FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Sa nu-l uitam pe Hagi

«1234»
tavyto17.02.2009 21:31

cre ca multi dintre noi constatam ca am ajuns sa traim din amintiri dar e Jiji acolo si nu vrea sa plece mama lui de infect.mie mi se perfect normal sa dezgolim trecutul pt ca trecutul ne e identitatea, nu Steaua de azi sau de ieri ci Steaua de atunci,Steaua care batea Barcelona in finala CCE,Steaua care batea echipe mari ale lumii si cel mai important Steaua care juca fotbal ceea ce copii din ziua de azi nu vad la Steaua din cauza unui om mult prea infect...frate e o placere sa citesc articolele tale, tine-o tot asa...bafta la toata lumea si sper sa se continue protestul impotriva lu' Jiji :steag_cruce_invers:

Il Soldatino17.02.2009 21:39
@Stanici

Stii ce am dorit eu mereu de la Steaua?Sa fim buni in Europa.Mai precis sa batem echipele din est. Si am reusit in era Becali...Dinamo Kiev,CSKA Sofia,Besiktas,Galatasaray.Iar 3 dintre ele au fost favorite inainte de meciurile cu noi. Cu echipele vestice a fost mereu greu si nici in anii 90 nu am excelat,poate doar in dubla cu Bruges sau West Ham.In rest 0-5 la Paris,0-4 la Madrid cu Atletico,3-5 si 0-3 cu Dortmund,0-3 cu Juventus,0-3 cu Valencia...si lista ar mai putea continua. In acest deceniu am eliminat totusi Valencia sau Betis Sevilla.

Repet....in anii 90 era mai usor sa castigi un campionat decat e acum.

 

acasa am batut PSG dupa un fotbal adevarat, am facut egal cu Juventus si Atletico pe teren propriu, am batut pe Glasgow Rangers acasa si am facur egal in deplasare, am castigat cu Aston Villa dupa ce am jucat fotbal adevarat (ce memorie scurta au unii), am batut la Hajduk Split cu 4-1, am intors rezultatul cu formatia Croatia Zagreb invingand in deplasare cu 3-2, am fost la 5 minute de o semifinala de UEFA daca nebunul de Cerniatinsky n-ar fi avut noroc incredibil si nici Stangaciu n-ar fi fost atat de avansat, am facut doua egaluri cu Anderlecht...Steaua juca fotbal, ii bateam pe Dinamo si-n campionat si-n Cupa, aproape etapa de etapa aveam doua trei goluri selectate pentru cel mai frumos gol marcat, fotbalul era placut, marcam goluri multe si Steaua nu se lasa tarata in scandaluri asa cum avem astazi.

 

Punand toate aceste elemente in balanta cu traseul descendent urmat de echipa noastra, mai ales dupa plecarile lui Oli si MM Stoica, eu cred ca, fie sunteti naiv, fie va agatati cu disperare de ideea ca acum lucrurile sunt bune la Steaua. As prefera-o pe prima, pentru ca in al doilea caz, realitatea va contrazice, iar unii si-ar putea simti inteligenta jignita.

 

Pentru cultura generala a unora, George Becali este investitor OFICIAL la aceasta echipa din 2003, dar el a taiat si a spanzurat din anul sezonul 2000-2001. Vladoiu, Linkar, Miu, Danciulescu, Danilescu si multi altii o stiu mai bine.

 

 

Oricum, ziua de astazi are o importanta deosebita pentru mine. Am aflat astazi de la un coleg de pe fcsteaua.ro, o noua definitie a performantei, una contemporana: multumeste-te cu ce ai pentru ca in trecut era mai usor sa fii bun, astazi e normal sa te tarasti.

1on17.02.2009 21:58
am fost la 5 minute de o semifinala de UEFA

De Cupa Cupelor.

 

Te rog sã detaliezi rolul lui Dãnilescu la Steaua, cã eu în afarã de faptul cã a fost la Steaua, nu mai știu nimic. ªi cã, dupã tragerea o tragere la sorți pentru Cupã, când Steaua și Dinamo au cãzut împreunã prin optimi sau sferturi, a ieșit și-a spus "Am cãzut cu Dinamo", el fiind deja la Dinamo.

redondo17.02.2009 23:18

@Il Soldatino

Eu am impresia ca noi vorbim de lucruri total diferite.Eu nu am spus ca nu am avut rezultate bune in anii 90...ci doar am vrut sa arat ca si atunci au fost rezultate slabe in fata marilor echipe...asta ca sa nu mai apara unii si sa spuna dupa un 0-3 cu Bayern sau Lyon ca pe atunci nu era asa ceva. Meciul castigat cu 3-2 cu PSG nu mai are importanta deoarece vorbim despre duble manse...meciul cu Juve avea caracter amical deoarece grupa era stabilita.Am spus ca in anii 90 era mai usor sa iei un titlu decat acum si e logic de ce...Rapid s-a intarit abea in 97 cand a venit Lucescu,iar Dinamo in 98.Atunci nu sa bagau bani in provincie,si nu ezistau automat proiecte precum Timisoara,CFR sau Urziceni. E clar ca titlul se castiga mai usor atunci....deci nu cred ca realitatea ma contrazice absolut deloc.

Eu nu sunt deloc de parere ca Steaua se taraste si rezultatele nu sunt deloc atat de rele precum le prezinta unii.Nu jignesc inteligenta nimanui,si ar fi mai bine sa-mi raspunzi doar cu argumente concrete,ci nu cu fraze spirituale cu subinteles care manipuleaza majoritatea pustilor ce posteaza.

PS E la fel de usor si pentru mine sa spun ca altii sunt naivi.

 

@Twetwet

Fi te rog mai explicit.Nu inteleg la ce te referi.

grgapitic2218.02.2009 08:28

@redondo

cum poti sa zici ca nu ne taram cand in clipa de fata tot ceea ce insemna spiritul stelist e ingenuncheat de aceasta plaga a omeniri, acest cioban parvenit, venit dintr-o familie de nenorociti ( a se citi 'veri').

ce antrenor poate in momentul de fata sa scoata echipa din mocirla?

nici unu va spun eu fiindca adevaratul antrenor al echipei e ciobanul.

pana nu pleaca, Steaua nu poate straluci din nou.

ebonyc18.02.2009 08:33

Lacatus e antrenorul perfect pentru Becali acum pentru ca un antrenor cu coloana vertebrala ar fi plecat de la echipa in secunda 2 dupa ce Becali a declarat ca nu va mai baga niciun ban in transferuri. La intoarcerea lui Lacatus, daca va aduceti voi aminte, Becali i-a promis ca ii va pune la dispozitie bani pentru transferuri. Uite ca i-a pus ... la dispozitie si totusi Laca antreneaza in continuare. Nici Lacatus nu e adeptul performantei. Pentru el, sa antreneze Steaua e de ajuns. Nu-i asa important ce castiga. Important e sa nu fie dat afara si cu asta basta pentru ca Becali stie ca nu are de unde sa mai gaseasca un antrenor asa docil. Munteanu si-a impus punctul de vedere si de aceea a fost demis. Munteanu nu a pierdut niciun meci in campionat in conditiile in care a jucat cu Poli,dinam, rapid,Urziceni si parca si Cluj (nu srau foarte bine cu memoria). Si totusi a fost dat afara...

udaradu18.02.2009 09:07

Hagi...parca despre el era vorba.am spuso si o mai spun:a fost omul de care un dobitoc ca Belali nu a stiut sa profite.Omul asta a vrut sa schimbe tot ce inseamna retrograd la Steaua.Sa schimbe mentalitatea romaneasca in ceace priveste organizarea unui club de fotbal,in ceace priveste organizarea jocului si formarea unor jucatori cu personalitate si autoritate in teren ( sa se simta Dumnezeu pe postul lui) .Pina cind nu se va actiona in directia asta la Steaua nu vom avea echipa.(bineinteles pentru aceste conditii sunt necesare fonduri ,timp,intelegere si rabdare).

THE RADICAL18.02.2009 09:59

Aprecierea mea pentru Hagi vine in primul rand din modul in care a aparat culorile ros-albastre in meciurile cu spurcatii. Pentru Steaua in acele partide a fost precum Maradona la CM 86, adica un factotum. In cei trei ani si jumatate a reusit 5 goluri de generic in derbyuri ,dar antologice raman "crosetarile" sale , pur si simplu ii umilea pe maidanezi . Daruirea sa exceptionala venea si din stelismul pe care il avea in sange inca de mic si de regretul ca nu ajunsese sa joace mai devreme acele derbyuri cu echipa sa de suflet. De alltfel , si eliminarea sa din meciul pierdut cu 3-0 din septembrie 89 ,venea tot din frustrarea ratarilor mari din acel meci si de faptul ca nu putea sa accepte acel deznodamant dureros din partida cu dusmanul de moarte.

Dupa 90, in finala de Cupa pierduta cu spurcatii ( 6-4 ) , meci in care Stelei i-a lipsit din diverse motive toata linia defensiva, Hagi n-a jucat nici el. Un cartonas rosu primit la Craiova l-a impiedicat. Pentru ca se temea de el ca draq de tamaie, "cel mai bun antrenor roman" a facut presiuni la federatie sa schimbe peste noapte regulamentul si astfel cartonasele din campionat contau mai nou si in meciurile de cupa. Astfel Hagi a pierdut si ultima ocazie sa mai ridiculizeze niste maidanezi inainte de transferul la Real, care fusese deja parafat.

 

Despre antrenorul Hagi, am vazut diverse pareri, unele pro altele contra....ma rog!

Eu spun doar atat : spre deosebire de alti antrenori , mandatul lui Hagi la Steaua NU POATE FI APRECIAT IN NICI UN FEL ! Motivul este simplu : Este cineva pe acest site care ar putea da un examen cu un picamer duduind langa el si cu picioarele intr-un lighean cu apa rece ? Sa zicem ca da, dar nota finala reflecta in vreun fel nivelul de pregatire pentru acel test?

Sa fie clar : Hagi a fost adus la Steaua doar pentru a fi umilit, injosit de catre un om (avand motive vechi, din tinerete poate) care prin organigrama ii devenea superior .

Altfel cum va explicati ca INCA DE LA PRIMIL MECI OFICIAL ,cel cu Ceahlaul , in min 12 Nemernicia Sa a plecat din loja nervos ca e 0-1 (parca se pierduse titlul) si ca nu a bagat jucatori ceruti de el ? Era repet, doar primul meci, deci nu se putea face vreo apreciere asupra competentei profesionale a antrenorului. Apoi, dupa meciul de la Cluj din etapa 4, meci cu arbitraj potrivnic, inferioritate numerica si ghinionul ruperii lui Plesan, desi ramasesem pe primul loc , Nemernicia Sa a declansat iarasi un atac demn de Balaceanca . Astea-s doar episoade principale, cele mai vizibile, dar va dati seama si de alte sicane si intepaturi pe care nu le stim noi.

Astfel, ii intreb pe "specialistii" care n-au vazut ei scheme, partituri ,desi inteleg perfect fotbalul fiindca au sute si sute de meciuri urmarite "live" , cum vroiati sa isi faca meseria Hagi daca fusese luat la shtanga inca din prima etapa ? Ce conditii de lucru a avut el cu un patron dement care-i strica atmosfera in vestiar si-l face de comanda in fata intregii tari ?

Eu nu zic ca Hagi ar fi mare antrenor, ca in conditii normale ne-ar fi dus peste mari si tari. Poate ar fi fost la fel de penibil, sau mai penibil decat Lacatus, care de un an si jumatate, avand trei pregatiri in intersezon la activ, ne arata ca putem juca mult mai rau decat ceea ce crdeam noi ca e "cel mai rau ". Dar Hagi-antrenorul nu trebuie judecat pentru "perioada Steaua" pentru ca e practic imposibil daca am avea o urma de logica si de bun simt .

bastian18.02.2009 10:23

Sunteti niste naivi. Cum mai puteti sa il ovationati pe Hagi care a declarat ca tine cu galatasaray. Daca era stelist adevarat raspundea fara echivoc ca tine cu Steaua!!! Halal stelist n-am ce zice! Voi daca va certati cu Becali nu mai tineti cu Steaua? Probabil unii din voi da. Ca doar v-ati facut de ras la meciurile cu fiorentina sau cele din cupele europene. Va lasati manipulati de presa in ultimul hal. Asta asteapta doar "binevoitorii" Stelei si inclusiv muresan via CFR. Nu vedeti ca romanii adevarati sunt ponegriti peste tot. In tara romaneasca nu ai voie sa fii roman cu majuscule! Devide et impera! - un dicton latin vechi - care in cazul nostru, cei ce iubim Steaua, si-a atins sopul scontat cu asupra de masura! Nu mai existam, nu mai suntem un monolit, am inceput sa ne uram intre noi, sa ne injuram jucatorii si sa aplecam urechea la toti neavenitii, ziaristi de doi bani si orice alti vomitatori de laturi dispusi sa maculeze UN SIMBO=L NATIONAL: Steaua Bucuresti!!! SA NU UITAM, dupa revolutie, cand se credea ca fotbalul de club va muri in Romania, la fel ca in Ungaria, Bulgaria sau alte tari din sfera noastra, Steaua s-a calificat de 6 ori in Champion League, in grupele UEFA si, nu in ultimul rand, in SEMIFINALELE UEFA, avand cel mai lung parcurs avut vreodata de o echipa romaneasca in cupele europene!!!! A, si sa nu uit, atat stenogramele, cat si performantele Stelei demonstreaza ca Becali iubeste Steaua. Mereu a fost un apropiat al Stelei. FORZA STEAU! Si sa-i fereasca Dumnezeu pe mercenarii astia de doi lei cand se va trezi Steaua!!!!!!

Virgil18.02.2009 10:25

Frumoasa initiativa de a deschide seria unui lung sir de aduceri aminte, care au in prim planul lor, fosti mari jucatori stelisti. Intamplator sau nu, Hagi a fost cel mai mare, Geniul.

 

Probabil ca nu o sa uit niciodata un meci Sportul St - Steaua 5-2, disputat pe "23 August". Hagi, jucator al Sportului in acea vreme a facut o partida incantatoare. Juca pe banda stanga si cu driblingurile si viteza sa, i-a produs una dintre cele mai nefericite zile bietului Iovan. "Motatei" cum il alintam noi. Hagi pur si simplu a zburdat. A facut bulevardul Iovan pe dreapta apararii echipei, pe atunci, militare. Spre deliciul "dusmanilor" veniti din Giulesti la meciul echipei lor. Pe vremea aceea meciurile bucurestenelor se jucau in cuplaj. Parca aud si acum, "Sportul si Rapid se iubesc la infinit". Dupa care intr-una din etapele urmatoare, Sportul i-a tras-o si Rapidului.

-jon-18.02.2009 11:11

 

Si eu ii contest anumite calitati de mare antrenor, dar cum au spus si altii inaintea mea, in contextul in care a antrenat el la Steaua cu ciobanul, conducator suprem, care l-a tratat ca o carpa, nu avea cum sa faca mare performanta. Totusi, dorinta de a promova jucatori tineri, apetitul ofensiv, spiritul sau de stelist, dorinta ca Steaua sa aibe o imagine mai buna, cea meritata de altfel, si mai ales verticalitatea lui in relatia cu patronul m-au facut sa trec peste anumite carente profesionale. In plus cu noul lui proiect Academia Hagi, a crescut si mai mult in ochii mei, eu avand o afinitate deosebita fata de sportul (si-n special fotbalul juvenil), foarte marginalizat in Romania ultimilor ani si ca pregatire si ca mediatizare.

 

Interesant articolul de azi din gazeta, legat de plecarea lui si mai ales mesajul transmis jucatorilor:

"Dacã vã va lua personalitatea, veți fi nimic!"

Dupã ce și-a dat demisia, "Regele" a dorit sã aibã o ultimã discuție cu jucãtorii, chiar în vestiarul din Ghencea, discursul sãu vizîndu-i în special pe cei 5 fotbaliști scoși în fațã de Becali. Povestește unul dintre cei prezenți: "Hagi pãrea liniștit, însã vorbele sale au avut o mare greutate. Ne-a zis așa: «Dacã veți ajunge sã acceptați sã vi se ia personalitatea și demnitatea doar pentru cã voi sînteți plãtiți de cãtre cineva, atunci nu veți realiza nimic. Aveți mare grijã, pentru cã dacã veți rãmîne fãrã cele douã lucruri pe care vi le-am spus, nu veți realiza lucruri mari în fotbal». Apoi a plecat".

Stanici18.02.2009 11:19
Sunteti niste naivi. Cum mai puteti sa il ovationati pe Hagi care a declarat ca tine cu galatasaray. Daca era stelist adevarat raspundea fara echivoc ca tine cu Steaua!!! Halal stelist n-am ce zice! Voi daca va certati cu Becali nu mai tineti cu Steaua? Probabil unii din voi da. Ca doar v-ati facut de ras la meciurile cu fiorentina sau cele din cupele europene. Va lasati manipulati de presa in ultimul hal. Asta asteapta doar "binevoitorii" Stelei si inclusiv muresan via CFR. Nu vedeti ca romanii adevarati sunt ponegriti peste tot. In tara romaneasca nu ai voie sa fii roman cu majuscule! Devide et impera! - un dicton latin vechi - care in cazul nostru, cei ce iubim Steaua, si-a atins sopul scontat cu asupra de masura! Nu mai existam, nu mai suntem un monolit, am inceput sa ne uram intre noi, sa ne injuram jucatorii si sa aplecam urechea la toti neavenitii, ziaristi de doi bani si orice alti vomitatori de laturi dispusi sa maculeze UN SIMBO=L NATIONAL: Steaua Bucuresti!!! SA NU UITAM, dupa revolutie, cand se credea ca fotbalul de club va muri in Romania, la fel ca in Ungaria, Bulgaria sau alte tari din sfera noastra, Steaua s-a calificat de 6 ori in Champion League, in grupele UEFA si, nu in ultimul rand, in SEMIFINALELE UEFA, avand cel mai lung parcurs avut vreodata de o echipa romaneasca in cupele europene!!!! A, si sa nu uit, atat stenogramele, cat si performantele Stelei demonstreaza ca Becali iubeste Steaua. Mereu a fost un apropiat al Stelei. FORZA STEAU! Si sa-i fereasca Dumnezeu pe mercenarii astia de doi lei cand se va trezi Steaua!!!!!!

 

Habar nu ai despre cate a facut Hagi pentru Steaua si de cate ori i-a luat apararea. Daca tu spui ca beccali, prin stenograme, a demonstrat ca ii vrea binele Stelei, habar nu ai de ceea ce inseamna Steaua. Cat despre trezitul Stelei.. oamenii ca tine imi ingroapa incet si sigur speranta. Crede-ma ca nici macar nu m-ai enervat... simt o lehamite... sa vorbesti asa despre un simbol stelist si sa il ridici in slavi pe un cioban care nu stie a lega doua cuvinte... asa a ajuns poprul stelist?!! Sa poceasca numele Stelei si sa aprecieze un om lipsit de pic de bun simt?

mountytoma18.02.2009 12:48

@THE RADICAL

jos palaria pentru tot ce ai spus aici. cred ca e cel mai bun mesaj din cate am citit eu pe acest site!

MoWeed18.02.2009 13:17

@bastian

 

Tu esti un naiv daca esti asa sigur ca Hagi nu este stelist. De fapt nu cred ca exista la momentul actual un jucator in lotul Stelei care sa fie un stelist asa de infocat ca Hagi. In afara de el, care din jucatorii din '86 l-a luat la rost pe Il Muce in '98?

Nu a declarat decat ca tine si cu Galatasaray si e normal tinand cont ca oamenii aia il idolatrizeaza in timp ce marea masa a stelistilor gandeste ca tine: "Hagi nu e stelist, vivat Becali!".

Stenogramele dovedesc ca Becali nu tine cont de istoria acestei echipe, cea mai cinstita din tara in anii 90. Pe el nu-l intereseaza decat castigul financiar imediat preferand varianta cretina de a premia adversarele contracandidatelor in loc sa foloseasca banii aia pentru un jucator adevarat de fotbal. Si ceea ce ai zis tu dovedeste ca, incetul cu incetul, suporterul stelist de rand devine din ce in ce mai asemanator cu suporterii spurcatilor.

 

LE: Cine nu iti mai da voie sa fii roman in Romania? Ia explica-mi si mie sa nu mor prost...

Eu credeam ca nimeni nu iti poate lua identitatea nationala, ba mai mult ma consideram roman si eram mandru de asta, dar daca tu stii ca nu poti sa fii roman in Romania trebuie sa ma conformez intelepciunii tale

 

@THE RADICAL

 

Sunt de acord cu mountytoma, mesajul tau este cel mai bun pe care l-am citit la acest articol.

Lari18.02.2009 13:38

Bai, din stenograme din din fazele cu Lacatus si Hagi eu as indrazni sa deduc urmatoarele:

 

Eu sunt convins ca bou' sufera cand pierde Steaua. El sufera atat pentru rezultat (personal, refuz sa cred ca un om este atat de pervertit incat sa nu mai conteze decat banii si sa nu se mai poata bucura sincer de un rezultat sau sa se intristeze dupa un meci prost), cat si pentru faptul ca stie ca poate pierde bani.

 

Cred ca atat de mult a amestecat astea doua planuri, incat habar n-are pe ce lume traieste.

 

Evident ca fiind un stupid de nota 2000 si un nesimtit de nota 5000, nu mai discerne la esecuri. Cred ca si nevasta-sa, daca ar fi antrenor, ar avea parte de un tratament aiurea in cazul infrangerilor.

 

Sper sa vina momentul, cand Becali va fi doar un vis urat, in care care Hagi o sa aiba din nou sansa de a antrena Steaua. Nu cred ca o sa arate ceva, dar va fi o onoare pentru mine sa-l aplaud din tribuna. Pentru ca voi sti ca si el va suferi sincer la esecuri si se va bucura sincer la victorii, Steaua fiind pentru el un scop in sine, nu un mijloc catre orice altceva.

CaTaLiNsm StElIsTu18.02.2009 15:12

Normal...nu l-am mai vrut pe Hagi,jumatate dintre useri acestui site ii contestau potentialul de antrenor si aruncau cu pietre in el pt ca incepusera conflictele la echipa,deoarece Gica ia pus pe toti sa munceasca in mod egal si nu a mai tinut cont ca ala e apropiatul lui JJ si a lui nu stiu cui. si absolut evident ca unora nu le-a comvenit.Gica cel mai probabil nu e nici pe departe unul dintre cei mai buni antrenori si nu va fi niciodata,dar este un om care stia sa faca performanta cu oamenii care ii avea,el stiind cum se face si obtine performanta.Sa nu-mi spune mie nimeni ca un om care a lucrat cu cei mai buni antrenori din lume si a facut performante multiple,crescand in atmosfera de performanta nu stie si nu are habar cum se creeaza performanta.Chiar daca jocul scartaia in perioada lui,datorita non-valorii unor jucatori si lipsei de timp pt ai pune pe acestia la punct,jocul incepuse sa aiba o anume cursivitate si o anumita idee,se mergea intr-un stil...spre deosebire de jocul din vremea lui Oli si cel de acum,care este unul cu totul la intamplare.

makavelli1918.02.2009 16:29

N-are nici o importanta cat de bun este antrenorul Hagi. Ceea ce conteaza este ca este un simbol al clubului, stelist adevarat si ca trebuie tratat ca atare. Eu sper sa vad ziua in care Steaua va scapa de acest jug numit Becali si va fi condusa de Hagi si alti stelisti asemenea.

RESPECT Hagi PT TOTDEAUNA!

ssinpadureacualune18.02.2009 17:40

Eu il regret pe Hagi din momentul in care Lacatus s-a intors. Nu o sa-l injur pe Lacatus niciodata in Ghencea si nici nu o sa-i cer DEMISIA, dar sincer va spun ca il vreau plecat din postura de antrenor al acestei echipe. La fel de mult cum vreau plecati acesti jucatori sclavi ai lui Gigi Becali, la fel de mult cum vreau reconstructia acestei echipe. Pot spune ca doar disparitia lui Becali mi-ar provoca mai multa bucurie. Imi pare rau ca spun aceste cuvinte, dar nu-mi amintesc sa vad Steaua jucand vreodata atat de prost si parca impotriva spectacolului. Tocmai Steaua, un model de echipa ofensiva a ajuns de ras. PACAT!!!

 

Sincer odata cu inceperea returului (retur pe care dabia il astept si incerc sa-mi explic dece, poate ca mai am vreo speranta in subconstient) sa continuam ceea ce s-a inceput in acest tur si sa nu ne oprim pana cand aceasta boala numita Gigi Becali va fi inlaturata.

 

In rest RESPECT Gica Hagi pentru mentalitatea sa si in primul rand PENTRU CURAJUL SAU.

 

 

steaua gbi18.02.2009 17:52

Nu stiu daca are valoare sau nu Hagi,dar asta nu inseamna ca ciobanu trebuia sa se poarte asa cu EL.Trebuia lasat sa-si faca treaba 1 an -2 si dupa aia sa comenteze prostu..dar asta este...si fata de ce spunea ,,stelistu ,, ala cu ciobanu mare STELIST, sa ne lase nene sa se duca ,nu spune nimeni ca nu a bagat bani,dar in ultimul timp a si scos,(din Liga ,transferuri)dar asta nu-i da dreptu sa-si bata joc de valorile si emblemele Stelei.Sa ne spuna ciobanu ce performante a mai avut Steaua? pentru Steaua locul 2 nu inseamana PERFORMANTA...iar anul asta .....Eu vreau ca Steaua sa castige sau sa piarda titlul in ultima etapa ,pe teren nu cu VALIZA, nu sa terfeleasca ciobanu in mocirla numele Stelei, sa pateze palmaresul echipei sa-l aseze alaturi de blatisti ordinari ca Dinamo-Borcea.

Nu stiu cum sa facem dar ar trebui chiar daca asta va afecta si echipa sa strigam contra ciobanului sau pur si simplu sa nu mai mergem pe stadion,poate pleaca la oile lui.

 

:steag_cruce_invers::spam:

kaymack18.02.2009 18:12

pana la urma este protest? se vin cu steaguri?

Kreator18.02.2009 19:27
Sunteti niste naivi. Cum mai puteti sa il ovationati pe Hagi care a declarat ca tine cu galatasaray. Daca era stelist adevarat raspundea fara echivoc ca tine cu Steaua!!! Halal stelist n-am ce zice! Voi daca va certati cu Becali nu mai tineti cu Steaua? Probabil unii din voi da. Ca doar v-ati facut de ras la meciurile cu fiorentina sau cele din cupele europene. Va lasati manipulati de presa in ultimul hal. Asta asteapta doar "binevoitorii" Stelei si inclusiv muresan via CFR.

 

 

Esti varza baiete.

Esti dinamuist infiltrat pe aici?

Sau rrapidist?

Care este scopul vizitei tale pe acest site?

 

sile-jardel18.02.2009 19:42

cine spune ca Hagi nu e stelist....greseste mult,sa fiu civilizat!!!nu exista alt fost jucator care sa iasa de atitea ori in fata sa apere blazonul Stelei!chiar daca a avut uneori de pierdut nu s-a dat inapoi niciodata!si la petrecerea de acum doi ani citi mari stelisti au venit???au venit cei mai adevarati-Hagi,Balint,Ilie,Radoi.as vrea un asemenea protest,eu unul m-am hotarit sa-mi imprim pe fata tricoului meu numele lui Hagi,si o s-o fac chiar miine,sa-l am pregatit la prima etapa!despre ANTRENORUL Lacatus......dezamagire totala!

ssilviu_1918.02.2009 22:29
@Il Soldatino

Eu am impresia ca noi vorbim de lucruri total diferite.Eu nu am spus ca nu am avut rezultate bune in anii 90...ci doar am vrut sa arat ca si atunci au fost rezultate slabe in fata marilor echipe...asta ca sa nu mai apara unii si sa spuna dupa un 0-3 cu Bayern sau Lyon ca pe atunci nu era asa ceva. Meciul castigat cu 3-2 cu PSG nu mai are importanta deoarece vorbim despre duble manse...meciul cu Juve avea caracter amical deoarece grupa era stabilita.Am spus ca in anii 90 era mai usor sa iei un titlu decat acum si e logic de ce...Rapid s-a intarit abea in 97 cand a venit Lucescu,iar Dinamo in 98.Atunci nu sa bagau bani in provincie,si nu ezistau automat proiecte precum Timisoara,CFR sau Urziceni. E clar ca titlul se castiga mai usor atunci....deci nu cred ca realitatea ma contrazice absolut deloc.

Eu nu sunt deloc de parere ca Steaua se taraste si rezultatele nu sunt deloc atat de rele precum le prezinta unii.Nu jignesc inteligenta nimanui,si ar fi mai bine sa-mi raspunzi doar cu argumente concrete,ci nu cu fraze spirituale cu subinteles care manipuleaza majoritatea pustilor ce posteaza.

PS E la fel de usor si pentru mine sa spun ca altii sunt naivi.

 

@Twetwet

Fi te rog mai explicit.Nu inteleg la ce te referi.

Poti sa recunosti linistit ca esti vreun nepot de-al lui Becali si crede-ma,nimeni n-o sa se mai contrazica cu tine!Discutiile in contrdictoriu pe care le porti cu majoritatea userilor de pe site denota o oarecare apropiere a ta de Becali...Ca prea il lauzi tu pe "marele conducator"...Nu inteleg cum poti considera tu locul 5 ocupat in campionat,eliminarea din cupa de catre o echipa de Liga a2a si 1 punct amarat in Liga Campionilor,performanta???N-am mai luat titlul de 2 ani,cupa de aproape 10...Unde sunt performantele amintite de tine???Echipa aceasta chiar se taraste cum au amintit si altii inaintea mea...Performanta e tot mai departe si tu esti tot mai departe de realitate(din pacate)....

 

redondo18.02.2009 22:46

@silviu19

Acestea sunt acuzatii fara nici-un fundament.Nu am nici-o legatura cu Becali,dar nici nu suport sa vad cum se transforma totul aici intr-o Inchizitie.Cat a fost Becali conducator,Steaua a obtinut in cel mai rau caz locul 2 asa ca e mai bine sa vorbim la sfarsit.Pana sa ajungi in Liga Campionilor a trebuit sa treci de un tur preliminar foarte greu,iar pentru a juca pur si simplu acolo ne-am luptat 10 ani. Daca acum nu e performanta,spune tu cand a fost...si te rog fara Sevilla 86 cand erau alte timpuri.

Eu am prins si meciuri din anii 80 si toate din 90 asa ca imi permit sa fac unele comparatii.Mai ai de crescut pana sa-mi spui ca sunt departe de realitate...caci tu esti cel care vorbeste din auzite.

Adrian18.02.2009 22:48

Hai Redondo sa nu ne mai dam Matuzalem, ca nu esti tu asa de batran sa iti amintesti meciuri de fotbal de-ale Stelei din anii 80. Iar in anii 90 performantele Stelei au fost cu mult superioare celor de acum: cupe, campionate, supercupe si CL.

 

P.S.

Cu becalii am luat 2 titluri si o supercupa si am facut o participare frumoasa in Europa plus cateva calificar. Nu e putin, recunosc. Dar nici destul cat sa merite sufletul la schimb.

«1234»