FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Eugen Baciu

«12345»
redandblue23.02.2006 22:54

Baciu a jucat foarte bine in seara asta.....bravo lui!!

sorin_77724.02.2006 09:43

Baciu nu este o solutie rea... Chiar se vede ca pentru el integrarea s-a produs inca de anul trecut cand il inlocuia pe Radoi accidentat la debutul sezonului si ca poate oricand sa il inlocuiasca pe unul din fundasii centrali...

FANATIK RED-BLUE24.02.2006 18:32

Date oficiale:

 

Data nasterii : 25.05.1980

Locul nasterii : Vaslui

Post : fundas

Nr tricou : 17

Email : E***@***

Debut in divizia A : FCM Bacau-Gloria mai 2001

Jocuri in divizia A : 107

Jocuri la Steaua : 18

Jocuri in sezonul curent : 1

Cartonase galbene in sezonul curent : 0

Cartonase rosii in sezonul curent : 0

Minute jucate in sezonul curent : 90

Goluri marcate : 4

Goluri marcate pentru Steaua : 1

Goluri marcate in sezonul curent : 0

Selectii la echipa nationala : 0

Goluri marcate pentru echipa nationala : 0

Selectii la echipa nationala : 1

Goluri marcate pentru echipa nationala : 0

Virgil08.07.2006 04:11

În urma cu 10 zile,Eugen Baciu a parasit cantonamentul de la Kaprun din cauza unor probleme medicale, fiind trimis în tara pentru analize amanuntite, fiind suspect de hepatita. Dupa ce a efectuat mai multe teste medicale, rezultatele au aratat ca acesta este apt pentru efort. Baciu va pleca azi alaturi de ros-albaștri în cantonamentul din Olanda. În ce de-al doilea stagiu de pregatire, stelistii vor sustine doua amicale, cu Rizespor si Nac Breda.

gloribyh09.07.2006 19:06

Baciu a revenit.A plecat cu echipa in Olanda la Mierlo....

radical03.08.2006 01:43

Foarte bun Baciu in meciul cu Gorica...

 

Ii poate lua locul lui Goian/Ghioanea oricand...

Sonic11.08.2006 13:35

Pacat ca nu are 10-15 cm in plus...

I.N.Money11.08.2006 13:48

Baciu e de aceeasi inaltime cu Radoi,intre 1,78 si 1,80.In meciul cu Standard trebuie sa faca un meci mare,acum 2 ani cand am jucat cu ei Bangoura nu a miscat,acum sper sa fie cazul lui Sa Pinto.

mihaisupersteaua15.08.2006 15:21

Baciu este jucatorul din umbra al titularilor.Sta bine pe picioare :twisted: :evil: :evil: steagcruce2

SteauaToronto24.12.2006 15:00

Baciul este foarte experimentat, imi place acest jucator...si sper sa ramana la Steaua, oricand e solutie pentru Ghionea-Goian.

dica 10025.12.2006 15:22

Pe site-ul Uta se spune ca Laca l-ar vrea pe Baciu la Uta.

_yang28.12.2006 00:19

Si ce tu te superi ???

Bogdan4Steaua28.12.2006 00:32

Avem nevoie in continuare de Baciu la Steaua. Cele doua posturi de fundas central au nevoie de cate o rezerva. Momentan ii avem pe Baciu si Panait, respectiv Radoi in caz de forta majora.

I.N.Money28.12.2006 01:17

Ar fi o prostie sa renuntam la Baciu,mereu cand Ghionea sau Goe nu au putut evolua,ex-bacauanul a evoluat foarte bine,facand practic nesimtita lipsa acestora.

***alex***07.04.2007 19:51

Baciu.. praf si tandari!

Bogdan4Steaua07.04.2007 21:12

Are partea lui de vina la golul lui Danciulescu. In rest a jucat in nota echipei, adica mediocru.

catalina patty07.04.2007 21:58

Varza...

gosu_sv07.04.2007 23:07

Panait ar fi facut astazi un meci exceptional... Poate nu ati vazut ce a facut in Vaslui - Gloria! ;)

I.N.Money10.04.2007 11:55

L-am vazut pe Panait in meciul cu Rapid si ne-am cam lamurit de ce este capabil.

In alta ordine de idei, Baciu si chiar uneori Radoi au fost nevoiti sa stranga in lateral, in partea dreapta, unde de cand Ogararu a luat drumul Olandei, este bulevard.

c.ronaldo1710.04.2007 14:16
Panait ar fi facut astazi un meci exceptional...Poate nu ati vazut ce a facut in Vaslui - Gloria ;)

 

Nu compara Gloria cu Dinamo...

c.ronaldo1725.05.2007 10:39

La Multi Ani!

Bogdan4Steaua25.05.2007 11:13

La multi ani, Baciu!

Wally25.05.2007 11:16

La multi ani, Eugene!

bodanelu25.05.2007 11:30

La multi ani!

Za Best25.05.2007 13:16

La Multi Ani... la alta echipa in afara de Steaua! :wink:

«12345»