FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Dinamo 0-1 (0-1)

«123419»
RaMs3s24.08.2009 12:40

Baieti nu stiti cumva biletele in ce zi se pun in vanzare?

Virgil24.08.2009 12:47

 

 

Bilete online pentru meciul cu Dinamo Bucuresti

 

FC Steaua Bucuresti anunta ca, incepand de vineri, 21 august, se pot achizitiona bilete online pentru meciul pe care echipa noastra il va disputa pe propriul teren cu Dinamo Bucuresti, in cea de-a cincea etapa a Ligii I. Suporterii stelisti isi pot alege locul pe care doresc sa il ocupe pe stadion. Pentru a intra in poses­ia tichetelor, fanii trebuie sa intre pe www.steauafc.com zona ticketing - online tickets sau accesand direct www.fcsbticketing.com si sa urmeze pasii indicati.

 

Biletele vor fi expediate prin curier sau vor putea fi ridicate de la Casa 30 ­a stadio­nului Steaua, in functie de alegerea cumparatorului.

 

Preturile biletelor pentru meciul cu Dinamo Bucuresti sunt urmatoarele:

 

Peluze - 15 lei

Tribuna a II-a - 25 lei

Tribuna I - 30 lei

Tribuna 0 - 60 lei

Fotolii - 100 lei

 

La aceste preturi se adauga taxele de curierat, in functie de localitatea de unde a fost facuta comanda.

Bogdan4Steaua24.08.2009 12:52

Derby-urile au mereu ceva aparte, nu prea conteaza forma de moment a echipelor.

 

Adevarul e ca nici noi nu aratam prea bine. Ne ghidam prea mult dupa victoriile din Europa League contra unor echipe de doi lei...

 

Pana acum am sustinut doua teste mai importante: CFR Cluj si Urziceni. Ambele meciuri s-au disputat acasa si am luat un singur punct din 6 posibile. In plus, nici meciurile cu Ceahlaul si Otelul nu m-au dat pe spate. In primul am inscris destul de tarziu, iar in cel de-al doilea o puteam sfecli daca nu rata otelarul cu toata poarta in fata.

 

De cealalata parte, Dinamo este in degringolada, insa atacul lor poate deveni letal in orice moment. Daca vom fi condusi, ne va fi greu sa revenim.

 

Sper sa invingem, dar ma abtin de la vise gen "scor fluviu"...

Virgil24.08.2009 13:14

Uite un om cu capul pe umeri. Dar cine zice de scor fluviu? Era vorba doar ca le vom trage o bataita pentru 3 puncte. Cu 1-2-3 goluri la activ si maximum 2 la pasiv.

 

 

dulcicutza24.08.2009 13:26

Le dam macar 2 goluri :)

Ronnie24.08.2009 13:29

Ii batem si ne-mbatam.

spiridusu24.08.2009 13:36

eu sincer sper un 2-0

 

dar acu nu stiu ca la ce aparare avem...a revenit si Danciulescu

 

doamne ajuta la o vitorie

 

is curios daca o sa-i aplaude stelistii pe caini dupa meci.ar fi chiar de rahat

Catalyn0724.08.2009 13:37

pana la urma vine vreun suporter de-al lor ?

john_8624.08.2009 13:46
Ii batem si ne-mbatam.

 

Bombonel9424.08.2009 13:57
eu sincer sper un 2-0

 

is curios daca o sa-i aplaude stelistii pe caini dupa meci.ar fi chiar de rahat

 

dc sa nu ii aplaude????ar trebui ca fiecare echipa sa faca acelasi lucru indiferent de adversar...

bodanelu24.08.2009 14:25

pentru ce sa-i aplaude? hai frate.. acum nu vreti sa stati unul langa altul pe stadion. sa va si pupati cand da Steaua sau Dinamo gol?

Korado24.08.2009 14:51

Hai sa-i spargem putin pe catei , ca am auit ca au amenintat ca bat cu 5-0 in Serbia sau unde jaoca si terorizeasza pe Steaua pe Ghencea! :)) Hai sa facem cu totii miau miau miua :). Cred ca urmeaza cel mai asteptat meci al intregului sezon , clasicul nostru Steaua - Dinamo ! Steaua VICTORIE!

Marius Peluza Nord24.08.2009 15:20
baietii cand se pun in vanzare biletele la Steaua- Dinamo
mircea_1024.08.2009 15:33

Batem 3-1...

The Game24.08.2009 15:34

^^Miercuri sau joi se vor pune in vanzare biletele....

 

 

Va fi aiurea fara spurcaciuni pe stadion,pur si simplu nu va mai fi la fel fara duelul galeriilor,fara sa auzi un stadion intreg cum scandeaza "Caini spurcati/De **** sa ne luati",fara ironiile noastre la adresa lor prin intermediul mesajelor,fara cateva torte aruncate de baietii din Sud catre javrele dinamoviste.

 

Chiar si asa,NE VEDEM LA MECI!

 

dinamu/MOOIE dinamu!

KERATOCONUS24.08.2009 16:07

Stati linistiti si nu va impacientati! :) O sa vina si dinam0vistii la derby. Clubul gazda e obligat prin lege sa cedeze oaspetilor 5% din capacitatea stadionului. Cred ca vor veni pe Ghencea in jur de 1200 de spurcaciuni.

1uLy4Nn24.08.2009 17:16

trebuie sa ii umilim..trebuie sa razbunam acel 2-4 de acum 2 ani..trebuie sa ii invingem si asa vom face

dbd24.08.2009 19:20

Vor ajunge mai mult ca sigur și câinii. Întradevãr nu avea farmec atmosfera, meciul tot meci era cu sau fãrã oaspeți.

phyton24.08.2009 19:22

Ultimele 10 meciuri Steaua - Dinamo, disputate in Ghencea:

 

1999-2000 Steaua - Dinamo 1-1

 

2000-2001 Steaua - Dinamo 4-1

 

2001-2002 Steaua - Dinamo 2-2

 

2002-2003 Steaua - Dinamo 1-1

 

2003-2004 Steaua - Dinamo 1-0

 

2004-2005 Steaua - Dinamo 1-0

 

2005-2006 Steaua - Dinamo 2-2

 

2006-2007 Steaua - Dinamo 2-4

 

2007-2008 Steaua - Dinamo 1-0

 

2008-2009 Steaua - Dinamo 1-1

 

Statistica: Steaua 4V 5E 1I Goluri marcate 16 Goluri primite 12

 

In afara infrangerii din 2007, precedentul succes al javrelor pe Ghencea fusese consemnat la 9 septembrie 1989, atunci cand Dinamo invingea cu 3-0.

 

Astfel, dupa Revolutie Dinamo a reusit sa invinga o singura data in Templul fotbalului romanesc, victorie venita in urma unor suturi cum prinzi o data in cariera si pe fondul multor ratari ale jucatorilor nostri; in rest gustul victoriei in Ghencea a fost pentru caini mai mult un vis umed decat un obiectiv real.

David24.08.2009 19:30

Nu se repeta acel 2-4 de acum 2 ani!

Grenada24.08.2009 19:42
Nu se repeta acel 2-4 de acum 2 ani!

Dar nici sa nu te astepti sa castigam cu vreun 2-0 :)

kata_roby24.08.2009 20:45

Sper intr-un gol al lui Kapetanos in minutul 88 :X:X ... II NAUCIM !!

Guardian24.08.2009 20:57

2 sau 3-0 si desfiintam Dinamo , vor demisiona pe capete daca vom castiga la scor

Virgil25.08.2009 05:04
Stati linistiti si nu va impacientati! :) O sa vina si dinam0vistii la derby. Clubul gazda e obligat prin lege sa cedeze oaspetilor 5% din capacitatea stadionului. Cred ca vor veni pe Ghencea in jur de 1200 de spurcaciuni.

 

In media s-a anuntat ca nu vor primi decat 600 de bilete. Le ajung tinand cont ca la ultimul meci au fost doar 2000 pe Dinamo.

 

ady_ultras25.08.2009 06:10

a inceput eutanasierea ?

«123419»