Pana la urma tot trebuie sa se retraga...
Poate il are model pe Dorinel! :biggrin:
Pana la urma tot trebuie sa se retraga...
Poate il are model pe Dorinel! :biggrin:
Da, buna observatia!
Petre Marin este un mare jucator si si-a demonstrat valoarea de atatea ori la Steaua.
Fracturã cervicalã!
Petre Marin nu va avea Sãrbãtori foarte plãcute. Asta pentru cã s-a ales cu o accidentare gravã, fracturã la nivelul coloanei cervicale, și e obligat sã stea pînã dupã Revelion cu gîtul imobilizat într-un guler cervical.
Ce s-a întîmplat? Fundașul de 34 de ani a fost lovit de un adversar în timpul meciul de la Piatra-Neamț, de sãpentruãmîna trecutã, dar a continuat sã joace. Chiar a fost inclus în lotul deplasat la Londra, dar cum durerile n-au dispãrut, el a fãcut un control medical complex la revenirea în țarã. ªi diagnosticul medicilor a fost "fracturã a apofizelor spinoase C4 și C5".
Unul dintre cei mai cunoscuți medici ortopezi din țarã, Lucian Diaconescu, de la Spitalul Sf. Ioan, a explicat pentru cititorii Gazetei: "Zona cervicalã este foarte expusã accidentãrilor, mai ales la duelurile aeriene. Fiecare vertebrã are trei prelungiri, care se numesc apofize. Înțeleg cã la Petre Marin s-au rupt douã dintre ele. Un lucru bun este cã aceastã afecțiune nu îi pune în pericol mãduva spinãrii. În cazul în care se rupea o vertebrã, trebuia operat, dar așa nu. Este cel mai mãrunt lucru care i se putea întîmpla în urma aceste accidentãri, a scãpat ieftin".
GSP
@se7en
Scria si pe site-ul nostru asta, la "Buletin medical", nu trebuia sa dai ctrl-v de la cei de la "hazeta".
Scuze, nu observasem.
In fine, a trecut ceva timp de cand nu s-a mai accidentat Petrica.
Este foarte bun ca rezerva a lui Nesu. Ne putem baza pe el atunci cand Nesu se accidenteaza sau e suspendat.
Astea au fost spusele suporterilor despre Petre Marin. Cu adevarat, un strop de dreptate au, avand in vedere prestatiile groaznice ale veteranului stelist.
Acesta s-ar putea sa fi fost ultimul an al lui Petre Marin la Steaua!
Bravo !
:steagcruce:
:steagcruce: ![]()
Bravo !:steagcruce:
:steagcruce:
![]()
Sa nu dam in unul din jucatorii nostri de baza....are si meciuri mai proaste dar isi face datoria fata de alti jucatori cum ar fi Lovin
La multi ani, Petre Marin!
Chiar daca te apropii de sfarsitul carierei, esti apreciat de intreaga suflare stelista, pentru daruirea de care dai dovada.
Iti urez sanatate si putere de munca!
la multi ani Petrica! ![]()
LA MULTI ANI INAINTE LA Steaua ![]()
La multi ani Petre Marin!!! ![]()
Chiar daca ai 35 de ani sper sa mai ramaii mult timp la Steaua dupa ce te vei retrage pe un post in club ceva!!
Bafta!
La multi ani Petrica !!
La multi ani Petre si tot ce-ti doresti!! Fie ca anul asta sa castigam campionatul si sa avem un parcurs bun in Champions League...
![]()
cel mai mult imi place la Petre Marin ca e constant,se vede in toate meciurile,
2 cuvinte : Petre Marin -> pe partea lui s-au luat toate golurile din actiune!!!! de la inceputul sezonului si pana acum!!
Chiar nu se vede?!?!
Nu observa nimeni ca e absolut la furat!?!
Ma da-o incolo de experienta, golurile s-au luat fie din cauza ca nu era acolo pe stanga, fie din cauza ca taloneaza degeaba. A scos si multe mingi dar eu zic ca Filip scotea cel putin atatea mingi si chiar mai multe ca e mai inalt si mai disciplinat in aparare, in plus am vazut la Filip si determinare.
Colac peste pupaza : mai urca si in atac!! acest lucru inseamna in cel mai bun caz o centrare in fata portii. Centrarile ii reusesc 1 la 10, dar mai grav e cu pasele : 4 din 10 sunt bune din care 3 sunt inapoi la Ghionea!! Astfel incat s-au iscat din cauza asta foarte multe contraatacuri ale adversarilor, din cauza aportului ofensiv al lui Petre Marin!!
Acolo e buba noastra!!
Emeghara se mai face bine vreodata ? Mai stie fotbal ?!
Petricã ai fãcut multe pentru Steaua , dar a venit timpul sã te lasi de fotbal !
Cand se va intoarce Emeghara cred ca o sa se lase..
Oricand acelasi jucator serios,modest si muncitor.Nu pacaleste fotbalul.
Oricand acelasi jucator serios,modest si muncitor.Nu pacaleste fotbalul.
Sunt de acord cu tine, dar cateodata in jocul lui iti dai seama ca e trecut de tinerete.. Il vad cam obosit.
tot respectu pentru Petre Marin
:hooray:
cu siguranta cel mai bun jucator de pe teren in meciul cu Otopeniu ....BRAVO !!!!
![]()
bun in defensiva dar sa olase mai moale cu centrarile ca le da prost...si oricum are si el o varsta