Acum două saptamini, organigrama Stelei a suferit modificari importante la virf. Astfel, MM Stoica, fost presedinte executiv, a devenit manager general, iar Valeriu Argaseala care ocupa postul de director executiv, urma să preia atributiile lui MM. Ieri, Ciobanul a dezvaluit insă că vrea să facă o mutare-bomba
"I-am propus lui Lacatuș postul de presedinte după ce Argaseală a refuzat. Marius a spus că se gindeste si imi va da un raspuns. Astfel o să dovedesc că nu este adevarat că eu nu il doresc pe Lacatuș in Ghencea", a spus Becali. Revenit in tară din Italia, unde a participat la nunta lui Mutu, "Fiara" a comentat aseară: "Este adevarat că domnul Becali m-a sunat. O să am o intilnire cu dinsul pentru a vedea mai exact despre ce este vorba".
Lacatuș (41 de ani) a fost la un pas să revină la Steaua in vara lui 2004 ca antrenor, dar a pierdut in fata lui Walter Zenga, ales prin vot de jucatori.
Lacatuș la Steaua
A jucat in Ghencea 14 campionate, in perioadele 1983-1990 si 1993-1999
Meciuri / goluri la Steaua: 357 / 98
Palmares:
- Cupa Campionilor Europeni (1986)
- Supercupa Europei cu Steaua (1987)
- de 10 ori campion al Romaniei (1985, 1986, 1987, 1988, 1989, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998)
- 6 Cupe ale Romaniei (1985, 1987, 1989, 1996, 1997, 1999)
- Supercupa Romaniei (1994, 1995, 1998)
Parerea mea ca MM a facut posibila chestia asta! Bravo lui!
