FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Mirel Radoi

«14041424344»
Lari27.01.2011 12:22
cum ma-sa bai frate ala care a scris articolul e bou sau e orb? eu am vazut ca era 1 -0 pentru rusi inainte de golul lui Radoi.

 

Bou' am fost eu ca am reformulat ca bou' o propozitie de-a boului aluia. :alcoholic:

 

Le reseau pansant27.01.2011 13:10
Bou' am fost eu ca am reformulat ca bou' o propozitie de-a boului aluia.

asta e te-ai fript la gherute, daca stiam ca erai tu nu ziceam nimic credeam ca e vreun zetar de pe la fituici, dar lasa ca si dusurile reci fac bine din cand in cand.

 

iesi cu berea aia pe interval de urgenta

Lari27.01.2011 13:58
iesi cu berea aia pe interval de urgenta

 

O meriti pe deplin: :beer2:

 

David27.01.2011 15:17
Un lucru e sigur, ori fotbalul arab este la pamant, ori Mirel s-a transformat peste noapte intr-un super mijlocas.

Ce legatura are fotbalul arab cu goluri in poarta lui Zenit?

bogdinho'13.02.2011 12:44

KO a la Mirel :)) Oricum la capitanul etern se iarta orice , a fost provocat 100 % !

Alex88pl13.02.2011 16:01

am vazut si eu acum ce i-a facut aluia. ahahahaah ce l-a julit.

Alex88pl18.02.2011 12:59

cred ca il iubeste lumea pe Mirel pe acolo

asta_e_cea_mai_mare_dovada_ca_radoi_e_un_idol_in_arabia_saudita_super_foto_3.jpg

razvan2819.02.2011 18:25

Doar crezi ?

gio_stgloria20.02.2011 09:13

Daca se daruieste si acolo ca la noi si mai si da goluri , nivelul fiind mai scazut , e normal sa-l iubeasca. Nu multi europeni ce merg pe bani multi acolo isi dau toata silinta pe teren asa cum face Radoi.

Robert Aeroth21.02.2011 20:41

Postati unu faza cu faultu ca eu nici acum nu stiu ce a facut :D

Dragoshel22.02.2011 07:50

 

s-au provocat tot meciul...

Robert Aeroth23.02.2011 12:43

Atat? Pfff, doar i-a dat la picioare nu nu i-a dat cu o caramida in cap sa lesine asa....

1on23.02.2011 22:21

Mirel Radoi

Due to the return of King Abdullah of Saudi Arabia after a successful operation,

all suspensions in Saudi league have been canceled & Radoi will play Friday night against Al Fateh.

 

feisubc

Lari24.02.2011 00:48

 

Revenirea in tară a seicului Abdullah al Arabiei Saudite după o operatie reusită l-a facut pe acesta să anuleze toate suspendarile din campionatul de fotbal.

 

Radoi fusese suspendat pentru lovirea adversarului in meciul contra celor de la Al-Wahda. Initial, Liga Profesionistă de Fotbal din Arabia Saudită il suspendase pe roman cu trei etape, dar a revenit asupra deciziei.

 

Astfel, Radoi poate juca vineri impotriva celor de la Al Fateh. Echipa lui Radoi, Al Hilal este lider după 17 etape si are un avans de 8 puncte față de urmaritoare, Al Ittihad.

bogdinho'24.02.2011 20:30

Inseamna ca in Tarile Arabe politicul face legea :) FIFA nu permite asta din cate stiu , nu ? :hmmm:

greenyes24.02.2011 22:44

L-o fi trosnit si pe ala care a lesinat??? Ca de dat la geoale i-a dat unuia de culoare :) iar ala lesinatul era de alta culoare si natie :)

cristy.steaua2125.02.2011 21:13
Dragoshel26.02.2011 16:19

s-a integrat bine si este un jucator jult peste campionatul lor. Ii are la picioare pe arabi :)

cristy.steaua2116.04.2011 14:36

Radoi a cîștigat Cupa Coroanei cu Al-Hilal.

 

CCarol12.05.2011 16:41

Mie dor de intrarile prin alunecare ale lui Radoi!! :steag_cruce_invers:

Dragoshel25.05.2011 08:22

Radoi, eliminat din Liga Campionilor Asiei

 

Al Hilal, formatia la care este legitimat si romanul Mirel Radoi, a fost eliminata din Liga Campionilor Asiei dupa infrangerea suferita in fata rivalei Al Ittihad, scor 1-3.

Lari01.06.2011 23:23

Radoi, la Al-Ain pentru 4 milioane de euro pe sezon!

 

Oficialii clubului Al-Ain fac orice pentru a obtine semnatura lui Cosmin Olaroiu! La cateva ore după ce echipa a scapat de grijile retrogradarii, arabii au facut prima mutare cerută in mod expres de antrenorul roman: l-au transferat pe Mirel Radoi!

 

Fostul capitan al Stelei a fost vazut, miercuri seara in Abu-Dhabi, la sediul clubului Al-Ain, acolo unde a purtat ultimele tratative cu conducatorii echipei. După aceste negocieri, partile au ajuns la un acord, anuntat ulterior si de ofiterul de presa Astfel, fotbalistul de 30 de ani va semna un contract pe doi ani cu violetii", perioadă in care va incasa 4 milioane de euro pe sezon numai din salariu!

 

Va fi inlocuit de Alou Diarra

 

Astfel, aventura lui Mirel Radoi la Al-Hilal, care se va alege cu 5 milioane de euro in schimul acestei tranzactii, s-a incheiat după doi ani si jumatate. In Arabia Saudită el a cucerit două titluri si două cupe ale Coroanei Printului". De asemenea, Mirel a devenit unul dintre cei mai iubiti fotbalisti straini din istoria celor de la Al-Hilal. Pentru a-și arata atasamentul față de fostul stelist, fanii sauditi au arborat steagul Romaniei la fiecare partidă disputată de favoriti, in timp ce un suporter a dat numele Radoi" copilului sau nou-nascut. Anuntul că Radoi va parasi echipa a facut valuri printre sustinatorii celor de la Al-Hilal. Pentru a-i potoli pe fani, conducatorii clubului au afirmat că romanul va fi inlocuit de un alt fotbalist valoros, numele vehiculat fiind cel al lui Alou Diarra de la Bordeaux.

 

E copilul" lui Oli

 

Este a doua oară cand Radoi semnează un contract din Dorinta de a lucra cu Cosmin Olaroiu, antrenorul sau preferat. Prima dată s-a intamplat in 2009, atunci cand a plecat de la Steaua la Al-Hilal. Atunci insa colaborarea n-a durat decat două luni intrucat Oli a trebuit să parasească echipa după un conflict cu sefii federatiei. Acum insa Radoi este primul jucator transferat de Olaroiu la noua sa echipă cu care va incerca să cucerească titlul in sezonul viitor. La Al-Ain mai este un jucator roman, fost coleg al lui Radoi la Steaua, Vali Badea.

 

Adevarul

radoi.jpg

suporterbetiv02.06.2011 09:19

BAFTA Mirele, oriunde te-ai duce!

Ronnie03.06.2011 11:13

Da' parca era cel mai important jucator de la una din cele mai bune echipe de pe-acolo. Acum a semnat cu una care abia s-a salvat de la retrogradare?! Ceva nu se leaga ...

Bogdan03.06.2011 11:58

salariul :)

«14041424344»