FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Adevarul care doare

«1456»
Adrian09.03.2009 08:51

Prepeleak

 

 

Stai numai un pic.

Nu doar fotbalistii sunt angajatii lui becalii. Managerul, antrenorul, doctorul, etc... Toti astia sunt si ei angajati.

Daca becalii aduce la echipa oameni bun, ca Stoica de ex, si nu ii lasa sa isi faca treaba(se baga peste ei), atunci nu mai putem vorbi despre asigurarea unui mediu bun pentru performanta. La fel putem da si exemplul jucatorilor haituiti.

 

Ideea e ca becalii e un patron ciudat, slab, anormal. Desi urmareste profitul, el pare sa vrea sa se saboteze in continuu. De aia a scapat de oamenii de valoare si i-a inlocuit cu papusi pe care sa le poata controla el. Si, pentru ca el nu stie nimic despre conducerea unui club, e absolut normal ca "papusile" sa se miste prost.

 

Lacatus e deja dat peste cap. Nici el nu mai stie ce vrea si ca trebuie sa faca. S-ar putea sa isi piarda mintile daca mai sta mult pe langa cioban. Asta daca nu si le-a pierdut pana acum.

Jucatorii vor toti sa plece.

Antrenorii de valoare ne refuza. Managerii la fel.

 

Asta arata cat de haotic, cat de instabil e mediul de acum de la Steaua. Intr-un astfel de mediu nu ai cum sa faci performante. Si singurul vinovat pentru asta e becalii.

Atat timp cat si-a respectat obligatiile, Steaua a facut performanta. In momentul in care a "preluat initiativa", totul s-a dus dracului!

MARYO-09.03.2009 10:40

..Sansele sa scapam de cioban sunt reduse ,atat timp cat printre ,,suporterii'' echipei Steaua sunt oameni precum Redondo...care prefera un oligofren de tipul lui Jiji Fecali in fruntea clubului.Numai faptul ca exista un astfel de specimen incult si dezaxat ca Fecali ar trebui sa deranjeze...dar uite ca are si sustinatori...oameni umili ,ce prefera sa fie manjititi,terfeliti si umiliti....

bodanelu09.03.2009 10:42

sepoate discuta pe baza articolului? Redondo, Vlad, in privata va rog.

 

 

cicerone09.03.2009 11:10

Ce naiba ma...vorba multa saracie curata...

Suntem la pamant.

mugur8609.03.2009 15:10

Sunt perfect de acord cu domnul Catalin Asavoaei. Principala problema a raului de la Steaua este Gigi Becali. Nu cred ca demisia (sau demiterea) in acest moment a lui Marius Lacatus ar imbunatati situatia. In conditiile in care la club nu exista o strategie clara, in conditiile in care jucatorii sunt laudati sau huliti in functie de toanele de moment ale patronului (azi, de exemplu, Becali a anuntat ca il trimite pe Szekely la echipa a doua), in conditiile in care antrenorii se schimba precum ciorapii, este greu sa obtii rezultate bune. Imi aduc aminte de un interviu acordat recent de Dorinel Munteanu, in care spunea ca "Steaua este o echipa daramata psihic". Oare de ce? Nu cumva si din motivele enumerate mai sus?

sergiulobont09.03.2009 15:19
Mai Lari, cred ca ma confunzi. Criticii sunteti voi. Cei care i-l injurati pe Becali non-stop, iar acum unii dintre voi va luati de Lcatus. Dar nu pentru ca ar fi o gloaba de antrenor, ci, spuneti voi, pentru ca a acceptat sa revina la echipa, cand 'ciobanul' i-a cerut acest lucru.

Becali e un rau necesar. Nici mie de multe ori nu-mi plac iesirile lui in decor. In acel moment, schimb canalul sau pur si simplu inchid televizorul. Inainte sa vina el, eram in buda pana la gat. Poate tu ai uitat, eu insa nu. Transferam gloabe gen Chiorean (ti-l mai aduci aminte) si dadeam maxim 80.000 pe un jucator. Sunt fapte reale, pe care doar cei care n-au trait acele vremuri le pot mega.

Becali a facut extrem de multe lucruri bune. Le-am enumerat intr-un post anterior. Infrastructura plus performanta chiar la nivel european pentru tara noastra. Crezi ca altcineva realiza 3 calificari consecutive in Liga, o semifinala de UEFA si 3 primaveri europene? Toate echipele de la noi n-au astfel de realizari in toata istoria lor. Nu e putin fratele meu. Nu e deloc putin.

 

Ideea cea mai buna este sa lasati echipa sa joace. A-ati mai fi putut face ceva pentru a ajuta echipa insa acum e prea tarziu, Sa-l fi sustinut pe Dorinel, care, din punctul meu de vedere are cel putin 2 clase ca antreenor peste gloaba de Marius. Acum, nu cred ca nesimtitul va mai pleca. Hai sa mai salvam ceva daca se mai poate. Hai sa-i sustinem pe baieti, poate jucam la anul macar in UEFA.

Curaj popor stelist!

 

Aici revine mentalitatea romanilor ca un lait-motiv: "3 calificari consecutive in Liga"...bun, 3 calificari, dar nu uita ca Steaua a fost ciuca batailor (sa excludem cu indulgenta primul sezon, cu toate ca si acolo se puteau obtine mai multe puncte). Poi, decat sa ne bata toate echipele in Liga prefer sa stau acasa. Si totusi calificarile acestea de care vorbesti tu...ce inseamna in trofee? ZERO BARAT!! Nu mi-o lua in nume de rau, si eu am aceleasi pretentii de la Steaua ca tine, citesc de fiecare data ce scrieti pe site, dar aici am simtit ca trebuia sa intervin.

 

Mai departe...Becali zice ca Argaseala e omul number one in Ghencea!?... poi marele manager al Stelei practica un antimanagement total...pe site-ul transfermarket.de Steaua e pe locul 3 in Europa la numar de jucatori cumparati si mai apoi dati afara pe gratis: Cristocea, Croitoru, Neaga, Arthuro, etc.

 

Sunt perfect de acord cu faptul ca e vremea lui Munteanu Steaua juca fotbal, pe cand acum doar il mimeaza, nu uitati ca pe Dinamo am dominat-o clar acasa la ei, pe cand acum nu mai putem sa trecem de mijloc cu Brasovul

 

Atat am avut de spus.

redondo09.03.2009 15:43

Cine cred eu ca este George Becali

 

Un om care fara ajutorul altora nu ar fi ajuns unde a ajuns,oameni care apoi au gravitat pe langa el folosindu-se de imaginea lui pentru interese proprii.De asemenea a fost mereu sustinut asa cum se intampla in astfel de cazuri.De aceea,sa-l consideri unicul vinovat nu este corect.De exemplu,in ciuda talentului sau oratoric,Hitler nu ar fi ajuns niciodata unde a ajuns fara ajutorul oamenilor puternici ai epocii...Hanfstaengl,Rohm,Luddendorf,Dexter,Von Kahr s.a. si nu s-ar fi mentinut fara cainii de paza ai national-socialismului Goebbels,Himmler sau Goring.

Impotriva lui Becali se lucreaza la nivel inalt,la nivel politic.Se vrea ca acest personaj sa fie curatat de cercuri de mafioti ai acestei tari pe care nici nu-i cunoastem.Presa,care l-a ridicat atingand un nivel maxim in 2006 a ajuns sa-l atace cu orice ocazie.

Daca va pleca si va veni altcineva,nu ne va fi neaparat mai bine.Urmatorul va fi un om echilibrat(de ochii lumii) stiind exact ceea ce vor suporterii sa vada si sa auda.Va vorbi foarte frumos despre gloriile Stelei si va incanta ca atitudine.Nenorocirea face ca oamenii au in general memoria scurta...Becali va fi in timp uitat si acest nou conducator isi va da arama pe fata si suporterii vor vedea atunci ca aceasta lume in care traim e strict guvernata de bani.Atat.pentru ca daca viata m-a invatat ceva pana acum a fost sa ma feresc de cei care-mi zambesc in fata.Oamenii sunt ai dracului si sunt sclavii banului iar cu cat avansezi in varsta acest lucru devine tot mai clar.

Un ex. In 2000 Florentino Perez a castigat alegerile la Real Madrid.Principalul lui atu pentru a-l invinge pe Sanz a fost promisiunea ca-l va aduce pe Figo din curtea rivalei de moarte,al doilea jucator ca valoare al Barcelonei dupa Rivaldo.S-a tinut de cuvant.Ceea ce nu au stiut insa suporterii a fost ca Perez a tratat vanzarea unui idol pe Bernabeu,Fernando Redondo,care fusese ales cel mai bun fotbalist al editiei 1999-2000 a Ligii Campionilor.Intamplarea a facut sa ma aflu intr-o excursie la Madrid in momentul acela si am vazut cateva mii de fani madrileni protestand in fata stadionului...era cam tarziu.Am cumparat ziarul AS,pe care il am si acum si in care Redondo spunea...Me quero cuedar,pero si no....(vreau sa raman,dar daca nu se poate....).

Cred ca Becali este un om scos in fata pentru ca toate sa se sparga acum in capul lui.Dar eu sincer ma tem sa nu avem o soarta si mai grea dupa...si o spun cu toata sinceritatea.Traim intr-o lume de oameni ai dracului...asta e adevarul.

zyder09.03.2009 16:26

redondo tata intr-un an 1000 de posturi...o pauza ceva??

bodanelu09.03.2009 16:58

@redondo ce treaba au cercurile mafiote cu Steaua? TU nu intelegi ca toti dau in Steaua din cauza lu` Becali?

Paunescu ne-a disctrus financial, Becali ne-a distrus imaginea. Ce e mai grav? Cine e cea mai hulita echipa acum? cine e suspect mereu de blaturi, valize, scandaluri?

meciul lu` Dinamo, furt pe fata, 1 zi tam tam, s-a terminat. Daca pateam noi asa se scria o luna. DIn cauza cui? A lu` Becali.

oop09.03.2009 17:20
Daca va pleca si va veni altcineva,nu ne va fi neaparat mai bine.Urmatorul va fi un om echilibrat(de ochii lumii) stiind exact ceea ce vor suporterii sa vada si sa auda.Va vorbi foarte frumos despre gloriile Stelei si va incanta ca atitudine.Nenorocirea face ca oamenii au in general memoria scurta...Becali va fi in timp uitat si acest nou conducator isi va da arama pe fata si suporterii vor vedea atunci ca aceasta lume in care traim e strict guvernata de bani.Atat.pentru ca daca viata m-a invatat ceva pana acum a fost sa ma feresc de cei care-mi zambesc in fata.Oamenii sunt ai dracului si sunt sclavii banului iar cu cat avansezi in varsta acest lucru devine tot mai clar.

Daca va veni unul la fel de retard ca Becali atunci e clar ca nu va fi mai bine.Batandu-si joc de Steaua,el isi bate joc de propria investitie,imaginea conteaza mai mult ca orice si noi suntem in cadere libera la acest capitol.Eu nu ii reprosez lui Becali ca reduce salariile sau ca nu a cumparat in iarna jucatori,eu ii reprosez ca investitiile lui nu sunt facute cu cap,consecinta a faptului ca s-a inconjurat numai cu oameni de slaba factura(care si ei trag in jos imaginea Stelei),indepartand cu scandal oamenii de valoare ...

 

E clar ca nu putem gasi pe unul care sa pompeze bani non-stop,fara sa il intereseze amortizarea investitiei,dar eu vreau un om capabil la conducerea Stelei,unul care sa poata trage clubul in sus si nu invers ...

 

Viata te-a invatat bine sa te feresti de cei care iti zambesc in fata,dar de cei cu adevarat cretini ce ti-a spus? :)

 

 

... (Redondo story) ...

Din punctul meu de vedere,Realul a facut o super afacere cu Redondo,iar Milanul si-a luat o teapa colosala.Redondo a mai jucat 10 meciuri dupa transfer,iar Figo 5 ani la Real.

 

Daca Florentino Perez a fost magar ca l-a dat pe Redondo dupa ce l-a luat pe Figo,noi ce sa zicem de Becali ca l-a dat pe Radoi si n-a adus nimic in loc(ba mai mult,apoi a mai si spart ceva bani in cazinouri facand iar scandal de prost gust ... )

 

Cred ca Becali este un om scos in fata pentru ca toate sa se sparga acum in capul lui.Dar eu sincer ma tem sa nu avem o soarta si mai grea dupa...si o spun cu toata sinceritatea.Traim intr-o lume de oameni ai dracului...asta e adevarul.

Daca Becali era scos in fata as fi avut o urma de compasiune pt el,dar el de atatia ani nu a facut decat sa iasa singur in fata,platind cu bani multi posturile TV pentru a-i difuza prostiile zilnice ...

 

Ce a fost NUMELE Steaua si ce a ajuns acum ... si numai din cauza lui!

 

joseph09.03.2009 17:26

legat de situatia generala, eu cred ca ne pierdem timpul cu certurile astea inutile pentru ca nu o sa ne convingem reciproc de nimic. protestele merg inainte si mai bine ne-am canaliza energia catre asta, pentru ca cine nu a inteles deja ca Becali este principalul vinovat, nici nu cred ca o sa inteleaga pe viitor.

 

sunt oameni care ii canta in struna ciobanului pentru ca apreciaza smecherii cu accente de interlopi. cu astia nu cred ca avem ce discuta, ba mai mult... sper sa scapam de ei odata cu Gigi, pentru ca am vazut ca incep sa ne populeze stadionul.

 

sunt si altii care considera ca o sa ne fie mai rau fara cioban, pentru ca nu o sa bage nimeni bani pentru ca nu ar exista nimeni potent financiar dispus sa preia Steaua. pe acestia ii intreb cu cat timp inainte de a veni la echipa au aflat de mizeria de Becali??? si trec usor peste faptul ca multi considera ca nici nu prea baga bani ciobanul, pentru ca este un subiect mai larg si relativ discutabil.

 

sunt oameni care ne acuza de faptul ca facem rau echipei prin presiunea pusa, desi ei sunt in oarecare masura de acord ca Becali este cancerul Stelei. ei trebuie sa stie ca jucatorii si Lacatus au fost informati de faptul ca nu au legatura cu protestul, care se indreapta strict impotriva conducerii. si nu in ultimul rand, pe acesti suporteri si eu as putea sa-i acuz ca nu pot sa vada mai departe... la ceea ce ar putea sa ajunga Steaua cu un management serios si competent. daca o sa avem un cadru adecvat pentru performanta, ne putem gandi din nou la performante. cu Becali nu vad posibil asa ceva... si din cauza asta nu inteleg nici categoria de suporteri care il considera pe Lacatus principalul vinovat. iar mai rau decat Becali sincer nu prea cred ca putem gasi...

 

mai sunt multe categorii de suporteri, dar am ales cateva din cele mai reprezentative.

 

despre cei ce protesteaza se poate spune ca au ajuns de mult timp la capatul rabdarii, ca au incercat diverse alte metode de a-l face pe cioban sa respecte macar regulile bunului simt si nu s-a ajuns nicaieri. stiti cu totii cate rele a facut Becali clubului nostru asa ca nu o sa le insir. la un moment dat a inceput un protest, dar s-a facut pace in urma presiunilor si pentru binele echipei. s-a ajuns in situatia de a ne ignora reciproc, dar pe urma ciobanul a recidivat si lumea pur si simplu nu a putut sa-i mai ignore faptele si a pornit la razboi. istoria s-a repetat in cazul nostru si ar fi fost pacat sa nu invatam din greselile din trecut. cred ca toata lumea e constienta ca nu se mai poate vorbi cu ciobanul si ca iti zice ceva azi si maine face invers doar pt ca asa are chef.

 

despre cei ce protesteaza s-a mai sugerat ca ar fi motivati financiar de terte persoane. nu este cazul si oricum... daca persoanele astea vroiau bani, cred ca le era mai usor sa-i ia de la Becali si sa stea linistiti, fara nici un protest. la un moment dat plana o indoiala a tribunelor ca liderii din peluze vor fi cumparati, dar in timp s-a vazut ca nu s-a intors nimeni inapoi de la protestul care a inceput...

 

in orice tabara sunteti, sper ca Steaua sa redevina ce a fost... si sa fim fericiti cu totii.

redondo09.03.2009 17:28

oop

Redondo a insemnat o tapa pt ca s-a accidentat grav.

oop09.03.2009 17:29

@redondo:pai la asta ma refeream si eu

enjoy09.03.2009 19:08

@Il Soldatino

"Ma vad nevoit sa ma opresc dupa ce am citit doar atat "nu e cazul sa-l aperi pe Lacatus.". Te inseli amarnic, Lacatus va fi schimbat, Steaua va avea aceeasi fata cu mici variatii. Incearca sa privesti dincolo de antrenor, incearca sa intelegi ca NU LACASTUS S-A AUTOINSTALAT ANTRENOR. Marius e slab ca antrenor si nu incerc sa-l apar (oate toti gandesc in limitele "atac-aparare" atunci cand evalueaza un articol?)."

 

eu am inteles demult ca nu Lacatus s-a autoinstalat! tu, ai inteles ca Lacatus s-a lingusit pe langa cretin sa-l numeasca antrenor? Lacatus a fost pus antrenor doar pentru relatia cu suporterii, n-ai inteles acest lucru? stii ca Lacatus si-a exprimat dorinta de a fi antrenor la Steaua inainte cu mult timp de a fi numit si a fost refuzat categoric de cretin spunandu-i ca nu are valoare pentru Steaua? iar dupa toate astea are tupeul sa revina dupa ce plecase si nu intelesese de fapt nimic dintr-un intreg retur in care a avut la dispozitie un lot valoros si ar fi trebuit sa castige titlul! asta-i caracter sau carpa cum bine spune urli? intre stelistii importanti, Lacatus e unul dintre cele mai slabe caractere!

in acelasi timp am privit intotdeauna si dincolo de antrenor, dovada ca in mare parte am fost de aceeasi parere cu tine, exprimata in articol; am spus ca nu sunt de acord doar cu apararea lui Lacatus!

cat priveste evaluarea articolului, daca ai inteles parerea mea, diferita de a ta, in privinta lui Lacatus, ca un atac, imi cer scuze pentru intelegerea ta gresita; nu atac pe nimeni, am spus doar ca nu sunt de acord si am argumentat. ai vazut caracterul lui Boloni? asta e, desi ma doare putin, probabil intelegi de ce!

 

noroc bun!

 

Norbinho09.03.2009 19:11
@redondo ce treaba au cercurile mafiote cu Steaua? TU nu intelegi ca toti dau in Steaua din cauza lu` Becali?

Paunescu ne-a disctrus financial, Becali ne-a distrus imaginea. Ce e mai grav? Cine e cea mai hulita echipa acum? cine e suspect mereu de blaturi, valize, scandaluri?

meciul lu` Dinamo, furt pe fata, 1 zi tam tam, s-a terminat. Daca pateam noi asa se scria o luna. DIn cauza cui? A lu` Becali.

bogdane, fara suparare, dar ce ai scris aici este un exemplu clar de naivitate. ca Becali a amplificat toate astea prin lipsa diplomatiei si printr-un grobianism greu de inchipuit e foarte adevarat, dar Steaua nici vorba sa fie atacata din cauza lui! Steaua a fost si va fi mereu atacata, suspectata si injurata de catre dusmani! si sunt multi ... dintotdeauna a fost asa si nu se va schimba nimic niciodata. e o iluzie ca va fi altfel in perioada post-Becali.

 

Steaua a ajuns mai hulita decat era in urma cu multi ani pentru ca astazi exista mult mai multe instrumente prin care te poti refula si spala creiere cu succes. din pacate sunt si foarte multi stelisti care pun botul ... un exemplu foarte bun este cazul "valiza". pai fara astfel de valize nu pupam nici titlul din 2006, nici pe cel din 2005, nici pe cel din 1998 samd. fara "valize" te furau securistii in anii 80 si cine stie daca mai ajungeai unde ai ajuns ...

 

asadar, se spala creiere cu un succes fantastic. in secolul al XXI-lea fotbalul romanesc era pe patul de moarte. resuscitarea a venit iarasi din curtea Stelei, echipa noastra ajungand in scurt timp atat de departe de restul, incat e de inteles ca toti ghertoii stateau gata sa-si taie jugulara. asadar, in timp ce altii se faceau de ras prin tururi preliminare, Steaua juca in Liga Campionilor. cate puncte a obtinut acolo e irelevant pentru ca participarea in sine reprezinta o mare performanta pentru orice club romanesc. nu putem sa avem bani de fiat sandero si sa conducem mercedes. invidia pe tot ceea ce inseamna Steaua a atins cote inimaginabile, iar scarbelor nu le-a mai ramas altceva decat sa coalizeze la nivel national impotriva noastra, doar doar or reusi sa ne doboare ... iar daca ne lasam prinsi in capcana, nu facem altceva sa ii ajutam ...

 

hai sa il criticam pe Becali pentru ceea ce merita sa fie criticat. si, din pacate, lista e destul de lunga. dar sa nu fim naivi si sa ne inchipuim ca Steaua este atacata si vanata din cauza lui! da, la capitolul imagine ne trage in jos (eu practic asta ii reprosez cel mai mult, pentru ca imaginea e totul), dar si cu moratti la timona tot la fel am fi acuzati de blaturi, furtisaguri samd. asa ca atitudinea sanatoasa este sa il criticam pe Becali, dar totodata sa nu lasam nicio sansa dusmanilor sa ne atace, folosindu-se de "valize", in timp ce ei fura cu nerusinare, vezi cazurile CFR Cluj si Dinamo.

bodanelu09.03.2009 19:34

@Norbinho, cand valizele erau legale nu ma interesau. Cand au fost interzise s-au practicat in continuare. Si din cate stiu eu, anul asta se retrogradeaza din cauza valizelor...

Nu pun botul la nimic, nu ma intoxic cu nimic, nu ma uit la TV. Asta este parerea mea. In Steaua se da si din cauza lu` Becali. De cand atatea acuze de blat? de cand a iesit Gigi cu autodenunturile.

 

w3bmaster09.03.2009 21:24

Aia care nu inteleg unde si ce a gresit Jiji e prea prosti sa aiba onoarea "de suporter stelist"

 

Restu sper sa nu ne lasam si sa plece jegu odata ...

DanStan09.03.2009 22:47
ca Becali a amplificat toate astea prin lipsa diplomatiei si printr-un grobianism greu de inchipuit e foarte adevarat, dar Steaua nici vorba sa fie atacata din cauza lui! Steaua a fost si va fi mereu atacata, suspectata si injurata de catre dusmani! si sunt multi ... dintotdeauna a fost asa si nu se va schimba nimic niciodata. e o iluzie ca va fi altfel in perioada post-Becali.

 

Steaua afost intotdeauna atacata. Dar niciodata nu a existat o coalitie atat de unita impotriva Stelei. Si asta pentru ca genialu' e prea prost sa speculeze animozitatile existente intre cluburile bucurestene si intre bucuresteni si provincie.

 

Steaua a ajuns mai hulita decat era in urma cu multi ani pentru ca astazi exista mult mai multe instrumente prin care te poti refula si spala creiere cu succes. din pacate sunt si foarte multi stelisti care pun botul ... un exemplu foarte bun este cazul "valiza". pai fara astfel de valize nu pupam nici titlul din 2006, nici pe cel din 2005, nici pe cel din 1998 samd. fara "valize" te furau securistii in anii 80 si cine stie daca mai ajungeai unde ai ajuns ...

 

Steaua e acum mai hulita pentru ca lingaii potailor, ai nespalatilor si ai altora de aceeasi teapa s-au coalizat. Si era foarte simplu s-o faca atat timp cat ghiolbanu' nostru le ofera zi de zi o tinta mare si frumoasa. Sa amintesc sirul de aberatii prin care a excitat toata suflarea antistelista in ultimul an de zile ? Mai rau, sa reamintesc sirul de tembelisme prin care s-a facut de kko in ultimul an ? Fiecare aberatie si fiecare temeblism afecteaza Steaua pentru ca le ofera mura-n gura lingailor motive sa ne-njure. Nu mai trebuie sa le caute ei, munceste berbecu' in locul lor.

 

Adica jucatorii nostri nu erau capabili sa castige un titlu, trebuia sa vina dobitocu' cu valiza ? In plus, Steaua a castigat numai in perioada 1990 - 2000 nu mai putin de 6 titluri, 4 cupe, 3 supercupe si a participat de 3 ori in grupele ligii FARA sa existe un retardat care sa urle zi de zi ca 'se implica', 'baga bani' si alte idiotenii de astea. Deci se poate castiga si fara un idiot la conducere.

 

(...)

 

 

asa ca atitudinea sanatoasa este sa il criticam pe Becali, dar totodata sa nu lasam nicio sansa dusmanilor sa ne atace, folosindu-se de "valize", in timp ce ei fura cu nerusinare, vezi cazurile CFR Cluj si Dinamo.

 

Exact asta ar fi treaba unui patron destept. Sa faca in asa fel incat sa n-aiba aia destule valize pentru a bloca Steaua. Da' ce-avem noi numai patron destept nu se poate numi.

 

 

 

Norbinho10.03.2009 00:42
@Norbinho, cand valizele erau legale nu ma interesau. Cand au fost interzise s-au practicat in continuare. Si din cate stiu eu, anul asta se retrogradeaza din cauza valizelor...

Nu pun botul la nimic, nu ma intoxic cu nimic, nu ma uit la TV. Asta este parerea mea. In Steaua se da si din cauza lu` Becali. De cand atatea acuze de blat? de cand a iesit Gigi cu autodenunturile.

bogdane, ti-am spus, fara "valize" termini an de an pe locul 9 ... adevarata problema nu e ca mafia cooperativista a interzis singurul mod de a stopa blaturile, ci ca dobitocul nostru nu e in stare de nimic fara sa urle si sa se bata cu pumnul in piept ... asta in timp ce altii stabilesc in antalya ierarhii intregi si nu-i cauta nici dna, nici muma padurii ...

da, chiar am spus ca Becali a amplificat toata treaba, dar hai sa ne amintim ce urla ghertoii de ani de zile: Poli aek Timisoara? satelitul Stelei, ne-a facut cadou titlul in 2005. Otelul? Steaua 3 ca doar de acolo e MM. Farul? Gigi e tovarasul lui bosanceanu. Pandurii? condescu = sclavul lui Gigi. si exemplele stupide pot continua, pana ajungem la cel mai edificator: gloria buzau, asa zisul satelit al Stelei, echipa impotriva careia am luat 5 puncte din 9 pana acum ... asadar, dupa cum vezi, nemernicii intotdeauna au stiut sa le potriveasca in asa fel incat sa le iasa cum vor ei. si culmea e ca toate echipele mai sus mentionate ne-au luat puncte importante de-a lungul anilor ...

repet: toate acuzele au ca tinta Steaua! situatia actuala le da apa la moara, dar, dupa cum am enumerat mai sus, si acum acuzele sunt niste stupizenii si aberatii vomitate cu o nerusinare crasa. pe nemernici nu ii intereseaza ca e Becali, berlusconi, aulas sau idi amin patron. ei o stiu pe a lor si le ajunge ... sper sa avem cat mai curand ocazia sa isi dea toata lumea seama ca nu de patron depinde ...

 

ps: o alta mare problema si un repros la adresa lui Becali este ca acest nemernic nu a fost in stare sa gaseasca o functie in cadrul clubului si sa puna un tip care sa pareze toate atacurile murdare si sa contraatace. spurcatii il au pe Borcea, in "maghreb" toti stiu sa tipe, la talharii din Cluj e doctorul securist samd. numai la noi gasesti pampalai, indiferent ca ii cheama Argaseala, Adi Ilie sau altcumva. la capitolul asta am avut numai de suferit dupa plecarea lui MM ...

 

@Dan stan: sunt de acord ca "maretul" nostru patron a amplificat toate scandalurile, dar coalitia nu a aparut acum 3 luni ... eu sustin ca ea este rodul invidiei ca Steaua a ajuns asa departe de restul, incat disperatilor nu le-a mai ramas decat sa zbiere ca niste dementi. ca din punctul asta de vedere ne-ar fi mai bine fara Becali e de la sine inteles si nu cred sa existe cineva care sa conteste acest lucru. dar atacurile vor continua. nu va fi Becali? stai linistit, se va gasi altceva ... sau crezi ca in anii 90 nu exista ce exista acum? nu la aceeasi intensitate, dar tot exista: Steaua fura, Steaua era club comunist, club protejat de FRF, blatist, manarii cu arbitrii etc. esti un idealist cand pomenesti de corectitudine. in fotbalul romanesc daca esti corect te mananca porcii, indiferent ca esti patron, presedinte, jucator sau echipa model de fair play si profesionalism ... cu toate asa ziselor "furturi" ale lui Becali tot ramanem mai curati decat restul ...

grgapitic2210.03.2009 06:04
@danimarcu

Un om cu limbajul tau copilaresc nu poate face afirmatii de genul...nu sunt argumente pro-Becali....deoarece e clar ca n-ai inteles nimic din ce s-a discutat pana acum.Lasa-i pe cei mai mari sa vorbeasca pentru tine.Tu nu prea ai treaba cu fotbalul in general,ce sa mai vorbim de Steaua.Daca nu vrei tu sa fiu stelist inseamna ca nu sunt.

Dar ce zici acum...FORZA Steaua...INTOTDEAUNA SUPERIORI...M---Becali...acum sunt stelist?

 

 

La Craiova este altceva...nu poti compara cu Bucurestiul.Dar tu intelegi ce vrei.

cand joaca Steaua cu Craiova cu cine tii?

redondo asta si cu piranha parca ar fi Argaseala.

dolbys200114.03.2009 00:30

@Il soldatino

Maaaah, ai inebunit? )))

 

Ca absolvent de facultate, ar trebui sa scrii corect, forma adecvata fiind innebunit, cu doi n, ca si altele de genul, cum ar fi: innegrit, innourat, etc

 

In rest, respect si s-auzim de bine!

«1456»