Frank Mir?
)) LoL Are 31 de ani 1.90 si ceva si 14 victorii cu 5 infrangeri....cam slabut pentru varsta lui nu crezi? doar 19 meciuri...
Numai zic de faptul ca la 1.90 el vrea sa lupte bjj style:)))
Frank Mir?
)) LoL Are 31 de ani 1.90 si ceva si 14 victorii cu 5 infrangeri....cam slabut pentru varsta lui nu crezi? doar 19 meciuri...
Numai zic de faptul ca la 1.90 el vrea sa lupte bjj style:)))
K1 nu e tot una cu MMA
Doar pentru ca Overeem a castigat un turneu de k1 nu inseamna ca e cel mai tare si la mma.
Ce se intampla intr-un ring de mma e total diferit fata de ce se intampla intr-un ring de K1.
@Adrian
Stiu ca K1 si MMA sunt doua lucruri diferite.Oricum partea de striking ii net superioara lui Verdum,in clinch nu-l vad prea bine pe brazilian, avand in vedere diferenta de gabarit si forta plus lovitura de genunchi(lovitura mortii
)a olandezului.La sol brazilianul este mai bun dar nici Overeen nu-i neica nimeni ,avand 19 victorii prin submission.Nu-s fan Overeen nici din greseala,altii sunt favoritii mei(Minotauro,Jacare,Fedor)dar la ora actuala e numarul 1 in sporturile de contact.
Un post mai sus ai zis ca Velasquez si dos Santos il pot bate acum e nr 1 in lume? ![]()
Un post mai sus ai zis ca Velasquez si dos Santos il pot bate acum e nr 1 in lume?![]()
Ar avea sanse.
Un post mai sus ai zis ca Velasquez si dos Santos il pot bate acum e nr 1 in lume?![]()
cei 2 ar avea cele mai mari sanse sa-l bata.Asta-i parerea mea care nu-i de specialist.
In MMA Overeem nu a facut nimic pana acum. A luat bataie cam de la toti luptatorii mai cunoscuti cu care a luptat. Werdum i-a oprit pana acum pe cativa luptatori de clasa mondiala(Silva si Fedor ultimii 2). Cand o sa treaca si Overeem de doi luptatori ca aia atunci mai vorbim de "cel mai bun".
@ elvis
Arta !!! ![]()
@Adrian
Cum decurge antrenamentul tau tinere padawan?? Ai avut vreun meci pana acum?
Ma, am fost saptamana trecuta, in weekend, intr-un cantonament fain, pe langa zalau, in munti, la o pensiune. A fost fain, a fost bine. Am fost mai multi oameni si, spre bucuria mea, antrenamentele le-am dus chiar foarte bine. Nu ca ma dau mare, dar mie si colegilor mei de sala ne-a fost usor. Fara accidentari, fara intinderi, fara febra musculara. Cei care au venit din Zalau se tot plangeau de febra musculara in schimb.
Noi facem antrenamente foarte grele la sala. De aia l-am dus asa de bine.
Da' ma gandesc ca e normal sa fie asa cand senseiul meu e actualul campion mondial la Karate Kyokushin ![]()
In alta ordine de idei, a fost si examen de centura, pe care mi l-am luat fara probleme si i-am mai dat si somn unui baiat care dadea pentru centura verde, genunchi in plex ![]()
Un luptator bun nu e mereu si un antrenor bun (Hagi).
Oricum super tare, cantonamentele sunt mereu super. Felicitari pentru centura ![]()
p.s. trebuia sa il lasi si pe baiatul ala sa isi ia si el centura verde:)))))
Oricum cred ca si-a luat-o, desi nu prea e corect. O sa fie numai centuri negre peste tot in curand. O sa isi piarda si centura asta valoarea.
Cat despre faza cu luptator bun antrenor bun, crede-ma, cand te antrenezi cu campioni mondiali, ai ce invata.
Oricum cred ca si-a luat-o, desi nu prea e corect. O sa fie numai centuri negre peste tot in curand. O sa isi piarda si centura asta valoarea.
Cat despre faza cu luptator bun antrenor bun, crede-ma, cand te antrenezi cu campioni mondiali, ai ce invata.
Oricum cred ca si-a luat-o, desi nu prea e corect. O sa fie numai centuri negre peste tot in curand. O sa isi piarda si centura asta valoarea.
Cat despre faza cu luptator bun antrenor bun, crede-ma, cand te antrenezi cu campioni mondiali, ai ce invata.
Cum naiba si-a luat centura cand a pierdut meciul?![]()
Nu m-ai inteles bine, am vrut doar sa spun ca nu orice luptator bun e si un maestru bun, asta nu inseamna ca e cazul antrenorului tau. Tot respectul pentru un luptator cu performante pe plan mondial si daca mai e si antrenor bun cu atat mai bine ![]()
Nu stiu daca si-a luat-o sau nu dar eu sper sa nu si-o fi luat. Oricum, momentan sunt niste probleme in Kyokushinul romanesc. Unii ajung la centuri negre pe ochi frumosi. Dar toate se rezolva in timp, ca sportul asta nu face diferenta intre culori si, daca ajungi sus pe pile, nu e greu sa te ajute un luptator cu centura mai mica sa cobori. Adica sa iti dea in plin concurs somn unu' teoretic mai slab. Te faci de rahat in ultimul hal. Parerea mea.
Amatto Zaharia,E. Ieremia, majoritatea antrenorilor de la wu shu Steaua(spre rusinea noastra) si cativa baieti cu Dani multi de pe la federatia de wu shu ca G. Petru sunt sursa tuturor magariilor din aceste sporturi. Numai nepotisme si spagangisme, atat la centuri cat si la promovari de atleti cat si la toate magariile care au dus la desfintarea multor cluburi.
Wushu Steaua, din cate stiu eu, nu are nici o legatura cu clubul sportiv Steaua. A fost doar un club sportiv infiintat de Zmarandescu. Deci se intelege ce si cum...
p.s.
Senseiul meu l-a batut pe Zmarandescu la inceputul anilor 90. ![]()
E infiintat de zmarandescu in asociere cu ciobanu. E plin de luptatori ca Adrian "batausu din mall" preda, Eugen "ala batut de bgs in mall" preda, ferid "bosketaru" ibrahim, Adrian "hotu de arme" mincu si alte maimute...
Chiar regret ca multi sportivi s-au bagat pentru e.preda si pentru fratisu, dpmdv sunt niste idioti.
Uite ce inseamna Steaua wu shu
Niste ghertoi.
Porcul gras de Iftimoaie si-a luat-o de la bosniac.
Ala niciodata nu a fost un luptator grozav, asa cum i s-a tot facut reclama. In strainatate nu stiu daca a avut macar o victorie. Maxim o victorie. In rest, tot ce a castigat, a castigat aici. Ca au tras altii pentru el.
E slab. La fel de slab ca si comentatorii.
E incredibil cat de prosti sunt aia.
"Iftimoaie are barbie tare iar asta ii permite sa tina capul plecat si sa arunce mainile, o tactica foarte eficienta."
O tactica foarte eficienta pentru capetele lor proaste.
Cum sa lovesti eficient atunci cand nu vezi unde lovesti?
Luptatorilor ca Morosanu si Iftimoaie, daca le iei avantajul fortei, ii termini. Tehnic si tactic stau foarte prost amandoi.
Si godacu de Morosanu ce-a facut? Ca baga astia reclame de juma de ora.
A batut la decizie...pfff...sabia lu' Stefan cel Mare.
Macar daca nu si-ar mai bate joc de Haka.
Lasa Haka, isi bate joc de Cotnari.
Iftimoaie baga capu in podea pentru ca stie ca nu au are voie sa iti dea in ceafa si arunca mainile la intamplare. Genial !! ![]()
Eu nici macar nu m-am uitat la maimutoii astia, vreau sa il vad pe Bute steagro
Bodanelu
Eu stiu ca UFCul e trimis de obicei pe Telesport.
Merge si pe TV si online, pe siteul lor.
La TV am prins doar UFC 92. In rest am vazut cam tot ce tine de UFC online.E mai frumos cu comentariul original. Comentatorii de la Telesport sunt niste dobitoci.(la un moment dat au inceput sa rada de luptatori. Ca unu e prost, ca celalalt e imbracat in alb rosu, deci e caine,etc - dezgustator)
Eu folosesc sopcastul.
La live canale, gasesc de obicei canalul MMA-TV. Aici gasesti tot : UFC, Pride, Affliction, etc.
Cand e gala, gala are un canal aparte. (Galele ufc sunt date pe setanta sports)
Daca vrei sa fii sigur ca nu pierzi nimic, eu recomand siteul myp2p.eu.
Intri acolo, apesi pe live sports si iti va aparea pagina cu toate evenimentele sportive date in acea zi pe orice TV online.
Acolo poti urmari lupte, rugby, fotbal, etc(si gsptv).
Noul domeniu este: http://www.myp2ps.net
Myp2p.eu a fost inchis..
MyP2Ps.net » MyP2P gather all sports TV channels from the internet.