Fostul jucator al Stelei, mijlocasul Rafal Grzelak (31 de ani), in prezent legitimat la Flota Swinoujscie, in Liga a doua poloneza a declarat că "și doreste o calificare pentru compatriotii sai.
"Nu stiu cine este mai puternica Echipele sunt schimbate, cel putin din perioada mea. Eu ii stiu doar pe Tatarusanu si pe Tanase. Legia are "foame" mai mare să ajungă in grupe. Ultima echipă poloneză care a ajuns acolo este Widzew Lodz, acum 17 ani. Sper să piardă Steaua! Dar nu pentru că sunt fan Legia, ci pentru fotbalul polonez", a declarat Grzelak pentru sport24h.ro.
Mijlocasul a vorbit si despre modul in care a fost tratat la Steaua. Domnul G Becali a renuntat la serviciile polonezului in 2009 după ce a decis că nu va mai cumpara niciodată "jucatori straini sau cu chelie". "Nu-mi pasa de ce zicea el. Am si uitat vorbele alea. Știu că vorbea de rau pe mai multi din echipa asa că nu mă atingeau acele cuvinte", a mai spus Grzelak.
1 gol in 6 meciuri pentru Steaua in Liga 1 are Rafal Grzelak
2 prezente in nationala țării sale are mijlocasul polonez
ProSport
