FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Pandurii Tg Jiu - FC Steaua

«1239»
fcsteaua.ro06.04.2009 20:02

Marti 7 aprilie 2009, de la ora 21:00, Steaua va sustine un nou meci in cadrul Ligii 1 Realitatea TV. Partida va conta pentru etapa a 23-a si se va disputa pe stadionul Municipal "Tudor Vladimirescu" din Tg Jiu, a carui capacitate este de 9200 de locuri pe scaune.

 

Arbitrul meciului va fi Ovidiu Hategan din Arad, asistat la cele doua tuse de Caia Sorin Cristian din Timișoara si de Toderici Mircea din Arad.

 

Casa de bilete de la intrarea din stadion a fost deschisa luni 6.04 intre orele 16-19, iar marti va functiona intre orele 9-16.

 

Prețul unui bilet la peluza este de 15 lei, iar la tribunele I și II de 20 de lei.

 

Gorjenii nu au realizat decat 1 punct in primele 5 etape de campionat din retur si se afla pe un loc 14, in imediata apropiere a zonei retrogradarii. E de asteptat ca in meciul cu Steaua sa traga cu dintii, pentru a obtine cel putin un punct.

 

Din echipa de baza nu va lipsi vedeta clubului local, Milanko Raskovic, dar nici Tilinca, Piturca (care a declarat ca va da gol Stelei), Hidisan, sau portarul Mingote. Atmosfera in sanul echipei e proasta, antrenorul Sorin Cartu afirmand ca Pandurii nu sunt pregatiti pentru meciul cu Steaua.

 

Ros-albastrii au probleme pe benzile apararii, unde Ogararu nu e sigur ca va juca dupa accidentarea din meciul anterior, iar Golanski si Petre Marin nu vor putea evolua din cauza cumulului de cartonase galbene.

 

Cu toate acestea Steaua e favorita, judecand atat prin prisma neintelegerilor dintre jucatorii si antrenorul echipei gazda, cat si din calculul hartiei.

 

In cele 7 meciuri jucate pana acum la Targu Jiu intre Pandurii si Steaua, ros-albastrii au castigat de 5 ori si au terminat de doua ori la egalitate.

 

Marius Lacatus ar putea trimite in teren urmatorul "11":

 

Zapata - Nicolita (Ogararu), Goian, Tudose, Baciu - Ov. Petre, Toja - Szekely (Nicolita), Stancu (Dayro Moreno), Semedo - Kapetanos

 

Speram intr-un meci bun al jucatorilor nostri si intr-o noua victorie. E primavara din nou. E vremea victoriilor si a eliberarii de stres.

 

FORZA Steaua! VINCI PER NOI!

 

fcsteaua.ro

 

MarkCortez06.04.2009 20:10

Infrangere, victorie, ce mai conteaza...Jiji ramane la mititica. Superb.

zoint06.04.2009 20:20

Infrangere, victorie, ce mai conteaza...Jiji ramane la mititica. Superb.

[/quote

 

Conteaza daca ar fi o victorie, :steag_sah_mic: si observ ca ura fata de Becali a denevit mai mare decat dragostea pentru Steaua.Trist

 

SzabiStelistu06.04.2009 20:26

eu zic ca ar trebui sa intre Dayro...sa vedem daca a fost util sa stea pe banca!!!

Lari06.04.2009 20:26

Cat de misto suna chestiile astea cu "Ura pentru Becali > dragostea de Steaua"

 

Ce pacat ca nu vedeti o idee mai departe de protestele la adresa creditorului.

 

Ce pacat ca uitati modul in care a scuipat pe Steaua in atatea randuri: suturile-n coor date lui Piturca, Hagi si Lacatus afara din Templu, _|_ data lui Loti Boloni si Iordanescu...

 

Ce pacat ca se uita faptul ca Becali a folosit Steaua ca pe un presh asezat in fata idioteniei lui de partid!

 

Ce pacat ca va scapa faptul ca Becali va zice "Incurajati echipa!" cat el se manifesta ca un babuin turbat pe la toate televiziunile, aducand un PREJUDICIU URIAS de imagine CELUI MAI TITRAT CLUB DIN TARA.

 

Bah, cand un individ de teapa lui Becali imi spune mie ce e mai bine, e un motiv suficient sa fac exact contrariul!

diamond_man06.04.2009 20:30
observ ca ura fata de Becali a devenit mai mare decat dragostea pentru Steaua.Trist

Ba nu, frate, e usurare, e satisfactie... O sa batem maine !

cristian01406.04.2009 20:40

Cata, Gigi si cu Fanee / asculta slujba-n difuzooooareee ! :bananadance:

SzabiStelistu06.04.2009 20:49

incredibil....Jozy Altidore este imprumutat la Xerez???:O inseamna ca villareal nu-l mai vrea in viitor sau ce???in acest caz daca o ratam suntem cei mai idioti....maine va fi 1-1 sau 1-2....pronosticx 2

xray_rom06.04.2009 20:50
Ce pacat ca uitati modul in care a scuipat pe Steaua in atatea randuri: suturile-n coor date lui Piturca, [...] si Lacatus afara din Templu,[...]

Iarta-ma, frate, dar asta suna nitel ipocrit. Ai uitat cate suturi in coor a luat Lacutus si Piturca aici in Templu? Care a fost diferenta gestului intre tembelul de Becali si cei care, nestingheriti, s-au sters la coor cu cei 2, aici in fieful stelistilor? Si culmea! S-au gasit si aplaudaci pentru asta, dar si vinovati prin tacere!

In rest, sunt total de acord cu tine!

oop06.04.2009 20:54

szabi,tu parca esti din alt film :)) Becali e prea stramtorat acum ca sa se gandeasca la altceva decat cum sa tina sapunul mai strans.

Asta e meci de 1x.Pandurii sunt in foame mare si noi intotdeauna am fost "milostivi" cu echipele aflate in situatia lor.

tavyto06.04.2009 21:05
Infrangere, victorie, ce mai conteaza...Jiji ramane la mititica. Superb.

 

 

conteaza tata pt ca mai presus de ura pt el e DRAGOSTEA PT Steaua si daca incepi sa pui pe planul 2 aceasta dragostea ar trebui sa-ti pui niste semne de intrebare legate de iubirea pt aceasta echipa (sa se inteleaga nu iti zic ca nu esti stelist sa nu crezi asta). in primul rand ar trebui sa ne bucuram ca "scapa" Steaua de el si dupa sa ne bucuram ca mai sta ACOLO unde II E LOCUL. dar stiti, cat sta el acolo de echipa o sa se ocupe Argaseala si verii lui cei infecti deci nu prea e bine e cam tot la fel din pacate...

MarkCortez06.04.2009 21:11

Baieti, eram euforic. ma postat exact cand astia anuntau ca Jiji ramane la racoare. Intelege-ti-ma si voi...

Legat de meci, nu sunt multe de spus. Acum nu-i mai impune nimeni echipa lui Lacatus, deci poate sa bage pe cine, cum, cand si unde vrea. Nu mai are scuze.

 

 

psr06.04.2009 21:12
Cat de misto suna chestiile astea cu "Ura pentru Becali > dragostea de Steaua"

 

Ce pacat ca nu vedeti o idee mai departe de protestele la adresa creditorului.

 

Ce pacat ca uitati modul in care a scuipat pe Steaua in atatea randuri: suturile-n coor date lui Piturca, Hagi si Lacatus afara din Templu, _|_ data lui Loti Boloni si Iordanescu...

 

Ce pacat ca se uita faptul ca Becali a folosit Steaua ca pe un presh asezat in fata idioteniei lui de partid!

 

Ce pacat ca va scapa faptul ca Becali va zice "Incurajati echipa!" cat el se manifesta ca un babuin turbat pe la toate televiziunile, aducand un PREJUDICIU URIAS de imagine CELUI MAI TITRAT CLUB DIN TARA.

 

Bah, cand un individ de teapa lui Becali imi spune mie ce e mai bine, e un motiv suficient sa fac exact contrariul!

 

Si ca o completare:

Uitati faptul ce Becali ar sacrifica Steaua imediat pentru a scapa el curat din toate magariile pe care le-a facut.

w3bmaster06.04.2009 21:38

As vrea sa pierdem nu imi pasa de rezultate ..........

Lari06.04.2009 21:49
Iarta-ma, frate, dar asta suna nitel ipocrit. Ai uitat cate suturi in coor a luat Lacutus si Piturca aici in Templu? Care a fost diferenta gestului intre tembelul de Becali si cei care, nestingheriti, s-au sters la coor cu cei 2, aici in fieful stelistilor? Si culmea! S-au gasit si aplaudaci pentru asta, dar si vinovati prin tacere!

 

N-am de ce sa te iert, ca nu mi-ai facut nimic!

 

Tin minte perfect scandarea "Piturca, de sarbatori, sa dea Dumnezeu sa mori!". Dar tin minte si ca, in plin razboi cu jegu', numele lui Lacatus s-a auzit de la AMBELE PELUZE, in REPETATE RANDURI.

 

Cazul Piturca: eu unul m-am simtit oribil atunci cand golgheterul nostru din sezonul european care s-a incheiat la Sevilla a fost facut sa se simta in halul ala, IN CASA LUI. Chiar daca Steaua juca mizerabil, chiar daca dadeam maxim doua suturi pe poarta intr-un meci, chiar daca jocul perpendicular pe maringile de out ale terenului era la ordinea zilei, Piturca nu merita un astfel de tratament.

 

Insa merita din plin sa i se strige DEMISIA. I s-a strigat chestia asta si lui Maradona, si lui Pele, pana si lui Arsene Wenger i se cere asa ceva.

 

Ca sa revin: e umilitor ce-a patit Piturca de la suporteri de-a lungul timpului. Insa una e ca fanii sa ajunga la turbare din cauza lipsei de rezultate, alta e ca insusi conducatorului clubului sa-i dea un shpitz in gaoz aluia care l-a adus la Steaua, care l-a sustinut la Steaua, care l-a invatat ce-i ala fotbal.

 

Fanii sunt aproape aceeasi peste tot in lume cand vine vorba de antrenori. Conducatorii, insa, sunt diferiti.

 

Iar acolo unde conducatorii se comporta ca niste suporteri innebuniti de patima, nu va exista niciodata un sistem pe care sa se bazeze performanta. NICIODATA!

xray_rom06.04.2009 23:03
N-am de ce sa te iert, ca nu mi-ai facut nimic!

 

Tin minte perfect scandarea "Piturca, de sarbatori, sa dea Dumnezeu sa mori!". Dar tin minte si ca, in plin razboi cu jegu', numele lui Lacatus s-a auzit de la AMBELE PELUZE, in REPETATE RANDURI.

 

Cazul Piturca: eu unul m-am simtit oribil atunci cand golgheterul nostru din sezonul european care s-a incheiat la Sevilla a fost facut sa se simta in halul ala, IN CASA LUI. Chiar daca Steaua juca mizerabil, chiar daca dadeam maxim doua suturi pe poarta intr-un meci, chiar daca jocul perpendicular pe maringile de out ale terenului era la ordinea zilei, Piturca nu merita un astfel de tratament.

 

Insa merita din plin sa i se strige DEMISIA. I s-a strigat chestia asta si lui Maradona, si lui Pele, pana si lui Arsene Wenger i se cere asa ceva.

 

Ca sa revin: e umilitor ce-a patit Piturca de la suporteri de-a lungul timpului. Insa una e ca fanii sa ajunga la turbare din cauza lipsei de rezultate, alta e ca insusi conducatorului clubului sa-i dea un shpitz in gaoz aluia care l-a adus la Steaua, care l-a sustinut la Steaua, care l-a invatat ce-i ala fotbal.

 

Fanii sunt aproape aceeasi peste tot in lume cand vine vorba de antrenori. Conducatorii, insa, sunt diferiti.

 

Iar acolo unde conducatorii se comporta ca niste suporteri innebuniti de patima, nu va exista niciodata un sistem pe care sa se bazeze performanta. NICIODATA!

Eu m-am referit mai mult la balacareala de pe acest site, cand intre critica si jigniri nu mai exista nicio diferenta.

Corect! Un conducator trebuie sa aibe alt comportament. Nu este vreo o scuza, nici pt Becali si nici pentru acei suporteri. Desi , asa cum spui, cei din urma ar avea o bruma de circumstanta.

Totusi, este una "turbarea" in cazanul Ghencei la un meci prost si alta este cea din fata PC-ului, in virtual, seara de seara:)

 

Pe mine ma distreaza, ca un haz de necaz, constatarea ca cei mai vehementi in astfel de atitudini virtuale sunt de regula si cei mai vocali cand invoca sau judeca onoarea si bunul simt al altora:)

 

Oricum, Becali s-a ridicat calcand pe "cadavre" si a cazut in betia puterii. A fost viclean cu cei cinstiti si prea prost cu cei intelepti, cand s-a crezut desteptul Pamantului fara sa simta ca-i lipseste o doaga:)

Astristul07.04.2009 07:38

Si ca o completare:

Uitati faptul ce Becali ar sacrifica Steaua imediat pentru a scapa el curat din toate magariile pe care le-a facut.

 

 

1. Daca tot o "sacrifica" macar s-o vanda.

2. N-are curaj s-o faca. Mai degraba i-ar "pasa-o" lui Argaseala sau verilor lui. :|

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE07.04.2009 08:13

prezent, doar pentru culori.

Mihai Somanescu07.04.2009 08:21

@Lari

 

Intr-adevar, si eu doream sa plece, dar scandarea aia a fost sinistra.

Flaviu8607.04.2009 09:09

Eu tot nu inteleg, poate juca Petre Marin? Sau ii suspendat? Pentru ca gsp-istii la meciul cu Bistrita au spus ca P.Marin si Golanski sunt suspendati pentru meciul de la Targu Jiu, si acuma il vad peste tot anuntat titular.

stelutawillis07.04.2009 09:25

forzza Steaua>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

Alex88pl07.04.2009 11:35

ma intreb cum ar fi aratat un atac cu Stancu,kapetanos si Thereau...

costhinia07.04.2009 12:38

trebuie sa castigam pentru a capata incredere.

se apropie meciul cu Dinamo si trebuie sa-i batem.

poate le suflam si noi titlul asa cum ni-l au luat ei anul trecut

si cine stie poate usor usor urcam in clasament....

 

catasteaua1707.04.2009 13:14

prima victorie la scor dupa atata timp o sa fie azi :):steag_sah_mic::steag_cruce_invers::steag_sah_mic::steag_cruce_invers:

bijoux_bz07.04.2009 13:18

Stie cineva echipa probabila?

«1239»