Petrica ar merita sa poarte banderola mai mult decat Ghionea. Eu unul il consider un profesionist adevarat, un jucator care merita tot respectul.
Petrica ar merita sa poarte banderola mai mult decat Ghionea. Eu unul il consider un profesionist adevarat, un jucator care merita tot respectul.
Acum a cam imbatranit...dar oricum e un fotbalist bun.Dar parerea mea e ca ar trebui sa nu se mai bage la centrari...mai bine ramane pe pozitia lui...
Stie cineva cat mai are contract cu Steaua?
Nu pana la sfarsitul carierei?
Stie cineva cat mai are contract cu Steaua?
Din cate auzizem , pana la finalul acestui sezon.
Petrica este preferatul meu de la Steaua, deoarece este un exemplu de seriozitate pentru toti fotbalistii din tara. sa ajungi la 36 de ani, si sa joci la un nivel foarte inalt, insemna foarte mult pentru un fotbalist. Petrica a primit resplata noptilor dormite in propriul lui pat, alaturi de familia lui, iar in conditiile astea este foarte posibil ca el sa mai reziste chiar 2 sezoane la acelsi nivel...
Pacat ca nu este cu 10 ani mai tanar, inca un meci bun astazi
Patronul Stelei nu mai vrea ca jucatorii sa se planga ca salariile sau primele intarzie si le transmite un mesaj clar acestora.
"Poate Petre Marin e posibil sa mai comenteze, dar nici el nu mai poate prea mult ca in vara pleaca, ii expira contractul. Cum comenteaza, cum ii trimit la echipa a doua", a spus Becali.
De altfel, Becali nu il are deloc la suflet pe Petre Marin si explica de ce nu vrea sa ii acorde banderola de capitan.
"Nu stiu cine o sa fie capitanul, ei acolo il pun. Parerea mea, cel mai indicat ar fi sa fie Toja sau Tanase, ca sa-l incurajeze, motiveze mai mult. Petre Marin ce sa faca? Sa zica «Hai, veniti aici in aparare, sa ne aparam?». Trebuie un mijlocas care sa zica «Hai cu totii la atac, sa spulberam dusmanul!», a precizat Becali.
Onlinesport
Comica explicatia lui Jiji ![]()
Nu de alta, dar ultimii nostri 3 capitani au fost fundasi
Ghionea,da,Radoi,da,si mai cine?Inainte nu era Dica?
Radoi,Goian,Dica
Radoi, Goian, Ghionea
asa...nu stiu la ce ma gandeam cand am scris Dica ![]()
Al naibii sa fiu!Dupa Radoi,a fost direct Ghionea.TIn minte ca eu speram sa fie Goian.Stiam ca Goian era doar al doilea in ierarhie.Atat.
Inceput de conflict intre jucatorii Stelei si patronul Gigi Becali. Elevii lui Stoichita nu rateaza nicio ocazie de a-i transmite sefului din Ghencea ca Petre Marin trebuie sa fie capitan.
"Petre Marin are o experienta foarte mare si mi se pare normal ca el sa fie capitan. Am aflat despre parerea patronului, dar noi suntem alaturi de Petre si il consideram omul care stie sa pastreze atmosfera buna in vestiar. El este capitanul vestiarului, indiferent ce se va intampla cu banderola." a declarat Romeo Surdu in Antalya.
Si Ovidiu Petre a dat declaratii de sustinere pentru veteranul Petre Marin. "Din punctul meu de vedere, cea mai normala solutie pentru postul de capitan este Petre Marin. Are multi ani in spate si a facut foarte multe pentru Steaua, astfel incat merita sa fie capitan. I-as vedea capitani si pe Toja sau Tanase, dar nu cred ca este momentul" spunea Petre.
Lui Gigi Becali nu i-au cazut bine declaratiile stelistilor. "Ei sunt angajati la club, fotbalistii sunt platiti ca sa vrea ce vreau eu. Trebuie sa faca ceea ce eu spun, nu ceea ce vor. Peste antrenor nu ma bag, daca el spunea ceva despre capitanul echipei, asa era.
Dar si peste Stoichita ma puteam baga, ce, li s-a urcat democratia la cap? Petre Marin nu va fi lider, ma hotarasc intre Toja, Ovidiu Petre si Tanase, eu voi impune capitanul daca asta vreau", a spus Gigi Becali la gsptv.
"Petre Marin este unul dintre cei mai experimentati jucatori, atat sportiv, cat si in afara terenului. Merita banderola cu prisosinta" - Sorin Ghionea.
sport.ro
"Dacă Steaua nu mi-a propus nimic, ce să fac? Cei de la Urziceni m-au dorit, mă respectă si am decis să joc acolo două sezoane. Le multumesc fanilor din Ghencea că au fost alaturi de mine si pe această cale ii rog să sustină Steaua, să fie alaturi de echipă! Cind voi juca impotriva Stelei, va fi ceva special, doar am evoluat atîția ani acolo. Dar sunt profesionist si este normal să vreau să ii batem, dacă vom putea" - gsp
Petre Marin a debutat la Steaua in sezonul 2004-2005, evoluind 136 de partide in prima divizie pentru roș-albastri si marcind două goluri. Fundasul are in palmares două campionate si o Supercupă cu Steaua.
"Dacă Steaua nu mi-a propus nimic, ce să fac? Cei de la Urziceni m-au dorit, mă respectă si am decis să joc acolo două sezoane. Le multumesc fanilor din Ghencea că au fost alaturi de mine si pe această cale ii rog să sustină Steaua, să fie alaturi de echipă! Cind voi juca impotriva Stelei, va fi ceva special, doar am evoluat atîția ani acolo. Dar sunt profesionist si este normal să vreau să ii batem, dacă vom putea" - gsp
Astfel de jucatori imi provoaca tristete cand pleaca de la Steaua.
Bafta, Petre! O cat mai indelungata perioada de activitate fara accidentari!
Pacat de Petre Marin ca pleaca in astfel de conditii...Respect pentru perioada de la Steaua si bafta mai departe!
Imi vin acum in minte 2 meciuri: debutul, intr-un amical cu Craiova, si ultimul meci, cu Inter.
Bafta Petre Marin!
Pacat ca pleaca Petre Marin.Un jucator care mi-a placut intotdeauna pentru spiritul sau si pt faptul ca nu avea o viata tumultoasa , este un sportiv bun.
Cand a dat diagonala aceea cu Standard Liege... ![]()
dar nu a zis el ca se retrage de la Steaua ? de ce a plekat la Urziceni ?![]()
dar nu a zis el ca se retrage de la Steaua ? de ce a plekat la Urziceni ?![]()
Ghici???...Intreaba-l pe Jiji...
LARI,
Si mai vorbesti de altii ca baga fitile... ![]()
Bre, io spun o chestie istorica si am si documente, nu pun intrebari cu carlig de prins rechinii... ![]()