Meciul va fi transmis de Pro TV
Deja Digitv si-a golit toate economiile pe un singur meci.
Meciul va fi transmis de Pro TV
Deja Digitv si-a golit toate economiile pe un singur meci.
Pana la urma se vor vinde bilete si la Peluza Sud , .. ?
Pana la urma se vor vinde bilete si la Peluza Sud , .. ?
Pe site scrie Peluze-10 lei,deci inseamna ca inca odata gibonul a mancat rahat cu polonicul(cum face de cand s-a nascut) si Peluza Sud va fi deschisa.Sper sa nu se intoarca din decizie pentru ca la acest meci vreau sa merg in Sud,de la meciul cu Pandurii n-am mai fost in Sud si mi-e dor de atmosfera de-acolo....
Eu zo 2-0 acasa si 2-1 in deplasare.
Nu-s unguri.
Aoleu, iar o sa comenteze tampitul ala de Mironica....
Mie imi place cum comenteaza Mironica asta , si de Steaua nu s-a legat de multe ori ca altii . Nu uita cum facea ca un caine turbat atunci cand dadea Steaua gol in UCL.. mie mi se pare un comentator bun.. si partriot as spune ( nu numai pentru audienta). Orice ar fi la Pro TV e o atmosfera superba in comparatie cu jsp sau digisport ![]()
bateam si la noi si la ei ![]()
Eu inca consider Pro TV un post competent si serios.Oricum ma bucur ca ei vor transmite meciul pt ca Mironica e un comentator bun (nu ma contrazice, vezi returul cu ungurii si ce atmosfera creau boii aia doi de la pigy sport)
Cat despre scotieni ... un pronostic
3-0 la noi si un 1-1 la ei pentru ca se stie ce agresiv joaca pe teren propriu.
Oricum scotienii au infinit mai multe clase peste unguri la capitolul civilizatie si asta se va vedea si in comportamentul lor.
Grupele Europa League pazea ca venim ![]()
Eu inca consider Pro TV un post competent si serios.Oricum ma bucur ca ei vor transmite meciul pt ca Mironica e un comentator bun (nu ma contrazice, vezi returul cu ungurii si ce atmosfera creau boii aia doi de la pigy sport)
Doar pentru ca altii sunt foarte prosti, nu inseamna ca el este bun.
Pe langa faptul ca urla ca un descreierat, de foarte multe ori incurca jucatorii, n-are habar ce e aia tactica, abereaza aiurea(la comentariul unui meci nu ma intereseaza pe cine mai f**e C. Ronaldo), nici nu poate sa comenteze echilibrat. Cum dadea un jucator de-al nostru o pasa mai lunga de 5 metri, arunca cu "senzational", "incredibil".
Eu ma bucur ca nu mai transmit astia CL
Acum transmite TVR.E bine pt ca astfel pot vedea si cei din provincie care nu au cablu TV meciurile tari.
Bilete Steaua - Motherwell
FC Steaua anunta ca biletele pentru partida de joi, 30 iulie, ora 20:45, dintre Steaua si Motherwell FC, contand pentru turul III preliminar al Europa League, vor fi puse in vanzare luni, 27 iulie, incepand cu ora 12:00.
Programul caselor de bilete in cele patru zile de vanzare va fi urmatorul:
Luni, 27 iulie - 12:00 - 18:00
Marti, 28 iulie - 12:00 - 18:00
Miercuri, 29 iulie - 12:00 - 18:00
Joi, 30 iulie - 10:00 - 18:45
In ziua meciului nu se vor elibera abonamente!
Preturile biletelor sunt urmatoarele:
Peluze - 10 Lei
Tribuna II - 15 Lei
Tribuna I - 20 Lei
Tribuna 0 - 40 Lei
Fotolii - 75 Lei
Abonatii sezonului 2009 – 2010, au 25% discount din pretul de lista al biletelor pentru biletul eliberat pe locul aferent abonamentului. Acestia vor beneficia de rezervarea locului de pe abonament, pana pe data de 28.07, urmand ca locurile abonatilor neocupate sa fie puse in vanzare la liber in 29.07.
Sursa: site-ul oficial
Bergodi a stabilit 11-le pentru meciul cu Motherwell:
Tatarusanu - Golanski, Goian, Baciu (Ghionea), Ninu - Szekely, Onicas, A. Ionescu, Grzelak - Surdu, Stancu
Fara Banel! ![]()
Acum transmite TVR.E bine pt ca astfel pot vedea si cei din provincie care nu au cablu TV meciurile tari.
FRATEEEEE...
Ce impresie ai de provincie...?
Pai bunica sta intr-un sat de vreo 1000 de locuitori si are cablu de vreo 5 ani... Pe mine ma bucura ca va fi pe TVR ca n-o sa-l mai auzim pe Mironica cu replici de genul "4-4 ca la teatru". Dar noi ca si stelisti nu scapam de el c-o sa dea Europa League si sper c-o sa fim si noi acolo...
Salut ! Nu stiu ce sa zic despre meciul cu Motherwell , dar Steaua ii cam ea in gluma pe scotieni .... sunt un mare fan al fotbalului englez , am fost la cateva meciuri din premier league , si am avut ocazia sa trec si prin Scotia , sa vad un meci superb de acum 2 ani , un Rangers - Motherwell 3-1 . Desi si-au luat-o rau pe cocoasa de la Rangers , meci jucat in superbul Ibrox Park , Motherwell m-a impresionat ! Au facut o figura frumoasa , aparandu-se la greu majoritatea meciului . Bine , Rangers i-a anihilat apararea in final , cand au inscris 3 goluri , dar Motherwell e o echipa grea , e a 3 a echipa din Scotia ca popularitate............. Binenteles , Steaua se va califica , dar va avea probleme la inceputul ambelor meciuri, defapt, in prima repriza vor avea probleme in fata scotienilor , care se vor apara cu dintii , si vor incerca minunea , la fazele fixe , in general la cornere joaca bine scotienii , si la loviturile libere de pe partea dreapta , in special . Dar , bine , Goe e acolo si nu va avea probleme....Spunea cineva de pe forum ca Falkirk a fost eliminata de Vaduz , din Liechtenstein , da , dar Falkirk a terminat pe locul 10 din 12 in Scotia , la doar un punct de retrogradata Inverness CT , si s-a calificat in Europa datorita finalei de cupa a scotiei pe care a jucat-o , si unde a avut drum usor catre finala , 4-2 cu Queen of the South , din Liga a IIa , 1-0 cu Hearts of Midlothian , asta a fost surpriza , 1-0 cu retrogradata Inverness CT , si 1-0 cu Dumferlmine , din Liga a II a . Deci, nu e o surpriza eliminarea in fata Vaduzului ,de asemenea o echipa stabila , care a retrogradat din prima Liga elvetiana..... Oricum , eu vad un meci greu la Bucuresti , un 3-1 , si in retur , un 0-1 , sau un 1-1 , cu Motherwell marcand prima .
P.S : Referitor la bilete , vreau sa aduc cu mine un nepot , minor , are 15 ani , imi trebuie buletinul lui ca sa-ii iau bilet , sau merge asa , mai multe bilete pe un singur buletin ?
:steag_cruce_invers: ![]()
Poti sa-i cumperi cu buletinul tau fara probleme.
Din cat stiu poti cumpara maxim 4 bilete/buletin,deci n-ar trebui sa iti faci probleme in privinta asta.
Iar ne facem de ras daca nu trecem mai departe.
ce "optimist" esti
trecem de scotieni
Hai sa fim seriosi , eu unul nu pot sa cred ca nu o sa trecem de scotieni . Desi ne vom chinui un pic , vom trece , iar in turul urmator , iata aici posibilii adversari . Steluta inseamna ca mai are un tur de jucat ,
Unknown coef.
------------------------ --- ----------------
Litex Lovech Bul 16.250
Fulham FC *3 Eng 15.899
CSKA Sofia *3 Bul 14.250
Toulouse FC Fra 14.033
CFR Cluj Rom 13.781
OB Odense *3 Den 12.890
Lech Poznan *3 Pol 12.583
Genoa Ita 12.582
Slovan Liberec *3 Cze 12.150
CL-NCQ3 @3 9.525 - 56.633
CL-NCQ3 @3 7.781 - 40.575
CL-NCQ3 @3 6.445 - 32.065
CL-CHQ3 @3 4.016 - 52.633
CL-CHQ3 @3 3.760 - 26.890
CL-CHQ3 @3 2.933 - 25.150
CL-CHQ3 @3 2.832 - 24.250
CL-CHQ3 @3 2.832 - 23.050
CL-CHQ3 @3 1.633 - 17.050
CL-CHQ3 @3 1.333 - 16.466
CL-CHQ3 @3 0.899 - 14.050
Unseeded teams coef.
------------------------ --- ---------------- ------------------------ --- ----------------
Red Star Belgrade ** Srb 12.050
Hearts FC Sco 11.575
Aberdeen *3 Sco 11.575
Krylia Sovetov Samara *3 Rus 11.525
Brøndby IF ** Den 10.890
Trabzonspor Tur 10.445
Metalurg Donetsk ** Ukr 10.370
En Avant Guingamp Fra 10.033
Helsingborg IF * Swe 9.938
FC Vaslui *3 Rom 9.781
PAOK Thessaloniki *3 Gre 9.633
Amkar Perm Rus 9.525
MSK Zilina ** Svk 8.933
Tromsø IL ** Nor 8.760
Rapid Wien ** Aut 8.565
Vorskla Poltava Ukr 8.370
Paços de Ferreira ** Por 8.292
FC Sion Sui 8.050
. NAC Breda ** Ned 7.826
. Nacional Funchal Por 7.292
. Racing Genk Bel 6.065
. FK Teplice Cze 5.150
. Slavija Sarajevo ** Bos 1.733
. Garabag Agdam ** Azb 0.899
CL-CHQ3 @3 0.866 - 7.733
. CL-CHQ3 @3 0.649 - 6.565
. OFK Petrovac ** Mon 0.200
da ,
, nu cred ca Steaua o sa aiba vreo problema cu echipe gen tromso , rapid viena , sion , nac breda , funchal , genk , teplice , slavija sarajevo , quarabag , petrovac .
P.S. Ceea ce este interesant este ca CFR-ul s-ar putea sa nu fie cap de serie , pt ca din echipele care le vedeti la unknow , acelea CL-CHQ3@3 , sau cam asa ceva , pt ca din acelea unknow , doar 10 vor fi , in schimb ce celelalte 10 nu .
Cine imi poate cumpara si mie un bilet la Sud ?
cred ca eu...dar cand ti-l dau ?
Salutare!
Suntem un grup de 9 romani care lucram in Anglia si dorim sa mergem in Scotia pe 6 august sa ne vedem echipa de suflet. Rugamintea mea este urmatoarea: Poate cineva sa ne ajute sa achizitionam bilete pentru meciul retur, in sectorul rezervat galeriei Stelei? Avem persoane de contact in Bucuresti care vor plati biletele, numai ca nu stim de unde, cum si cand.
Am trimis un mail catre ticketing@Steaua dar astept de 4 zile un raspuns si deja a intervenit ingrijorarea. Am fi recunoscator daca ne-ar ajuta cineva.
Multumesc anticipat!
Iar ne facem de ras daca nu trecem mai departe.
adica cum mestere? Ca cand ne-am mai facut noi de ras?
Ceea ce este interesant este ca CFR-ul s-ar putea sa nu fie cap de serie , pt ca din echipele care le vedeti la unknow , acelea CL-CHQ3@3 , sau cam asa ceva , pt ca din acelea unknow , doar 10 vor fi , in schimb ce celelalte 10 nu .
O sa fie... sunt mai mult de 10 echipe cu coef. sub al clujenilor.
nu stiu dc spuneti voi k acuma da tvr meciul, eu am vazut reclama pe Pro TV acuma dimineatza ..