FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Fc Timisoara - Steaua 1 - 0 (1 - 0)

«13456710»
Robinson Rufay Zapata22.05.2009 19:39

S-a gasit arbitrul sa fluiere tot acum. Si felicitari Zapata!!!

adioprea22.05.2009 19:41
PENIBILI!! Nicolita,Toja si Semedo sunt absolut penibil...ce sa mai,o panarama de echipa,asta e Steaua in momentu asta...

l-ai uitat pe Litu, panarama asta a dat vreodata vreun gol la Steaua? nu pot sa cred ce jucatori avem.

ros-albastru4ever22.05.2009 19:41

ma uit la meci si ma uluiesc ... am avut pe putin 12-13 cornere si din toate,acest Nicolita nu a fost in stare sa dea o centrare calumea...oare chiar nimeni din conducerea asta nemernica a clubului nu vede ca asta e o balarie de jucator??? ... si app,arbitrul asta e o combinatie intre Tudor si corpodean...fluiera sa fie in centrul atentiei si numai deampulea :|

 

ce retardati oligofreni sunt francezii astia...yo cred k arbitru asta e un fel de corpodeanu pentru Ligue 1 :-j...dak nici la aia nu se da rosu,atunci nush la ce se mai da

Fan FC Steaua22.05.2009 19:47

penibil..nu se poate comenta mai mult....asa antrenori, asa echipa... DE CÃCAT.. locul 8 ne asteapta.. pedrazzini si Becali, Argaseala si tot staff-ul tehnic si medical trebuie sa plece...

 

toja, Ghionea, Semedo, Litu, Nicolita...penibili...de fapt toata echipa a jucat penibil....bine ca nu m-am uitat la tot meciul..dar din ce am vazut, mi-a placut doar tiago...si m-am bucurat ca nu i-am mai vazut mutra lui Lacatus...

Catalyn0722.05.2009 19:48

pisamas pe mortii tuturor componentilor echipei Steaua din acest sezon. De la lot pana la conducere !

1on22.05.2009 19:51

Fry Gigi. Io zic cã Gigi a arãtat cã, într-adevãr, a învãțat fotbal.

zloty22.05.2009 19:51

Ce dracu cauta Toja ,Semedo, Ionescu,Ghionea Litu Baneeel , baah tot ce face Banel e gresit pa teren , tre sa se felicite cei de la club un asemenea jucator e greu de gasit.

bodanelu22.05.2009 19:53

salut prima infrangere a antronurului Becali.

BNQ22.05.2009 19:55

Ce dați vina pe arbitraj ?

 

Cu cine sã jucãm cu Nicolițã? Cu Rusu ? Cu Lițu? Ok.. a trebuit 2 galbene pt Timișoara.. și ? skimbã astas rezultatul ?

 

Unde ajungem? Locul 8 .. dacã cîștiga azi Brașovul unde eram? ne apropiam de 9 ...

 

Cu toatã stima fațã de Lãcãtuș .. rușine sã-ți fie pt situația în care este Steaua..

 

ªi nu Becali e de vinã .. cã vara trecutã Becali a adus pe Szekely.. care juca bine la Oțelul .. pe Stancu care rupea gura la Urziceni ... Sã-l fi adus și pe Costea .. tot avea sã devinã nimeni .. dacã nu are cine te antrena.. m-am lãsat de fotbal de performanțã din cauza antrenorilor, care sunt mai mari mercenari decît jucãtorii.. nu este cazul lui Lãcãtuș.. la Lãcã .. nu este materie cenușie pt a antrena.. Încã .. poate este.. dar el nu a descoperito.. la fel cum este și la Hagi ..

 

În fine.. în sezonul acesta .. avem performanța de a nu reuși sã batem .. decît Iașul .. NICI O ECHIPÃ .. Tur-Retur.. rușine sã le fie. ..

 

numai nervi pierd.. a fi suporter înseamnã sã trãiești bucurii .. echipa sã-ți aducã motive.. sã sari .. sã zbori .. dar anul acesta.. Steaua... a adus mai mulți firi de peri suri .. decît lucrul .. sau nevasta..

 

Searã bunã

 

armanovici22.05.2009 19:55

Felicitari Maestrului Emerit Gigi pentru datorita faptului ca a debutat cu o victorie!

 

Dinamo si echipa militiei porneste ca favorite duminica in lupta pentru titlu conform cincinalului facut de Mircica Sandu si care prevede ca milioanele ligii sa fie impartite conform altgoritmului.

 

Traiasca fraierii care este si care se uita la acest circ numit Liga lui Milica!

 

Asa sa ne ajute partidul si cei in care ne punem sperantele de mai bine!

Allyylla22.05.2009 19:58

si l.am vazut si pe Goian "atacant" =)) ehh la Steaua "avem di tate" =))

Catalyn0722.05.2009 19:58

eu zic sa incepem sa televizam si sa urmarim meciurile din Ungaria...Serbia sau alta tara, pentru ca la noi e o oala plina cu rahat...

 

L.E. Uite de cine a ajuns sa se ia Lacatus, de Miu, pentru ca " indrazneste " sa-si dea cu parerea de echipa asta de castraveti

Bogdan4Steaua22.05.2009 19:59

Toja a alergat mult in prima repriza si in partea a doua i s-a cam terminat benzina. In opinia mea nu a fost unul din jucatorii slabi ai Stelei...

 

Meci pierdut, nici o surpriza pentru mine...

Stanici22.05.2009 20:00

Bun. cioara Nicolita, indolentul Dayro, nenorocitul de Lovin, Lacatus neantrenorul. TRAIASCA STAPANUL, MANCA-MI-ATI ce stiu eu. Ati semanat vant cand ne-ati injurat cand il contestam, culegeti uragane, jegurilor! @dee, redondo, moderatii, ponderatii, prostituatele, ati castigat! Asta e Steaua suporterilor sclavi, toleranti, pupincuristilor care si-ar da sufletul pentru a vedea o urma de performanta in Ghencea(UCL) si a celor pentru care ceea ce era inainte conteaza prea putin. ZDRENTELOR, prin superioritatea numerica de partea voastra, ati distrus un club frumos. Daca ati citit articolul ala scris de un actor despre cocalari, "felicitari, ati castigat". muistilor! Sunt mai multi tigani la noi in tribunele Templului decat in julesti... asta e realitatea... si, mai rau, sunt multi romani tiganizati. bcalizare=tiganizare. Si, din pacate, jmecheria tiganeasca in aceasta tara e la loc de cinste..

bodanelu22.05.2009 20:00
ªi nu Becali e de vinã .. cã vara trecutã Becali a adus pe Szekely.. care juca bine la Oțelul .. pe Stancu care rupea gura la Urziceni ... Sã-l fi adus și pe Costea .. tot avea sã devinã nimeni .. dacã nu are cine te antrena.. m-am lãsat de fotbal de performanțã din cauza antrenorilor, care sunt mai mari mercenari decît jucãtorii.. nu este cazul lui Lãcãtuș.. la Lãcã .. nu este materie cenușie pt a antrena.. Încã .. poate este.. dar el nu a descoperito.. la fel cum este și la Hagi ..

saracul de el.. nu e vinovat.. doar a bagat banii familiei lui...

Salut inca un aplaudaci...

Virgil22.05.2009 20:05

Cand toate cornerele si loviturile libere sunt executate de acelasi stupid Banel, nu ai cum sa castigi. Timisoara a castigat prin golul inscris de excelentul Parks. Un gol cat o victorie si atat. Localnicii nu au rupt gura targului si daca va intrebati de ce, unicul raspuns e ca n-au putut mai mult.

Infrangerea era de asteptat, dar cred ca meritam cel putin un egal. Dar, dupa cum se stie, asa e cand e sa se aleaga praful.

In urma acestui joc sansele Stelei de a mai prinde o cupa europeana s-au redus la zero. Suntem pe locul 8 dupa 35 de ani, pentru ca nu-i asa istoria se repeta.

 

Daca Becali ar fi cumparat un nr 9 adevarat si un fundas stanga de valoare, probabil ca Steaua ar fi fost pe podium, iar Lacatus ar fi fost antrenor in continuare. Dar nu a vrut. Sa i-o dau la m.uie cu zaharel.

crysty1422.05.2009 20:06

Ce dracu tot va luati de jucatori ma?Voi nu vedeti ca nici macar nu stiu unde sa stea in teren?Credeti ca e usor sa joci meci de meci, fara sa ai un ANTRENOR la echipa de...1-2ani?

 

Recunosc ca nu il invata Lacatus, Pedrazzini pe Banel sa bate cornerele da'...

Stanici22.05.2009 20:09
Bun. cioara Nicolita, indolentul Dayro, nenorocitul de Lovin, Lacatus neantrenorul. TRAIASCA STAPANUL, MANCA-MI-ATI ce stiu eu. Ati semanat vant cand ne-ati injurat cand il contestam, culegeti uragane, jegurilor! @dee, redondo, moderatii, ponderatii, prostituatele, ati castigat! Asta e Steaua suporterilor sclavi, toleranti, pupincuristilor care si-ar da sufletul pentru a vedea o urma de performanta in Ghencea(UCL) si a celor pentru care ceea ce era inainte conteaza prea putin. ZDRENTELOR, prin superioritatea numerica de partea voastra, ati distrus un club frumos. Daca ati citit articolul ala scris de un actor despre cocalari, "felicitari, ati castigat". muistilor! Sunt mai multi tigani la noi in tribunele Templului decat in julesti... asta e realitatea... si, mai rau, sunt multi romani tiganizati. bcalizare=tiganizare. Si, din pacate, jmecheria tiganeasca in aceasta tara e la loc de cinste..

 

Sa mor daca nu repet acest comentariu pana cand un scarbos care se simte vizat o sa imi raspunda la el.

NimVind22.05.2009 20:10

Partea proastã e cã nu putem face nimic!

Campionatul se va termina, 90% spurcații vor ieși campioni, noi vom termina pe 8 sau 9, Gigi va rãmâne la Steaua și va aduce jucãtori de o calitate cel puțin îndoielnicã, campionatul viitor vom tremura iar pentru un loc de cupã europeanã și nu în ultimul rând va trebui sã-l suportãm pe Borcea care va da din buric la fiecare înfrângere a spurcaților din ªampions Lig.

Repet! NU PUTEM FACE NIMIC! De ce? Suntem mulți însã dezorganizați și foarte, foarte mici.

 

Cu respect,

 

 

Marian

SzabiStelistu22.05.2009 20:10

cei mai buni de la Steaua au fost,toja,tiago,zapata,si szekely....in rest...sa va duceti toti la culcare,sau la table ca poate acolo va descurcati mai bine!1

redshadow22.05.2009 20:12

1-0. Cred ca anul asta Europa League va fi fara Steaua. Daca Brasovul castiga azi erau sanse ca meciul cu Craiova sa duca Steaua pe 9. Incredibil. De la lupta pt titlu din vremea lui MM acum Steaua a ajuns echipa de mijlocul clasamentului.

Poli nu a aratat cine stie ce, au dat gol primii ca si in Stefan cel Mare, numai ca la noi era Tiago/Plesan, Dinamo il are pe N'Doye sau Cristea, la noi Litu, Dinamo Marius Niculaie. Ce comparatii sa facem ca ar trebui sa zicem mersi si cu locul de acum. Tare sunt curios ce combinatii o fi avut Becali cu Turcu/Borcea ca daca se piuneau la mintea noastra o luam urat in Ghencea. Numai daca te uiti la rezervele lor (Zicu, Niculescu) si la ale noastre (Ionescu, Semedo) si ce accidentati au (Lobont, Bratu, Pulhac etc) vezi ca noi de la inceput nu aveam nicio sansa la titlu.

Iar acum cu Becali antrenor sa fim fericiti ca mai sunt doar 3 etape si am strans destule puncte cat sa nu jucam de la anul de la 11 dimineata.

valentin2day22.05.2009 20:15

@redshadow mirosi a javra

Stanici22.05.2009 20:18
Bun. cioara Nicolita, indolentul Dayro, nenorocitul de Lovin, Lacatus neantrenorul. TRAIASCA STAPANUL, MANCA-MI-ATI ce stiu eu. Ati semanat vant cand ne-ati injurat cand il contestam, culegeti uragane, jegurilor! @dee, redondo, moderatii, ponderatii, prostituatele, ati castigat! Asta e Steaua suporterilor sclavi, toleranti, pupincuristilor care si-ar da sufletul pentru a vedea o urma de performanta in Ghencea(UCL) si a celor pentru care ceea ce era inainte conteaza prea putin. ZDRENTELOR, prin superioritatea numerica de partea voastra, ati distrus un club frumos. Daca ati citit articolul ala scris de un actor despre cocalari, "felicitari, ati castigat". muistilor! Sunt mai multi tigani la noi in tribunele Templului decat in julesti... asta e realitatea... si, mai rau, sunt multi romani tiganizati. becalizare=tiganizare. Si, din pacate, jmecheria tiganeasca in aceasta tara e la loc de cinste..
Sa mor daca nu repet acest comentariu pana cand un scarbos care se simte vizat o sa imi raspunda la el.
bodanelu22.05.2009 20:20

dorule... cu parere de rau iti dau dreptate. Chiar daca nu vorbesti prea frumos acolo!

danimarcu22.05.2009 20:27
@redshadow mirosi a javra

...rau de tot!...

 

Sa mor daca nu repet acest comentariu pana cand un scarbos care se simte vizat o sa imi raspunda la el.

Poate-s ocupati cu campania lui Jiji!... :king:

«13456710»