FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Gloria Buzau - Steaua 0 - 1 (0 - 1)

«1237»
Ronnie03.05.2009 09:36

Etapa urmatoare, Steaua intalneste in deplasare lanterna rosie a acestui campionat si una din cele mai slabe echipe care au jucat in Liga 1 in ultimele sezoane, Gloria Buzau.

Meciul se va juca Marti, de la ora 21:00 si va fi transmis in direct pe GSP TV.

In tur, Steaua disputa prima partida fara Marius Lacatus antrenor si facea doar 1-1 in Ghencea impotriva celor de la Buzau care nu aveau decat 1 punct castigat pana la respectivul meci. Golul Stelei a fost marcat de catre Banel Nicolita dintr-o pasa primita de la Kapetanos. Acelasi Banel Nicolita avea sa rateze victoria dupa un penalty irosit in minutul 90 obtinut de acelasi Kapetanos.

 

Meciuri recente:

 

Steaua 5-0 Otelul

CS Otopeni 2-0 G.Buzau

 

CS Otopeni 0-1 Steaua

G.Buzau 1-2 Gaz Metan

 

Steaua 1-1 CFR Cluj

Pandurii 1-0 G.Buzau

 

Clasament:

1.Dinamo 58

2.Urziceni 56

3.Timisoara 55

4.Steaua 48

5.CFR 48

....

18.Buzau 9

 

Gloria Buzau - Steaua, pronostic: 2

 

Hai Steaua!

RaMs3s03.05.2009 10:26

cu Bz toti isi iau cele 3 puncte....

Sa vedeti ce ne chinuim noi cu ei ;)

Doua echipe care nu joaca nimic

D4v1dstelist03.05.2009 12:15

       Putem castiga meciul acesta si sa ne mentinem in Europa.Sper sa ramanem cu picioarele pe pamant si sa refacem meciul bun de Vineri! forzateaua

4_ever_steaua03.05.2009 15:02

Gloria buzau e o echipa de jucatori obositi sau mai bine spus plictisiti de fotbal..sper sa ii batem cu orice scor.Steaua,je t`aime

DelPiero1003.05.2009 15:03

Daca nici p-astia nu-i batem...am fi rasul tuturor.Sper sa nu fac degeaba deplasarea la Buzau...

SzabiStelistu03.05.2009 15:58

ar trebiu sa-i dam vreo 5....dar la noi e posibil orice :)) oricum...cred ca vom invinge cam la 2 goluri diferenta...eu zic 2-0....HAI Steaua!!goluri toja si Dayro!

D4v1dstelist03.05.2009 16:39

Jucam in deplasare!Steaua din Ghencea si Steaua in deplasare sunt doua echipe diferite.1-0,daca ramane Kapetanos in teren pana la sfarsit!

Allyylla03.05.2009 22:11
Jucam in deplasare!Steaua din Ghencea si Steaua in deplasare sunt doua echipe diferite.1-0,daca ramane Kapetanos in teren pana la sfarsit!

 

Da asa e. Dar jucam cu Buzaul, sa fim seriosi.

pronostic 2 fara dar si poate :)

Acrhine04.05.2009 07:05

Bate Steaua !! Asa ar fi logic si normal :)

valio04.05.2009 07:17

 

Normal ar fi sa ii batem fara probleme, dar pe astia i-am batut o data in trei meciuri pana acum .... (daca nu ma insel eu).

Belodedici04.05.2009 08:21

Sã fie oare coincindențã cã Steaua a jucat (relativ) bine, fãrã Lovin și Bãnel? Cu Steaua nimic nu e sigur, dar n-ar strica puțin spectacol, așa, pe final, dacã tot nu au șanse la titlu.

Baftã.

Daniel-Ionut04.05.2009 08:31

Batem sigur...

Pronostic: 2-0 Steaua :happy:

DelPiero1004.05.2009 08:32

Victorie La Buzau.Apoi,sa le dam la **** spurcatilor in Ghencea. :boxing:

P.S.Pe dinamu,de nu bateti,o sa aveti capete sparte. :tomato:

D4v1dstelist04.05.2009 09:09

       La victorie!Hai Kapetanos!1-0.Ca ii delasare!

Robinson Rufay Zapata04.05.2009 11:18
Victorie La Buzau.Apoi,sa le dam la **** spurcatilor in Ghencea. :boxing:

P.S.Pe dinamu,de nu bateti,o sa aveti capete sparte. :tomato:

 

Ma bag sa sparg si eu un cap :D

Ronnie04.05.2009 11:35

De fiecare data cand am deschis eu topic la meci am pierdut sau am facut egal.

Daniel-Ionut04.05.2009 12:28
De fiecare data cand am deschis eu topic la meci am pierdut sau am facut egal.

 

Pai nu mai deschide :laugh:

stelistul9304.05.2009 12:39

sall baietii,sunt nou pe aici:)....si sper batem Buzaul.Forzza Steaua!....si puteti sa-mi spuneti cand sunt deschise casele de bilete??....la meciul cu Dinamo ma refer..

darkye04.05.2009 12:45
sall baietii,sunt nou pe aici:)....si sper batem Buzaul.Forzza Steaua!....si puteti sa-mi spuneti cand sunt deschise casele de bilete??....la meciul cu Dinamo ma refer..

 

 

scrie pe site :) ...la home ...;)

 

Dinamo Bucuresti pot fi cumparate incepand de marti, 5 mai. Programul caselor de bilete: ­­ ­ Marti - Vineri : 12:00 - 18:00

 

 

cat despre meciu cu buzau.... pronostic 2 clar ....si scor de la 3 in sus ma astept :) dak joaca cum a jucat cu otelu :D

stelistul9304.05.2009 13:03

mersi darkye....am gasit....:)...FORZZ Steaua!!:D

fredysteaua04.05.2009 13:46

2 solist

ultrash04.05.2009 14:17

in mod normal ar trebui sa batem, sunt insa sigur ca, lafel cum dupa un joc bunicel dar doar 1-1 cu cfrul ne am chinuit la otopeni, asa ne vom chinui si acum dupa megademonstratia fotbalistica cu Otelul, sunt sigur ca va fi un meci anost in care ne vom chinui

sper sa ma insel

BATETI Dinamo!

valio04.05.2009 14:23

 

Exact la asta ma gandeam si eu. Sa nu cumva sa fie un meci "obosit" care se va termina 0-0 cu aia de la Buzau dand cu ea in tribune, iar noi sa atacam ca si cum am urca la deal cu mingea. Depinde in mare parte daca vom reusi sa inscriem repede. Daca dam repede gol e posil sa facem show insa daca ne prinde pauza cu 0-0 va fi greu sa le dam gol in repriza a doua. Insa ai exista varianta Kapetanos in minul 89 sau 90 sau poate chiar 93....

andrey_ptm_steaua04.05.2009 15:36

buzau - Steaua 0-2 goluri kapetanos si Stancu

CoRsSo04.05.2009 16:47

Nu prea mai conteaza meciul asta. Nu mai avem sanse la titlu. Dinamo are titlul pe masa din pauza dintre tur si retur.

 

pronostic: 2

 

BATETI Dinamo!!

«1237»