te supara, ce e o "Barca"?

Merge sa o porti cu un ceas? :blink:

Glume tampe.

Pleaca din Ghencea!!!!

red&blue_boy25.09.2009 06:28

@ Daniel-Ionut : nu te supara,si eu simpatizez cu Real,vreau sa ia titlul,dar sa nu vezi sau sa nu vrei sa accepti ca cel putin la ora actuala Barcelona e cea mai buna,joaca cel mai fain si in acelasi timp cel mai legat fotbal,cum zice si < Maye> ,merge ceas,e favorita la titlu si Liga,e chiar rautate.Risti sa devi putin penibil.La meciul cu Santander,Barcelona a avut 799 de pase,din care doar 98 gresite,iar Santander a a avut vreo 273 de pase.Impresionant,cu orice echipa ai simpatiza!No offense!

Daniel-Ionut25.09.2009 12:26

Rezultate etapa a 4-a

 

Sevilla - Mallorca 2-0

Racing - Barcelona 1-4

Espanyol - Malaga 2-1

Xerez - Deportivo 0-3

Valladolid - Osasuna 1-2

Atletico - Almeria 2-2

Tenerife - Bilbao 1-0

Getafe - Valencia 3-1

Sporting - Zaragoza 1-1

Villarreal - Real Madrid 0-2 (Ronaldo, Kaka)

DelPiero1025.09.2009 15:49
Nu te supara, ce e o "Barca"?

Merge sa o porti cu un ceas? :blink:

Esti unul dintre cei mai idioti oameni dupa forumul asta. Esti incapabil sa recunosti valoarea unor rivali...mai buni. ;) Cu toti banii hahamadridului...

Daniel-Ionut25.09.2009 15:53

Eu am facut o gluma sa il tachinez pe Maye, valoarea barcelonei am recunoscut'o sez trecut cand au luat tot ce se putea ;)

Si nici nu era nevoie sa recunosc eu valoarea unei echipe din strainatate! sunt alti specialisti care pot face asta.

 

In cele din urma sper sa se ia masuri asupra postarii tale de mai sus.

MoWeed25.09.2009 15:58

Se presupune ca aici pe forum suntem toti stelisti. Atunci de ce plm va certati din cauza altor echipe?

 

Desi nu vreau sa fac asta, daca veti continua asa voi recurge la sanctiuni.

Daniel-Ionut25.09.2009 16:16

Ochei!

Deci am zis'o :whistle:

:))

DelPiero1025.09.2009 16:41

Sa ma sanctioneze?Sa ma banzeze? I don't give a shit. Nu-mi traiesc viata pe forum.

Daniel-Ionut18.10.2009 09:14

Valencia - Barcelona 0-0

STELIST 8620.10.2009 13:05

E lupta mare intre Barcelona si madrid....Pronostic PRIEMIRA DIVISION-winner Barca

«1237»