FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cristian Tanase

«123456»
mountytoma17.12.2009 15:41

daca asta vrea sa ajunga fotbalist mare, trebuie sa dea in fiecare meci un astfel de gol ca ala cu inter curtea de Arges. si plesan a dat odata un gol superb cu germania, si toooooooooooooooot asteptam sa devina mare fotbalist. la fel si bicfalvi a dat un gol de poveste, si de atunci tot la golul ala viseaza.

 

fotbalistul roman nu stie ca trebuie sa traga mereu mai tare, ca trebuie sa munceasca mereu mai mult. el are in cap doar "la cate am facut eu..."

 

d-ra iulia nu are decat sa i-o traga lui c tanase cat vrea, cu conditia sa ii bage in cap ca numai jucand tot mai bine poate ajunge un mare fotbalist.

David19.12.2009 20:33

Fostul capitan stelist Mirel Radoi (28 de ani) considera ca unica problema in cazul escapadei lui Cristian Tanase, fotografiat recent in club, unde a petrecut pana la 5 dimineata, este modul cum joaca, nu ceea ce face in afara terenului.

"Eu am o altă opinie față de mulți alții vizavi de acea mică escapadă a lui Tănase. Chiar dacă mulți se vor supăra, nu e cazul să facem pe ipocriții și ar trebui să recunoaștem că 90 la sută dintre fotbaliștii din România fac ce a făcut Tănase. Toți ies la un restaurant, toți mai beau un pahar in plus, dar nu toți sunt prinși de paparazzi", a spus Radoi, conform Fanatik.

 

Apoi a continuat: "Pot să spun că am fost de minim 20 de ori in situația lui Tănase! Și eu am băut două-trei sticle de vin, iar când m-am simțit amețit, am plecat acasă. Nu aici e problema, ci la modul in care te prezinți când intri pe teren".

 

"Am citit acum că și-a cerut scuze, a plâns și a spus că la zece seara, cel târziu, intră in casă. E incă un copil și s-a speriat. El trebuie să ințeleagă că are nevoie de mai multă responsabilitate, că distracția e distracție, dar munca e muncă", a incheiat fostul capitan din Ghencea, in prezent la Al Hilal.

Ronnie20.01.2010 13:33
Numarul 10 la Steaua ii apartine acum lui Tanase

 

După indepartarea din lot a polonezului Rafal Grzelak, tricoul cu numarul 10 a fost si el redirectionat. Cel care il va purta e Cristi Tanase, fotbalist in schimbul caruia Steaua a platit 1,8 milioane de euro in august 2009.

 

Stelisti.ro

 

Niciodata nu am fost de acord ca unui jucator tanar/nou sa ii fie acordat cel mai important numar din echipa (de obicei 10, 9 si 7, cam astea sunt la majoritatea echipelor). Oricum, decat Grzelak... :rolleyes:

Dragoshel20.01.2010 14:49

Se simte putin oboseala in pregatire. E normal sa se intample asta, deoarece am facut antrenamente foarte bune pana acum si sper sa o tinem tot asa. O sa avem un retur foarte greu. Pregatirile de iarna si de vara sunt grele, dar nu exagerate

 

Multa lume nu se astepta sa fim pe primul loc la sfarsitul turului. Noi am jucat un fotbal foarte frumos si speram sa facem la fel si in retur. O sa avem niste meciuri foarte grele, pe care trebuie sa le castigam

 

Nu am jucat foarte mult in tur, deoarece am avut ghinionul de a veni la Steaua accidentat. Sper sa nu mi se mai intample asta si sa pot juca bine. Daca esti pe val si te accidentezi pentru o perioada mai lunga, poti fi tras inapoi. Cred ca mi-am revenit si sper ca in retur sa fiu jucatorul care eram inainte, atat la nivel de club, cat si la nationala

 

Nu cred ca posibilitatea de a primi tricoul cu numarul 10 ar putea sa ma motiveze mai mult. Voi avea aceeasi motivatie indiferent de ce tricou port. Se spune ca cine poarta numarul 10 trebuie sa fie lider. M-am tot gandit la ce ar trebui sa fac, dar eu voi fi acelasi jucator, indiferent daca am numarul 10 sau nu

 

Sunt mai multe echipe in lupta pentru titlu. Unirea Urziceni ramane una dintre favorite, chiar daca a plecat Dan Petrescu. Acelasi lucru este valabil si pentru CFR. Speram sa fim noi cei care se vor bucura de primul loc. Eu nu am jucat cu foarte echipe mari in tur, deoarece eram accidentat, dar favorita este si Vaslui

 

Nu stiu daca trebuie sa ne intarim foarte mult pentru a castiga titlul, deoarece noi am reusit, cu acelasi loc, sa urcam pe prima pozitie in clasament. Trebuie sa fim motivati si sa dam totul pe teren pentru a avea sanse

 

Nu as vrea sa discut despre ce a spus domnul Dorinel Munteanu vizavi de transferul meu. Eu pot spune doar ca sunt foarte fericit ca am venit la Steaua si ca sper sa devin campion cu aceasta echipa

 

a declarat Tanase, intr-o conferinta de presa desfasurata in Antalya

razvan2822.01.2010 20:58

Daca si Tanase care nu a arata nimic de cand a venit la Steaua poarta numarul 10 acum chiar ca suntem in criza rau de tot.

DelPiero1002.02.2010 22:16
Daca si Tanase care nu a arata nimic de cand a venit la Steaua poarta numarul 10 acum chiar ca suntem in criza rau de tot.

E cel mai talentat din echipa asta...parerea mea. ;0

RobYnho03.02.2010 13:30

E buna si bomba aia.

Daniel-Ionut18.02.2010 14:16

La multi ani Cristi Tanase!

Maye18.02.2010 14:23

Azi primeste cadou o ingenunchiere bomba!

S.Mariuss21.02.2010 21:51

Steaua - Ceahlaul

 

ce a facut Tanase asta al vostru? mare jucator nu e,putetzi incepe sa ma injuratzi dar nu merita 1.800.000 de Euro.e jucator de 700.000 la ora actuala.pretul ia crescut fantastic cand a dat acel gol cu Austria cand nu a facut nimik altceva decat sa o salte peste portar ceea ce orice jucator de Liga I ar fi facut-o in acel moment.Golul cu Int. Curtea de Arges?aaa a dat si el un sut puternic si sa nimerit in vinclu.

 

Sa ma anuntati cate goluri mai da in returul asta ;)

Lari25.02.2010 17:47

Cristi Tanase va fi supus unei operatii pentru a scapa de infectia cavității bucale, care nu i-a permis să evolueze si să se pregatească la intensitate maximă in ultimele saptamani. Asa cum ProSport a anuntat in exclusivitate in urmă cu o saptamana fotbalistul a fost supus astazi unui control amanuntit, iar specialistii i-au transmis acestuia că operatia este necesara

 

În aceste conditii, Cristi Tanase va rata meciul de la Cluj si amicalul nationalei cu Israel!

 

Tanase s-a plans in nenumarate randuri staff-ului tehnic al echipei că afectiunea de care suferă il impiedică să efectueze chiar si miscarile usoare de la antrenamente: "Nu pot alerga deloc, nu pot respira! Nu am cum să evoluez in acest fel".

 

"Tanase nu va putea juca la Cluj, dacă se opereaza Are nevoie de cel putin o saptamană pentru a se recupera. Va putea fi folosit abia la partida cu Unirea Urziceni", declarau surse din conducerea clubului "roș-albastru", inainte să afle dacă mijlocasul va fi sau nu operat.

 

Becali: "Îl vad pe Tanase la mijloc, langă Ovidiu Petre!"

 

"Tanase se va opera azi. Mai bine il scoti decat să il joci al doilea varf. Tanase va juca pe aripă sau la centru. Eu cred că el joacă cel mai bine langă Ovidiu Petre, la centru. M-au intrebat si pe mine si le-am spus: nu mai stati la discutii, operati-l!", a declarat Gigi Becali la gsptv.

 

ProSport

David22.04.2010 16:39

Cind spui Cristi Tanase, cel mai probabil iți vin in minte două cuvinte, ambele legate de viata mondena nici unul de sport. Mai apoi te gindesti la termenul fotbalist. Cu siguranță insă că foarte putini ar asocia numele mijlocasului de 23 de ani al Stelei cu generozitatea, caracteristică putin spre deloc mediatizata

 

Acum 3-4 ani, venea des la Centru. Discuta cu juniorii, le asculta problemele si le oferea ghete. Ba chiar, cind se putea, si echipamente de joc este marturisirea facută azi de unul dintre tehnicienii Centrului de copii si juniori ai lui FC Arges

 

Nu au fost gesturi singulare

În urmă cu aproape doi ani, presa locală si centrală au scris despre cazul unei fetite de 5 ani din Pitesti, care a fost diagnosticată cu o boală gravă si rara numită tirozinemie. Costul tratamentului care o tinea in viață se ridica la 3.000 de euro lunar.

 

Cum a auzit, Tanase s-a decis să doneze un tricou al sau, care a fost scos la licitatie, iar banii strinsi au fost folositi la tratamentul copilului.

Primul sau antrenor, Mihaiță Ianovschi, povesteste o altă intimplare care l-a avut protagonist pe Tanase: Aveam la Centru un junior foarte talentat, caruia ii murise tatal. Știam că respectivul copil are o situatie materială precara I-am povestit totul lui Cristi. Știti cum a reactionat? Nu a zis nimic, iar a doua zi i-a facut cadou juniorului o pereche de ghete si o sumă de bani.

 

De ce a fost poreclit Dodel

Cind era in Pitesti, Cristi Tanase era strigat Dodel. Primul care i-a spus asa a fost fratele lui cel mare, intrucit atunci cind era mic nu putea să ii pronunte numele. Alte amanunte despre fotbalistul Stelei sunt oferite chiar de el: Cind eram mic, mă uitam mult la televizor si eroul meu favorit din filme era Batman. Nu mai spun că mă distrau foarte mult desenele animate, in special cele cu Tom si Jerry.

 

În afară de fotbal, imi place să joc tenis, iar numarul meu norocos este 18

Cristi Tanase, mijlocaș Steaua

 

 

 

cristian01403.06.2010 21:11

Pentru urari de bine si nu numai : dodel18 at yahoo dot com :)).

RobYnho03.06.2010 21:13
Pentru urari de bine si nu numai : dodel18 at yahoo dot com :)).

 

Ce mai urmaresti tu emisiunile mondene, sa le zic asa. :))

Maye03.06.2010 21:56
Pentru urari de bine si nu numai : dodel18 at yahoo dot com :)).

Nu mere :))

f234567k03.06.2010 22:09

incredibil, ce cocalar!

cristian01403.06.2010 22:53
Ce mai urmaresti tu emisiunile mondene, sa le zic asa. :))

 

Nu urmaresc emisiuni, mai rasfoiesc ziare on-line. :))

Id-ul e real, era mai devreme online. Vorbea cu bomba sexy pe mess.

*Alecs*03.06.2010 23:14

Am vazut si eu stirea pe onlinesport, dar mie nu mi se pare ca in poza sunt Tanase si Dica.

Daniel-Ionut04.06.2010 08:40

Dodele... da un buzz :D:))

V3304.06.2010 09:11
Am vazut si eu stirea pe onlinesport, dar mie nu mi se pare ca in poza sunt Tanase si Dica.

 

Pe mess ii zicea aleia ca sta in camera cu Mazilu, nu Dica :))

RobYnho04.06.2010 09:13

Si Dica isi facea freza uitandu-se la monitor. :))

AG04.06.2010 14:00

adevarul e k un jucator de fotbal ar trebui sa fie ca un puscarias in zilele astea, sa nu aibe acces la nimic , nu ?? hai frate.. reveniti'va la realitate, e si el om k si noi, o ardem aproape zilnic forumisti, si ne gasim sa comentam faptul k dodel agata pi2de pe mess, bravo lui, daca pica , pica. pe langa asta, totul s'a petrecut dupa meci, nu inainte.. nu e primul si nici ultimul fotbalist care face asta.. doar k nu toti apar in presa lucrati de pi2de.. vreti un id mai interesant ??? bratone15 .. cainele asta spurcat are nevasta si copil si agata femei p YM si facebook .. i'a facut o prietena captura pe web .. pana mea,

stelistnr107.06.2010 15:00

un jucator fara caracter care da autografe pe stegu lu' Dinamo..are talent dar e pur si simplu prea prost ca sa se descurce mai bine pe teren..un jucator ca sa fi bun trebuie sa fie inteligent in 1 rand.sper sa plece cat mai repede de la Steaua

se7en10.06.2010 21:08

ba ce cocalar care s-a trezit cu bani peste noapte... dovada ca felul in care esti are un cuvant greu de spus asupra felului in care joci. trebuia sa ne dea ceva de gandit cand a venit sa semneze cu noi vara trecuta in tricou mulat si pantaloni scurti si cu aia care are o planeta in loc de fund. daca nu-i baga cineva mintile in cap e caz pierdut. si cand te gandesti cati n-au norocul lui. altii ar visa tricoul ros-albastru si noaptea si asta combina parasute prin dughene cu vin ieftin si lautari.

Maye11.06.2010 22:40

Priviti ce fata avea de dimineata , la vizita medicala:

1185-256028-cristi_tanase.jpg

«123456»