FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Metoda Noua De Protest

«123456»
KERATOCONUS13.11.2009 11:28
Apropos... eu imi cumpar bilet numai la tribuna 1, ca sa nu fiu asimilat cu "n-aveti bani nici macar pentru un bilet la intaia"

Si in curand o sa ma duc la fotolii, ca sa nu mai aud injuraturi...

 

Unde sunt strigatele alea cu "M$@$ Rapid CFR, 10 ani ai stat in B?" unde e "a venit politia, sa baga Armata, ...ne-am p$@$t pe degradati"? Astea da injuraturi frumoase... macar sunt contra altora, nu impotriva noastra.

 

"Interesant" ce spui. Ne indemni sa nu-l mai injuram pe "ne-a Gigi", pentru ca aceste cuvinte vulgare deranjeaza urechiusele fine ale suporterilor de la tribune, dar in acelasi timp, spui ca ti-e dor de niste injurii adresate rivalelor din campionatul intern. Si ca acestea sunt niste injurii frumoase pentru ca sunt contra altora, NU IMPOTRIVA NOASTRA.

 

Tin sa te anunt ca injuriile nu sunt impotriva noastra, ci impotriva CELUI MAI MARE DUSMAN AL Stelei, Jiji Becali.

cristian01413.11.2009 12:26
Frustare... asta e tot ce simt. Toti ne plangem de mila si nu facem nimic. Eu asa voi face... platesc biletul, ma duc la stadion si plec...o sa-mi pun un tricou cu mesajul: "Eu plec la pauza, in semn de protest".

Apropos... eu imi cumpar bilet numai la tribuna 1, ca sa nu fiu asimilat cu "n-aveti bani nici macar pentru un bilet la intaia"

Si in curand o sa ma duc la fotolii, ca sa nu mai aud injuraturi...

Unde sunt strigatele alea cu "M$@$ Rapid CFR, 10 ani ai stat in B?" unde e "a venit politia, sa baga Armata, ...ne-am p$@$t pe degradati"? Astea da injuraturi frumoase... macar sunt contra altora, nu impotriva noastra. Unde e strigarea aia cu Forza Steaua cand vibrau scaunele sub picioare la 3-0 pentru Dortmund. Unde e Forza Steaua de la Steaua - Vilareal la bustul gol pe ninsoare? Unde e vici per noi?

 

Salut. Nu stiu cati ani ai, dar imi pare rau ca printre stelisti se numara persoane cu o asemenea mentalitate.

In primul rand, acolo, pe stadion, toti suntem egali, indiferent de casa in care locuim, masina pe care o conducem sau contul bancar pe care il detinem. Sunt absolut sigur ca mai toti stelistii isi permit un bilet la tribuna 1 (asta insemnand de cele mai multe ori vreo 10-15 ron in plus), dar din principii pe care altii nu le inteleg, acestia aleg sa stea la peluze, sau tribuna 2-a. Cat despre a sta la fotolii, poate ca biletul respectiv vine cu loc de parcare, dar din punctul meu de vedere mai bine ramai acasa sa vezi meciul la TV. E aproape la fel de reconfortant.

Mai departe, nu exista injuraturi frumoase si injuraturi urate, ci doar injuraturi, simplu. A spune "mu.ie rapid" sau "mu.ie Becali", in fond e acelasi lucru, doar persoana (entitatea) careia ii adresezi mesajul difera. Pentru tine si pentru ceilalti "virgini" ofuscati de vorbele obscene de pe Ghencea, am un sfat : stati acasa ! Nu (ne) va mai obositi sa calcati pe stadion, doar de dragul Stelei, care fie vorba intre noi, a cam apus de vreo 2-3 ani. Pe langa asta, din cate pot observa, pari (nu am zis ca si esti) unul din acei suporteri care vin in Ghencea, asista la spectacolul fotbalistic (daca exista) si totodata la cel din peluze, facand fotografii si laudandu-se ulterior cu "drogatii" care stiu sa faca atmosfera.

Fara falsa modestie, eu de exemplu imi permit si un abonament la fotolii, nu doar la peluze sau tribune, dar am ales sa merg pe Steaua si sa urlu din toti plamanii "Becali afara" pentru ca momentan lucrul asta ma defineste.

Pe viitor, invata sa respecti mai mult "golanii" din peluze, ciuleste urechea mai bine la cantece (asta ca sa le inveti) si nu te mai da cocos in fata altora.

Toate cele bune.

 

AlaMicSiNegru13.11.2009 13:35

M-am facut foarte prost inteles.

1. nu sunt sustinator al lui Becali

2. nu ma duc la tribuna sa nu tip, ma duc la tribuna sa nu intre unu' si altul peste mine(stewarzi, jandarmi sau ce dracu or fi) si sa ma dea afara. Mi-am luat destule pietre prin deplasari pe cand Steaua nu era a lu' Gigi.

3. "ne-a Gigi" scuze greseala de ortografie si mi-o asum

4. daca iti permiti abonament la t1 sau fotolii, ai un statut care trebuie sa ti-l respecti. Daca nu ti-l respecti, inseamna ca nu ai educatia necesara pentru acel statut, ceea ce e valabil si cu Gigi. Nu are educatie si se crede stapan peste tot si toate.

5. Si de acord cu "injuratura e injuratura" dar una e sa injuri Rapidul ca echipa de fotbal si alta e sa injuri o persoana (orice ati zice legal Gigi are dreptate)

 

Ideea topicului era cum sa protestam intr-un mod mult mai eficient. Credeti ca daca il injurati non-stop rezolvati ceva? Si eu il injur mult mai rau decat o faceti voi pe stadion, dar nu ma aude aproape nimeni, poate vecinii din Ghencea. Si apropos... cand ia Steaua gol, juma' din Ghencea sare in sus de bucurie. Acum 7-8 ani nu misca nimeni in Ghencea si nu-mi trebuia sonor la televizor, pentru ca se auzea stadionul. Acum scot capu' pe geam sa vad daca s-a stins nocturna.

 

PS: Varsta... am vazut Barcelona - Steaua si m-am bucurat. Am vazut si AC Milan - Steaua si nu am dormit 2 nopti. Cat despre Gigi, "Apa Trece, Pietrele raman"... Pietrele = Steaua...cel putin asa sper

1on13.11.2009 21:33

O poezie frumoasă pe care-am auzit-o recitată de Florian Pittiș:

 

Bătrânii spun că apa trece și spun că pietrele rămân

Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru glob bătrân

Că piatra, orișicât de tare, se macină și trece stâng

Iar peste trista-i măcinare doar apele rămân curgând.

 

Nu cred că o să se ajunge așa, dar trebuie avut grijă să nu.

Astristul13.11.2009 21:45
Vorbesti serios? Stai la Tribuna 1 asa, de fita?Poate ca sunt multi care isi permit un bilet la T1, dar pe ei nu ii intereseaza parerea celorlalti...ca pana la urma vii pentru meci, nu ca sa faci impresie sau sa salvezi vreo aparenta.

Ultima fiță de suporter: sa stai la T1 si sa suflii in goarna, iar cand obosesti, sa incepi sa spargi seminte si sa faci oleuri cand iti arunca ciobanul din loja cu cotorul de mar in cap! :rolleyes:

Visan B.U.B Giurgiu13.11.2009 22:46

propun sa se treaca la un alt nivel al injuraturilor(mama,fete,nevasta) asa cum el isi bate joc de singurul lucru pentru care suntem dispusi sa facem orice asa si el ar trebui lovit acolo unde il doare cu adevarat

korynna13.11.2009 22:54

Pacat ca nu mai are cine sa-l injure...

Cred ca am abordat problema total gresit pentru ca nu ne-am asteptat sa reactioneze asa, puteam fi mult mai eficienti si ne-ar fi trebuit un singur meci de Europa League.

gabitzubrasov14.11.2009 10:55
Pacat ca nu mai are cine sa-l injure...

Cred ca am abordat problema total gresit pentru ca nu ne-am asteptat sa reactioneze asa, puteam fi mult mai eficienti si ne-ar fi trebuit un singur meci de Europa League.

eu zic ca nu ai dreptate...suntem destui care sa-l injuram,adica acum ar trebui provincia sa se ridice mai puternic dar aici intervine distanta,timpul si mai ales comoditatea...si meciurile in zi de luni e nasol rau

yulyan8914.11.2009 12:21
eu zic ca nu ai dreptate...suntem destui care sa-l injuram,adica acum ar trebui provincia sa se ridice mai puternic dar aici intervine distanta,timpul si mai ales comoditatea...si meciurile in zi de luni e nasol rau

 

 

 

o idee ar mai fi ca pe langa contestarile clasice sa se incerce si cu altceva.....adica de ex celebrele batiste albe astfel cu siguranta marea majoritate a suporterilor vor participa , principalul scop fiind evidentierea ca tot stadionul il contesta pentru a PUNE CAPAT definitiv MANIPULARII oierului si argatului (vezi "NU vine lumea la stadion din cauza contestarilor" ...."sunt doar o mica parte a suporterilor cei care contesta" )

 

costul nefiind deloc mare.....pentru "batistele albe" se pot folosii servetele albe mari la un numar de 10 mii cu 400 lei vechi bucata ar fi 4 milioane

 

 

Inteligenta bate ciobaneasca!

 

 

 

Astristul14.11.2009 14:02
Pacat ca nu mai are cine sa-l injure...

Cred ca am abordat problema total gresit pentru ca nu ne-am asteptat sa reactioneze asa, puteam fi mult mai eficienti si ne-ar fi trebuit un singur meci de Europa League.

 

Eu zic ca are foarte mare dreptate, dar ce sa-i faci acum. N-aveam de unde sa prevestim ce se va intampla daca vom alege planul A in locul planului B! :(

AlaMicSiNegru16.11.2009 08:32

Oare se poate stabili ca la meciul X sa venin cu totii... sa umplem stadionul, si in afara de de Gigi Gigi lasa-ne! Sa nu se strige nimic jignitor? Sa fluturam batiste, servetele, etc? Probabil ca nu...

Fane16.11.2009 08:56

Nu,nu se poate.

mq_messi17.11.2009 11:24

si totusi mai miscam si noi ceva ? ca in afara de protestul din vara nu s-a mai facut nimic in afara stadionului ...

noname17.11.2009 12:28

daca se va face ceva de amploare, se va face dupa alegeri. In rest, s-au facut multe lucruri (recunosc si eu ca nu destule) in relatia cu media (aparitii TV, radio, articole in ziare).

kata_roby17.11.2009 15:10

Cei care nu aveti interdictie mergeti la meciul cu Vaslui ?

LUPANU17.11.2009 15:50
ideea lui Mirel6Radoi este buna...pe toata peluza sa scrie mori ciobane...dar problema e alta..ca nu ne mai da voie...

o putem face din cartoane sau foi a4... tot o sa se inteleaga ceva...le ascundem bine !!! la chiloti si aia e! o sa iasa MORI Gigi ca sa fie mai putine :D si zic asta sa o facem la t2!

AG18.11.2009 07:14

la T2 e cel mai bine, sa se bucure fraeru de priveliste :)) eu aveam de gand sa-i arunc o torta pe geam de la T1 .. poate poate ii scoteam okii ..da cine stie cand mai calc in templu :(

dragos_ghinea18.11.2009 16:36

si cum crezi tu ca faci cateva mii de oameni sa bage in chilori file a4, mai ales la t2 in conditiile in care sunt peste 3000 de suspendati...???

toc71cc18.11.2009 17:42

PUTEREA UNUI NOU 22

 

Prinsi in razboiul de uzura cu creditorul, tindem sa ratam cea mai importanta oportunitate pe care o avem in a-l contesta legal si eficient... Votul de duminică, din ziua alegerilor pentru Președinție...

Daca vreunul din noi crede ca cele 5000 de voturi anulate din cauza faptului ca in casuta GB va aparea celebrul ,, VINDE , PLEACA, MORI vor face diferenta intre cei doi candidati ce se vor califica in finala pt presedentie, se inseala amarnic...

Este o mare oportunitae acest vot...personal singurul imbold pentru participarea la aceste alegeri este speranta ca cei mai multi stelisti vor lasa lehamitea produsa de conducatorii acestei tari si vor veni la vot pentru a-l contesta pe creditor.

Ce trebuie sa facem???...simplu, luam cu noi un pix si la intrarea in cabina in loc de stampila in casuta GB vom scrie fiecare un mesaj de bine.. aplicam stampila in afara casutei GB , ne semnam frumos si facem o poza cu mobilul...

Visez ca luni 23.11 pe acest site sa fie postate peste 5.000 de fotografii care sa ateste acest vot de blam dat creditorului...

Cum ar fi ca cele 5000 de anulari sa se transforme in 50.000 sau 500.000 voturi anulate din acelasi motiv,,PLEACA DIN Ghencea scris si semnat pe buletinul de vot....???

Cum ar mai ridica ciobanu pieptul plin in Parlamentul European stiind ca acasa, in Romania la ultimile alegeri 1.000.000 de omeni au preferat sa-l conteste LEGAL si de netagaduit...?

Cata aroganta va mai avea cand lumea il va asocia cu looser-ul care a pierdut razboiul cu cei 500 de vagabonzi ce incerca sa-l conteste.

Pana la marsul mult asteptat , pana la procesele castigate pentru interzicerea abuziva, pana la o victorie finala , avem acesta SANSA extraordinara de a-l contesta in nume propriu si LEGAL.

..NU RATATI aceasta oportunitate...haideti la vot ...Afara din Ghencea!... este crezul nostru..

 

toc 71...un abonat fidel din anul 1997

 

PS Noi abonatii din peluze nu suntem buni..bani nostri da...

m-am dus la magazinul clubului pentru a achizitiona un fular pentru un prieten din provincie..am incercat marea cu degetul si am cerut reducere pentru ca sunt abonat...am primito...bani nostri sunt totusi buni...

 

 

ytse jam18.11.2009 17:43

"Steaua suntem noi" era un mod de protest foarte foarte bun. cred ca reaparitia acestei reviste ar schimba mai multe in momentul de fata, deoarece foarte multi si-au schimbat percetia asupra ciobanului...

nicobo7825.11.2009 14:44

Este timpul unei mineriade la meciul cu Vaslui.

Becali ar fi bine sa inchiriezi un elicopter!

militia25.11.2009 14:56

Ciobanul trebuie urmarit zi de zi, trebuie aruncat in el cu oua si pungi pline cu urina si kkt

Daniel-Ionut28.11.2009 06:49

Sa vina CSKA-ul din Bulgaria la un meci important, in numar cat mai mare, sa "umple golul" interzisilor, si sa protesteze... daca tot sunt asa apropiate cele 2 galerii :happy:

Bine... ca dupa meci :shit: o sa zica ca sunt niste drogati, derbedei fara servici... o sa ii jigneasca, o sa dea in poporul bulgar, si poate primeste si o amenda pentru injurii aduse unui popor :rolleyes:

 

Greu de realizat stiu... :D

Kellerman28.11.2009 11:12

De ce nu protestam inaintea fiecarui meci de pe teren propriu in fata stadionului?

S.S.Lazio03.12.2009 18:49

sincer sa fiu , protestele de pana acum au fost prea pasnice ! nu o spun numai eu , mi-a spus-o chiar un prieten,care e pe dinafara cu ultraseria,s.a.m.d,dar e la curent cu protestele noastre impotriva ciobanului ! Becali trebuie umilit,injosit ! ce mesaje pe strada,pe gardul casei,in fata casei...sunt de prisos ! mintea mea bolnava :)) ..are atat de multe idei,dar lipseste practica !

«123456»