ii doresc totusi insanatosire grabnica lui tanase, un retur de exceptie si un transfer la o echipa din alta tara. daca il ia si pe Banel cu el, cu atat mai bine
ii doresc totusi insanatosire grabnica lui tanase, un retur de exceptie si un transfer la o echipa din alta tara. daca il ia si pe Banel cu el, cu atat mai bine
ii doresc un transfer la o echipa din alta tara.
Da,in Afganistan probabil,ca si-asa ii plac bombele... ![]()
Oricum le neutralizeaza Hirosima-Tabacaru pe toate.
Chiar si in situatia in care se afla ( atatea scandaluri si iesiri nocturne interzise ) , trebuie sa recunoastem ca banda stanga e moarta fara Dodel si mai ales fara Latovlevici...
Brandan e intr-o lentoare continuua , iar Surdu se zabate ca un peste pe uscat...
Matei , prin atitudinea care o arata , va fi un zero barat si el...
Matei un rahat cu ochi, brandan cocalar , . Dodel vai Steaua lui , singurul jucator bun pe partea aia e lato , am vazut ca a revenit si emeghara , dar sunt post pe post.
Matei un rahat cu ochi, brandan cocalar , . Dodel vai Steaua lui , singurul jucator bun pe partea aia e lato , am vazut ca a revenit si emeghara , dar sunt post pe post.
Bine spus...RESPECT ![]()
Chiar si in situatia in care se afla ( atatea scandaluri si iesiri nocturne interzise ) , trebuie sa recunoastem ca banda stanga e moarta fara Dodel si mai ales fara Latovlevici...
Brandan e intr-o lentoare continuua , iar Surdu se zabate ca un peste pe uscat...
Matei , prin atitudinea care o arata , va fi un zero barat si el...
Care atitudine>?
Chiar si in situatia in care se afla ( atatea scandaluri si iesiri nocturne interzise ) , trebuie sa recunoastem ca banda stanga e moarta fara Dodel ...
E moarta CU Dodel ...
E moarta LUI dodel.
pff.. dodel si latovlevici formeaza cel mai bun cuplu din Liga 1 pe banda stanga .. pacat ca vedem din ce in ce mai rar formula asta!
Sarcu' Dodel si-a rupt noada.........macar acum ne scuteste pentru ceva timp de stupiditatea lui.....
pff.. dodel si latovlevici formeaza cel mai bun cuplu din Liga 1 pe banda stanga .. pacat ca vedem din ce in ce mai rar formula asta!
Poate o vom vedea de la meciul cu Otelul. Maine Latovlevici va fi titular , sa speram ca va face un meci bun si il va impresiona pe Sorinaccio , iar miercuri Tanase sa fie apt.
Cum spui si tu , partea stanga mergea super cu ei doi acolo , poate vor reveni la forma din debutul sezonului ![]()
Cristi Tanase a fost luat in primire de Fane Iovan: "Cupa asta cîștigată cu Steaua e primul trofeu al tau, nu?", l-a intrebat fostul capitan de la Sevilla, "Să nu fie ultimul!" ![]()
NICIODATA
Baiatul asta e praf.. mai mult isi incurca colegii decat ii ajuta.. PLEACA BA' DE LA Steaua ! ![]()
Ce astepti de la meciul cu TSKA?
Nu mai e nevoie sa spun cat de important este pentru noi sa ne calificam in grupele Ligii Europa. Primul meci este esential, poate oferi multe raspunsuri pentru noi. Va fi dificil, TSKA este o echipa puternica, dar cred ca noi ne vom califica.
Cum ti se pare TSKA Sofia?
Stiu ca este cea mai puternica echipa din Bulgaria. O respect, dar nu ma tem! Au jucatori importanti, pe unii ii stiu, dar trebuie sa-i blocam.
Va fi un dezavantaj ca nu jucati in Ghencea?
Cand joci in Ghencea, cu mii de fani alaturi, nu iti este frica de nimeni. Acum vom juca la Cluj, sper sa vina multi fani alaturi de noi si sa ne sustina.
Ultrasii nu vor fi insa la meci...
Am inteles ca vor veni la retur, vor fi cateva sute si este foarte bine pentru noi. Sunt sigur ca ne vor sustine si, incet-incet, lucrurile se vor rezolva si vor reveni alaturi de noi.
Bulgarii sunt mai omogeni decat Steaua, e un avantaj pentru ei?
Nu, deoarece la noi au venit jucatori de clasa. Veti vedea joi ca Steaua e mai tare ca oricand! Atmosfera in vestiar este grozava, jucatorii noi s-au integrat bine.
Nu aveti amintiri prea placute de la ultimul meci din Europa, cu Napoli. Va reveniti cu TSKA?
Am plans de furie al a acel meci, dar cred ca acum soarta ne va da ce ne-a luat atunci nemeritat... Sunt sigur ca ne calificam!
Onlinesport
Am plans de furie al a acel meci
E, uite ca aici nu il cred ![]()
E, uite ca aici nu il cred![]()
Tind totusi sa il cred , tinand cont ca se vedea clar cum ii zicea pulonezului ala din Puolonia "Bagamiamias` "dodelu" in ma-ta", aia chiar a fost hotie ...
a 3a bomba in ultimele 4 meciuri , baiatul asta a innebunit la propriu.
Cristian Tanase, om de baza in sezonul 2012/2013?
Jucatorul venit de la FC Arges in sezonul 2008/2009 are un inceput foarte bun pentru Steaua sezonului 2012/2013.
Fostul capitan al echipei Steaua pare sa promita o evolutie remarcabila in acest an, doar astfel putand, probabil, sa reuseasca un transfer ''afara'', visul tuturor fotbalistilor romani.
Din 2008/09, Cristian Tanase ne-a obisnuit mai mult cu dezamagiri. Scandaluri prin cluburi, accidentari lungi si stupide, asa-zise ''bombe sexi'' ce i-au intunecat viata sportiva.
Tanase n-a inceput nici acest sezon fara s-o ''comita'', el fiind eliminat in minutul 80 al primei manse din turul 3 preliminar al Europa League, moment in care Steaua, care a si pierdut acel meci, era condusa si lupta cu toate puterile pentru a obtine un rezultat pozitiv impotriva celor de la Spartak Trnava.
A fost un gest lipsit de inteligenta al celui caruia suporterii ii mai spun si ''Lemn'' sau ''Dodel'', un fault grosolan la mijlocul terenului, total lipsit de orice nuanta sportiva. Toata aceasta actiune l-a facut pe ex-argesean indisponibil pentru 3 partide in Europa League, el putand juca abia in grupe, daca Steaua va trece de lituanienii de la Ekranas.
Cristian Tanase face, insa, nota distinctiva in campionatul intern.
In 5 etape disputate pana acum, mijlocasul stelist a jucat toate minutele, chiar cu succes as putea spune. Acesta a reusit sa marcheze 3 goluri, a pasat decisiv de doua ori si a primit doua cartonase galbene.
Avand in vedere ca in sezonul trecut a marcat 4 goluri in 30 de partide de Liga 1, Cristian Tanase pare sa confirme ca va fi ''om de baza'' in acest an competitional.
Daca nici anul acesta, atunci cand?

Se pare ca anul asta a venit si vremea lui "Dodelinho"
Ce vreme? Deocamdata nu a aratat foarte multe in acest sezon. Sa-l vedem in grupe Europa League si dupa vorbim:D
Si la inceputul campionatului trecut s-a facut tam-tam ca vine anul lui dodel si n-a facut nimic.Adevarul este ca are 2 mari calitati : sutul si controlul bun al balonului dar care sunt anulate de un mare defect, si-anume, nu-l duce capul..Oricum, dodel mai mult de Steaua nu poate !
Cristian Tanase, om de baza in sezonul 2012/2013?
Jucatorul venit de la FC Arges in sezonul 2008/2009 are un inceput foarte bun pentru Steaua sezonului 2012/2013.
Fostul capitan al echipei Steaua pare sa promita o evolutie remarcabila in acest an, doar astfel putand, probabil, sa reuseasca un transfer ''afara'', visul tuturor fotbalistilor romani.
Din 2008/09, Cristian Tanase ne-a obisnuit mai mult cu dezamagiri. Scandaluri prin cluburi, accidentari lungi si stupide, asa-zise ''bombe sexi'' ce i-au intunecat viata sportiva.
Tanase n-a inceput nici acest sezon fara s-o ''comita'', el fiind eliminat in minutul 80 al primei manse din turul 3 preliminar al Europa League, moment in care Steaua, care a si pierdut acel meci, era condusa si lupta cu toate puterile pentru a obtine un rezultat pozitiv impotriva celor de la Spartak Trnava.
A fost un gest lipsit de inteligenta al celui caruia suporterii ii mai spun si ''Lemn'' sau ''Dodel'', un fault grosolan la mijlocul terenului, total lipsit de orice nuanta sportiva. Toata aceasta actiune l-a facut pe ex-argesean indisponibil pentru 3 partide in Europa League, el putand juca abia in grupe, daca Steaua va trece de lituanienii de la Ekranas.
Cristian Tanase face, insa, nota distinctiva in campionatul intern.
In 5 etape disputate pana acum, mijlocasul stelist a jucat toate minutele, chiar cu succes as putea spune. Acesta a reusit sa marcheze 3 goluri, a pasat decisiv de doua ori si a primit doua cartonase galbene.
Avand in vedere ca in sezonul trecut a marcat 4 goluri in 30 de partide de Liga 1, Cristian Tanase pare sa confirme ca va fi ''om de baza'' in acest an competitional.
Daca nici anul acesta, atunci cand?
Foarte interesante cifrele.
Ce vreme? Deocamdata nu a aratat foarte multe in acest sezon.
A aratat "multe" pentru debutul unui campionat.