Voi sezonul trecut, la cat de aiurea ati jucat, daca invingeati era prea suspicios. :wink:
Exact cum sa intamplat cu voi la Alba-Iulia vroiai sa spui, nui asa?
Voi sezonul trecut, la cat de aiurea ati jucat, daca invingeati era prea suspicios. :wink:
Exact cum sa intamplat cu voi la Alba-Iulia vroiai sa spui, nui asa?
terminati ma... paote o batem si o sa fie bine... oricum nici voi,red , nu aveti meci usor cu CFR
conform GSP:
Pascovici este indisponibil
Fundasul Cosmin Pascovici a suferit o accidentare la un antrenament si nu va putea evolua pentru Farul Constanþa in partida cu Steaua, programată duminică, de la ora 20:15.
Pascovici a suferit o ruptură musculară la piciorul drept, la antrenamentul de la finalul săptămanii trecute, si este incert si pentru partida din deplasare cu FC National din etapa a X-a a Diviziei A. Pascovici ratează pentru a doua oară consecutiv un meci de campionat Farul - Steaua, după ce in sezonul trecut, la victoria constăntenilor cu 1-0, fundasul a fost suspendat.
oare la noi s-a refacut Nesu dupa accidentarea suferita in meciul de tineret din Finlanda? oricum cu Pascovici sau fara, Farul e greu de batut la Constanta... numai Sportul stie reteta cred... :wink:
eu zic ca vom castiga cu Farul.Constanta are o echipa care iese la joc.In plus am aflat ca Pascovici nu va juca(cred ca se pregateste sa vina in Ghencea ) ![]()
conform GSP:
oare la noi s-a refacut Nesu dupa accidentarea suferita in meciul de tineret din Finlanda? oricum cu Pascovici sau fara, Farul e greu de batut la Constanta... numai Sportul stie reteta cred... :wink:
din cate scria in asa zisele publicatii de sport....nesu si-a revenit ![]()
Multumesc pentru informatie misha... Atunci ma pot culca linistit pentru ca nu vreau sa il vad pe P.Marin in acest meci titular. Nu sunt sustinator al lui Nesu dar nu am nici cu P.Marin ceva de impartit
insa consider ca Nesu este mai in forma la ora actuala si isi merita postul de titular.
mai sunt mai putin de 72 de ore pana la meciul capital de la Constanta... si jocurile de culise deja au inceput:
sursa GSP
Antrenorul Farului, Petre Grigoras a declarat: "Din pacate stam prost cu lotul, nu este prima dată cind se intimplă asa. Pascovici, Baicu, Voiculeț si Usurelu sunt indisponibili si sută la sută nu vor fi inclusi in lot pentru meciul cu Steaua. Sper ca pină la partida de duminică să nu mai avem si alte probleme in lot. În schimb, portarul Razvan Stanca are sanse ca să revină".
Grigoraș a mai spus: "Chiar dacă Steaua a pierdut la Constanta in ultimii trei ani, nu inseamnă că trebuie să traim din amintiri. Este clar că nu trebuie să pornim de la aceste premise, că vom bate din nou Steaua. Nu trebuie uitat faptul că Steaua este cea mai valoroasă echipă din campionatul nostru, este campioana țării".
"sunt convins că vom face un joc bun, dacă fiecare jucator din echipă va da totul din el. În acest meci, avem nevoie mai mult ca oricind si de suportul publicului. Poate acum, la acest meci, vom avea si noi stadionul plin. Am incredere că putem să invingem Steaua, dar nu trebuie uitat faptul că este o echipă solidă", a declarat Grigoras
oare nu credeti ca antrenorul marinarilor vrea sa imprime in starea jucatorilor nostri un sentiment de relaxare???... Astfel sa nu ia meciul in serios???
PS: Am spus capital pentru ca daca invingem la Constanta suntem campioni.... Vom avea in retur un singur contracandidat: oboseala...
Steaua ia bataie...Rapid v-a fi campiona!!!
Se spune ,, va fi campioana" .
Pentru mai multe informatii contactati dictionarul!
Steaua ia bataie...Rapid v-a fi campiona!!!
mai "doctore" acum esti si tata omidu ???
Cum poate sa iasa rapid campioana cand ei se chinuie sa ramana in primii zece... Si ce legatura are ma rog rapid cu meciul nostru de la Constanta?
faru are 4 titulari care nu joaca .. poate reusim sa facem un meci bun si sa luam toate punctele.. in acelasi timp poate si Dorinel isi face treaba si totul va fi bine... nu ???? :twisted: :twisted:
Steaua ia bataie...Rapid v-a fi campiona!!!
Of, Of, Of...Acum trebuie sa dezinfectam canalul...Sa cumparam Domestos, sa virusat link-ul... :lol:
Pai normal...nu vezi ce analfabeti sunt....eu le sugerez Dex-ul in fata cand au de gand sa scrie ceva pe forum :lol:
Steaua ia bataie...Rapid v-a fi campiona!!!
Scurt si la obiect, baiatu asta :lol:
Trebuie sa recunosc; a fost un banc sec, destul de reusit.
P.S. si daca tot suntem la sectiunea glume din "bobor", pentru destinderea stelistilor: http://site.neogen.ro/nazy/index.html :lol: :lol: :lol:
Farul va pierde,Steaua va castiga,Steaua va fi campioana.
Wow,ce frumos am scris !
Dinamo va avea si ea un cuvant greu de spus.Dar mai rau ne va intarata.Ne va mobiliza sa fim mereu deasupra ei,mereu superiori.Asa cum ne e deviza si cum dealtfel suntem.
Rapid va privi neputincioasa.Impotenta deci.
Poli Timisoara va fluiera a paguba.Normal.A investit atatia bani in piese care impreuna nu formeaza un tot armonios.Oli si-a pierdut aureola,suporterii si-au pierdut rabdarea,iar Iancu si-a cam pierdut banii.
Asta sa fie o lectie pentru unii dintre suporterii lor care o vedeau pe Poli,regina amaratului de fotbal romanesc.
CFR Cluj va avea soarta surorii ei din Bucuresti,pe nume Rapid.Va e greu sa va ridicati privirea cateva randuri pentru a afla?Atunci va spun eu.
CFR-ul a fost un frumos foc de tabara,care din clipa pierderii primului meci,chiar pe jumatatea ei de stadion din Gruia,a inceput sa se domoleasca.
O sa mai palpaie el cat o sa mai palpaie,si in cele din urma se va stinge.
Mai e vreuna cu pretentii la titlul de campioana?
Farul ? Doar nu crede nimeni ca Farul poate fi campioana.Nu are in primul rand fatza.Deocamdata.De vicecampioana da.
Steaua ia bataie...Rapid v-a fi campiona!!!:
campioana la ce?????
Victorie neaparat la Farul! Sa revenimi pe primul loc! Se pare ca si pe Dorinel l-au furat arbitrii! Penalty neacordat
!
Victorie neaparat la Farul! Sa revenimi pe primul loc! Se pare ca si pe Dorinel l-au furat arbitrii! Penalty neacordat!
Pai daia e meciu pe Telesport..sa nu vedem noi cum fura craciunescu si hotii lui :evil:
ce o batut Dinamo pe CFR .... asta e ..corect necorect ei is pe locul 1 asa k batem la faru .. imi pare rau de ei..is cei mai buni din provincie dar Steaua tre sa termine turul fara infrangere
ce o batut Dinamo pe CFR .... asta e ..corect necorect ei is pe locul 1 asa k batem la faru .. imi pare rau de ei..is cei mai buni din provincie dar Steaua tre sa termine turul fara infrangere
ce o batut Dinamo pe CFR .... asta e ..corect necorect ei is pe locul 1 asa k batem la faru .. imi pare rau de ei..is cei mai buni din provincie dar Steaua tre sa termine turul fara infrangere
Dupa cum merge Dinamo, nu trebuie sa facem nici un pas gresit, altfel ne va fi fatal.
Victorie neaparat la Farul! Sa revenimi pe primul loc! Se pare ca si pe Dorinel l-au furat arbitrii! Penalty neacordat!
Am fost la meci in groapa aia spurcata si vreau sa va zic ca CFR-ul NU MERITA NICI MACAR EGAL... Dinamo a castigat pe merit... Un lucru Nashpa pentru noi este ca toti atacantii lor sunt in forma... De aceea cred ca mai degraba noi trebuie sa tinem pasul cu ei acum si sa batem la Farul...
Dar vin jocurile in Europa si atunci vom vedea mentalitatea jucatorilor... pana joi trebuie sa batem Farul astazi!!!
Rechinii isi vor vinde scump pielea,asa presupun.
Sper ca ai nostri sa vina cu o schema-doua,pentru ca altfel jocul nostru este binecunoscut pe malurile Marii Negre,iar rechinul sef Petre Grigoras il poate contracara cu succes.
Farul este o echipa de elan,de forta in general.Pe aici trebuie sa lucreze Protasov,tinand cont de acest lucru.Sa foloseasca inteligenta superioara si sa evite sa intre in jocul lor.
Merg pe mana Stelei la Constanta !
Acum doua saptamani,tot aici,marcam 3 goluri nordicilor.Astazi vrem macar unul mai mult decat Farul.
Steaua victorie !
Am fost la meci in groapa aia spurcata si vreau sa va zic ca CFR-ul NU MERITA NICI MACAR EGAL... Dinamo a castigat pe merit... Un lucru Nashpa pentru noi este ca toti atacantii lor sunt in forma... De aceea cred ca mai degraba noi trebuie sa tinem pasul cu ei acum si sa batem la Farul...
Dar vin jocurile in Europa si atunci vom vedea mentalitatea jucatorilor... pana joi trebuie sa batem Farul astazi!!!
sa fie atacantii lor in forma si sa dea cate 4-5 goluri pe meci...si noi sa marcam 1 sau 2 si sa castigam meciurile...si catelusii sa ramana pana la sfarsitul campionatului la un punct in spatele nostru...daca s-ar intampla asta, l-am vedea pe Borcea cu unghia in gat...si numai pe el :lol: :lol:...ptiu deja incep sa aberez...oricum, indiferent de situatie tot noi luam campionatul ![]()
sper sa castigam cu Farul...ca sa ramanem pe primul loc si sa avem un moral bun cu lens
...si sa ramanem singura echipa neinvinsa din campionat ![]()