Asa ma!
Bravo!
Pupati-l in cur pe il muce si minimalizati performantele Stelei!
Bravo!!!
Nu e usor tata sa iei Cupa UEFA cand ai la dispozitie un buget nelimitat. Credeti-ma. Stiu despre ce vorbesc. E foarte greu! Si mai ales cand intalnesti in finala o echipa in piuneze! Pai, daca jucau Diego, Hugo Almeida sau Mertesacker, se termina usor 6 la 0 pentru Sahtior si nu mai era nevoie sa anuleze arbitrul un gol valabil al lui Werder.
E greu mai. De aia e il muce asa mare. Ca numai el poate sa rezolve problemele astea grele.
El trebuia sa fie de mult cel mai mare antrenor din lume. Numai ca nu a avut noroc. Nu a avut noroc din cauza jegurilor de la Steaua. Aia totdeauna i-au bagat bete in roate. Cand a vrut el sa preia Steaua si sa castige CCE-ul, nu l-au lasat. Da, da. Comunistii nu l-au lasat!
I-au dat echipa gata facuta lu' Ienei ala, un antrenor de nimic.
Da' si echipa aia era facuta de el, de il muce. Ca, daca nu era el si dinam0, poate ca Steaua se orienta spre alti jucatori gen Andone, Rednic,camataru sau gabor si nu ii mai lua pe Lacatus, Bumbescu, Belodedici, etc. Si sa nu uitam ca el a ajutat Steaua in acel sezon de cupe europene prin faptul ca nu a selectionat stelisti la nationala. Astfel i-a scutitt pe baiaietii aia de oboseala in plus si au fost fresh pentru CCE.
Ehehe, saracu' il muce. Cat rau i-a facut lui Steaua! Prin 88 a jucat si el o finala de cupa contra Stelei si, desi avea o intelegere cu arbitrul, jegurile de la Steaua au scos echipa de pe teren ca cica i-a furat. Pai cum sa ii fure mah? Le-a anulat doar un gol. Atat. Ce?! Aia de la Werder au scos echipa aseara de pe teren ca le-a anulat arbitrul un gol perfect valabil?! NU!
Doar jegurile de la Steaua. Niste nenorociti!!!
Si tot aia de la Steaua si-au bagat nasu' unde nu le fierbea oala si in 98. Ca atunci il muce a vrut sa faca un bine craiovei si sa ii duca in Cupa UEFA.Da' nu!!! Jegurile de la Steaua au trebuit sa dea bani oltenilor sa joace corect. Pai asa se face treaba?!
Niste jeguri bulanoase Stelistii. Asta sunt.
Ca in 86 nu au intalnit echipe englezesti. Ce dracu? Pai, daca intalneau echipe englezesti, mureau mah! Ca doar romanii totdeauna au avut "probleme" cu englezii. I-au batut pe unde i-au prins: preliminarii, campionate mondiale, europene, etc. Si echipele de club englezesti de atunci nu erau ca multinationalele de azi. Atunci jucau numai englezi, cu stil britanic, cu mingi inalte si lungi. Era clar ca Steaua nu avea nici o sansa.
A avut Steaua atunci noroc ca a intalnit echipe din astea slabe ca Anderlecht sau pe ungurii aia necunoscuti. Ce conteaza ca in echipele alea reprezentau nationalele tarilor respective(majoritatea jucatorilor de la nationale proveneau de la acele echipe)?! Detalii...
Saracu' il muce a castigat acum, dupa 30 de ani de antrenorat si enspemii de milioane de euro bagati in transferuri, primul lui trofeu european adevarat. E antrenor mah! Nu ca aia care au facut performante din nimic.
Asa ca, va rog frumos, nu va mai luati de el ca nu e corect.
Daca nu era el, fotbalul romanesc nu exista. Ce fotbalul romanesc?! Chiar fotbalul insusi!
Acum, in incheiere, sa ne intoarcem la Kant.
Deci, pentru Sevilla 86 unii se bucura, altii nu. Un fel de : Some can, others kant. Ma intelegeti?
Noi, stelistii jegosi care i-au facut numai rau lui il muce, ne-am bucurat pentru Sevilla pe cand ei, el si dinamooistii lui, nu s-au bucurat.
Dar acum sa ne bucuram cu totii pt peformanta lui il muce.
Adica ei pot sa nu se bucure pentru noi dar noi trebuie sa ne bucuram pentru ei.
They can, we kant!
Intelegeti acum care e treaba cu Kant?
Hai, forza muce!