FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cornel Cernea

«1237»
ADRIAN PACURAR03.10.2005 15:23

94341.jpg

 

Data nasterii : 22.04.1976

Locul nasterii : Slobozia

Post : portar

Nr tricou : 12

Email : C***@***

Debut in divizia A : 04.03.2000 - Petrolul Ploiesti - Gloria Bistrita 1-2

ADRIAN PACURAR03.10.2005 16:00

Un portar care nu a aparat la noi decat in CUPA , a fost sigur pe el dar habar nu are sa apare la 11 metri.Va fi o vesnica rezerva.

Bodanel04.10.2005 07:00

Bunicel el dar nu cred ca ii poate face fata lui Hamutovski

FanSteaua4Life05.10.2005 19:40

Pentru Hamu trebuie o rezerva cu care sa se bata pentru postul de titular...cum era cu Tudor...daca nu Hamu va scadea f mult...Cernea nu cred ca e nici pe jumatatea lui Hamu...

Ultras_Fever08.10.2005 11:51

Fratilor eu nu stiu ce cauta cainele asta la Steaua!! A fost la Dinamo in galerie pana la 18 ani (sangele apa nu se face)!!

I.N.Money08.10.2005 13:15

intreaba-l pe Meme ca el l-a adus. :lol:

FanSteaua4Life08.10.2005 18:01
Fratilor eu nu stiu ce cauta cainele asta la Steaua!! A fost la Dinamo in galerie pana la 18 ani (sangele apa nu se face)!!

Asta nu o mai stiam...e adevarat???

Ultras_Fever08.10.2005 20:43
Fratilor eu nu stiu ce cauta cainele asta la Steaua!! A fost la Dinamo in galerie pana la 18 ani (sangele apa nu se face)!!

Asta nu o mai stiam...e adevarat???

e foarte adevarat!!membru marcant in ng pana la 18 ani

Radu mic08.10.2005 20:54
Fratilor eu nu stiu ce cauta cainele asta la Steaua!! A fost la Dinamo in galerie pana la 18 ani (sangele apa nu se face)!!

cascavalul si branza lu Becali....

sorin_77709.10.2005 05:09

Cred ca Cernea este o rezolvare de moment... In iarna ne va venii un portar tanar cu reale talente... Am o presimtire...

I.N.Money09.10.2005 05:59

Ar trebui sa aduca un portar strain....poate inca unu din Belarus :lol:

1on17.10.2005 08:20

Sper sa nu ma injure nimeni, dar in SuperSteaua scrie ca si [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] si Tudorel Stoica erai dinamovisti pana a veni la Steaua.

zarboss17.10.2005 08:31

nu te injura nimeni

I.N.Money17.10.2005 08:36

Cernea sincer nu arata a portar care sa aiba valoare de Steaua ....probabil daca o sa vina un portar bun in iarna el o sa plece...

raducelbun10.01.2006 11:46

Nimic. Nu stiu nimic de tipul asta.

dbd10.01.2006 12:22

de parca eu as sti...dar ma mai lamuresc detaliile astea :

Data nasterii : 22.04.1976

Locul nasterii : Slobozia

Post : portar

Nr tricou : 12

Email : C***@***

Debut in divizia A : 04.03.2000 - Petrolul Ploiesti - Gloria Bistrita 1-2

sorin_77711.01.2006 10:14
Cred ca Cernea este o rezolvare de moment... In iarna ne va venii un portar tanar cu reale talente... Am o presimtire...

 

Cred ca Toma.... :lol:

 

Ca vad ca nu mai aduc pe nimeni si Cernea nu e o solutie care sa rezolve tot...

raducelbun11.01.2006 10:31

poate vor aduce ei pe cineva, ce dracu.

Se vorbea de un portar italian de o suta si ceva de ani. Piei drace!

Ultras_Fever12.01.2006 10:22

"Da, am ținut cu Dinamo!"

 

- E adevărat că in copilărie mergeai in galeria lui Dinamo?

- Eram la juniori și stăteam in internat. Venea antrenorul nostru și ne dădea bilete la meciurile lui Dinamo. Normal că mă duceam, că voiam să văd fotbaliști adevărați. Bine, recunosc, țineam cu Dinamo, dar acum imi fac treaba cum trebuie acolo unde joc.

 

sursa gsp

 

 

v-am spus eu

sorin_77713.01.2006 12:03

la modul serios cred ca un adevarat concurent pentru Cernea ar fi si grecul de care se tot zvoneste, Michalis Sifakis. O avea acesta 21 de ani dar am inteles ca este inalt cam de 1.92 m...

Alextds13.01.2006 13:01
la modul serios cred ca un adevarat concurent pentru Cernea ar fi si grecul de care se tot zvoneste, Michalis Sifakis. O avea acesta 21 de ani dar am inteles ca este inalt cam de 1.92 m...

 

Daca e dupa inaltime Toma din cate stiu era inalt de 1,90 de la 17 ani (adica acum 3 ani) :lol:

Oricum nu cred ca il vor lua pe grec (si eu il consider cea mai buna alegere din zvonurile date de ziare).

Chestia e cu salariu de 200.000, nu il vad pe Gigi platind al 2-lea salariu din echipa unui strain ... patriotismul asta.

Si pt ca tot e pagina despre Cernea eu zic ca e acceptabil adica nu e mare diferenta intre el si Hamutovski si in consecinta il poate inlocui, chestiia e ca Hamutovski a fost dat pt ca era cel mai slab titular ca valoare si ar trebui gasit unu peste valoarea lui nu de valoare lui.

dbd13.01.2006 13:19

dar Cernea cat are inaltime ? :roll:

sorin_77716.01.2006 11:51

Cornel Cernea: 1.84 cm inaltime si 83 de Kg in greutate...

Bogdan4Steaua28.01.2006 06:48

"S-a rupt Cernea!

 

Din Larnaca (Cipru) de la Dan Udrea şi Ioan Tasi

 

 

Probleme mari pentru Olăroiu! Cu mai puţin de 3 săptămîni înaintea primului meci oficial al sezonului, turul cu Heerenveen, Steaua a rămas fără portar! Cornel Cernea a părăsit ieri antrenamentul roş-albaştrilor după ce a resimţit dureri la picior. Primele evaluări indică o contractură, dar goalkeeper-ul în vîrstă de 29 de ani a fost supus unor investigaţii suplimentare aseară, la Limassol. Rezultatele vor veni în scurt timp şi vor releva gravitatea accidentării şi timpul de refacere. În acest moment, Olăroiu mai are în lot un singur portar valid. Este vorba despre Marius Toma (19 ani), care nu are nici un meci în Divizia A! "Sîntem în tratative avansate cu un alt goalkeeper", a anunţat Oli.

 

 

18 zile au mai rămas pînă la partida Heerenveen - Steaua, programată pe 15 februarie, în Olanda, în "16"-imile Cupei UEFA."

 

Sursa: GSP

 

Avem nevoie disperata de un portar in aceste conditii. Sper sa se perfecteze un transfer in acest weekend altfel e grav.

criminalu200528.01.2006 10:51

sper ca asa sa aduca Meme un portar de valoare si TANAR.ce sa facem cu ala de 30 de ani?este de viitor? nu exista asa ceva la Steaua vrem un portar tanar!!!o solutie sa fie hutan?URGENT UN PORTAR TITULAR!!

«1237»