FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Austria - România

«1234»
Catalyn0701.04.2009 21:07
Nici nu stiu daca mai prindem locul 3 in grupa...

Stai ca vine meciul cu Feroe. Si locul 4 e in pericol

Alexandru H.01.04.2009 21:08
Singurul care a jucat ceva fotbal azi a fost Tanase. In rest, jocul nostru a fost tragic. Am ajuns la jumatatea campaniei de calificare si avem 4 puncte amarate. Nici nu stiu daca mai prindem locul 3 in grupa...

 

De unde locul 3? Avem meciuri doar in deplasare cu cele mai puternice echipe din grupa. Daca trecem de Austria sa zicem mersi...

piturca200201.04.2009 21:08
Pictor Vitzurca si Lacatus ar trebui sa se ia de manutza si sa se duca undeva departe de fotbal, sau Liga a4a. La fel si jucatorii :yes:

dar mai bine sa te duci tu primul acolo

zloty01.04.2009 21:08

Dupa declaratiile date, Pitzi este identic cu Lacatus ,parca amandoi traiesc in alta lume .

Pai ce s-a intamplat? "Nu s-a întâmplat nimic deosebit în afarã de faptul cã am pierdut meciul".Deci... plm

ady_ultras01.04.2009 21:11
si cei daca juca Mutu si Chivu?

toata echipa sta in Mutu si Chivu???sau ce **** mea

e trist baieti ca va daci numa acuma seama, asta e strist.

pt jocult cu austria nu exista nici o scuza "ANTIFOTBAL"

scuze nu exista, exista vinovati, si acolo e doar Piturca ,nu a fost in stare sa faca un lot puternic joaca cu acelasi cisme de pe la siena,FC moscova,getafe,si mai sunt cateva exemple.. nu e vina jucatorilor k joaca prost, k ei asa joaca, e vina lu piti k ii ia pe aia prosti la nationala,am zis si mai sus,sapunaru,Chivu,max Nicu titulari si am fi castigat meciul,daca era si Mutu langa marica iar la centru disparea Radoi si era un Dica acolo dar Dica ala de acum 2 ani care intradevar juca,max Nicu in centru..tanase si oricine altcineva in afara de Nicolita p dreapta, am fi castigat .. barbugiul are doar zare in cap si wiskey

 

Dupa declaratiile date, Pitzi este identic cu Lacatus ,parca amandoi traiesc in alta lume .

Pai ce s-a intamplat? "Nu s-a întâmplat nimic deosebit în afarã de faptul cã am pierdut meciul".Deci... plm

:)) poate k oieru conduce si nationala =))

hellas_verona01.04.2009 21:11

Eu mai mult m-am amuzat la ce comentatori are Romania...fie in meciul cu serbia, fie cel cu austria...

 

De joc, nu mai are rost sa comentam noi p'aici, FRF si Pitzi fac cartile, noi doar consumam energie si nervi degeaba...mai bn ne uitam la handbal

1on01.04.2009 21:12

E de vinã Pițurcã și ãia care l-au ținut antrenor dupã EURO, când era clar cã nu mai e-n stare, nu mai e capabil, nu mai are nicio resurã de tehnicã de tacticã și de didacticã astfel încât sã poatã sã facã ceva bun la echipã.

ady_ultras01.04.2009 21:13

eu cred k Gigi l-a pacalit p marutz azi cu hartia aia :))

cum sa dea inter 6 milioane pe Nicolita,

pai daca a vazut mourinho meciul asta se prapadea de ras

alexblaja01.04.2009 21:14

@Alexandru H

 

Lazar? Doamne Fereste! Vrei sa mai faca vreun ?gest? de-ala de-al lui?

 

Ce-ai zice de Ogararu in locul lui Sapunaru in enumerarea ta?

 

Cu Tanase si Nicu, de acord!

 

Oricum, bun Dorel Stoica asta, mult mai bun decat Radoi....NOT!

piturca200201.04.2009 21:18
scuze nu exista, exista vinovati, si acolo e doar Piturca ,nu a fost in stare sa faca un lot puternic joaca cu acelasi cisme de pe la siena,FC moscova,getafe,si mai sunt cateva exemple.. nu e vina jucatorilor k joaca prost, k ei asa joaca, e vina lu piti k ii ia pe aia prosti la nationala,am zis si mai sus,sapunaru,Chivu,max Nicu titulari si am fi castigat meciul,daca era si Mutu langa marica iar la centru disparea Radoi si era un Dica acolo dar Dica ala de acum 2 ani care intradevar juca,max Nicu in centru..tanase si oricine altcineva in afara de Nicolita p dreapta, am fi castigat .. barbugiul are doar zare in cap si wiskey

sa-l f... pe sapunaru lazar niculae marica salvatorii nationalei asta ne este valoarea asta reprezinta normalitatea nu suntem o mare natiune fotbalista Piturca trebuie sa-si dea demisia e normal si logic dar nu trebuie jignit (impreuna cu Lacatus) de niste persoane care n-au cantat in viata lor un cantec pentru Steaua si mai au si nick-uri cu ultras desi nu pricep semnificatia acestui cuvant

Alexandru H.01.04.2009 21:21
@Alexandru H

 

Lazar? Doamne Fereste! Vrei sa mai faca vreun ?gest? de-ala de-al lui?

 

Ce-ai zice de Ogararu in locul lui Sapunaru in enumerarea ta?

 

Cu Tanase si Nicu, de acord!

 

Nu e Lazar om extraordinar, dar nu vad alt mijlocas roman mai bun in campionatul nostru decat el. Cu Ogararu nu am probleme, dar neaparat si Sapunaru... din pacate, ne-am pricopsit cu Rat pe partea stanga... nu cred ca il va chema cineva pe Nesu, desi era preferatul meu la Steaua.

 

In atac e, insa, ingrozitor. Daca singurele noastre optiuni sunt Marica si Marius Niculae, ne-am ars. Cu toate ca nu a avut un meci bun impotriva Serbiei, Costea e, inca, singura optiune pentru un atacant valoros... mai trebuie sa creasca dar altceva nu vad langa el...

alexblaja01.04.2009 21:26

@Alexandru H

 

E bine ca nu ai probleme cu Ogararu, avand in vedere ca suntem pe Steaua.ro. Nu stiu, dar cred ca Sapunaru si Ogararu nu ar avea loc in acelasi timp in teren....

Alexandru H.01.04.2009 21:31

Nu l-am vazut pe Ogararu nici macar rezerva in astea doua meciuri... cred ca macar asta ar trebui sa fie... ;)

 

Btw, nationala nu e acelasi lucru cu stelismul. Dar linia de fund trebuie sa fie neaparat stelista, macar pentru ca generatia Valencia si-a dovedit aplombul in zona asta: Goian, Radoi, Ogararu si Nesu plus Bogdan Stancu ar trebui sa fie obligatoriu fie pe teren, fie intre rezerve.

alexblaja01.04.2009 21:32
Btw, nationala nu e acelasi lucru cu stelismul.

 

Dar odata era! :)

 

Alexandru H.01.04.2009 21:41
Dar odata era! :)

 

Era. Dar pe langa stelisti mai aveai si un Raducioiu, si un Gica Popescu, si un Misa Klein, cu care nu iti era rusine... Cu astia de acum mi-e rusine. La un moment dat Cristi Tanase, cu doua doua meciuri in nationala, devenise coordonator de joc: vedeai la el indarjire, parca ii implora pe colegi sa inainteze si sa atace...

piturca200201.04.2009 21:48
Nu l-am vazut pe Ogararu nici macar rezerva in astea doua meciuri... cred ca macar asta ar trebui sa fie... ;)

 

Btw, nationala nu e acelasi lucru cu stelismul. Dar linia de fund trebuie sa fie neaparat stelista, macar pentru ca generatia Valencia si-a dovedit aplombul in zona asta: Goian, Radoi, Ogararu si Nesu plus Bogdan Stancu ar trebui sa fie obligatoriu fie pe teren, fie intre rezerve.

Ogararu este accidentat si de aceea nu a fost convocat la nationala

SteauaB01.04.2009 22:04
sa-l f... pe sapunaru lazar niculae marica salvatorii nationalei asta ne este valoarea asta reprezinta normalitatea nu suntem o mare natiune fotbalista Piturca trebuie sa-si dea demisia e normal si logic dar nu trebuie jignit (impreuna cu Lacatus) de niste persoane care n-au cantat in viata lor un cantec pentru Steaua si mai au si nick-uri cu ultras desi nu pricep semnificatia acestui cuvant

 

 

Si ce crezi? Ca Romania va deveni o natiune fotbalistica, asa, pac? Stai linistit, orice antrenor. Tot bataie luam de la Österreich

piturca200201.04.2009 23:24
Si ce crezi? Ca Romania va deveni o natiune fotbalistica, asa, pac? Stai linistit, orice antrenor. Tot bataie luam de la Österreich

tocmai asta doream si eu sa spun

MoWeed02.04.2009 07:01
Nu e Lazar om extraordinar, dar nu vad alt mijlocas roman mai bun in campionatul nostru decat el.

Corect, Lazar este singurul inchizator roman din Liga 1 capabil sa mai si construiasca nu numai sa recupereze. O fi el sub-podar, dar asta nu inseamna ca automat trebuie sa-i negam valoarea...

«1234»