FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii Despre Primera Division 2009/2010

«14567»
Maye14.03.2010 20:45

Ba , ce macelari sunt aia de la Valladolid.

Pffff...

RobYnho14.03.2010 20:56
Ba , ce macelari sunt aia de la Valladolid.

Pffff...

 

De ce, ma?

Las' ca n'are nimic fetita de Cristiano.

Maye14.03.2010 21:47

Pai nu imi e ba de Cristina , da intrau aia in prima repriza de zici ca jucau la Somcuta Mare.

Arian14.03.2010 21:54

Etapa a 26-a

 

Getafe - Mallorca 3 - 0

Sporting Gijon - Athletic Bilbao 0 - 0

Sevilla - Deportivo La Coruna 1 - 1

Almeria - Malaga 1 - 0

Racing Santander - Zaragoza 0 - 0

Tenerife - Espanyol 4 - 1

Villarreal - Xerez 2 - 0

Barcelona - Valencia 3 - 0

Valladolid - Real Madrid 1 - 4

Atletico Madrid - Osasuna 1 - 0

Maye21.03.2010 21:38

Min 80 , Zaragoza - Messi 0-3.

 

28 de goluri in campionat pana acum.

RobYnho21.03.2010 21:49

Messi este magistral din nou.

 

Zaragoza 2 - 4 Barcelona min.90

 

A marcat si Ibrahimovic.

MoWeed21.03.2010 21:50

3 goluri si penalty obtinut. Incredibil cum poate sa joace Messi. Sper sa o tina tot asa pana la El Clasico...

RobYnho21.03.2010 21:52

Si dupa.

Arian21.03.2010 21:54

Etapa a 27-a

 

Athletic Bilbao - Getafe 2 - 2

Deportivo La Coruna - Valladolid 0 - 2

Xerez - Tenerife 2 - 1

Real Madrid - Sporting Gijon 3 - 1

Espanyol - Sevilla 2 - 0

Malaga - Villarreal 2 - 0

Mallorca - Atletico Madrid 4 - 1

Osasuna - Racing Santander 1 - 3

Valencia - Almeria 2 - 0

Zaragoza - Barcelona 2 - 4

Arian25.03.2010 22:57

Etapa a 28-a

 

Sporting Gijon - Deportivo La Coruna 2 - 1

Sevilla - Xerez 1 - 1

Almeria - Zaragoza 1 - 0

Barcelona - Osasuna 2 - 0

Racing Santander - Mallorca 0 - 0

Tenerife - Villarreal 2 - 2

Valladolid - Espanyol 0 - 0

Valencia - Malaga 1 - 0

Getafe - Real Madrid 2 - 4

Atletico Madrid - Athletic Bilbao 2 - 0

Arian28.03.2010 21:01

Etapa a 29-a

 

Malaga - Tenerife 1 - 1

Mallorca - Barcelona 0 - 1

Zaragoza - Valencia 3 - 0

Deportivo La Coruna - Getafe 1 - 3

Espanyol - Sporting Gijon 0 - 0

Osasuna - Almeria 1 - 0

Xerez - Valladolid 3 - 0

Villarreal - Sevilla 3 - 0

Real Madrid - Atletico Madrid 3 - 2

Athletic Bilbao - Racing Santander 4 - 3

Maye28.03.2010 21:13

Arian e un fel de livescore.

RobYnho29.03.2010 09:07

Oare cat are salariu ? :D

Arian29.03.2010 13:37
Arian e un fel de livescore.

 

Arian - mes que un livescore. :bananadance:

RobYnho30.03.2010 07:59
Arian - mes que un livescore. :bananadance:

 

 

E clar. Tine cu Barca. :D

Daniel-Ionut30.03.2010 10:16

Acum recunoasteti macar ca Barca a inceput sa scartaie... cam castiga din bulan... sa vedem ce bulan mai are si pe 10 - 11 cand e el classico.

RobYnho31.03.2010 12:58

Ba, mergi pe burta sa nu lasi urme.

RobYnho31.03.2010 19:54
Acum recunoasteti macar ca Barca a inceput sa scartaie... cam castiga din bulan... sa vedem ce bulan mai are si pe 10 - 11 cand e el classico.

 

Arsenal - Barcelona , statistica la pauza.

 

Suturi : 2-15

Suturi pe poarta : 0-7

Posesie (%) : 31-69

 

:blink:

 

Arian04.04.2010 20:56

Etapa a 30-a

 

Zaragoza - Malaga 2 - 0

Barcelona - Athletic Bilbao 4 - 1

Sevilla - Tenerife 3 - 0

Almeria - Mallorca 1 - 1

Getafe - Espanyol 1 - 1

Sporting Gijon - Xerez 2 - 2

Valencia - Osasuna 3 - 0

Valladolid - Villarreal 0 - 2

Racing Santander - Real Madrid 0 - 2

Atletico Madrid - Deportivo La Coruna 3 - 0

mircea_1005.04.2010 05:56
Acum recunoasteti macar ca Barca a inceput sa scartaie... cam castiga din bulan... sa vedem ce bulan mai are si pe 10 - 11 cand e el classico.

tunci nu o sa mai aiba bulan...atunci o sa bata din valoare...

 

P.S> si cand bati cu 4-1 dupa ce ai condus si cu 4-0 tie ti se pare victorie norocoasa?

Ronnie05.04.2010 08:00
Acum recunoasteti macar ca Barca a inceput sa scartaie... cam castiga din bulan... sa vedem ce bulan mai are si pe 10 - 11 cand e el classico.

:))))))

bine ca n-ai zis-o p-aia: "castiga din reflex".

Arian09.04.2010 13:48

El blasico

 

Senoras y senores, lasati deoparte orice "mierda" de partida locala, fiindca planeta imbraca maine ori rojo-azul catalan, ori en blanco madrilena. Estadio Santiago Bernabeu isi deschide larg portile pentru fanii favorizati de soarta, cei care au bilete la fiesta. Pentru o seara, reflectoarele de pe Camp Nou se sting. Turistii inceteaza asediul Muzeului Campionilor, razele aurii rasfrante pe medalii si cupe nenumarate palesc, iar angajatii trantesc portile si fug dupa sampanie sau sangria din sampanie. Oricum vor bea sampanie sambata. Camp Nou, cel mai grande stadion european, e eclipsat de arena Rusinii-lui-Banel. Desi mi-am propus sa nu mai calc pe Bernabeu dupa ce mi-au vajait urechile de rusine in ritm de "Tonto, Tonto", in ranjetul satisfacut al babelor rujate din spatele meu, as fi vrut totusi sa fiu maine in infernul corridei toreadorului Messi. Dar si biletele la negru, alea de 700 de euro, s-au epuizat.

 

Am un amic, regizor spaniol din Madrid, mare fan Real, care mi-a marturisit ca Barcelona ii place ca oras, dar ca nu-i suporta pe catalani. Am si un prieten in Barcelona, mare fan FC, care pare superbaiat. Asa ca l-am intrebat pe Eduardo, regizorul, de ce aversiunea asta fata de catalani. Mi-a raspuns ca e o chestie ciudata, de puta Madre mentalitate. Se pare ca baietii de la mare ii cam calca pe bataturi pe baietii din capitala din vremuri istorice. Antipatia banatenilor pentr miticii de Dambovita e floare la ureche pe langa razboiul spaniolo-spaniol. Sa nu uitam ca ei inca-si ling ranile dupa civilul lui Franco, iar noi razboi romano-roman nu avem decat prin traficul abandonat de militienii lui Blaga.

 

Asa ca el clasico de maine s-arputea sa aibe radacini mult mai adanci. Pozitia in clasament, orgoliile, PlayStation-ul lui Messi si catastrofa de la Madrid, din primavara trecuta (2 - 6), indica sange. Stiati ca blazonul catalan, reprezentand patru dungi rosii pe fond galben, vine din legenda unui cavaler catalan care si-a inmuiat degetele in sangele prietenului muribund si a trasat urme pe scutul de aur, jurand razbunare?

 

Spre comparatie, un derby Steaua - Dinamo e vax albina, mai ales cand patronul uneia a purtat la gat fular in culorile adversarei. E un amarat de el blasico, ca cel cu Gloria Bisnita lui Jean Manareanu.

 

Mihai Gainusa

Arian11.04.2010 20:59

Etapa a 31-a

 

Malaga - Sevilla 1 - 2

Tenerife - Valladolid 0 - 0

Villarreal - Sporting Gijon 1 - 0

Xerez - Getafe 0 - 1

Real Madrid - Barcelona 0 - 2

Athletic Bilbao - Almeria 4 - 1

Deportivo La Coruna - Racing Santander 1 - 1

Osasuna - Zaragoza 2 - 0

Espanyol - Atletico Madrid 3 - 0

Mallorca - Valencia 3 - 2

Arian14.04.2010 21:59

Etapa a 32-a

 

Sporting Gijon - Tenerife 0 - 2

Valladolid - Sevilla 2 - 1

Getafe - Villarreal 3 - 0

Atletico Madrid - Xerez 1 - 2

Osasuna - Malaga 2 - 2

Racing Santander - Espanyol 3 - 1

Zaragoza - Mallorca 1 - 1

Barcelona - Deportivo La Coruna 3 - 0

Almeria - Real Madrid 1 - 2

Valencia - Athletic Bilbao se joaca astazi

Arian18.04.2010 20:55

Etapa a 33-a

 

Sevilla - Sporting Gijon 3 - 0

Espanyol - Barcelona 0 - 0

Villarreal - Atletico Madrid 2 - 1

Deportivo La Coruna - Almeria 0 - 0

Malaga - Valladolid 0 - 0

Tenerife - Getafe 3 - 2

Xerez - Racing Santander 2 - 2

Athletic Bilbao - Zaragoza 0 - 0

Real Madrid - Valencia 2 - 0

Mallorca - Osasuna 2 - 0

«14567»