Asociația Independentã a Suporterilor Stelisti lanseazã, prin intermediul www.fcsteaua.ro, un nou concurs destinat tuturor suporterilor steliști! Dupã concursul prilejuit de Sãrbãtoarea Crãciunului, "Bradul Roș-Albastru", AISS vã propune un concurs cu privire la activitatea celor douã peluze steliste în turul sezonului 2008-2009.
Scopul acestui concurs este ca suporterii roș-albaștri sã decidã care a fost cel mai inspirat mesaj afișat de ultrașii Stelei în aceastã toamnã. Alegerea se va face între 10 mesaje selectate de noi - am cãutat sã propunem câte un mesaj al fiecãrui grup ultra' din Peluza Nord și Peluza Sud, pe cât posibil cel mai inspirat. În continuare, vã revine vouã rolul sã desemnați mesajele câștigãtoare, care vor fi premiate de Asociația Independentã a Suporterilor Steliști.
Cele 10 mesaje propuse sunt::
'08-'09 ne dorim: Furie, Iubire, Ambiție, Respect, Extaz ( Steaua - AS Roma) - Roosters/Nord
Dorința fanilor / Umbritã de mirajul banilor (Oțelul Galați - Steaua) - Glas/SUD
Ziua dreptãții / NE Clarificã de ce în UEFA nu joacã idioții (Dinamo - Steaua) - Shadows/Nord
E posibil ca cel de lângã tine sã fi mers la Roma pe banii tãi (Dinamo - Steaua) -Ultras/SUD
Buzunare goale, la sute de kilometri depãrtare / vise și emoții ale unei tinereți neconvenționale (Bayern Munchen - Steaua) - Banda Ultra/SUD
Nu e Salam cu piesã Reggaeton / E Vali Bulgaru' la microfon (Rapid - Steaua) - Nucleo/Nord
În 12 ani, v-ați umplut de bani�(Dinamo - Steaua) - contramesaj Triada/Nord
Ai fãcut doar 2% / ªi te-a mai bãtut și-o tutã (Steaua - Fiorentina) - bãieții din dreapta jos/Nord
Visați sã jucați cu echipe mari / treziți-vã�v-au scos niște pescari (Dinamo - Steaua) - Flacaii/Nord
Un cioban who's livin' la vida loca / ajunge seara acasã și-o arde pe coca (Steaua - Fiorentina) - Vacarm/SUD










