FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Motherwell

«123457»
D4v1dstelist26.07.2009 09:00
Meciul va fi transmis de Pro TV

 

 

Deja Digitv si-a golit toate economiile pe un singur meci.

kata_roby26.07.2009 10:35

Pana la urma se vor vinde bilete si la Peluza Sud , .. ?

The Game26.07.2009 10:40
Pana la urma se vor vinde bilete si la Peluza Sud , .. ?

 

Pe site scrie Peluze-10 lei,deci inseamna ca inca odata gibonul a mancat rahat cu polonicul(cum face de cand s-a nascut) si Peluza Sud va fi deschisa.Sper sa nu se intoarca din decizie pentru ca la acest meci vreau sa merg in Sud,de la meciul cu Pandurii n-am mai fost in Sud si mi-e dor de atmosfera de-acolo....

dulcicutza26.07.2009 11:38

Eu zo 2-0 acasa si 2-1 in deplasare.

D4v1dstelist26.07.2009 11:59

Nu-s unguri.

Guardian26.07.2009 16:23
Aoleu, iar o sa comenteze tampitul ala de Mironica....

Mie imi place cum comenteaza Mironica asta , si de Steaua nu s-a legat de multe ori ca altii . Nu uita cum facea ca un caine turbat atunci cand dadea Steaua gol in UCL.. mie mi se pare un comentator bun.. si partriot as spune ( nu numai pentru audienta). Orice ar fi la Pro TV e o atmosfera superba in comparatie cu jsp sau digisport :)

daniel_1026.07.2009 17:13

bateam si la noi si la ei :D

Vlad Bogdan26.07.2009 21:37

Eu inca consider Pro TV un post competent si serios.Oricum ma bucur ca ei vor transmite meciul pt ca Mironica e un comentator bun (nu ma contrazice, vezi returul cu ungurii si ce atmosfera creau boii aia doi de la pigy sport)

 

Cat despre scotieni ... un pronostic

 

3-0 la noi si un 1-1 la ei pentru ca se stie ce agresiv joaca pe teren propriu.

Oricum scotienii au infinit mai multe clase peste unguri la capitolul civilizatie si asta se va vedea si in comportamentul lor.

 

Grupele Europa League pazea ca venim :))

MoWeed26.07.2009 21:44
Eu inca consider Pro TV un post competent si serios.Oricum ma bucur ca ei vor transmite meciul pt ca Mironica e un comentator bun (nu ma contrazice, vezi returul cu ungurii si ce atmosfera creau boii aia doi de la pigy sport)

Doar pentru ca altii sunt foarte prosti, nu inseamna ca el este bun.

Pe langa faptul ca urla ca un descreierat, de foarte multe ori incurca jucatorii, n-are habar ce e aia tactica, abereaza aiurea(la comentariul unui meci nu ma intereseaza pe cine mai f**e C. Ronaldo), nici nu poate sa comenteze echilibrat. Cum dadea un jucator de-al nostru o pasa mai lunga de 5 metri, arunca cu "senzational", "incredibil".

Eu ma bucur ca nu mai transmit astia CL

razvan2826.07.2009 21:57

Acum transmite TVR.E bine pt ca astfel pot vedea si cei din provincie care nu au cablu TV meciurile tari.

Virgil27.07.2009 06:14

Bilete Steaua - Motherwell

 

FC Steaua anunta ca biletele pentru partida de joi, 30 iulie, ora 20:45, dintre Steaua si Motherwell FC, contand pentru turul III preliminar al Europa League, vor fi puse in vanzare luni, 27 iulie, incepand cu ora 12:00.

 

Programul caselor de bilete in cele patru zile de vanzare va fi urmatorul:

 

Luni, 27 iulie - 12:00 - 18:00

Marti, 28 iulie - 12:00 - 18:00

Miercuri, 29 iulie - 12:00 - 18:00

Joi, 30 iulie - 10:00 - 18:45

 

In ziua meciului nu se vor elibera abonamente!

 

Preturile biletelor sunt urmatoarele:

 

Peluze - 10 Lei

Tribuna II - 15 Lei

Tribuna I - 20 Lei

Tribuna 0 - 40 Lei

Fotolii - 75 Lei

 

Abonatii sezonului 2009 – 2010, au 25% discount din pretul de lista al biletelor pentru biletul eliberat pe locul aferent abonamentului. Acestia vor beneficia de rezervarea locului de pe abonament, pana pe data de 28.07, urmand ca locurile abonatilor neocupate sa fie puse in vanzare la liber in 29.07.

 

Sursa: site-ul oficial

Virgil27.07.2009 06:42

Bergodi a stabilit 11-le pentru meciul cu Motherwell:

 

Tatarusanu - Golanski, Goian, Baciu (Ghionea), Ninu - Szekely, Onicas, A. Ionescu, Grzelak - Surdu, Stancu

D4v1dstelist27.07.2009 09:22

Fara Banel! :bananadance:

_yang27.07.2009 10:17
Acum transmite TVR.E bine pt ca astfel pot vedea si cei din provincie care nu au cablu TV meciurile tari.

FRATEEEEE...

Ce impresie ai de provincie...?

Pai bunica sta intr-un sat de vreo 1000 de locuitori si are cablu de vreo 5 ani... Pe mine ma bucura ca va fi pe TVR ca n-o sa-l mai auzim pe Mironica cu replici de genul "4-4 ca la teatru". Dar noi ca si stelisti nu scapam de el c-o sa dea Europa League si sper c-o sa fim si noi acolo...

TbC2527.07.2009 12:47

Salut ! Nu stiu ce sa zic despre meciul cu Motherwell , dar Steaua ii cam ea in gluma pe scotieni .... sunt un mare fan al fotbalului englez , am fost la cateva meciuri din premier league , si am avut ocazia sa trec si prin Scotia , sa vad un meci superb de acum 2 ani , un Rangers - Motherwell 3-1 . Desi si-au luat-o rau pe cocoasa de la Rangers , meci jucat in superbul Ibrox Park , Motherwell m-a impresionat ! Au facut o figura frumoasa , aparandu-se la greu majoritatea meciului . Bine , Rangers i-a anihilat apararea in final , cand au inscris 3 goluri , dar Motherwell e o echipa grea , e a 3 a echipa din Scotia ca popularitate............. Binenteles , Steaua se va califica , dar va avea probleme la inceputul ambelor meciuri, defapt, in prima repriza vor avea probleme in fata scotienilor , care se vor apara cu dintii , si vor incerca minunea , la fazele fixe , in general la cornere joaca bine scotienii , si la loviturile libere de pe partea dreapta , in special . Dar , bine , Goe e acolo si nu va avea probleme....Spunea cineva de pe forum ca Falkirk a fost eliminata de Vaduz , din Liechtenstein , da , dar Falkirk a terminat pe locul 10 din 12 in Scotia , la doar un punct de retrogradata Inverness CT , si s-a calificat in Europa datorita finalei de cupa a scotiei pe care a jucat-o , si unde a avut drum usor catre finala , 4-2 cu Queen of the South , din Liga a IIa , 1-0 cu Hearts of Midlothian , asta a fost surpriza , 1-0 cu retrogradata Inverness CT , si 1-0 cu Dumferlmine , din Liga a II a . Deci, nu e o surpriza eliminarea in fata Vaduzului ,de asemenea o echipa stabila , care a retrogradat din prima Liga elvetiana..... Oricum , eu vad un meci greu la Bucuresti , un 3-1 , si in retur , un 0-1 , sau un 1-1 , cu Motherwell marcand prima .

P.S : Referitor la bilete , vreau sa aduc cu mine un nepot , minor , are 15 ani , imi trebuie buletinul lui ca sa-ii iau bilet , sau merge asa , mai multe bilete pe un singur buletin ? :steag_cruce_invers: :steag_cruce_invers: :steag_cruce_invers:

Virgil27.07.2009 13:06

Poti sa-i cumperi cu buletinul tau fara probleme.

The Game27.07.2009 17:37

Din cat stiu poti cumpara maxim 4 bilete/buletin,deci n-ar trebui sa iti faci probleme in privinta asta.

D4v1dstelist27.07.2009 18:04

Iar ne facem de ras daca nu trecem mai departe.

ady_ultras27.07.2009 18:54

ce "optimist" esti :| trecem de scotieni

TbC2527.07.2009 19:06

Hai sa fim seriosi , eu unul nu pot sa cred ca nu o sa trecem de scotieni . Desi ne vom chinui un pic , vom trece , iar in turul urmator , iata aici posibilii adversari . Steluta inseamna ca mai are un tur de jucat ,

Unknown coef.

------------------------ --- ----------------

Litex Lovech Bul 16.250

Fulham FC *3 Eng 15.899

CSKA Sofia *3 Bul 14.250

Toulouse FC Fra 14.033

CFR Cluj Rom 13.781

OB Odense *3 Den 12.890

Lech Poznan *3 Pol 12.583

Genoa Ita 12.582

Slovan Liberec *3 Cze 12.150

CL-NCQ3 @3 9.525 - 56.633

CL-NCQ3 @3 7.781 - 40.575

CL-NCQ3 @3 6.445 - 32.065

CL-CHQ3 @3 4.016 - 52.633

CL-CHQ3 @3 3.760 - 26.890

CL-CHQ3 @3 2.933 - 25.150

CL-CHQ3 @3 2.832 - 24.250

CL-CHQ3 @3 2.832 - 23.050

CL-CHQ3 @3 1.633 - 17.050

CL-CHQ3 @3 1.333 - 16.466

CL-CHQ3 @3 0.899 - 14.050

 

 

Unseeded teams coef.

------------------------ --- ---------------- ------------------------ --- ----------------

Red Star Belgrade ** Srb 12.050

Hearts FC Sco 11.575

Aberdeen *3 Sco 11.575

Krylia Sovetov Samara *3 Rus 11.525

Brøndby IF ** Den 10.890

Trabzonspor Tur 10.445

Metalurg Donetsk ** Ukr 10.370

En Avant Guingamp Fra 10.033

Helsingborg IF * Swe 9.938

FC Vaslui *3 Rom 9.781

PAOK Thessaloniki *3 Gre 9.633

Amkar Perm Rus 9.525

MSK Zilina ** Svk 8.933

Tromsø IL ** Nor 8.760

Rapid Wien ** Aut 8.565

Vorskla Poltava Ukr 8.370

Paços de Ferreira ** Por 8.292

FC Sion Sui 8.050

. NAC Breda ** Ned 7.826

. Nacional Funchal Por 7.292

. Racing Genk Bel 6.065

. FK Teplice Cze 5.150

. Slavija Sarajevo ** Bos 1.733

. Garabag Agdam ** Azb 0.899

CL-CHQ3 @3 0.866 - 7.733

. CL-CHQ3 @3 0.649 - 6.565

. OFK Petrovac ** Mon 0.200

da , :)) , nu cred ca Steaua o sa aiba vreo problema cu echipe gen tromso , rapid viena , sion , nac breda , funchal , genk , teplice , slavija sarajevo , quarabag , petrovac .

P.S. Ceea ce este interesant este ca CFR-ul s-ar putea sa nu fie cap de serie , pt ca din echipele care le vedeti la unknow , acelea CL-CHQ3@3 , sau cam asa ceva , pt ca din acelea unknow , doar 10 vor fi , in schimb ce celelalte 10 nu .

Jolly8627.07.2009 23:21

Cine imi poate cumpara si mie un bilet la Sud ?

 

 

fredysteaua27.07.2009 23:55

cred ca eu...dar cand ti-l dau ?

Ruffus28.07.2009 06:26

Salutare!

 

Suntem un grup de 9 romani care lucram in Anglia si dorim sa mergem in Scotia pe 6 august sa ne vedem echipa de suflet. Rugamintea mea este urmatoarea: Poate cineva sa ne ajute sa achizitionam bilete pentru meciul retur, in sectorul rezervat galeriei Stelei? Avem persoane de contact in Bucuresti care vor plati biletele, numai ca nu stim de unde, cum si cand.

 

Am trimis un mail catre ticketing@Steaua dar astept de 4 zile un raspuns si deja a intervenit ingrijorarea. Am fi recunoscator daca ne-ar ajuta cineva.

 

Multumesc anticipat!

 

 

Marius28.07.2009 06:47
Iar ne facem de ras daca nu trecem mai departe.

 

adica cum mestere? Ca cand ne-am mai facut noi de ras?

 

Ceea ce este interesant este ca CFR-ul s-ar putea sa nu fie cap de serie , pt ca din echipele care le vedeti la unknow , acelea CL-CHQ3@3 , sau cam asa ceva , pt ca din acelea unknow , doar 10 vor fi , in schimb ce celelalte 10 nu .

 

O sa fie... sunt mai mult de 10 echipe cu coef. sub al clujenilor.

ady_ultras28.07.2009 08:12

nu stiu dc spuneti voi k acuma da tvr meciul, eu am vazut reclama pe Pro TV acuma dimineatza ..

«123457»