FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cupa României : Rapid II - Steaua

«1237»
Padrese12.09.2005 05:26

Dupa tragerea la sorti Steaua a picat cu echipa a doua a rapidului.

Nu cred ca o sa avem probleme cu o echipa care a fost invinsa pana acum de Craiova (1-0)si Astra (6-1) in primele 3 etape.

sorin_77712.09.2005 05:50

si cand se va juca?

In baza Pro RAPID? :lol:

 

Anul asta vreau sa vad cum luptam si pe acest front!!! Avem poate cel mai numeros lot din tara si ar fi pacat!

 

Am vazut cand se joaca: 21 septembrie, la ora 16:00 pe terenul Rapid II...

KolloSal12.09.2005 09:59

Sper ca anul acesta sa avem un parcurs mai lung in Cupa si s-o castigam pt ca ne-am cam dezvatat sa triumfam in aceasta competitie. Un event n-ar strica, nu-i asa? Stiu ca avem obiceiul sa neglijam cupa dar este in trofeu important care prea a ajuns la caini in ultimii ani.

Bogdan4Steaua12.09.2005 10:04

Ar fi frumos sa castigam anul acesta si Cupa dar prefer un parcurs mai lung in Cupa UEFA. Sper sa putem rezista cat mai mult pe trei fronturi(campionat, Cupa UEFA si Cupa Romaniei). Rapid II nu cred ca ne va pune probleme. Asta daca ne concentram si nu tratam cu lejeritate meciul.

reddog12.09.2005 12:36

Cupa prin definitie in ultimii ani e a noastra. :wink: Isi trimit rapidistii jucatorii la echipa secunda si atunci sa vezi meci...Tot e bine ca nu ati cazut cu U Cluj. :wink:

FanSteaua4Life12.09.2005 13:02

mai reddog...cupa e a voastra in ultimul timp...dar nu totdeauna a fost castigata corect...anul trecut trebuia sa iesiti in semifinale...

reddog12.09.2005 13:14

Trebuia, sau nu...A fost a noastra. In meciul cu Nationalul am condus clar jocul, ii bateam oricum. Voi de ce nu ati ajuns in finala? A fost greu?

Bogdan4Steaua12.09.2005 13:24
Trebuia, sau nu...A fost a noastra. In meciul cu Nationalul am condus clar jocul, ii bateam oricum. Voi de ce nu ati ajuns in finala? A fost greu?

 

S-a vazut imediat in campionat cum i-ati "dominat" pe bancari cu un arbitraj corect.

George Stan12.09.2005 13:32

2003-2004 - Altmayer (Dinamo - astra)

2004-2005 - Serea (Dinamo - FC National)

---------------

Probabil cele mai rusinoase vicieri de rezultat din fotbalul de dupa revolutie.

 

Yap... Dinamo prin definitie fura. Paradoxal :)

reddog12.09.2005 13:33

Cum spuneau o gramada de oameni, printre care si stelisti, daca se rejuca meciul nu ne mai dadeau nici macar un gol. A fost o cadere de moment, pe contracatac ne-au surprins. Nu ne mai iesea nimic. Lasa tu meciurile din campionat ca era vorba de Cupa.

reddog12.09.2005 14:34

Da, intr-adevar, am huiduit pentru ca arbitrul respectiv ne-a privat de toata bucuria, de toata placerea de a fi castigat, ne-a furat gloria unui meci castigat oricum. Mare echipa e si Nationalul asta.

SteauaToronto12.09.2005 16:42
Mare echipa e si Nationalul asta.

Pai este nu? Nu v-a dat 4-0 in Cotroceni? :lol:

George Stan12.09.2005 16:45
Mare echipa e si Nationalul asta.

Pai este nu? Nu v-a dat 4-0 in Cotroceni? :lol:

5-1, da nu se pune. I-au lasat patrupezii sa castige. Ca daca vroiau ei... aparea din pamant din iarba verde un nenea Serea si se rezolva problema.

De fapt e simplu :)

sorin_77712.09.2005 16:50

Si cel mai infocat dinamovist a recunoscut "greselile" lui Serea din meciul vostru cu Nationalul. Lasa ca anul asta se va intampla cu noi si luam noi cupa. mi-ar placea sa fie in dauna voastra si tot in semifinale ca sa vad si eu 4 derby intr-un singur an competitional...

Bodanel12.09.2005 18:20

Nu s-a vazut deloc jocul lor superior? Nu s-au vazut combinatiile din atacul dinamovist cu Serea in mare verva?? Ce naiba?????? Putin respect pentru jocul in viteza(de acordare a penalty-urilor inexistente) si combinativ (prin eliminarea jucatorilor de la national).

FanSteaua4Life12.09.2005 18:38

Era foarte ushor...dar a fost mai bine...de ce?

1. Daca jucam si in cupa probabil ca nu mai ajungeam asa departe in UEFA, cine stie, poate da poate nu;

2.Pai daca am castiga noi tot ce e posibil in fiecare an nu am mai aveam cu cine concura in campionat si ar fi foarte plictisitor, asa ca va mai lasam si pe voi sa castigati pana la o anumita limita, asa mentinem spiritul competitiei ridicat;

sorin_77713.09.2005 02:39

mie unul mi-ar place ca in cupa sa joace rezervele si macar pana in semifinale sa continue ei traseu... De ce sa nu ajunga si ei pana acolo macar. Eu zic ca rezervele Stelei sunt peste jucatorii Titulari ai Nationalului. Ar trebui sa puna osul. Protasov joaca cupa cu rezervele si cere sa bata tot altfel nu pupa in teren alaturi de titulari NICIODATA!!!!

I.N.Money13.09.2005 12:15

din 1999 nu am castigat cupa...cred ca e timpu sa vina cupa 21.. :wink:

ccipri13.09.2005 12:59

da ai dreptate ar fi cazul sa vina cupa numarul 21 in Ghencea!

FanSteaua4Life13.09.2005 12:59
din 1999 nu am castigat cupa...cred ca e timpu sa vina cupa 21.. :wink:

cred ca e timpul sa vina 23, apoi 21, iar apoi 1(prima Cupa UEFA) :D :wink:

sorin_77713.09.2005 13:34

Daca am lua Cupa UEFA i-am imbolnavii pe catei... dar nu ar fi frumos sa ii batem pe ei in finala? :lol: :lol: :lol:

 

Mi-ar place sa castigam tot anul acesta si sa o facem in ultima faza in dauna cateilor... :lol: :lol: :lol:

Virgil14.09.2005 06:48

Meciul cu Rapid II,un meci de natura sa nu ne creeze probleme.

Singura intrebare care se impune este :

"Va dori oare actionarul majoritar sa continue competitia,sau este cel putin la fel de greu ca anul trecut sa lupte pe trei fronturi,si va renunta la cel mai putin important dintre ele?"

FanSteaua4Life14.09.2005 07:42

pai daca nu ne calificam in Cupa UEFA de ce sa renuntam la cupa...si chiar daca ne-am califica, sunt jucatori profesionisti, ar trebui sa faca fatza, asa se calesc si invata ce e fotbalul...

reddog14.09.2005 13:22
Daca am lua Cupa UEFA i-am imbolnavii pe catei... dar nu ar fi frumos sa ii batem pe ei in finala?  :lol:  :lol:  :lol:

 

Mi-ar place sa castigam tot anul acesta si sa o facem in ultima faza in dauna cateilor... :lol:  :lol:  :lol:

 

 

Doamne Sorine carui fapt se datoreaza aceste vise frumoase ale tale???

 

Cupa nu stiu daca o veti lua, in ultimul timp pe ea scrie FC Dinamo. Iar campionatul...nu se stie.

sorin_77714.09.2005 14:16

Se mai intoasce roata Reddog... Cat priveste scrisul de pe cupa, e cam masluit de la un timp incoace :lol:

«1237»