Eu nu am spus ca nu trebuie schimbate lucrurile,ba din contra. faptul ca sunt atat de putini fotbalisti crescuti de sectia noastra de copii si juniori cere o schimbare. Insa solutia este elaborarea unui plan serios. Este nevoie in primul rand de investitii in infrastructura, in acest moment nu exista nici un teren acceptabil in tot complexul. In acest moment terenul mare are un gazon impecabil fata de restul complexului. Practic, dupa cum ati vazut, multe antrenamente se fac pe cele doua peluze de gazon de la intrare.
In al doilea rand politica de personal trebuie fiarte bine gandita. exista persoane, precum Bumbescu, care nu au calitati de antrenor. In ceea ce-l priveste pe Satmareanu acesta este de cativa ani buni presedintele sectie de copii si juniori si nu are mnici o grupa pe mana,asa ca nu avea cum sa antreneze vreun jucator. Este adevarat ca in calitate de presedinte al acestei sectie are o responsabilitate si mai mare, dar in avand in vedere conditiile de pregatire, precum si remunerarea angajatilor din acest departament nu este de mirare ca nu exista rezultate.
Din pacate in acest moment se doreste o schimbare la gramada, iar inlocuitorii sunt de o calitate indoielnica. cel mai bun exemplu este inlocuirea lui radu Troi, ultimul antrenor care a crescut un fotbalist(Ogararau) si care a fost foarte apropae de a mai promova un altul. Din pacate Avram, unul din cai mai buni copiii din tara nascuti in 1986 s-a accidentat destul de urat si nu s-a mai auzit nimic de el de atunci.
Asa ca este nevoie urgena de o restrucurare, insa una cu cap, nu facuta la gramada, pe baza de cumetrii si fara nici un ban investit. Acum este de datoria lui Laca sa se ocupe de acest lucru asa ca mult succes.