FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Viitorul presedinte FRF

«123410»
I.N.Money12.10.2005 15:59

Dar totusi ce tot il deranjeaza la Steaua....nu o sa aiba timp el de atacuri inutile impotriva Stelei.

sorin_77712.10.2005 16:49

Eu zic ca sunt speculatii nefondate si vor ramane la acest grad.. Nu are rost sa ne dam cu parerea la ce va face Popescu... Eu cred ca trebuie sa se gaseasca un inlocuitor pentru Sandu. si nu vad altul decat Popescu. Pe mine nu ma intereseaza daca este sau nu caine. Important pentru fotbalul romanesc este ca Sandu sa plece. Altfel credibilitatea noastra in fata forumurilor european si mondial va scadea simtitor...

Virgil13.10.2005 13:25

Uite,ca sa ne linistim,estimarile in procente ale candidatilor la functia de presedinte al FRF,conform celor care cunosc situatia,sunt urmatoarele :

 

Mircea Sandu : 70%

Gica Popescu : 25%

Ionut Lupescu: 05%

 

Se mai vorbeste si de faptul ca M.Sandu ar putea fi "determinat" sa nu-si depuna candidatura.

montreal13.10.2005 13:45

Daca iese iarasi Sandu, eu zic ca romanii isi merita soarta.

Asta e.

Tara orbilor.

zarboss13.10.2005 19:44

dar nu o sa iasa el....

Virgil14.10.2005 07:14

Gino Iorgulescu vrea sefia federatiei

Mircea Sandu a aflat ca, pe langa Gica Popescu si IonutLupescu, scaunul sau va fi amenintat la alegeri, cu sanse reale, de fostul presedinte al bancarilor

Alegerile pentru sefia FRF, care vor avea loc in decembrie anul acesta, se anunta furtunoase si imprevizibile. Pe langa Gica Popescu si Ionut Lupescu, primii candidati oficiali la presedintia FRF, si Mircea Sandu, care inca nu si-a precizat pozitia, din spate vine puternic un pretendent cu sanse reale: Gino Iorgulescu. Chiar daca nu si-a anuntat inca aceasta intentie de a candida, Gino a demisionat de la sefia gruparii FC National, vanzandu-si si actiunile pe care le detinea la acest club numai dupa ce a aflat ca poate miza pe sprijinul a numerosi si influenti oameni de fotbal. Astfel, daca Gica Popescu mizeaza pe fratii Becali, Hagi, Petrescu, Tiriac sau Cartu, Iorgulescu are adeziunile unor personaje cu drept de vot si cu influente multiple printre alegatorii de la diviziile inferioare, incepand cu Jean Padureanu si terminand cu Romica Pascu. Fostul oficial din Cotroceni a mai candidat in urma cu cativa ani si la sefia Ligii, pierzand insa in fata lui Dumitru Dragomir, dupa o lupta stransa, si indeplineste toate cerintele, inclusiv cele legate de experienta la nivel de conducator, necesare pentru a-l inlocui pe Mircea Sandu. Candidatura sa urmeaza sa fie anuntata in urmatoarele zile.

Sursa:www.atac-online.ro

___________________________

 

Se pare ca jocurile sunt facute si Gino va castiga alegerile,pentru ca in spatele lui vor sta fortele unite ale lui Mircea Sandu,Mitica Dragomir,Jean Padureanu si multi altii.

Iorgulescu va castiga detasat.Probabil ca asta e si motivul pentru care a renuntat la FC National.

Se mai vorbeste ca odata ales in inalta functie,Gino Iorgulescu il va numi presedinte de onoare pe Mircea Sandu si impreuna se vor ocupa de viitorul fotbalului romanesc,pana la urmatoarele alegeri.

Gica Popescu va suferi un esec usturator,pentru ca nimeni nu-l doreste in fruntea Federatiei.Cu exceptiile cunoscute.Gica Hagi,Balint,Dan Petrescu,fratii Becali si altii de teapa lor.

Personal ma bucur sincer ca Gica Popescu si gasca lui,nu vor reusi sa puna mana pe fraiele fotbalului autohton.

15_0002.jpg

sorin_77716.10.2005 07:05
Personal ma bucur sincer ca Gica Popescu si gasca lui,nu vor reusi sa puna mana pe fraiele fotbalului autohton.

 

Si oare chiar crezi Virgil ca ne va fi mai bine tot cu Sandu sau cu prietenul lui cel mai bun Gino???

pai la ei infectia este mai mare... Si faptul ca nu au prezentat un plan de organizare si o strategie asa cum a prezentat-o G.Popescu da de inteles ca se merge pe influente oculte... daca ramane m.Sandu sau vine Iorgulescu tot aia e... Un mare kkt...

Virgil16.10.2005 07:15

E posibil sa ai dreptate,dar din pacate sau din fericire,zarurile au fost aruncate.

Apoi programul lui Gica Popescu poate sa fie tot atat de perfid ca si al politicienilor.

Promite pana-si vede sacii in caruta si apoi face ce vrea.Gica Popescu.

Ehehei,demagogia a fost intotdeauna in floare,dar parca niciodata ca in zilele noastre.

Amin. :)

sorin_77716.10.2005 10:21

Virgil indiferent cine ar venii, cel mai important lucru care ar putea sa il faca este un stadion pentru nationala... daca face un stadion SUPER de 5 stele atunci iti spun ca tot romanul va fi multumit..

zarboss17.10.2005 05:04

asa e... indiferent cine vine.. nu conteaza atat timp cat face ceva pentru echipa nationala

sorin_77719.10.2005 07:07

Mircea Sandu isi anihileaza oponentii:

 

"Mircea Sandu si-a anuntat candidatura la un nou mandat si l-a lichidat pe Lupescu, care n-a primit derogare de la Comitetul Executiv!!!

Acum citeva minute, presedintele Ligii Profesioniste de Fotbal a iesit din Comitetul Executiv al FRF, intrunit la Casa Fotbalului. El a anuntat că Ionuț Lupescu nu va primi derogarea de studii necesară pentru a-și putea depune candidatura la presedintia FRF, invocind Statutul FRF, care nu ar permite acest lucru. "Ionuț Lupescu nu poate să candideze. Este o decizie foarte democratica deoarece este in conformitate cu statutul FRF", a declarat Dumitru Dragomir, la iesirea din sedinta Comitetului Executiv. De asemenea, Dumitru Dragomir a declarat că Mircea Sandu si-a anuntat disponibilitatea de a candida la un nou mandat in fruntea FRF, el asteptind propunerea unui membru afiliat. Mircea Sandu a fost propus pentru un nou mandat in fruntea FRF de catre FCM Bacau II, prin Gheorghe Chivorchian. Adunarea Generală va avea loc pe 21 decembrie." sursa GSP

 

Mircea Sandu mituieste oponentii:

 

"Mircea Sandu: Gică Popescu, director de marketing, Ionuț Lupescu, director tehnic al echipei nationale

Mircea Sandu a anuntat ca in caz că va cîștiga un nou mandat in fruntea FRF, Gică Popescu va fi numit director de marketing si relatii internationale, iar Ionuț Lupescu va primi postul de director tehnic al echipei nationale." suesa GSP

 

O rusine de presedinte avem la federatie... Cata hotie este in tara asta...

I.N.Money19.10.2005 09:10

Cred ca tot hotu o sa iasa.. :x cum e treaba cu votatul?? cine voteaza??? ar trebui sa voteze poporul...cred ca asa e cel mai corect.

sorin_77719.10.2005 10:39
Cred ca tot hotu o sa iasa.. :x cum e treaba cu votatul?? cine voteaza??? ar trebui sa voteze poporul...cred ca asa e cel mai corect.

 

Voteaza 333 persoane... impartite in divizia A (doar 16), divizia B, divizia C (cele mai multe voturi CCA. 50%), fotbalul de sala, fotbalul feminin (au si ele 6 voturi), centrul national de copii si juniori Mogosoaia...

 

avand in vedere ca divizia C detine aproximativ 50% din voturi... iti dai seama... ca Hotul de Sandu va fi acolo inca un mandat... Niste Nenorociti... Nu a refacut stadionul National in 15 ani, ce sa mai zic sa faca unul de 5 stele... Si rezultate echipa Nationala a avut... DEGEABA!!!

Virgil19.10.2005 12:58
Voteaza 333 persoane... impartite in divizia A (doar 16), divizia B, divizia C (cele mai multe voturi CCA. 50%), fotbalul de sala, fotbalul feminin (au si ele 6 voturi), centrul national de copii si juniori Mogosoaia...

 

avand in vedere ca divizia C detine aproximativ 50% din voturi... iti dai seama... ca Hotul de Sandu va fi acolo inca un mandat... Niste Nenorociti... Nu a refacut stadionul National in 15 ani, ce sa mai zic sa faca unul de 5 stele... Si rezultate echipa Nationala a avut... DEGEABA!!!

 

Pentru ca iti cunosc stilul,sunt sigur ca de fapt ai vrut sa subliniezi subtil,ca Mircea Sandu e negustor cinstit.Pentru ca,zice proverbul,"hotul neprins,e negustor cinstit". :)

 

Refacerea stadionului "National" nu cade in nici-un caz in sarcina presedintelui Federatiei.Stadionul apartine statului si stiu sigur ca se afla in administrarea unei unitati administrative care se numea I.E.A.B.S.

Adica Intreprinderea pentru Exploatarea si Administrarea Bazelor Sportive.

 

In ce priveste referirea la rezultatele echipei nationale,sunt de acord cu tine.Rezultatele nu se vad in ultimii 6 ani.Se vad insa nerealizarile,trei incercari de calificare la mondiale si europene,ratate.

 

In final vreau sa anunt inscrierea celui de al patrulea candidat.George Vlaicu se numeste,are 52 de ani,este avocat/Baroul Bucuresti,si a luat hotararea de a candida dupa ce s-a consultat cu mai multe personalitati din lumea fotbalului.

El zice ca e constient de faptul ca nu are prea sanse in fata lui Mircea Sandu,dar atatea cate are,e hotarat sa le valorifice.

montreal19.10.2005 14:11

din 4 au ramas 3, pe Lupescu l-au trimis sa-si termine facultatea...., dupa seminte...

Asa cum este anormal va fi iesi tot Sandu,

asta ne e nivelul, de Divizie C.

SSK19.10.2005 15:50

Virgile, chiar nu-mi explic de unde atata fericire ca va iesi Iorgulescu...si de unde o atitudine atat de ingaduitoare fata de Sandu :oops::oops: Rationamentul tau ma depaseste...

iancu dragosh19.10.2005 17:19

Ce ai frate cu romanii acum?. Ca doar Mircea Sandu nu este ales prin vot universal. Cei care hotarasc soarta federeatiei sunt acolitii lui Mircea Sandu. Persoane fara calitati manageriale si fara cunostinte fotbalistice, acestia mananca o paine buna datorita sistemului pus la punct de Nasu si nu au cum sa muste mana care ii hraneste. Nu vedeti cate echipe activeaza in diviziile inferioare? Nicaieri in lume nu sunt atatea serii in B sau C.

sorin_77719.10.2005 17:37

Virgil stiu si eu ce srii chiar stiu bine... urmaresti ceva sustinandu-l pe Sandu... De ce tot il aperi? te stiu baiat destept de aceea zic ca esti doar subiectiv...

 

Totusi o schimbare in fotbalul nostru nu strica...

Virgil20.10.2005 02:38

Nu-l apar pe Sandu,dar sunt contra lui Gica Popescu,care cauta sa ne adoarma cu promisiuni mincinoase.

 

Si apoi fratilor,nu poate omul sa aiba o opinie bazata pe antipatie si pe neincredere?

Voi chiar il suferiti pe acest antistelist nativ ?

Pe acest giovanno-becalist ? Uitati-va atent la figura lui si o sa vedeti numai ura.

zarboss20.10.2005 15:42

o sa iasa tot Sandu....asa ca nu ne facem sperante la ceva noutati

reddog22.10.2005 20:14

Acuma sincer, dar din cei care au candidat mie nu imi place nici unul. Referitor la Popescu ii cam dau totala dreptate lui Virgil, fara suparare.

Bogdan4Steaua22.10.2005 20:51

Nu este neaparat vorba de clubul pentru care trage. Insa asocierea acestuia cu Victor Becali ar putea dauna foarte mult fotbalului romanesc. Nu pot sa o afirm cu certitudine, insa exista riscul ca echipa nationala sa devina o metoda de a creste cota de piata a unor jucatori impresariati de stim noi cine. Sper sa ma insel.

Motanu D22.10.2005 20:53

Echipa nationala a devenit de mult o taraba pentru Becali. Cate convocari dubioase n-au fost in ultimii ani. Probabil ca Sandu a marit comisionul si de aceea a fost impins in fata Popescu...

zarboss24.10.2005 05:33

nu neaparat.. ca Sandu e omul lui giovanii.. asa ca nu se pune problema unui conflict intre cei doi... dar aducerea lui Popescu e lovitura de imagine... si de aceea se insista pe tema asta .. Popescu oricum e fidel familiei Becali....trebuia un inlocuitor pentru Sandu iar cel mai potrivit e Popescu...

zarboss26.10.2005 05:19

stiti cine o sa fie presedintele federatiei ?????

UN HOT

«123410»