FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Genclerbirligi 0 - 0

«1234»
Virgil03.07.2009 18:31

Sambata, 11 iulie, de la ora 20:30, pe stadionul Steaua, FC Steaua Bucuresti isi invita suporterii la evenimentul prilejuit de prezentarea lotului pentru sezonul 2009-2010. Dupa un inedit spectacol de sunet si lumini in timpul caruia vor fi prezentati toti jucatorii ce fac parte din lot in actualul sezon, precum si cei din echipele de copii si juniori, va avea loc un meci amical in compania echipei turce Genclerbirligi. Genclerbirligi SK este unul dintre cele mai vechi cluburi din Turcia, fondat pe 14 martie 1923. Culorile traditionale sunt rosu-negru, dar in deplasare echipa evolueaza in alb. Clubul din Ankara a castigat de doua ori campionatul Turciei si tot de doua ori Cupa Turciei. In sezonul trecut, echipa antrenata de fostul international german Thomas Doll s-a clasat pe locul 14.

Biletele pentru acest eveniment vor fi puse in vanzare marti, 7 iulie, incepand cu ora 10.

Preturile biletelor sunt urmatoarele:

Peluze - 10 lei

Tribuna II - 15 lei

Tribuna I - 20 lei

Tribuna 0 - 40 lei

Fotolii - 75 lei

 

sursa: site-ul oficial

The Game06.07.2009 16:31

In timp ce spurcatii joaca cu OM,Grenoble,Saint Etienne si Porto,noi jucam cu Genclerbirilgi in amicalul de prezentare(!!!),echipa care anul trecut a fost la egalitate cu Konyaspor,echipa care a ocupat primul loc retrogradabil,salvandu-se doar din cauza goladverajului.Frumos,ma.....

 

OLE OLE,OLE OLA,MU.IE TOATA CONDUCEREA!!!

Lari06.07.2009 17:08

Puteam juca meciul de prezentare si cu Juventus Pãpãuți.

 

Personal, prefer sa pregatim bine sezonul care urmeaza, nu sa se umple Templul de oligofreni la un meci fara miza.

razvan2806.07.2009 17:34

Oficialii Stelei au anuntat ca vor mai juca un meci de prezentare si in iarna cu Internazionale Cucuruzu , singura echipa din Muntenia care a castigat campionatul la amatori :D

Nu conteaza cu cine jucam conteaza sa jucam bine in sezon nu ca anul trecut sa spulberam Roma si dupa aia sa ne bata planeta moldova

r3fl3x06.07.2009 18:14

De acord cu Razvan :D sper sa-i spulberam pe unguri ...

maye06.07.2009 18:46

Niste prieteni de ai mei din Sibiu o sa tina un show cu steaguri.

Sper sa le scape un steag in capul ciobanului :D

se7en06.07.2009 19:37

la astia a jucat si Geremi la un moment dat, nu?

ady_ultras06.07.2009 20:09

bai nene, astia si acuma baga bilete , futui

maye06.07.2009 20:13
la astia a jucat si Geremi la un moment dat, nu?

De acolo l-a luat Realul!

bodrumdan_barkahan06.07.2009 20:26
la astia a jucat si Geremi la un moment dat, nu?

da.a jucat si geremi la genclerbirliği...dar la campionatul profesionist nu a luat nici un campionat...

kata_roby06.07.2009 21:32

Mda... Mai degraba astept meciu cu Ujpest decat acesa cu turcii.. :) Sper sa fie stadionul aproape full la meci . SA LE ARATAM NOI LA UNGURI CE GALERIE AVEM :steag_cruce_invers:

red&blue_boy07.07.2009 08:42

E doar un meci amical,conteaza ce facem dupa,in sezon.Eu sper sa trecem de Ujpest.

Tz3pI07.07.2009 12:05

Cei care v-ati facut abonament pe sezonul asta sa-l aratati cand vreti sa luati bilet la meciul asta ca aveti 25% reducere. Pe site-ul oficial am vazut ca nu se precizeaza.

razvan2807.07.2009 14:24

Am fost si eu azi sa imi iau bilet :D

AlleXyS07.07.2009 19:01

pe multi i-am auzit ca Steaua aduce o echipa de rahat pentru prezentarea lotului pe timp de criza .

 

In plus , in locul unei infrangeri cu un Milan sau Juventus , mai bine sa fie o posibila victorie la scor cu Genclerbirligi , si suporteri mai fericiti ca echipa merge bine si a batut

Robinson Rufay Zapata07.07.2009 20:00
pe multi i-am auzit ca Steaua aduce o echipa de rahat pentru prezentarea lotului pe timp de criza .

 

In plus , in locul unei infrangeri cu un Milan sau Juventus , mai bine sa fie o posibila victorie la scor cu Genclerbirligi , si suporteri mai fericiti ca echipa merge bine si a batut

 

 

De unde victorie la scor?

kata_roby07.07.2009 20:12

Cat costa biletul la peluza ?

darkye08.07.2009 09:25

e 10 lei biletu... :steag_cruce_invers:

Ronnie09.07.2009 08:24

Stie cineva pe ce post va fi transmis meciul?

kata_roby09.07.2009 08:57

Parerea mea ca pe Pro TV :| nush ...

Andrei-Cristian09.07.2009 11:35

M-am uitat acum la programul majoritatii posturilor care ar putea transmite meciul ( antena1 , Pro TV , gsptv , tvr ) .. nu apare nicaieri.. :wall:

 

:finger: Arga'

 

 

mircea_1009.07.2009 12:39

poate e pe sport.ro

gio_stgloria09.07.2009 12:54

amicalele Unirii Urzieni . Putem vedea ce conducere de tot rasul are Steaua, de nu e in stare niciodata sa faca amicale cu echipe mari.

Chiar daca nu sunt super echipe astea, sunt echipe din zona Marii Britanii si stim cu totii cu cata responsabilitate si daruire joaca astia.

 

15 iulie - Ayr United

18 iulie - Celtic Glasgow

20 iulie - FC Rangers

22 iulie - patrulater cu Plymouth Argyle (Anglia), Middlesbrough (Anglia) si Dumberton (Scotia).

Virgil09.07.2009 12:58

GENÇLERBİRLİĞİ Ankara

 

paf_takim2008.jpg

fredysteaua09.07.2009 15:56

eu am impresia ca jegosii astia au dublat pretu` la bilete...la astea neimp 10 lei si la alea imp 20 lei :|:|

«1234»