FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

FC Arges - Steaua

«1239»
fcsteaua.ro20.03.2009 06:51

Asta seara de la orele 20:45, Steaua va intalni pe stadionul "Nicolae Dobrin" din Pitesti, formatia locala FC Arges. Meciul, care va fi televizat in direct de postul Antena 1, va conta pentru etapa a 21-a a Ligii 1 Realitatea TV.

 

Partida va fi arbitrata de o brigada avandu-l la centru pe mult prea contestatul Ionica Serea din Focsani. La cele doua tuse vor fi prezenti Szekely Zoltan din Baia Mare si Popa Ionel din Pascani.

 

Biletele pentru acest meci au urmatoarele preturi:

 

- 20 lei, intrarea generala

 

- 40 lei, tribuna 0

 

si pot fi cumparate de la Hypermarket Pic si de la casa de bilete de langa Casa Armatei. Cu trei ore inainte de incepere, biletele vor fi vandute si la stadion.

 

Prezenta Stelei suscita un viu interes in orasul lalelelor, motiv pentru care fortele de ordine au stabilit masuri pentru prevenirea oricaror incidente. Considerand aceasta confruntare cu un grad ridicat de risc, colonelul Miron Tanase din cadrul Jandarmeriei Pitesti, a anuntat ca au fost mobilizati in jur de 600 de jandarmi pentru protectie. Ei vor fi ajutati de sistemul de supraveghere implementat in stadion.

 

O partida importanta, despre care jucatorul gazdelor Ciprian Tanase spune ca ar dori sa o castige, dar ca s-ar multumi si cu un egal.

 

Aceleasi sperante le nutresc si jucatorii Stelei, in frunte cu antrenorul Marius Lacatus.

 

Va fi un meci echilibrat in care victoria va surade celor mai buni.

 

Primul "11" al Stelei va fi in linii mari urmatorul:

 

Zapata - Ogararu, Goian, Ghionea, P. Marin - Ovidiu Petre - Nicolita, Stancu, Moreno, Toja - Kapetanos

 

Speram intr-un joc bun al jucatorilor nostri si intr-o victorie.

 

FORZA Steaua!

 

tofi2220.03.2009 07:16

Sper sa castigam acest meci pentru a ne apropia si mai mult de locul 1 dar se pare ca sunt putini cei pe care ii mai intereseaza rezultatele si jocul echipei

 

Stanici20.03.2009 07:35

Se pare ca unii nu sunt suporteri de rezultat. Bulangii...

Alex88pl20.03.2009 08:35

uau..se da meciu la TV

Tupac Amaru20.03.2009 10:23

Iarasi Nicolita?

 

tofi2220.03.2009 10:45

Oare pe PEDRIEL de ce nu-l baga?

Ar tebui sa-l introduca in teren sa vedem ce poate

 

redondo20.03.2009 10:50
Se pare ca unii nu sunt suporteri de rezultat. Bulangii...

Si ce-ar trebui sa face acum? Sa vrem sa pierdem doar ca sa nu ia Becali banii din Liga? Pai nici atunci nu esti stelist ci esti antibecalist.Ca stelist trebuie sa vrei sa castigam.

Azazello20.03.2009 10:52

:steagcruce:

 

Sper sa castigam. Mizez pe forma in revenire a lui Stancu si un meci bun al lui Toja respectiv Dayro. Cine stie, poate Toja va sparge si el gheata.

 

Pronostic: victorie cu 2-0

vlad20.03.2009 10:55
Oare pe PEDRIEL de ce nu-l baga?

Ar tebui sa-l introduca in teren sa vedem ce poate

Din cate am inteles eu,Pedriel a avut o accidentare si este in stadiu de recuperare.Cel putin asa zicea Lacatus .

redondo20.03.2009 11:09
Din cate am inteles eu,Pedriel a avut o accidentare si este in stadiu de recuperare.Cel putin asa zicea Lacatus .

Problema e ca despre acest jucator nici macar nu se vorbeste.Acum toti au inceput cu Rusu.

DelPiero1020.03.2009 11:20
Primul "11" al Stelei va fi in linii mari urmatorul:

 

P. Marin - Ovidiu Petre - Nicolita, Kapetanos

Speram intr-un joc bun al jucatorilor nostri si intr-o victorie.

 

[/b]

Speam degeaba.Ma astept la acelasi joc fad si fara consistenta in atac.

RaDoooI20.03.2009 11:25
Si ce-ar trebui sa face acum? Sa vrem sa pierdem doar ca sa nu ia Becali banii din Liga? Pai nici atunci nu esti stelist ci esti antibecalist.Ca stelist trebuie sa vrei sa castigam.

 

Sa castigam ca sa se intoarca toti suporterii de ocazie ? NOT!

costhinia20.03.2009 12:38

Steaua va avea antrenor atunci cand in echipa nu va mai aparea Banel si Lovin.

pana atunci cei ce vor sta pe banca vor sta doar cu numele. echipa o va face ''cel de sus''

 

Joga Bonito20.03.2009 12:49
:steagcruce:

 

Sper sa castigam. Mizez pe forma in revenire a lui Stancu si un meci bun al lui Toja respectiv Dayro. Cine stie, poate Toja va sparge si el gheata.

 

Pronostic: victorie cu 2-0

 

2-0 e scor exagerat. Un 1-0 cu bulan pare mai probabil. Nici nu mai tin minte cand am castigat ultima data in deplasare. Cred ca de la meciul cu Farul de pe la sfarsitul lui noiembrie...

KERATOCONUS20.03.2009 13:43

O sa avem un meci destul de greu in seara asta la Pitesti. FC Arges nu a mai pierdut o partida in fata propriilor suporteri de aproape doi ani.

 

Forza Steaua!...Becali, pleaca din Ghencea!

aleyanddru20.03.2009 14:04
:steagcruce:

 

Sper sa castigam. Mizez pe forma in revenire a lui Stancu si un meci bun al lui Toja respectiv Dayro. Cine stie, poate Toja va sparge si el gheata.

 

Pronostic: victorie cu 2-0

 

 

 

Daaa daca Toja va da un pringol al sau cit mai repede va avea mai multa incredere in el si deci, va juca din ce in ce mai bine.......

raresstelistu20.03.2009 14:11

hai bafta baieti, sper sa bateti si chinuit doar sa castigam sa prindeti un pic de moral pt meciurile viitoare care par destul de usoare toja si Stancu par a fi cei mai in forma jucatori mult succes!

SSK20.03.2009 14:29
2-0 e scor exagerat. Un 1-0 cu bulan pare mai probabil. Nici nu mai tin minte cand am castigat ultima data in deplasare. Cred ca de la meciul cu Farul de pe la sfarsitul lui noiembrie...

 

Ai dreptate, de la meciul cu Farul, DOAR CA nu era in noiembrie, ci in SEPTEMBRIE (!), ca am fost in weekendul ala la mare...o zi a fost soare si frumos, a doua (dupa meci) ploaie si 12 grade. Oricum...a trecut ceva timp.

redondo20.03.2009 14:49
O sa avem un meci destul de greu in seara asta la Pitesti. FC Arges nu a mai pierdut o partida in fata propriilor suporteri de aproape doi ani.

 

Forza Steaua!...Becali, pleaca din Ghencea!

A si jucat in B un sezon,iar in tur nu le-au venit acasa echipele tari.

DonAndres20.03.2009 16:57

O sa fie un meci al 'dracului' de greu insa sa speram la o victorie!!!!Poate va fi din nou ziua lui Kapetanos!

Lupta Steaua!!!!!

1uLy4Nn20.03.2009 17:29

sunt mai pesimist de felul meu.. 0-0 scor final

Ronnie20.03.2009 17:47

Zapata - Ogãraru, Goian, Ghionea , P. Marin - Nicolițã, Ov. Petre, Lovin, Toja - Dayro Moreno - Bogdan Stancu

DonAndres20.03.2009 17:49

Zapata,Ogararu,Goian,Ghionea,Marin-Nicolita,Ov.Petre,Lovin,Toja-Dayro-B.Stancu!

Deja-vu??????????????????????????

AmuntBoy20.03.2009 17:50

0-0 scorul lui Marius in deplasare

2 inchizatori nu stie mai mult

si nu poate mai mult din pacate

zloty20.03.2009 17:50

mai productiv cred ca ar fi sa joace Dayro varf impins ,sa joace pe pozitia lui

«1239»