Daniel Balan semneaza cu FC Arges
Impresarul lui Daniel Bălan, fostul jucător stelist, Ana Maria Prodan, a declarat, sâmbătă, în exclusivitate pentru NewsIn, că Daniel Bălan va deveni începând de luni jucătorul lui FC Argeş.
"Ne-am înţeles cu FC Argeş. Luni, când Bălan va reveni din Cipru, se va perfecta contractul cu echipa lui Dorinel Munteanu. Jucătorul va semna un contract valabil până în vară, cu posibilitate de prelungire", a declarat Ana Maria Prodan.
Daniel Bălan are 27 de ani, evoluează pe postul de fundaş dreapta şi a mai jucat la Bucovina Suceava, Foresta Fălticeni, Steaua Bucureşti, FC Vaslui şi Omonia Nicosia.
Altfel, impresarul fostului stelist a admis că şi Pompiliu Stoica se află în tratative avansate cu echipa patronată de Cornel Penescu: "În aceste zile negociem trecerea lui Pompiliu Stoica la Piteşti, iar cât de curând vom şti sigur dacă se va ajunge la o înţelegere".