FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Fc Steaua - Otelul Galati 5 - 0 (2 - 0)

«1238»
Virgil27.04.2009 05:55

Vineri 1 Mai 2009 de la ora 20:45, Steaua va intalni in Templu una dintre echipele care si-au asigurat ramanerea in Liga 1 si in editia urmatoare. Este vorba de?

Ei bine, este vorba de nimeni altcineva decat de echipa aceea din Galati, care nu ne iarta cand ne prinde pe picior gresit, fiindca cica se razbuna ca am bagat-o in divizia secunda acum 'jde mii de ani! Otelul!

 

Meciul va fi transmis in direct de GSPTV, postul de televiziune care ne-a mancat zilele in acest sezon, prin monopolizarea televizarii meciurilor din Liga 1 pe deoparte, si prin comentariile execrabile ale unor mai degraba analisti sportivi decat comentatori de specialitate. Si i-as aminti aici pe Buzarin (vulgar, partinitor, stangaci), pe Vochin (vorbeste enervant de mult si de prost), Gradinescu (un chelios, ingamfat, dinamovist si razbunator, incercand sa para a toate stiutor. ).

 

Revenind la meci, trebuie amintit ca vom juca in formatie completa, Goian, Ghionea si Dayro, revenind dupa cate o etapa de suspendare. Nu si "febletea" peluzelor, Lovin, care va mai sta o etapa pe tusa. Bietul de el.

 

Va reveni si "maestrul" Lacatus dupa expulzarea de pe banca tehnica din etapa trecuta. Acest lucru va conta foarte mult pentru jucatori, care fara el - s-a vazut la Ploiesti - nu mai stiu de capul lor. Noroc cu super grecul Kapetanos care reuseste mai mereu sa ne scoata din rahat, un adevarat "vidanjor", atunci cand totul pare pierdut.

 

Sa nu ne inchipuim ca meciul va fi usor. Nu... Galatenii, care nu mai au nimic de pierdut, ci numai de castigat cateva locuri mai aproape de zona fericirii, vor juca fara inhibitie, dezinhibati deci, vor incerca sa etaleze un fotbal placut ochiului si ce e mai grav, vor incerca sa marcheze goluri. Da! Altceva nu au mai bun de facut otelarii astia, decat sa incerce sa ne marcheze goluri. Rusine!

 

Super antrenorul lor, Petre Grigoras/Cel mai tare din oras, este un adevarat meserias, uns cu toate alifiile, care cunoaste foarte bine jocul Stelei si mai ales ce are in "bibilica" "maestrul" Lacatus, cand joaca impotriva lui.

 

Sa ne asteptam de aceea la un meci echilibrat, pe muchie de cutit pana in minutul 90+3, cand va pica golul lui Kapetanos, acest adevarat magnific, pe care l-as intreba daca nu crede ca ne-ar fi infinit mai usor daca ar marca inca din primul minut.

 

Speram ca Pantera Neagra - Zapata sa-si faca datoria macar cum si-a facut-o in ultimul meci la Ploiesti si sa pastreze tabela imaculata in dreptul Stelei.

 

Si nu in ultimul rand sper sa avem o brigada echilibrata de ciocli, care sa conduca partida a la carte, adica sa ne acorde acel 5% care se acorda echipelor gazda. Desi nu avem nevoie. Doar asa, de amorul artei.

 

Pronostic Steaua- Otelul: 1.

 

Se indoieste cineva ca Steaua e imbatabila pe terenul propriu? Si mai ales ca nu poate pierde puncte in fata "grigorasilor"? Poate doar Dani Marcu, un Toma Necredinciosul in varianta moderna...

 

Hai Steaua, hai baietii! ;)

JDERUL27.04.2009 06:07

Si daca se accidenteaza Katetanos ce ne facem Virgil?

Virgil27.04.2009 06:13

Suntem in plop Jderule. Sper sa nu se intample, pentru ca din plop e cam greu de coborat. Stii doar ca e inalt si primele ramuri sunt la cel putin 3 metri inaltime. Puschea pe limba.

_yang27.04.2009 09:49
Sa nu ne inchipuim ca meciul va fi usor. Nu... Galatenii, care nu mai au nimic de pierdut, ci numai de castigat cateva locuri mai aproape de zona fericirii, vor juca fara inhibitie, dezinhibati deci, vor incerca sa etaleze un fotbal placut ochiului si ce e mai grav, vor incerca sa marcheze goluri. Da! Altceva nu au mai bun de facut otelarii astia, decat sa incerce sa ne marcheze goluri. Rusine!

 

 

Speram ca Pantera Neagra - Zapata sa-si faca datoria macar cum si-a facut-o in ultimul meci la Ploiesti si sa pastreze tabela imaculata in dreptul Stelei.

 

 

 

Pronostic Steaua- Otelul: 1.

 

Daca Zapata isi va face datoria (sa retina mingile usoare, nu e nevoie sa faca nimic senzational), vom castiga acest meci... Sa nu uitam ca cele mai bune meciuri din acest sezon le-am facut contra echipelor care s-au descoperit cat de cat in fata noastra. De la Otelul cel mai periculos om e chiar asa cum spuneai Petre Grigoras, cred eu o optiune reala de antrenor la Steaua in viitor mai ales ca a si jucat la Steaua 15 meciuri inscriind si 2 goluri...

Virgil27.04.2009 09:58
De la Otelul cel mai periculos om e chiar asa cum spuneai Petre Grigoras, cred eu o optiune reala de antrenor la Steaua in viitor...

 

 

Si eu cred ca e peste multi antrenori din Liga 1. E in mod sigur peste Lacatus. Dar chiar daca i s-ar cere sa vina la Steaua nu ar accepta. Aici se pune prea multa presiune pe echipa, pe antrenor. La Galati e comod, obiectivul fiind salvarea de la retrogradare si clasarea pe un loc cat mai bun. E multumit acolo, altfel nu ar fi stat atatia ani la Otelul. [Constanta (Bosanceanu) se zgarie pe ochi ca a dat credit jucatorilor, renuntand la el.]

Apoi la firea pe care o are, cred ca l-ar injura pe Becali in fata si in faza urmatoare ar fi demis.

Astristul27.04.2009 10:03

Pronostic 1X.

 

De ce X? Pentru ca e Lacatus antrenor (inca).

De ce 1? Pentru ca jucam in Ghencea si sunt sanse sa invingem (gol Kapetanos in ultimele 10 minute :P )

 

forzateaua

Ronnie27.04.2009 10:24

Grigoras a fost contactat de Steaua dar a spus ca "nu se baga in haosul asta".

dr.adrian927.04.2009 10:50
Si eu cred ca e peste multi antrenori din Liga 1. E in mod sigur peste Lacatus.

 

cine nu e peste Lacatus ca antrenor???

 

apropo mwie Becali. prostestul continua??? sau s-a terminat benzina?

Melku27.04.2009 11:41

Cum ma sa il puna pe 1 mai!? Eu ma duc la mare sa beau :drunk:

Va doresc sa faceti acelasi lucru :)))

Robinson Rufay Zapata27.04.2009 14:28

E de ajuns 3 meciuri fara infrangere , ne invatam si ne luam mana din cap , trebuie sa mai pierdem si noi un meci ca ajungem prea sus in clasament.

fredysteaua27.04.2009 15:04

nu va recunosc !

Robinson Rufay Zapata27.04.2009 15:09
nu va recunosc !

 

A fost o gluma. Cred ca sunt chiar necesare aceste emoticoane pe care unii le urasc.

Ionutz8627.04.2009 16:00

Meci de 1 solist...

 

Meciul e pus pe 1 mai..deci va fi plin de samantari...:(

radusteaua2327.04.2009 16:25

protestul trebuie sa continue

Virgil27.04.2009 16:56
Cum ma sa il puna pe 1 mai!? Eu ma duc la mare sa beau :drunk:

Va doresc sa faceti acelasi lucru :)))

 

Ma tem ca o sa regreti. S-au anuntat ploaie si temperaturi scazute. Nu e mai bine sa te duci pe stadion? Eu asa voi face.

 

gio_stgloria27.04.2009 17:01

da ,cica de 1 mai e nasol afara , ce ma enerveaza vremea asta :angry:

Sevlow2428.04.2009 08:59

Deci am jucat cum am jucat cu otopeniu,cu astia facem egal.

Cand pleaca Laca?

ktalyn28.04.2009 12:42

Sper sa legam in sfarsit 2 victorii consecutive si sper intr-o evolutie pe masura a columbienilor !

daniel_1028.04.2009 13:53

1-0 sper ...... :hai_steaua:

4_ever_steaua28.04.2009 16:08

meciul va fi extrem de greu si sper sa nu o luam iar cu 2-0..Steaua,mi unico amore!

DelPiero1028.04.2009 17:47
meciul va fi extrem de greu si sper sa nu o luam iar cu 2-0..Steaua,mi unico amore!

Nu te m'ai lua bai dupa mn. :D

danimarcu28.04.2009 20:58
Se mai indoieste cineva ca Steaua e imbatabila pe terenul propriu? Si mai ales ca nu poate pierde puncte in fata "grigorasilor"? In afara de carcotasul acela de Dani Marcu care cauta nod in papura? Ce vreti? Asta e defectul domniei sale. Etapa trecuta a mizat pe 1-1 in fata CS-ului si a luat plasa. Va mai lua una daca nu crede in Steaua. Ii doresc sa devina colectionar.

Au lipsit doua minute sa nimeresc din nou pronosticul.Am spus-o din pauza de iarna ca vom face o gramada de egaluri returul asta.De fapt am nimerit pronosticul inca de la meciul cu Vasluiul,ala in care il luai peste picior pe Moldovan ca avea de gand sa castige punct sau puncte in Ghencea...

Nu avem forta ofensiva,s-a vazut in tur sau in meciurile din pregatiri.Meciul cu Vaslui va fi foarte greu,nu din cauza ca moldovenii or fi vreo mare echipa,ci din cauza impotentei noastre in fata portii.Ma gandesc,in cel mai bun caz ca am putea invinge cu 1-0 sau 2-1.Daca ar fi sa fiu realist,as miza pe 0-0.

De fapt,daca ma uit draga Virgil la pronosticurile tale pt meciurile Stelei,cred ca ma surclasezi clar la capitolul "plase colectionate"... ;)

Oricum,iti raman dator ca am ajuns sa fiu mentionat in cronicile meciurilor! :hooray:

Steaua-Otelul X

red&blue_boy29.04.2009 04:37

Trebuie sa batem Otelul si sper sa fie asa.Dupa aia ne asteapta meciuri grele,iar daca mai pierdem si cu Otelul puncte...Ne indepartam si de Cupa UEFA.Forza Steaua!

AmuntBoy29.04.2009 09:34

nea Marius daca tot vom face egal ..... ca mai mult nu stii

 

vezi comanda si tu un 2-2 sau 3-3 sa stim o treba

ca ne-am saturat de 0-0 ala al tau

 

sper sa vina Petrescu cat mai repede ca eu unul m-am saturat de tine

red&blue_boy29.04.2009 10:03

Respect Marius Lacatus,ca jucator=Steaua,dar ca antrenor nu-l vad prea valoros.Nu stiu daca o sa vina Petrescu,daca o sa accepte sa se bage Gigi peste el.Si cine stie daca la Steaua face treaba,barem ca la Urziceni.Si poate nu vrea sa vina fara MM Stoica.Eu as prefera un antrenor strain,dar de la noi si eu-l vreau pe Petrescu.

«1238»