Sambata 4 aprilie 2009, de la 20:00, stadion Ghencea.
Meci televizat de GSPTV
Asteptam victoria si numai victoria.
Daca nu acum, atunci cand? Daca nu cu Bistrita in Ghencea, atunci cu cine si unde?
Meci de 1 solist fara nicio ezitare. Steaua e in urcare. A inceput sa si marcheze mai mult de un gol pe meci si e posibil sa nici nu mai primeasca doua goluri ca la Pitesti.
Speram ca eventualele penalty-uri din acest meci sa fie executate de atacanti. Speram ca Zapata sa fie mai atent si mai prompt, pentru a nu mai lua goluri care sa ne coste 2 puncte.
Daca toate vor fi la locul lor si atacantii nu-l vor face mare pe Tatarusanu, nu vad nicio piedica in obtinerea a trei puncte care ne vor mentine pe locul jenant pe care ne aflam, sau ne vor propulsa 1-2 locuri in directia opusa zonei retrogradarii.
