FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

St. Patrick's - Steaua 1-2 (0-0)

«1234»
Virgil21.08.2009 06:36

Dupa victoria confortabila din partida tur a barajului pentru accederea in grupele competitiei continentale EUROPA LEAGUE, Steaua va disputa returul cu St. Patrick's la Dublin peste fix o saptamana, respectiv joi 27 august 2009, de la orele 21:45.

 

Partida va fi condusa de o brigada de arbitri din Cehia, a carei componenta va fi urmatoarea:

 

Jiri Jech, la centru, asistat la cele doua tuse de Patrik Filipek si Antonin Kordula, cel de al patrulea arbitru fiind Roman Hrubes.

Delegatul UEFA va fi slovenul Rudolf Zavrl, iar observator pentru arbitri, italianul Cosimo Bolognino.

 

Meciul se va disputa pe Royal Dublin Society, anunta site-ul UEFA. Irlandezii vor folosi echipamentul alb-rosu (pentru meciurile de acasa), iar Steaua va evolua probabil in cel galben-electric.

 

Sigur ca Steaua a luat o optiune serioasa pentru calificare, prin cele 3 goluri inscrise la Bucuresti, calificarea se va decide insa peste alte 90 de minute de joc.

 

steaua_027.jpg

 

Echipa probabila a ros-albastrilor va fi cea din meciul tur, adica:

 

12. Tatarusanu – 4. Golanski (20. Tininho), 15. Tudose, 17. Baciu, 18. P. Marin – 25. Onicas – 16. Nicolita, 19. Ionescu, 21. Ochirosii (28. B. Stancu ) – 11. Surdu, 9. Kapetanos (10. Grzelak ),

 

daca pana saptamana viitoare nu vor interveni accidentari si ma gandesc la meciul pe care Steaua il va avea duminica la Galati, cu Otelul, pentru prima Liga.

 

Indiferent de primul 11 prezentat de Bergodi la ora meciului, sperantele noastre se indreapta spre o noua victorie in meciul retur, pentru ca, asa cum s-a vazut St. Patrick's este un team complet inferior echipei noastre.

 

"Acum au început sã se vadã grupele Europa League."

Romeo Surdu, atacant Steaua

 

"3-0 Este un rezultat prea mare pentru a fi întors, dar sper încã într-o minune. Steaua este o echipã mare a Europei, a arãtat-o cu noi"

Jamie Harris, fundaș St. Patrick's

 

Jamie Harris(capitanul "Sfintilor": Steaua a fost cea mai buna echipa pe care am intalnit-o

 

Pronostic St Patrick's - Steaua: 2. He hei, suntem pe cai mari.

 

FORZA Steaua

mihaita1321.08.2009 08:07
acolo trebuie sa jucam doar cu rezervele :) bravo Steaua ... 3-0 ... suntem calificati mai departe ... Cred Ca Bergodi e cel mai bun antrenor al Stelei !Forza Steaua ... In retur vreau decat egal ! sau 1-0 ... fara sa ne obosim ! fularsteaua2 :steagcruce: fularultras
Virgil24.08.2009 12:49

Bilete St. Patricks Athletic Club - FC Steaua

 

FC Steaua va pune vineri, 21 august, in vanzare tichete pentru meciul St. Patrick's Athletic Club - FC Steaua, care se va desfasura joi, 27 august, de la ora 19.45, ora locala, pe stadionul "RDS" din Dublin (Irlanda), in cadrul play-off-ului Europa League.

 

Acestea pot fi gasite la Biroul pentru Relatii cu Suporterii, reprezentat de domnul Vlad Garlea: telefon 0214104656.

 

Suporterii Stelei care doresc sa achizitioneze bilete pentru acest meci o pot face vineri, 21 august, intre orele 11.00 - 17.00, precum si luni, 24 august, si marti, 25 august, intre orele 11.00 - 17.00.

 

De asemenea, biletele vor mai fi disponibile si miercuri, la Hotelul Maldron Cardiff Lane (Dublin), unde solicitantii se pot adresa aceleiasi persoane.

 

Pretul unui bilet este de 20 euro si plata se face DOAR in aceasta moneda.

 

Pentru fiecare bilet cumparat, solicitantul va trebui sa prezinte o copie dupa cartea de identitate.

 

fcsteaua.com

alexois24.08.2009 14:23

Nu stiu daca e locul cel mai potrivit aici, dar am intrat in criza de timp, asa ca o sa incerc: merge cineva din - sa zicem - zona Galway spre Dublin pe 27? Eu stau in Athlone si cind se termina meciul nu am cum sa ma intorc din Dublin... transportul in comun nu circula dupa 9-10 seara.

Razbunel24.08.2009 15:07

pe ce program o sa fie meciu - St. Patrick's - Steaua ????? fular-campionii:steag_cruce_invers::steag_sah_mic:

 

 

mircea_1024.08.2009 15:34
pe ce program o sa fie meciu - St. Patrick's - Steaua ?????

 

digi sport

1uLy4Nn24.08.2009 17:13

daca ne luam dupa rezultatele din celelalte 2 meciuri se va termina 1-3

David24.08.2009 17:40

Avem noroc cu toate echipele prinse pana acum!

Guardian24.08.2009 20:50
Avem noroc cu toate echipele prinse pana acum!

Noroc? nicidecum , echipele astea micute sunt datorita valorii noastre si pentru tot ce am facut pana acum in Europa . Stai sa vezi in grupe alte no name-uri cu exceptia unei echipe cel mai probabil

alaturi de steaua24.08.2009 21:09

sa le dam macar 1 gol frumos ''asa cum da Dica la greci''

 

KERATOCONUS25.08.2009 13:08

Saint Patrick's a pierdut iar in campionat, 0 - 1 cu Derry City

 

Adversara Stelei din play-off-ul Europa League, Saint Patrick's, a fost invinsa in deplasare, intr-un meci contand pentru campionatul Irlandei, cu scorul de 1 - 0, printr-un gol marcat in minutul 82, de catre Derry City.

 

Unicul gol al partidei a fost marcat de Ciaran Martyn, in minutul 82. Formatia antrenata de Jeff Kenna a evoluat in urmatoarea formula: Rogers - Gavin(Lynch '46), Harris, Partridge, Stevens - Byrne, Ryan(O'Connor '69), Guy, Dempsey(Cawley '46) - O'Brien, Quigley.

 

Derry City a ramas in inferioritate numerica, in minutul 35, cand a fost eliminat un fost jucator de la St.Patrick's, Clive Delaney.

 

sursa: stelisti.ro

Razbunel25.08.2009 14:42
pe ce program o sa fie meciu - St. Patrick's - Steaua ????? fular-campionii:steag_cruce_invers::steag_sah_mic:

 

mz

 

cum vad si yo meciu cu st.patrick pe PC ??? k nu prind digi sport ... plz

KERATOCONUS25.08.2009 14:53
mz

 

cum vad si yo meciu cu st.patrick pe PC ??? k nu prind digi sport ... plz

 

 

Pe acest site, in dreapta unde scrie "Meciul Urmator" St.Patrick's - Steaua Bucuresti, ai sectiunea de "TVLIVE", iar acolo poti prinde Digisport.

matican25.08.2009 18:10
Pe acest site, in dreapta unde scrie "Meciul Urmator" St.Patrick's - Steaua Bucuresti, ai sectiunea de "TVLIVE", iar acolo poti prinde Digisport.

 

AICI POTI SA VEZI MECIUL ! AI DIGI SPORT LIVE NON STOP!

liquid squad27.08.2009 06:53

baten 2-0 dar trebuie sa fim atenti.sper sa batem javrele M.U.I.E D.I.N.A.M.O :steag_cruce_invers:

 

MEREU CAMPIONI fular-campionii

 

 

KuzMaN27.08.2009 07:09

Batem cu 4-1 .

red&blue_boy27.08.2009 07:14

Sper sa batem,nu conteaza cu cat,asa ar fi normal.Astazi e doar asa mai de incalzire,meciul cel mare e duminica.

AG27.08.2009 07:16

0-4

V3327.08.2009 08:20

Tot la sectiunea "Meciul urmator" e trecuta ora 20:30, dar daca meciul se joaca la ora locala 19:45, inseamna ca ora de incepere este de fapt 21:45.

 

 

cred in steaua mea27.08.2009 15:53

pe ce post e? vad ca nu mai treceti pe index la "meciul urmator" si postul unde e transmis :ce_oameni: daca-i pe gesepe n-am cum sa-l vad... am DiGi .. pe DiGi Sport nu e cumva CFR-ul ?

MoWeed27.08.2009 16:05

Daca ai Digi, ai si Gesepe. Oricum meciul e transmis pe Digi...

dulcicutza27.08.2009 16:21

Si stie cineva un link spre digi?

Guardian27.08.2009 16:25

Digi nu apartine tot de jegosii aia de la giussepe?

dulcicutza27.08.2009 16:33

Aproximativ....vreun link bun sau adresa de sopcast imi da si mie cineva?:)

Ronnie27.08.2009 16:38

Daca bagi o poza cu tine o sa apara pe tot forumul link-uri. :)))

«1234»