FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Petre Marin

«13456»
mircea_1023.07.2009 11:12

Petrica ar merita sa poarte banderola mai mult decat Ghionea. Eu unul il consider un profesionist adevarat, un jucator care merita tot respectul.

Mister24.07.2009 06:28

Acum a cam imbatranit...dar oricum e un fotbalist bun.Dar parerea mea e ca ar trebui sa nu se mai bage la centrari...mai bine ramane pe pozitia lui...

KERATOCONUS09.09.2009 12:31

Stie cineva cat mai are contract cu Steaua?

David09.09.2009 12:39

Nu pana la sfarsitul carierei?

Robinson Rufay Zapata09.09.2009 14:01
Stie cineva cat mai are contract cu Steaua?

 

 

Din cate auzizem , pana la finalul acestui sezon.

ytse jam09.09.2009 17:45

Petrica este preferatul meu de la Steaua, deoarece este un exemplu de seriozitate pentru toti fotbalistii din tara. sa ajungi la 36 de ani, si sa joci la un nivel foarte inalt, insemna foarte mult pentru un fotbalist. Petrica a primit resplata noptilor dormite in propriul lui pat, alaturi de familia lui, iar in conditiile astea este foarte posibil ca el sa mai reziste chiar 2 sezoane la acelsi nivel...

Stryker27.09.2009 19:44

Pacat ca nu este cu 10 ani mai tanar, inca un meci bun astazi

MoWeed22.01.2010 23:36
Patronul Stelei nu mai vrea ca jucatorii sa se planga ca salariile sau primele intarzie si le transmite un mesaj clar acestora.

 

"Poate Petre Marin e posibil sa mai comenteze, dar nici el nu mai poate prea mult ca in vara pleaca, ii expira contractul. Cum comenteaza, cum ii trimit la echipa a doua", a spus Becali.

 

De altfel, Becali nu il are deloc la suflet pe Petre Marin si explica de ce nu vrea sa ii acorde banderola de capitan.

 

"Nu stiu cine o sa fie capitanul, ei acolo il pun. Parerea mea, cel mai indicat ar fi sa fie Toja sau Tanase, ca sa-l incurajeze, motiveze mai mult. Petre Marin ce sa faca? Sa zica «Hai, veniti aici in aparare, sa ne aparam?». Trebuie un mijlocas care sa zica «Hai cu totii la atac, sa spulberam dusmanul!», a precizat Becali.

 

Onlinesport

Comica explicatia lui Jiji :))

Nu de alta, dar ultimii nostri 3 capitani au fost fundasi

David23.01.2010 11:26

Ghionea,da,Radoi,da,si mai cine?Inainte nu era Dica?

mircea_1023.01.2010 14:57

Radoi,Goian,Dica

MoWeed23.01.2010 15:06

Radoi, Goian, Ghionea

mircea_1024.01.2010 06:54

asa...nu stiu la ce ma gandeam cand am scris Dica :D

David24.01.2010 10:06

Al naibii sa fiu!Dupa Radoi,a fost direct Ghionea.TIn minte ca eu speram sa fie Goian.Stiam ca Goian era doar al doilea in ierarhie.Atat.

David24.01.2010 18:01

Inceput de conflict intre jucatorii Stelei si patronul Gigi Becali. Elevii lui Stoichita nu rateaza nicio ocazie de a-i transmite sefului din Ghencea ca Petre Marin trebuie sa fie capitan.

 

"Petre Marin are o experienta foarte mare si mi se pare normal ca el sa fie capitan. Am aflat despre parerea patronului, dar noi suntem alaturi de Petre si il consideram omul care stie sa pastreze atmosfera buna in vestiar. El este capitanul vestiarului, indiferent ce se va intampla cu banderola." a declarat Romeo Surdu in Antalya.

Si Ovidiu Petre a dat declaratii de sustinere pentru veteranul Petre Marin. "Din punctul meu de vedere, cea mai normala solutie pentru postul de capitan este Petre Marin. Are multi ani in spate si a facut foarte multe pentru Steaua, astfel incat merita sa fie capitan. I-as vedea capitani si pe Toja sau Tanase, dar nu cred ca este momentul" spunea Petre.

 

Lui Gigi Becali nu i-au cazut bine declaratiile stelistilor. "Ei sunt angajati la club, fotbalistii sunt platiti ca sa vrea ce vreau eu. Trebuie sa faca ceea ce eu spun, nu ceea ce vor. Peste antrenor nu ma bag, daca el spunea ceva despre capitanul echipei, asa era.

Dar si peste Stoichita ma puteam baga, ce, li s-a urcat democratia la cap? Petre Marin nu va fi lider, ma hotarasc intre Toja, Ovidiu Petre si Tanase, eu voi impune capitanul daca asta vreau", a spus Gigi Becali la gsptv.

 

"Petre Marin este unul dintre cei mai experimentati jucatori, atat sportiv, cat si in afara terenului. Merita banderola cu prisosinta" - Sorin Ghionea.

 

sport.ro

Lari09.06.2010 10:11

"Dacă Steaua nu mi-a propus nimic, ce să fac? Cei de la Urziceni m-au dorit, mă respectă si am decis să joc acolo două sezoane. Le multumesc fanilor din Ghencea că au fost alaturi de mine si pe această cale ii rog să sustină Steaua, să fie alaturi de echipă! Cind voi juca impotriva Stelei, va fi ceva special, doar am evoluat atîția ani acolo. Dar sunt profesionist si este normal să vreau să ii batem, dacă vom putea" - gsp

 

Petre Marin a debutat la Steaua in sezonul 2004-2005, evoluind 136 de partide in prima divizie pentru roș-albastri si marcind două goluri. Fundasul are in palmares două campionate si o Supercupă cu Steaua.

 

 

vlad09.06.2010 10:46
"Dacă Steaua nu mi-a propus nimic, ce să fac? Cei de la Urziceni m-au dorit, mă respectă si am decis să joc acolo două sezoane. Le multumesc fanilor din Ghencea că au fost alaturi de mine si pe această cale ii rog să sustină Steaua, să fie alaturi de echipă! Cind voi juca impotriva Stelei, va fi ceva special, doar am evoluat atîția ani acolo. Dar sunt profesionist si este normal să vreau să ii batem, dacă vom putea" - gsp

 

 

Astfel de jucatori imi provoaca tristete cand pleaca de la Steaua.

 

Bafta, Petre! O cat mai indelungata perioada de activitate fara accidentari!

red&blue_boy09.06.2010 11:41

Pacat de Petre Marin ca pleaca in astfel de conditii...Respect pentru perioada de la Steaua si bafta mai departe!

Daniel-Ionut09.06.2010 12:35

Imi vin acum in minte 2 meciuri: debutul, intr-un amical cu Craiova, si ultimul meci, cu Inter.

Bafta Petre Marin!

razvan2809.06.2010 12:56

Pacat ca pleaca Petre Marin.Un jucator care mi-a placut intotdeauna pentru spiritul sau si pt faptul ca nu avea o viata tumultoasa , este un sportiv bun.

blindica09.06.2010 20:06

Cand a dat diagonala aceea cu Standard Liege... :(

MihaitzaM1411.06.2010 11:34

dar nu a zis el ca se retrage de la Steaua ? de ce a plekat la Urziceni ?:|

 

 

red&blue_boy11.06.2010 15:54
dar nu a zis el ca se retrage de la Steaua ? de ce a plekat la Urziceni ? :|

 

 

Ghici???...Intreaba-l pe Jiji...

Lari29.09.2010 10:40

Asa, sa fim si putini rai cu un om deosebit si cu un jucator bun:

 

Ce declara el in 2001: Sunt rapidist de mic si nu spun asta doar pentru ca am ajuns la aceasta echipa. Sunt nascut si crescut aproape de Giulesti, dar pana acum nu am apucat sa joc vreun meci sub tricoul visiniu

PetreMarin.jpg

danimarcu29.09.2010 15:42

LARI,

Si mai vorbesti de altii ca baga fitile... :D

Lari29.09.2010 17:09

Bre, io spun o chestie istorica si am si documente, nu pun intrebari cu carlig de prins rechinii... :hooray:

«13456»