Hai ma vezi-ti de treaba cu stelistii tai adevarati. Nu mai intru in astfel de discutii,dar ca sa argumentez te intreb cine l-a cerut expres pe Plesan? Optarul celebru.Cine l-a cerut pe Surdu? Pai de asta sunt ba vinovati ca in loc sa-i explice patronului ca de banii astia(ca au fost si astia scumpi) se pot lua jucatori adevarati s-au multumit cu ciurucuri.De ce nu i-a zis lui Gigi sa-l opreasca pe Elton? Sau pe Thereau?
Iar esti pe langa.
Pe Surdu l-a adus Gigel ca avea o fixatie cu el. Singurul pe care chiar l-a adus Hagi a fost Zapata. Restul au fost toti adusi de Gigel ca sa arate ca se pricepe la fotbal: badoi, Zaharia, Vatca,etc. Si i-a adus fara sa se consulte cu nimeni.
Intr-adevar Plesan a fost adus la cererea lui Hagi dar cred ca si becalii l-a vrut. In momentul in care a venit la Steaua era cel mai in forma jucator din Liga 1, fiind si golgeter. Pana sa ii rupa Semedo piciorul, a facut doar meciuri bune la Steaua. Faptul ca acum nu joaca la fel de bine nu ii poate fi pus in carca lui Hagi. El nu putea sa anticipeze ca Plesan se va accidenta.
Cat despre Elton sau Thereau, Hagi nu a avut nici un cuvant in aceste cazuri. Elton era pregatit de mult sa plece de catre patron si dintre Thereau si cele 2,9 mil euro era clar ce alegea Gigi. Hagi nu a avut nici un cuvant de spus asa cum nu a avut nici in cazul plecarii lui Paraschiv, jucator pe care becalii l-a dat pentru a-i face loc lui Ovidiu Petre in echipa.
Hagi a cerut mai multi jucatori dar, din oamenii pe care ii dorea el, au venit doar Zapata(necesitate maxima), Plesan si, poate, Rada(nu stiu aici cum sta treaba. Poate ca el a fost adus si ca o impacare cu varul giovanii).
Zapata si Rada si-au facut foarte bine datoria. FOARTE BINE!
Plesan a jucat si el bine pana la accidentare.
Cei adusi de Gigi au dat toti chix si, mai devreme sau mai tarziu, au zburat!
Golanski nu a fost adus de Gigi. Golanski era in vizorul Stelei de pe vremea lui MM Stoica.
Zaharia a venit ca umplutura pentru ca Gigi nu voia sa dea bani pe Dady, atacantul cerut de Hagi. S-a descurcat bine dar pana la urma tot a zburat.
Hagi a adus jucatori care au ajutat Steaua. becalii a adus ciurucuri. Asta e adevarul.
Degeaba incearca acest suporter oltean,redondo, sa isi bata joc de cel mai bun fotbalist roman din toate timpurile. Cuvintele lui sunt toate goale iar argumentele sunt proaste.
Mai bine du-te redondo si serveste-l pe balaci al tau cu o tuica sau ceva ca sigur ii e sete si nu mai vorbi despre Steaua si stelisti.