FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Genclerbirligi 0 - 0

«1234»
axl11.07.2009 15:30

FC Steaua Bucuresti anunta ca partida de prezentare a lotului ros-albastru, disputata impotriva turcilor de la Genclerbirligi SK, va fi transmisa, in direct si in exclusivitate, de canalul de televiziune Antena 1. In plus, spectacolul organizat in aceasta seara va fi transmis, de asemenea, in direct si in exclusivitate, de canalul GSP TV.

 

Astfel, conform contractului semnat intre cele doua parti, clubul nostru face urmatoarele precizari:

 

- spectacolul de prezentare a lotului Stelei va putea fi inregistrat de toate televiziunile acreditate pentru aceasta partida, insa doar GSP TV si Antena 1 il vor putea transmite in direct

- singurele canale TV care pot realiza transmisii in direct din incinta stadionului sunt Antena 1 si GSP TV

- partida cu Genclerbirligi SK, care va incepe la ora 21:45, va fi transmisa in direct si inregistrata doar de canalele Antena 1 si GSP TV

 

De asemenea, FC Steaua Bucuresti anunta ca partida cu Ujpest FC, de joi, 16 iulie, va fi transmisa in direct si in exclusivitate tot de Antena 1!

 

dangeor11.07.2009 17:28

si pe sport.ro nu dau astia prezentarea?

Ronnie11.07.2009 17:53

Este pe GSP TV.

dangeor11.07.2009 18:01

un link, ceva?

Guardian11.07.2009 18:49

1 gol Ochirosii+1 Kapetanos. Sunt frumoase tricourile .

Haideti de-acum sa nu mai facem ambitii cu nimeni din conducerea Stelei , am incercat multe dar niciun rezultat , oieru oricum nu va pleca din Ghencea... Imi e dor de sentimentele care le simteam in semifinala cupei UEFA , voua nu ?

cRiss4Steaua11.07.2009 20:09

parca a zis Argaseala k s-a facut pace si nu vor mai striga suporterii mwe Becali

weeezer11.07.2009 20:43

Foarte foarte foarte foarte subtire :(

MoWeed11.07.2009 20:46

Ne asteapta un sezon lung si plin de nervi...

Marius11.07.2009 20:47

Unde esti tu, Oli, frate, ca punand mana pe ei...

zloty11.07.2009 20:53

Nimic schimbat

dangeor11.07.2009 20:54

Acelasi film prost :(

Maye11.07.2009 21:09

Cafele multe...

ultrash11.07.2009 21:31

sper ca acum sa va fi iesit multora pe nas optimismul incurabil de care sufereati!

fratilor, e aceeasi echipa, ba mai mult, fara Ogararu tiago +Semedo Dayro Lovin plesan! Au venit doi anonimi si un antrenor nou, ce putem reusi? un joc mai dezghetat decat anul trecut si nimic mai mult

 

Khalid11.07.2009 22:05

E devreme ca sa cerem mai multe! Normal ca nimeni nu este multumit de ceea ce a vazut in seara asta, insa e prea devreme. Dati-le macar 5-6 etape de campionat, plus meciurile din Europa League si dupa aia este loc si de critici, pana atunci cel mai bine este sa privim si sa asteptam.

Bogdan4Steaua12.07.2009 03:03

Fac pariu cu oricine ca nu luam titlul nici anul acesta. Practicam un joc slab, pentru ca nu avem jucatori care sa faca diferenta. Avem un plus la capitolul antrenor, dar nu este suficient. Bergodi ii este net superior lui Lacatus, dar nu se compara cu Protasov.

 

Analizand lotul, nu prea avem motive sa zambim. Calcul simplu:

 

Avem echipa tip din sezonul trecut, cu care am terminat pe locul 6.

 

Zapata - Ogararu, Goian, Ghionea, P.Marin - Banel, Tiago, Lovin, Toja - Kapetanos, Stancu.

 

Putem sa vorbim despre moral, pregatire deficitara, etc.... un lucru e cert: lotul de mai sus nu este de locul 1.

 

Momentan avem urmatorul 11:

 

Tatarusanu - Golanski, Goian, Ghionea, P.Marin - Szekely, Bicfalvi, Toja, Ochirosii - Kapetanos, Surdu.

 

Zapata - Tatarusanu - Sincer il vad pe columbian peste Tatarusanu. 2-3 gafe si iar facem rocada. Cert este ca nu avem un portar care sa faca diferenta, gen Lobont sau Dani Coman.

 

Golanski - Ogararu - jucatori de valori apropiate, cu un minus la capitolul defensiva pentru polonez.

 

Goian, Ghionea - nimic schimbat. Daca pleaca Goian, intra Rada.

 

P. Marin - acelasi jucator muncitor, dar aflat la final de cariera... sincer nu stiu cat mai rezista

 

Szekely - Banel - diferenta enorma in favoarea ex-galateanului, dar din pacate l-am auzit in seara asta pe creditor spunand ca vor fi schimbari pe benzi... cred ca il va impune pe "afonul fotbalistic din Faurei" in primul 11. Doar deh, are o inima mare... nu conteaza ca azi nu a reusit nimic....

 

Bicfalvi - Tiago - mare pierdere pentru noi

 

Toja - Lovin - un plus din toate punctele de vedere, insa daca Toja va fi blocat, jocul nostru va suferi vizibil

 

Ochirosii - Toja - poate cel mai important castig

 

Cuplul Kapetanos - Stancu inlocuit cu Kapetanos - Surdu - aceeasi Marie cu alta palarie...

 

Concluzionand: nu avem un lot capabil sa atace campionatul nici anul acesta... management de 2 lei. Steaua devine din ce in ce mai izolata din toate punctele de vedere si acest lucru doare...

axl12.07.2009 07:24

Ciudat meci.

Imi pare bun polonezul ala chel, sper sa nu ma insel. Si parca si Banel s-a miscat multumitor.

Kellerman12.07.2009 07:38

Prezentarea a facut toti banii. Nu meritau jucatorii astia asemenea prezentare... cand ma gandesc ca echipele din anglia isi prezinta jucatorii noi cu 3 jurnalisti langa poarta stadionului care fac 2 poze si gata...iar la retardatii de la noi din echipa le fac ditamai prezentarea...

 

fetele au fost superbe :X cum a spus cineva pe aici, mai bine jucau fetele fotbal. :D

bodanelu12.07.2009 07:50

nici nu si-au scos banii care i-au investit in toata actiunea de prezentare..

Kellerman12.07.2009 08:01

Mai bine nu aveam nici o prezentare si de banii aia cumparau 2 jucatori CALUMEA.

Daniel-Ionut12.07.2009 08:34
Mai bine nu aveam nici o prezentare si de banii aia cumparau 2 jucatori CALUMEA.

 

Ce jucatori 'CALUMEA' puteau sa cumpere de 30.000-40.000 de euro? :confused:

Bombonel9412.07.2009 08:41

la prezentare au fost doar majoretele si artificile frumoase:))Atat :))in rest nimic..:)) meciu numai zic a fost groaznic:))se unise toata peluza la nord ca sa nu le mai fie frig:))daca jucam si joi cum am jucat aseara e clar castigam divizia C

_yang12.07.2009 09:00
Ce jucatori 'CALUMEA' puteau sa cumpere de 30.000-40.000 de euro? :confused:

 

 

Pai 30-40.000 de euro chiar ar fi ajutat la aducerea lui Thiago de exemplu... Nu cred ca portughezul n-ar fi acceptat un salariu crescut cu suma asta...

kata_roby12.07.2009 09:03

Stie careva cand se bun biletele cu ujpest in vanzare ? se anunta pe site, sau e regula cu cele 2 zile inainte de mebi bla bla bla .. ? PLS

Bogdan4Steaua12.07.2009 10:37

Falimentul managementului si al marketingului e vizibil de la o posta. Totul e reliefat in numarul mic de spectatori, dezinteresul fata de echipa, transferurile de doi lei, refuzul unor jucatori de a se mai prezenta la echipa, refuzul lui Tiago de a semna un contract cu noi, etc..

 

Poti sa faci spectacole cu lasere, fumuri, artificii, nu prea conteaza. Conteaza ca starnesti dezgust prin tot ceea ce zici, ca patezi imaginea Stelei, ca vinzi tricouri la preturi menite sa iti construiasca o buna parte din buget...

 

La club sunt doar amatori... jucatorii sunt luati aiurea... altii fug de noi ca de dracu'... faptul ca tricourile la noi sunt atat de scumpe demonstreaza marketingul de doi lei(vinzi putin si scump)...

 

Cum dracu' sa promovezi brand-ul Steaua atata timp cat tricouri cu insemnele clubului isi permit doar cei cu venituri peste medie... cum dracu' sa impui respect si onoare cu valize, scandaluri si amatoristm?

 

Becali, Argaseala, Sponte, Ianuli si tot clanul Becali... afara!

bodanelu12.07.2009 11:12

clubul de ce nu primeste amenzi pentru fumigenele folosite de pasaricile alea de majorete in timpul spectacolului? sau asta nu intra sub incidenta legii 4?

«1234»