Pirania
Eu nu consider echipa Galatasaray ca fiind peste Steaua.
Are intr-adevar mai multi bani dar nu banii joaca.
Da, mi se pare un rezultat foarte bun. Dar de ce s-a oprit acolo tot sezonul Stelei?
De ce nu s-a luptat si in CL?
De ce singurul obiectiv al Stelei e calificarea in CL?
Acum cateva zile in presa a aparut un articol cum ca Steaua a incasat 20 de milioane de euro in ultimele 7 luni si nu a cheltuit decat 9(cu tot cu echipa si transferuri). Unde sunt ceilalti 11?
Nu puteau oare sa fie bagati intr-un fundas stanga sau un mijlocas stanga?
Este mult peste Steaua. Jucatorii lor sunt valoric peste ai nostri. Ca s-a intamplat cum ne-am dorit noi, e f. bine. Insa ma indoiesc ca am mai repeta rezultatul daca am mai juca inca o data. In fine.
Valoarea jucatorilor lui Galata este cifrata la zeci de milioane de euro, ceea ce la noi, din pacate nu-i valabil.
Banii joaca Adriane, banii joca. In sistemul capitalist numai si numai banii joaca si au valoare. Fara bani esti zero. Tu poate nu stii, dar inainte sa vina Becali, Paunescu cumpara jucatori cu maxim 80.000 $, iar echipa era intr-adevar praf. Eram pe 6 sau 7, la -5 la adevar.
Pai s-a oprit acolo pentru ca valoarea echipei nu ne-a perims sa realizam mai mult. Cu echipe de calibrul celor cu care am jucat in grupa e f.f. greu sa obtii mai mult. In plus, ati 'ajutat' si voi (in meciul cu Firenze) sa nu obtina mai mult.
Ce scrie in presa nu mai intereseaza. Daca inca n-ai inteles ca presa vrea sa ne dezbine e f. grav. Minciuni peste minciuni pe care doar naivii si cei lipsiti de minte le pot crede.
In jucatori s-au gacat o groaza de bani. Chiar tu ai spus ca s-a gresit. Da, de multe ori s-a gresit. Asta e. Si alte cluburi au gresit, poate chiar mai mult. Ideea este ca bani s-au bagat in transferuri, poate cei mai multi. Ca Gigi nu mai vrea pentru moment sa investeasca e numai treaba lui. El gestioneaza situatia. E numai si numai dreptul lui.