Cum comenteaza Catalin Tolontan gesturile lui Carlos si MM Stoica
Dacã ar ieși pe centrãri așa cum iese ca sã cafteascã fotoreporterii, Carlos și-ar merita salariul de 120.000 de euro pe an oferit de Gigi Becali. Precis în pumni și inexact în intervențiile cu mingea, el e exact achiziția pe care și-a dorit-o MM Stoica.
Asearã, dupã ce a lovit camera fotoreporterului Gazetei, Carlos a fost consolat de șeful Stelei. Venit în forțã în zonã, MM i-a luat la înjurãturi pe jurnaliștii prezenți, nervos probabil pentru cã fotoreporterul s-a ferit și Carlos și-a zdrelit degetele în aparatul foto, în loc sã-și înmoaie croșeul în barba ziaristului.
"Bãga-mi-aș p#$%%^ în Gazeta voastrã! Plecați de aici, bãga-mi-aș p#$%%^", le-a zis MM jurnaliștilor, dupã ce l-a împins pe unul dintre ei. Apoi a mai spus cã-i omoarã și alte lucruri potrivite pentru un manager care se pregãtește de Champions League.
Evident cã suporterii Stelei vor da, în majoritatea lor, dreptate lui Carlos și lui MM. Folosindu-se de scutul afectiv al publicului, Carlos și MM pot sã-i jupoaie de vii pe ziariști și tot ei se vor declara victime.
Dar asta nu-i face altceva decît sînt: doi golani netalentați, care mimeazã unul fotbalul, iar celãlalt dragostea fațã de o echipã pe care o înjura pe cînd era la Galați.
Catalin Tolontan
(gsp.ro)
Si uneori, aproape in toate articolele Tolontan mimeaza meseria de jurnalist
