FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Coraje Rufay!

«12345»
Ronnie25.03.2009 16:07

Bai cate ecuatii si inventii p-aici... Cand mingea trece pe langa tine (Vaslui, Galati, Bistrita) sau nu reusesti sa respingi corect o minge dam vina pe antrenorii echipei?! Poti sa ii ai antrenori si pe Arlechin sau Bamboo. Daca esti portar prinzi fara probleme o minge.

 

PS: Zapata a prins cea mai bun forma a sa sub comanda lui Lacatus.

Melku25.03.2009 16:21
Bai cate ecuatii si inventii p-aici... Cand mingea trece pe langa tine (Vaslui, Galati, Bistrita) sau nu reusesti sa respingi corect o minge dam vina pe antrenorii echipei?! Poti sa ii ai antrenori si pe Arlechin sau Bamboo. Daca esti portar prinzi fara probleme o minge.

 

PS: Zapata a prins cea mai bun forma a sa sub comanda lui Lacatus.

 

Pai probabil a prins cea mai buna forma a sa sub comanda lui Lacatus asa cum Olaroiu a avut cele mai mari performante cu Steaua dupa ce Zenga a organizat apararea si Protasov a pus la punct atacul. Sunt doua opinii, pot sa accept ca exista una diferita de a mea, chiar daca este eronata :)

Adrian25.03.2009 16:30

Ronnie

 

Cum iti explici ca anul trecut Zapata era cel mai bun portar din Liga, Goian cel mai bun fundas central, Golanski cel mai bun fundas dreapta, Ovidiu Petre era "ceas", Dayro inscria de 5 ori in 10 meciuri, fazele fixe faceau gol,etc, dar acum suntem varza peste tot?

 

Cand forma ta e proasta, bineinteles ca primul care trebuie intrebat esti tu.

Insa, cand tot lotul de jucatori e intr-o forma execrabila, nu ai cum sa nu intrebi antrenorul.

 

Zapata nu a prins cea mai buna forma cu Lacatus.

Zapata a prins cea mai buna forma cu pregatirea facuta sub Hagi. Lacatus a venit si a continuat o munca deja inceputa. In momentul cand a trebuit sa ia totul de la inceput, si-a aratat valoarea ca antrenor.

 

0 faze fixe.

Jucatori cu pregatirea fizica foarte proasta.

0 pregatire tactica.

Forma individuala slaba pentru fiecare jucator.

 

Nu e nici o inventie si nici o poveste. Astea sunt lucruri reale.

 

Cand a luat gol in prima etapa de la Vaslui, Zapata a fost prins pe picior gresit.

Dar nu a fost singurul prins pe picior gresit.

 

Szekely si Ogararu stateau degeaba si l-au lasat pe mijlocasul stanga vasluian sa centreze, Goian si Ghionea erau aiurea in careu, Petre Marin se facea ca tine la Ljubinkovic si Banel se uita cum sarbul sare si inscrie.

 

Eu stiu ca Zapata te-a obijnuit cu mingi scoase din orice situatie dar nu e robot.

 

Ne place sa dam vina pe portar desi golurile luate vin din faze lucrate de adversar.

Daca puteam zice ca "aaaaa....pai au avut aia un sut la poarta si Zapata a scapat minge" atunci altfel stateau lucrurile.

 

Dar noi nu jucam nimic. Ofensiv suntem 0. Defensiv tot 0. Si atunci, doar Zapata e vinovat?

Nu v-ati intrebat de ce a luat Zapata atatea goluri pe coltul scurt?

Pai ia stati un pic si analizatisi veti vedea ca ajungeti la concluzia ca ala a luat atatea goluri pe acolo datorita faptului ca jucatorii adversi si-au facut culoar pe banda noastra dreapta si au intrat in careu.

Ca, daca aia erau blocati, nu intrau ei sa traga.

Aaaa....dar e vina doar a lui Zapata.Ca el trebuie sa fie si portar si fundas si mijlocas si si atacant.

 

Au ajuns tot felul de "specialisti" sa zica despre Rufay ca nu are ABC-ul.

Asta dupa ce anul trecut ziceau ca il are. Pai hotarati-va!

Il are sau nu?

 

Degeaba ma.

Eu va inteleg. E greu sa il pupi in fund pe Lacatus din picioare. De aia, trebuie sa stai aplecat. Si, cand stai aplecat, nu ai cum sa vezi ce se intampla in jurul tau.

Incercati sa va dezlipiti buzele de fundul lui. Poate asa o sa va dati si voi seama ce "mare" antrenor e.

 

 

p.s.

 

Ronnie

 

Iti amintesti discutiile pe care le purtam vara trecuta?

Iti ziceam atunci ca Lacatus e varza ca antrenor iar tu te rupeai in 14 numai ca sa faci lumea sa il ierte un an si sa il judece doar la sfarsitul acestui sezon.

Eu zic ca sezonul e gata.

 

Am avut sau nu dreptate?

Melku25.03.2009 16:40
Zapata nu a prins cea mai buna forma cu Lacatus.

Zapata a prins cea mai buna forma cu pregatirea facuta sub Hagi. Lacatus a venit si a continuat o munca deja inceputa. In momentul cand a trebuit sa ia totul de la inceput, si-a aratat valoarea ca antrenor.

 

0 faze fixe.

Jucatori cu pregatirea fizica foarte proasta.

0 pregatire tactica.

Forma individuala slaba pentru fiecare jucator.

 

Sunt total in dezacord, esti in grava eroare. Jucatorii nostri nu au forma individuala slaba, ei nu au forma :)))) Cel putin Semedo si Dayro cred ca nici nu stiu semnificatia cuvantului la ora actuala.

Ronnie25.03.2009 16:49

Hai sa o luam cu inceputul.

 

Zapata nu a prins cea mai buna forma cu Lacatus.

Zapata a prins cea mai buna forma cu pregatirea facuta sub Hagi. Lacatus a venit si a continuat o munca deja inceputa. In momentul cand a trebuit sa ia totul de la inceput, si-a aratat valoarea ca antrenor.

 

Cand a prins mai exact Zapata cea mai buna forma? In 6,7,8 etape, cat o fi fost Hagi la echipa, sau in finalul turului + retur? Pentru ca daca vorbim de retur, Zapata a facut pregatirea cu Lacatus.

 

Cand a luat gol in prima etapa de la Vaslui, Zapata a fost prins pe picior gresit.

Dar nu a fost singurul prins pe picior gresit.

Szekely si Ogararu stateau degeaba si l-au lasat pe mijlocasul stanga vasluian sa centreze, Goian si Ghionea erau aiurea in careu, Petre Marin se facea ca tine la Ljubinkovic si Banel se uita cum sarbul sare si inscrie.

 

Astea sunt faze de joc. Fiecare echipa din lume are probleme intr-un meci. In 70% din meciuri, ambele echipe au ocazii. Vasluiul a avut o ocazie iar Zapata somat.

 

Hai sa nu incercam sa il scoatem pe Zapata la faza golului cu Vaslui. Sa nu inchidem ochii.

Golul luat de Zapata la Vaslui este unu' de genu' alora care le vezi pe Eurosport dupa 12 noaptea. Cand nu ai somn si vrei sa te amuzi.

 

Dar noi nu jucam nimic. Ofensiv suntem 0. Defensiv tot 0. Si atunci, doar Zapata e vinovat?

 

Da' nu zice nimeni ca Zapata ar fi singurul vinovat. Si Lacatus, dar si jucatorii sunt vinovati.

 

Faza este ca la Arges, Steaua a reusit sa revina de la 1-0 + ca a ratat si cateva ocazii. Cu Vasluiul iar am ratat la greu. Cu Brasovul am fost penibili.

 

 

Ca, daca aia erau blocati, nu intrau ei sa traga.

 

Repet: Toate echipele au astfel de probleme in fiecare meci. Inca nu exista o echipa care sa joace super-marfa-perfect.

 

Iti amintesti discutiile pe care le purtam vara trecuta?

Iti ziceam atunci ca Lacatus e varza ca antrenor iar tu te rupeai in 14 numai ca sa faci lumea sa il ierte un an si sa il judece doar la sfarsitul acestui sezon.

Eu zic ca sezonul e gata.

 

Am avut sau nu dreptate?

 

Imi aduc aminte perfect. Dar te contrazic. Steaua 2009 NU mai are sprijinul patronului si a publicului. Cum ai vrea sa faca o echipa de fotbal performanta fara un public care sa o duca spre victorie si fara un patron care sa asigure linistea.

 

PS: In perioada Olaroiu, Zenga sau Protasov, Becali nu era cum este acum. Orice ai spune. Atunci era macar o mica liniste in interiorul echipei.

Si suporterii erau mult mai aproape de echipa fata de cum este acum.

Acum sa nu se inteleaga ca il sustin pe Becali sau ca sunt impotriva manifestarilor. Nu, imi doresc din tot sufletul ca Becali sa isi ia la muhe 95 de minute pe meci.

 

Cand Lacatus va antrena o Steaua normala, un sezon cap-coada, atunci vom putea discuta despre valoarea sa ca antrenor.

 

PPS: Lacatus scoate maximum dintr-o echipa care nu are un varf adevarat, un fundas sau mijlocas stanga de valoare sau un mijlocas central capabil sa faca ambele faze. Si cu un portar care azi scoate o minge de la paianjen si maine ia gol precum cel de la Vaslui.

 

redondo25.03.2009 17:02

Poti sa fi si AC Milan si Liverpool....daca portarul te ingroapa cu o gafa individuala s-a terminat.Tocmai pentru ca la portar se vede pe tabela orice greseala,nu trebuie sa le comita atat de des.Pana la urma nu alearga pe teren cat alearga un jucator de camp.Lacatus si Becali au pacatele lor,dar nu le puneti in ciorba lor si pe-ale lui Zapata.

 

PS Inca ceva...anul trecut a aparat bine,nu extraordinar.Problema e ca noi ne obisnuisem cu portari incredibil de slabi,gen Carlos sau Andrey si de fapt am laudat la Zapata normalitatea si siguranta pe care o dadea echipei.

 

@Adriane

Golul de la Vaslui este doar greseala lui Zapata.Restul sunt faze de joc. Acea minge o prindea si o baba de 80 de ani.

Melku25.03.2009 17:53

Fiecare are parerea lui si dreptul la ea. Este evident ca Zapata a gresit, nimeni nu contesta lucrul asta, este evident intr-o forma slaba dar cum poti sa ii imputi lucrul asta atata timp cat nici un alt jucator din lot nu face exceptie? Asta este discriminare si eu nu o sa fiu partas la asa ceva. Asta e prima problema, a doua problema este cauza pentru care jucatorii sunt iesiti din forma.

Este datoria lui Lacatus de antrenor sa isi aduca jucatorii in forma maxima, d-aia este antrenor, nu doar sa deseneze pe tabla sistemul de joc si sa tipe pe margine la ei. A avut tot timpul din lume sa isi arate calitatile, a prins stagii de pregatire in urma carora ar fi trebuit ca jocul sa capete o coerenta, o logica, un joc in care sa fie imprimata filosofia lui de antrenor. In schimb ce avem? O chestie neclara si un joc la ciupeala. O brambureala cu jucatori care sunt folositi pe posturi necunoscute lor si un sistem falimentar cu un amarat de atacant care este trimis cal sur la vanatoare si toata lumea sare de fund in sus daca nu marcheaza. Un sistem in care nu avem cum sa avem jucatori in forma atata timp cat ei sunt preocupati sa se apere. Cu ce sa iasa in evidenta Dayro si Stancu daca ii pui sa isi rupa plamanii in aparare? Nu exista nicaieri in lume un sistem in care toata lumea sa atace sau sa se apere. Asa cum fundasii centrali participa doar la fazele fixe si RAREORI la constructie, asa si atacantii ar trebui sa fie preocupati exclusiv de ofensiva. Reinventam noi fotbalul stand cu fundul in poarta, ne sufocam aparandu-ne si nu mai avem forta in ofensiva.

zloty25.03.2009 19:06

daca asta e maximul care se poate scoate cu echipa asta inseamna ca tre sa ne ducem la culcare,sunt antrenori care scot mai mult cu mai putin

mirel66radoi25.03.2009 20:57
o mare m... pentru gazeta sporturilor (este foarte grav ca inca mai citesti acel ziar) zapata este cel mai bun portar din campionat cel mai profesionist jucator al Stelei dupa plecarea lui Radoi

 

 

SUBSCRIU la indemnul de a nu se mai citi acea mizerie de ziar (eu nu o mai fac de multa vreme), dar,.........

o fi Zapata profesionist, nu zic nu , ca si eu cred ca baiatul e un om serios, dar,.... , trece printr-o perioada proasta cam de la inceputul campionatului si ar fi cazul sa ia o pauza.

 

@cormoranul: Dan Udrea isi freaca mainile vazand turmele care inghit pe nerasuflate dejectiile GSP. De asta romanii sunt unde sunt, pentru ca merita!

 

 

ADEVAR graiesti. Dar sa nu uitam si Prosport si alte ziare cu rubrici de sport la fel de mizere, pentru ca sunt populate de aceasi cloaca de ziaristi dornici doar de initierea si intretinerea scandalurilor si mizeriilor de orice fel.

 

Ia sa ne gandim...

 

Din ce cauze un fotbalist care a jucat de la bine in sus in sezonul precedent ar juca mediocru in acest sezon?

E foarte greu dar, daca ne straduim un pic, descoperim raspunsul: antrenorii!!!

 

Zapata e la fel ca fazele fixe.

Anul trecut, daca aveam o faza fixa pe meci, inscriam.

Anul asta e invers. Nu mai inscriem deloc. Ba mai mult, la 3 faze fixe, adversarii ne dau un gol!

 

Zapata si-a inceput sezonul trecut pregatirea cu Iasko. S-a antrenat cum trebuie la inceput si a avut un sezon foarte bun.

 

Acum, dupa o vara de pregatirea alaturi de Lacatus si Speriatu, asta e noul Zapata.

 

Si Zapata nu e singurul care si-a pierdut forma de anul trecut.

Szekely, Goian, Ghionea, Golanski, Stancu, putem sa il punem aici si pe Dayro, Semedo, Plesan si lista poate continua.

 

Sa nu uitam ca Lovin a facut o parte din perioada de pregatire cu Steaua 2. La inceputul sezonului toata lumea il lauda pe forumul asta ca e intr-o forma foarte buna.

 

In acest moment, la Steaua, nu exista nici un jucator despre care putem zice ca e intr-o forma foarte buna.

Mi-e greu sa cred ca asta se datoreaza strict jucatorilor.

 

Lacatus, Pedrazzini, Speriatu, Teja - astia sunt oamenii care se ocupa de pregatirea lor.

 

Cand lumea zice ca Steaua nu are forta ofensiva, nu ar trebui sa fie injurati Dayro, Stancu, Kapetanos si ceilalti atacanti. Lacatus ar trebui sa plece capul in pamant

Cand statisticile arata ca Steaua e foarte nesigura in defensiva, nu Ghionea si Goian trebuie sa fie luati la misto. Pedrazzini trebuie sa lase capul in pamant.

Cand lui Zapata i se spune ca nu are ABC-ul portarilor, Speriatu ar trebui sa se intrebe de ce e el platit.

Nu mi-e clar cu ce se ocupa Teja. Am inteles ca e ceva ruda cu becalii sau doar un machedon de-al lui.

Da'si ala e tot din staff. Si ala trebuie sa plece capul.

 

Astia sunt platiti degeaba. Jucatorii isi iau toti portia de injuraturi si "Fierisoara" & Co. scapa linistiti si mai au si nesimtirea sa iasa in presa sa dea declaratii superoptimiste si curajoase si arogante.

 

Doar maestrul antrenor a zis ca nu isi face griji ca e pe 8, ca e doar la 5 puncte de locul 2. Daca asta nu e nesimtire, atunci ce e?

 

becalii ii sacrifica pe acesti jucatori pentru binele lui personal(desi nu stim ce e acest bine.)(daca nu credeti ca ii sacrifica, uitati-va la toti ce cu salarii mari care au zburat si la cei care se preagetesc sa zboare)

Ce e mai rau e faptul ca antrenorii si cei din conducere il urmeaza orbeste si ii indeplinesc fiecare dorinta(ca doar salariul e bun. Lacatus e printrei cei mai bine platiti antrenori din Liga 1 desi e printre cei mai slabi.Daca nu cel mai slab) nerefuzand sa "bage cutitul" in gatul jucatorilor.

 

si putem adauga ;

1. Toja a venit ca mijlocas stanga si joaca pe dreapta sau pe centru dreapta 80% din meciuri - randament 30-40 % ;

2. Szekely cand a jucat la inceput pana la accidentare pe dreapta, promitea sa joace cel putin la fel de bine ca la Galati. Dupa revenire a intrat mai tot timpul pe stanga- randament 0 pana la "- infinit";

3. Semedo juca parca tot pe dreapta sau centru dreapta. ce joaca la Steaua ?, stanga sau centru-stanga - randament ? ;

...... si exemplele pot continua.

 

Iar eu nu reusesc sa vad unde e spilu', pentru ca randamentul unei echipe este dat de randamentul cumulat al jucatorilor care compun acea echipa.

Sau poate am vrut pana acuma sa-i fraierim pe toti si sa-i adormim ca sa ne piarda din vedere, iar noi sa ne revenim miraculos pe finis ?!?! :bananadance:

piturca200225.03.2009 22:25
Problema e ca greselile lui sunt de ABC-ul portarilor.Nu stiu daca tin de antrenori.La Vaslui...la Galati....

redondo sa-ti dau un sfat comenteaza despre prazarii tai , aici este site-ul suporterilor stelisti nu al unora ce il injurau pe Lacatus (cand a fost instalat pentru putin timp antrenor) care are mai multe titluri in palmares decat toate echipele din provincie la un loc

chiar daca echipa ta a fost prima care a atins faza semifinalelor (Steaua eliminase Barcelona si bayern echipe legendare care nu se pot compara cu fiorentina si kaiserslauten) Steaua a fost singura echipa ce a mers pana la castigarea trofeului , spiritul de invingator pe plan european acesta este lucru pe care echipa voastra (oricat de puternica ar fi fost atunci) nu l-a avut

zapata este cel mai bun portar din campionat si singurul alaturi de Lobont care a fost ales jucatorul etapei in Liga campinilor de catre UEFA

redondo25.03.2009 22:33
redondo sa-ti dau un sfat comenteaza despre prazarii tai , aici este site-ul suporterilor stelisti nu al unora ce il injurau pe Lacatus (cand a fost instalat pentru putin timp antrenor) care are mai multe titluri in palmares decat toate echipele din provincie la un loc

chiar daca echipa ta a fost prima care a atins faza semifinalelor (Steaua eliminase Barcelona si bayern echipe legendare care nu se pot compara cu fiorentina si kaiserslauten) Steaua a fost singura echipa ce a mers pana la castigarea trofeului , spiritul de invingator pe plan european acesta este lucru pe care echipa voastra (oricat de puternica ar fi fost atunci) nu l-a avut

zapata este cel mai bun portar din campionat si singurul alaturi de Lobont care a fost ales jucatorul etapei in Liga campinilor de catre UEFA

Daca ai anumite frustrari du-te tata in alta parte.Se vede la ce nivel esti.Eu comentez doar o kestie fotbalistica si tu vii cu cacaturi de comparatii.Te depasesc baiatule discutiile astea,

PS Poate ma luminezi si pe mine... cand a eliminat Steaua pe Bayern?...Mai citeste....poate asa inveti si limba romana.Nu de alta dar Bayern e numele unei provincii si se scrie cu litera mare.

piturca200225.03.2009 22:38
Daca ai anumite frustrari du-te tata in alta parte.Se vede la ce nivel esti.Eu comentez doar o kestie fotbalistica si tu vii cu cacaturi de comparatii.Te depasesc baiatule discutiile astea,

PS Poate ma luminezi si pe mine... cand a eliminat Steaua pe Bayern?...Mai citeste.

Steaua a eliminat Barcelona in acea editie a cupei cupelor in optimi si a terminat ambele meciuri cu bayern la egalitate fiind foarte aproape de calificarea in semifinale

redondo25.03.2009 22:40
Steaua a eliminat Barcelona in acea editie a cupei cupelor in optimi si a terminat ambele meciuri cu bayern la egalitate fiind foarte aproape de calificarea in semifinale

Pai asta e altceva tata,dar nu i-a eliminat.

piturca200225.03.2009 22:44
Pai asta e altceva tata,dar nu i-a eliminat.

bayern-ul acelor ani a catigat apoi 3 cupe ale campionilor iar rfg (formata in mare parte din jucatorii echipei bavareze) a castigat campionatul mondial

redondo25.03.2009 23:05
bayern-ul acelor ani a catigat apoi 3 cupe ale campionilor iar rfg (formata in mare parte din jucatorii echipei bavareze) a castigat campionatul mondial

Cunosc destul de bine istoria fotbalului si stiu cine era Bayern-ul anilor 70.Am corectat o eroare a ta.Si ai facut niste comparatii total aiurea intre doua mari echipe,de altfel cele mai mari din istoria fotbalului romanesc.Iar acel sezon al Stelei de la inceputul anilor 70 cand a eliminat Barcelona si a facut acele egaluri cu Bayern,nu are nici-o legatura cu Steaua 86. Asa,si Craiova a mai eliminat o data pe Fiorentina in 73 sau pe Leeds United. Repet...ai facut comparatii inutile si fara logica.

marius787926.03.2009 08:33

pt blackkanibus si moweed cititi parerea marelui Vasile Iordache!!!inainte sa jigniti si sa va da-ti aere de mari cunoscatori!!!o lectie pt voi!!!

 

 

 

si napster madrid,un mare clasic in viata.sa citeasca si el interviul cu Vasile Iordache!!!

 

26-03-2009 gsp:Si Carlos era mai bun decit Zapata!(Vasile Iordache).

 

Pur si simplu nu cred ca esti adevarat Stelist.Cum sa-l incurajam pe Zapata?Cum ai facut-o si anul trecut,cand totul era ok cu el,sau faci parte din randul celor mai multi suporteri care striga Forza Steaua doar cand castigam.Daca ar fi sa luam greselile lui la puricat, vom descoperi ca si colegi lui din aparare au gresit,cred eu ca si tu ai gresit grav in anumite momente din viata asta,chiar si acum gresesti.Dar problema de fond, aici apare unde zici tu ca acum este cel mai slab portar din Liga lu'mitica sau Liga intact sau Liga gsp,zic ca aici este problema, referindu-ma la mentalitatea unor suporteri ca tine, de ce dracu nu la-ti injurat si anul trecut si aici o sa-mi atrag multi dusmani de ce nu ati cerut plecarea lui Becali si acum doi ani,acest Becali care ne-a facut imaginea si simbolurile de rusine.Nu vi se pare ca toate astea coincid cu momentul prost prin care trece echipa si moment in care suporterii nu sunt alaturi de ea deloc,cautam vinovati la fiecare faza si minut din joc sau ati uitat scopul suporterilor al galeriei,ultrasilor,va readuc eu aminte este incurajarea asta este scopul vostru.Sti ce inseamna cu Steaua pana la moarte,sti pe dracu,sa fi alaturi de Steaua nu pana moare ea.....pana mori tu, asta inseamna si pana atunci vei mai trece prin multe astfel de momente si vei mai injura multi alti portari si vei striga din toata inima Forza Steaua de multe alte ori cand vom mai fi pe primul loc. Comparatia ta intre Zapata si Carlos spune multe despre priceperea si pasiunea ta pentru Steaua,pacat ca adevaratii suporteri tac,cred ca e timpul sa cerem plecarea si printre noi.Astept injuraturile voastre ca sustin pe Zapata si Steaua o sa o fac chiar de va ajunge in C si stiti ceva fara sa-i injur si fara sa-mi fie rusine ca sunt Stelist. MANDRU CA SUNT STELIST!!!!!!!!!!!! :steag_cruce_invers::steag_cruce_invers:

 

citeste interviul acordat de Vasile Ioedache in gsp 26-03-2009.si pe urma vb tu de priceperea si de pasiunea altora!!! dar desigur,tu esti mult mai priceput ca Vasile Iordache asa ca n-o sa intelegi prrea mult.

Adrian26.03.2009 08:41
pt blackkanibus si moweed cititi parerea marelui Vasile Iordache!!!inainte sa jigniti si sa va da-ti aere de mari cunoscatori!!!o lectie pt voi!!!

 

 

 

si napster madrid,un mare clasic in viata.sa citeasca si el interviul cu Vasile Iordache!!!

 

26-03-2009 gsp:Si Carlos era mai bun decit Zapata!(Vasile Iordache).

 

 

Sa va "da-ti"? Serios? Vai de...

 

26-03-2009 gsp:Si Carlos era mai bun decit Zapata!(Vasile Iordache).

 

Cu precizarea clara ca Vasile Iordache a fost unul dintre cei 2 oameni care au insistat pentru aducerea lui Carlos la Steaua. Celalalt se numeste Cosmin Olaroiu.

marius787926.03.2009 08:53

uite Adrian.daca "da-ti" e tot ce ai inteles tu,pot spune ca in 10 secunde gasesc si eu cel putin 3 greseli in penultimul tau post.asa ca daca ai ceva de spus,spune.nu cauta sa scoti in evidenta alte lucruri.sincer din partea ta,m-a asteptam la altceva.

piturca200226.03.2009 11:39
Cunosc destul de bine istoria fotbalului si stiu cine era Bayern-ul anilor 70.Am corectat o eroare a ta.Si ai facut niste comparatii total aiurea intre doua mari echipe,de altfel cele mai mari din istoria fotbalului romanesc.Iar acel sezon al Stelei de la inceputul anilor 70 cand a eliminat Barcelona si a facut acele egaluri cu Bayern,nu are nici-o legatura cu Steaua 86. Asa,si Craiova a mai eliminat o data pe Fiorentina in 73 sau pe Leeds United. Repet...ai facut comparatii inutile si fara logica.

tu ai termen de comparatie intre fiorentina leeds united si bayern

 

MoWeed26.03.2009 13:38

@marius7879

 

Dupa ce inveti limba romana, sa te uiti la topicul dedicat lui Zapata unde am raspuns lucrurilor spuse de Iordache. Tot respectul, dar maimulta aia de Carlos a fost probabil cel mai prost portar pe care l-am avut din 2000 incoace. Mai prost decat Cernea sau Vatca...

redondo26.03.2009 13:45
@marius7879

 

Dupa ce inveti limba romana, sa te uiti la topicul dedicat lui Zapata unde am raspuns lucrurilor spuse de Iordache. Tot respectul, dar maimulta aia de Carlos a fost probabil cel mai prost portar pe care l-am avut din 2000 incoace. Mai prost decat Cernea sau Vatca...

Andrey a fost de departe cel mai slab.

zloty26.03.2009 14:53
Andrey a fost de departe cel mai slab.

Andrey?? sa fim seriosi era tanar mai are multe de invatat, dupa meciul cu Vaslui era cel mai tare, sincer nu tin minte o gafa a lui Andrey sa fi fost atat de mare ca cele ale lui Carlos

redondo26.03.2009 15:25
Andrey?? sa fim seriosi era tanar mai are multe de invatat, dupa meciul cu Vaslui era cel mai tare, sincer nu tin minte o gafa a lui Andrey sa fi fost atat de mare ca cele ale lui Carlos

Iti spun eu 7 in 7 meciuri.De toate.

zloty26.03.2009 17:30
Iti spun eu 7 in 7 meciuri.De toate.

frate ce gafe? in ce meciuri? poate am vazut alte meciuri , oricum cu cele ale lui Carlos nu se poate compara

redondo26.03.2009 20:22
frate ce gafe? in ce meciuri? poate am vazut alte meciuri , oricum cu cele ale lui Carlos nu se poate compara

La Vaslui si la Constanta a stat pe linia portii la golurile primite.Trebuia sa iasa,ar fi avut timp sa ajunga inaintea jucatorilor care au marcat.Cu Rapid a boxat in fata o minge care era de prins si Zicu a facut 2-2.Cu Dinamo nu a iesit pe centrarea catre Danciulescu care a marcat.S-a miscat foarte greu la lovitura plasata a lui Niculescu.La Bistrita a respins o minge in fata si a iesit gol(Exact ca si Zapata la Pitesti).Iti spun eu ca sunt vreo 7 in 7 meciuri.Era foarte lent,spre deosebire de columbian care nu are probleme la iesiri,fiind rapid. Zapata are probleme la priza.

«12345»