FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Fc Steaua - Otelul Galati 5 - 0 (2 - 0)

«1678»
Stefan8803.05.2009 19:55

Nu sunt in nascut in 88...

bodanelu03.05.2009 21:31
@Bodanelu

Hai sa lamurim niste aspecte,pentru ca observ ca arunci cu unele cuvinte de gen...cei ca tine sau oameni ca tine...

Oamenii despre care tu vorbesti sunt cei pe care probabil (nu stiu sigur) Becali i-a ajutat candva.Aceleasi lucruri i le pot spune si lui @danimarcu,dar prefer sa discut cu cineva care stie sa poarte o discutie.Pe mine Becali nu m-a ajutat cu nimic si deci firesc,nu am cum sa ma duc sa strig... free Gigi sau altele.Asta era problema lui cu justitia fara sa aiba legatura cu echipa de fotbal.Acei oameni la care faci referire sustin omul Gigi Becali,ori eu daca l-am inteles uneori,l-am inteles pe Patronul Gigi Becali.Deci nu am legatura cu...free Gigi si alte rahaturi de genul asta. Daca inteleg unele actiuni ale sale ca patron este pentru ca sunt constient cat de greu este sa fi proprietarul unui asemenea club.Din moment ce am ca pasiune cititul,cum crezi ca pot idolatriza un om care nu stiu daca a pus mana pe alta carte in afara Bibliei.Esti om cu facultate si poti face diferenta. Deci nu mai amesteca problemele.

Ok, am inteles. Dar sa nu te mai aud ca o sa-i critici pe baietii din peluze ca nu incurajeaza echipa!

mountytoma04.05.2009 08:07
pînã al urmã era de așteptat sã facã ceva de genul acesta penrtu cã fãfã bani nu îl mai aplaudã nimeni dar ș ia fãcut o cu mîna lui așa i trebe

 

intr-o zi tot stadionul va fi plin de tarani adusi de Gigi direct de la stana/sapa ca sa-l ovationeze! am stat intre taranoii aia de la tribuna 1 la meciul asta, si acum ma doare capul de prostia lor!

joseph04.05.2009 09:13

celor 2 useri care se dau foarte destepti vreau sa le zic un singur lucru: Becali nu stie sa faca altceva decat sa dezamageasca. cum i-a dezamagit pe foarte multi, o sa va dezamageasca si pe voi mai devreme sau mai tarziu, pt ca nu sunteti genul celor din ferentari si mai aveti ceva tarate in cap(dar prezentati o deosebita rezistenta la umilinte). nu stiu ce este in capul vostru si ce vreti sa demonstrati, dar in momentul in care o sa plangeti, as vrea sa dati ochii cu baietii din peluze si sa fiti tratati asa cum meritati.

 

mai departe va las pe voi sa ne explicati cum reusiti voi sa separati planurile si sa va bucurati la bine si sa ignorati raul. noi nu putem si asta e! si nu se poate spune ca n-am incercat!!

One-Man Show04.05.2009 09:20
Ba, cum nu ma uit la un meci, cum face Steaua surpriza.

 

Nu te mai uita pana la final.. poate luam titlu'! :w00t: Am si io o intrebare la "specialisti": CE PM VEDETI LA TIAGO?! Frate, voi v-ati invatat cu pramatia de Nicolita care nu stie sa dea 1 pasa de 1 m. Trai-v-ar!

Bogdan4Steaua04.05.2009 09:34

Tiago este la ora actuala peste Lovin sau Ovidiu Petre. Nu am nici cel mai mic dubiu in aceasta privinta!

fredysteaua04.05.2009 13:41

one-man show, ca sa stii asa tiago are sange si tupeu si asta o transmite echipei, tiago are curajul sa faca dribling si spectacol la mijlocul terenului, e in stare sa scoata baietii la joc si sa dea o pasa buna atunci cand trebuie, si cel mai important sa nu alunece cand primeste pasa importanta si sa nu dea pase inapoi cand are oameni demarcati ! cand te mai uiti la meciuri fii sigur ca te uiti la meciul care trebuie :)

uitate la tot jucatorii nu doar la atacanti :) ce vrei de la un mijlocas defensiv sa dea 3 goluri pe meci ?

Melku04.05.2009 13:44

Din pacate nu am vazut meciul asta, a fost singurul la care nu am asistat sezonul asta. Ma bucur ca a jucat Tiago bine :clap:

Ronnie04.05.2009 15:59

@Melku

 

Nu prea a miscat Tiago meciul asta, serios.

Melku04.05.2009 16:04

@ Ronnie

 

Culmea, intr-un meci castigat cu 5-0, tocmai el nu a mers :) Se mai intampla, mie tot mi se pare cel mai in forma jucator si dpv fizic si dpv al evolutiilor.

danimarcu04.05.2009 16:45
@Melku

 

Nu prea a miscat Tiago meciul asta, serios.

In afara faptului ca a dat pasa de gol la golurile 1 si 3...

One-Man Show04.05.2009 20:56
one-man show, ca sa stii asa tiago are sange si tupeu si asta o transmite echipei, tiago are curajul sa faca dribling si spectacol la mijlocul terenului, e in stare sa scoata baietii la joc si sa dea o pasa buna atunci cand trebuie, si cel mai important sa nu alunece cand primeste pasa importanta si sa nu dea pase inapoi cand are oameni demarcati ! cand te mai uiti la meciuri fii sigur ca te uiti la meciul care trebuie :)

uitate la tot jucatorii nu doar la atacanti :) ce vrei de la un mijlocas defensiv sa dea 3 goluri pe meci ?

 

Prietene, am niste ani peste tine de vazut meciuri si de jucat fotbal (nu peretica precum altii de pe aici care se dau specialisti). Problema celor ca tine este ca nu au apucat sa vada Steaua jucand FOTBAL. Cei ca tine s-au obisnuit sa vada Steaua baricadandu-se cu Gaz Metan, s-au obisnuit sa vada la Steaua fotbalisti gen Nicolita. Nu am sa evoc acum momente demult apuse, dar iti pot spune cu mana pe inima ca pana si un rupator ca Adrian Matei era mai tehnic decat jumatate din echipa actuala a Stelei. Tiago fotbalist? Este in comparatie cu ce are Steaua acum. Steaua a fost altceva; sper ca va mai fi. Am vazut ca il compara cineva cu Lovin. Frate, de cand e Lovin etalon in fotbal si mai ales la Steaua? SA FIM SERIOSI! Tiago e fotbalist cum e Lacatus antrenor. E un baiat care stie sa loveasca CORECT mingia si ATAT! Daca jumatate din lotul Stelei ar lovi CORECT balonul, atunci am fi campioni la pas.

 

P.S.: De obicei martea si miercurea joaca niste baieti intr-o competitie anonima - UCL. :photo: Arunca un ochi pe acolo si dupa aia mai vorbim daca Tiago e FOTBALIST.

 

Off topic: Poate mai vorbim si despre FOTBAL aici, si nu despre aberatiile legate de comportamentul unui oier cu pretentii de domn implementate de burtosi alcolizati cu interese materiale evidente unor minori ce n-au apucat sa vada adevarata Steaua.

Melku05.05.2009 11:11
Prietene, am niste ani peste tine de vazut meciuri si de jucat fotbal (nu peretica precum altii de pe aici care se dau specialisti). Problema celor ca tine este ca nu au apucat sa vada Steaua jucand FOTBAL. Cei ca tine s-au obisnuit sa vada Steaua baricadandu-se cu Gaz Metan, s-au obisnuit sa vada la Steaua fotbalisti gen Nicolita. Nu am sa evoc acum momente demult apuse, dar iti pot spune cu mana pe inima ca pana si un rupator ca Adrian Matei era mai tehnic decat jumatate din echipa actuala a Stelei. Tiago fotbalist? Este in comparatie cu ce are Steaua acum. Steaua a fost altceva; sper ca va mai fi. Am vazut ca il compara cineva cu Lovin. Frate, de cand e Lovin etalon in fotbal si mai ales la Steaua? SA FIM SERIOSI! Tiago e fotbalist cum e Lacatus antrenor. E un baiat care stie sa loveasca CORECT mingia si ATAT! Daca jumatate din lotul Stelei ar lovi CORECT balonul, atunci am fi campioni la pas.

 

P.S.: De obicei martea si miercurea joaca niste baieti intr-o competitie anonima - UCL. :photo: Arunca un ochi pe acolo si dupa aia mai vorbim daca Tiago e FOTBALIST.

 

Prietene, esti hilar cu Adrian Matei al tau, un fundas cel mult mediocru! Daca tot pretinzi ca ai cunostine in fotbal (nu peretica) ar trebui sa vezi si tu ca Tiago e SINGURUL fotbalist care urca cu mingea la picior de la mijloc si nu alege sa paseze lateral sau inapoi, ar trebui sa vezi ca omul stie sa dea PASE FILTRANTE (o notiune complicata pentru orice alt mijlocas de la noi), este un pasator de calitate, omul stie sa deposedeze si e foarte tare pe picioare, are energia lui Paraschiv, este un fotbalist de mijloc care stie sa faca ambele faze bine. Deschide ochii si nu mai visa la trecut sau la tari straine. Sa stii ca meciurile UCL nu sunt toate cum a fost Liverpool - Chelsea si daca ajungi sa compari un jucator ok, imprumutat de la Estrela Amadora cu jucatori de zeci de milioane de euro nu prea avem ce sa mai discutam.

One-Man Show05.05.2009 12:50
Sa stii ca meciurile UCL nu sunt toate cum a fost Liverpool - Chelsea si daca ajungi sa compari un jucator ok, imprumutat de la Estrela Amadora cu jucatori de zeci de milioane de euro nu prea avem ce sa mai discutam.

 

Comparatia cu Adrian Matei a fost "pentru spectacol". :D Exact despre asta este vorba: v-ati obisnuit cu mediocritatea la Steaua. Steaua nu a fost niciodata sinonima cu aceasta notiune. Steaua a fost cea mai buna, a avut cel mai bun joc si cei mai buni jucatori - atat din .ro cat si din Europa de Est. Asta doresti tu la Steaua? Un jucator ok imprumutat de la Estrela Amadora? Era reclama aia la rom: "N-ai cu cine ma.." ;)

 

P.S.: Judeca in timp ce citesti, nu lectura filtrant.

Melku05.05.2009 14:29
Comparatia cu Adrian Matei a fost "pentru spectacol". :D Exact despre asta este vorba: v-ati obisnuit cu mediocritatea la Steaua. Steaua nu a fost niciodata sinonima cu aceasta notiune. Steaua a fost cea mai buna, a avut cel mai bun joc si cei mai buni jucatori - atat din .ro cat si din Europa de Est. Asta doresti tu la Steaua? Un jucator ok imprumutat de la Estrela Amadora? Era reclama aia la rom: "N-ai cu cine ma.." ;)

 

P.S.: Judeca in timp ce citesti, nu lectura filtrant.

 

Mai, fotbalul din ziua de azi se joaca pe zeci, sute de milioane de euro, bani pe care noi nu avem cum sa ii avem si nici nu ar merita investiti. Afara poti sa scoti bani de pe urma unui club, bilete, merchandising, etc. in timp ce la noi nu prea se intampla lucrul asta...

Ce imi doresc eu, ce ne dorim noi la Steaua nu are cum sa se intample prea curand. Mai ia in calcul ca s-au dezmeticit multe echipe din Romania, nu mai e asa de usor, noi nu mai reusim sa luam crema Romaniei in materie de fotbalisti, sunt multi factori.

Avand in vedere conditiile actuale consider ca Tiago este un jucator foarte bun si foarte util pentru noi. Eu unul il vad mai complet decat Radoi dar nu la fel de bun in defensiva, peste Paraschiv si cam peste ce am avut la mijloc in ultima vreme. Atata timp cat in lot se afla un Ov. Petre care este considerat mare mijlocas sau Lovin care prinde echipa, eu vin si spun ca Tiago este super mijlocas. Judecam conditiile de aici, fotbalul de aici.

redondo05.05.2009 15:01

@Melku

Eu te contrazic cand spui ca Matei era cel mult submediocru.Era ca fundas cel putin la nivelul lui Ghionea sa Goian.

Melku05.05.2009 15:06

@ Redondo

Eu iti respect parerea dar am spus ca era cel mult mediocru, nu submediocru :) Mie unul nu mi-a rupt gura.

One-Man Show05.05.2009 15:08
Eu unul il vad mai complet decat Radoi dar nu la fel de bun in defensiva, peste Paraschiv si cam peste ce am avut la mijloc in ultima vreme.

 

Cu tot respectul, dar "copiii spun lucruri trasnite". Repet: daca vrem putin, atunci vom obtine putin. Nu spun sa-l aducem pe Cr. Ronaldo de maine, dar putem pune mai mare accent pe Academie. Am vazut acolo baieti care pot juca oricand mai bine decat "titularii" de la Steaua. Si hai sa nu-i mai punem pe Lovin, Nicolita etc. in categoria "fotbalisti".

Melku05.05.2009 16:34

Ne superindepartam chiar si de offtopic :laugh: :laugh: :laugh:

Sunt multe lucruri care ar trebui sa le facem, ideea de baza este ca Tiago Gomes este un fotbalist excelent privind raportul calitate/pret si este cel mai bun mijlocas din lot la ora actuala. The end.

_yang06.05.2009 07:38
Mai, fotbalul din ziua de azi se joaca pe zeci, sute de milioane de euro, bani pe care noi nu avem cum sa ii avem si nici nu ar merita investiti. Afara poti sa scoti bani de pe urma unui club, bilete, merchandising, etc. in timp ce la noi nu prea se intampla lucrul asta...

Ce imi doresc eu, ce ne dorim noi la Steaua nu are cum sa se intample prea curand. Mai ia in calcul ca s-au dezmeticit multe echipe din Romania, nu mai e asa de usor, noi nu mai reusim sa luam crema Romaniei in materie de fotbalisti, sunt multi factori.

Avand in vedere conditiile actuale consider ca Tiago este un jucator foarte bun si foarte util pentru noi. Eu unul il vad mai complet decat Radoi dar nu la fel de bun in defensiva, peste Paraschiv si cam peste ce am avut la mijloc in ultima vreme. Atata timp cat in lot se afla un Ov. Petre care este considerat mare mijlocas sau Lovin care prinde echipa, eu vin si spun ca Tiago este super mijlocas. Judecam conditiile de aici, fotbalul de aici.

 

Steaua e unclub care printr-un bun management s-ar putea autofinanta... Sa nu uitam ca e una din cele mai iubite echipe din lume...

Cat despre Tiago chiar pare a fi un super mijlocas nu numai pentru Steaua, ci pentru intreg fotbalul romanesc la momentul actual... Sa nu uitam de exemplu ca in Franta(Lyon) a fost singurul jucator al Stelei de pe teren care a jucat ceva... Sa ne amintim ce le-a facut in vreo 2 randuri mijlocasilor adversi.

«1678»