Tot respectul pentru cei care se ma urca pe bicicleta.
Bicicleta mea e prin pivnita undeva. N'am mai dat la pedale de peste 2 ani. ![]()
Tot respectul pentru cei care se ma urca pe bicicleta.
Bicicleta mea e prin pivnita undeva. N'am mai dat la pedale de peste 2 ani. ![]()
@RobYnho
Daca te-ai ingrasat de la bere, ce sa-ti cer mah? Gafai ca porcu daca pedalezi 10 minute
@AG
Da mah, da le-am schimbat cu piesele cele mai ieftine, deci cam tot cacatul ala e ![]()
@RobYnhoDaca te-ai ingrasat de la bere, ce sa-ti cer mah? Gafai ca porcu daca pedalezi 10 minute
Doar cand ma gandesc la acel efort, imi piere cheful. Mai bine bei o bere.
Lasa mah, ca vine Dana la Brasov si o plimbam pe cadru.
Da, pe "cadru", sa vada si ursii.
Cautand azi ceva prin magazie am dat de bicicleta tineretilor mele. Ca si Mo, inafara de cadru a fost schimbat absolut tot pe ea, si de mai multe ori. Tin minte ca era alocatia 60 000 si abia o asteptam, ca sa fug cu ea in bazar, s-o dau pe fel de fel de ¨gadgeturi¨ si piese de schimb.
De felul meu nu sunt prea priceput, dar biciclete reparam la tot cartierul. Prima data cand am dat jos niste pinioane nu stiam ca au filetul invers, si am tras de ea degeaba vreo juma´de zi, pana m-a luminat un vecin mai in varsta. Intentia mea era sa le ung pe dinauntru ca mi se parea ca scartaie. Bineinteles ca au curs tote bilutele alea si a trebuit sa cumpar alte pinioane.
De vreun an si ceva am inceput sa ma dau cu rolele, dar cred ca voi reveni la prima iubire, bicicleta. Senzatiile pe 2 roti pe coclauri sunt unice.
de un an tot zic, hai sa facem o iesire .. prin Bucuresti , mai multi ..
Pai daca n-aveti trasee, cum avem noi la Brasov...
Pai incepem din Brasov, si urcam prin Onesti spre Piatra-Neamt. ![]()
Nici daca ma platiti nu ma mai urc pe bicicleta.... ![]()
De ce?
Pai incepem din Brasov, si urcam prin Onesti spre Piatra-Neamt.![]()
Nu veniti prin Sibiu?Ca dau eu vinu`.
Phai, ma pregateam sa plec la un concurs... eram cu un coleg de clasa(aveam 13 ani) si m-a provocat la o intrecere. Am pus o frana intoarsa fara sa-mi dau seama ca acolo era pietris, bicicleta a fugit de sub mine si eu m-am izbit de ciment, lovitura a fost atat de tare incat am reusit sa imi iau toata carnea de pe rotula. Urmari: 1 luna in spital cu atela (unde am indurat chinuri groaznice, fara anestezii, etc), o luna acasa cu gips si dupa vindecare o cicatrice f urata din cauza careia eu nu port fuste miniMirobolant
![]()
Uite de ce...
Nu veniti prin Sibiu?Ca dau eu vinu`.
Gata, vin. Cand?
@MikStelista
Pe mine m-a lovit o dubita odata si dupa ce am cazut, roata masinii a trecut la 5 cm de piciorul meu. Daca ma calca, aveam probleme mai mari decat o cicatrice ![]()
Mo, tu ai avut noroc, eu nu! Nu doresc nimanui sa treaca prin ce am trecut eu in spital
Sa-ti taie pielea infectata pe viu nu e tocmai placut ![]()
Pai daca-ti trebuia sa te dai mare cu frane smechere...
Nu veniti prin Sibiu?Ca dau eu vinu`.
In cazul asta ar trebui sa ne luam liber vreo luna de la munci, scoli si alte ocupatii. O ora pedalam, o ora bem, 4 ore ne revenim, si tot asa.
Mika, nu-i panica, sunt si triciclete.![]()
Sabine, banii din care ia vinul sunt bani politici mah, nu ti-ar pica bine
Pai daca-ti trebuia sa te dai mare cu frane smechere...
Chiar stapaneam tipul asta de smecherii, nu o faceam de ieri, de azi, dar nah...
Mika, nu-i panica, sunt si triciclete.![]()
Imi cumperi una? ![]()
Mo, facem ceva sa iasa buchetul politic din vin.
Mika, poate renunta vreun domn la o roata de-a lui si ti-o da tie. Si din 2 biciclete facem un monociclu si o tricicleta.
Nu vreau, domne, SH! ![]()
Puneti mana de la mana si imi luati una noua ![]()
Gata, vin. Cand?
Cand vrea plua ta.
Nu mah Sabine, ii luam roti de alea ajutatoare, sa nu mai cada.
Parca vad ca si vinul e portocaliu la Maye
Sabine , voi pedalati eu beau.mi se pare corect.
E rosu vinu` ba...cel mai rosu.
Nu mah Sabine, ii luam roti de alea ajutatoare, sa nu mai cada.
![]()
Chitrosilor ![]()