FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Primul derby din 2009: Steaua - HC Csikszereda, duminicã

«1234»
fcsteaua.ro03.01.2009 12:47

Avem in primul rand placerea de a transmite tuturor jurnalistilor, colaboratorilor, suporterilor si prietenilor nostri cele mai alese ganduri pentru anul 2009 si un sincer "La multi ani!".

 

Duminica, 4 ianuarie 2009, ora 15.00 pe patinoarul Mihai Flamaropol din capitala va avea loc primul derby hocheistic al anului 2009 - partida dintre echipele Steaua Bucuresti, proaspata castigatoare a Cupei Romaniei si HC Csikszereda din Miercurea-Ciuc, echipa aflata in prezent pe prima pozitie in clasament.

 

Meciul conteaza atat pentru clasamentul Campionatului National, cat si pentru clasamentul campionatului comun romano-maghiar "Liga Mol".

 

Accesul spectatorilor la meci va fi gratuit.

 

Biroul de presã

kaymack03.01.2009 14:50

galerie ceva? se scandeaza? ar fii primul meci de hochei pt mine :D

Hok3y03.01.2009 16:59

maine prezentt!!

 

haideti cat mai multi

Lari03.01.2009 17:08

Meciul va fi dat de la ora 20 pe Sport Klub.

Fane03.01.2009 17:25

Hai tata sa eliminam alcoolul sarbatorilor...hai la patinoar...hai ca se poate ....hai baietii !!!

Lari03.01.2009 17:29

Mi-am rezolvat programul pentru maine, asa incat voi fi prezent.

 

Ce dor imi e de hitul "Trup si suflet pentru culooori...". Voua nu?

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE03.01.2009 17:49

PREZENT, FORZA Steaua!!!!

floroflores03.01.2009 17:51

prezent evident!!! din pacate,avand in vedere ca raspunsurile la articol vin numai din partea celor care raspund de abicei,cand se vorbeste de hochei,ma face sa cred ca afluenta de public va fi ca vineri...pacat...FORZA Steaua

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE03.01.2009 17:53
prezent evident!!! din pacate,avand in vedere ca raspunsurile la articol vin numai din partea celor care raspund de abicei,cand se vorbeste de hochei,ma face sa cred ca afluenta de public va fi ca vineri...pacat...FORZA Steaua

 

 

 

 

ASA ESTE, FORZA Steaua!!!

Hok3y03.01.2009 18:45
Ce dor imi e de hitul "Trup si suflet pentru culooori...". Voua nu?

 

Asa e LARI....imi aduk aminte la finala de acum cativa ani cu ciucu..cum se auzea pe flamaropol " Trup si suflet pt culoori...si multe altele, afara afara ...:D:) "

 

floroflores03.01.2009 19:04
Asa e LARI....imi aduk aminte la finala de acum cativa ani cu ciucu..cum se auzea pe flamaropol " Trup si suflet pt culoori...si multe altele, afara afara ...:D:) "

scuze,daca poti da-mi IP-ul tau de mess...multumesc anticipat...

Lari03.01.2009 19:14
imi aduk aminte la finala de acum cativa ani cu ciucu..cum se auzea pe flamaropol " Trup si suflet pt culoori...si multe altele, afara afara ...:D:) "

 

Pai, da, nenica, dar atunci patinoarul a fost plin! Asta daca vorbim de acelasi meci, cand Jean Pavel a adus juma' din spectatori, sa nu-si faca ungurii de cap. Si si-au facut de lucru si au mancat niste batai zdravene.

 

1uLy4Nn03.01.2009 19:42

prezent...pana la moarte :steag_cruce_invers:

floroflores03.01.2009 19:54
prezent...pana la moarte :steag_cruce_invers:

mai vin ceva baieti din ce am aflat...mai ales ca orice meci a devenit crucial acum...inca mai sper sa fim cat mai multi,desi,sincer,mi-e cam sila sa mai fac apeluri multiple...ma-ntreb oare,unde sunt,sau de ce nu vin cei care sunt cu CSA Steaua (si f bine fac)...de ex cei care au fost la handbal la Chiajna...daca am fi macar atatia ca la handbal maine,sigur am castiga!!! Vorba lu' Fane: hai baieti,ca se poate...si nu mai plecati dupa 1 sau 2 reprize...

Hok3y03.01.2009 20:33
Pai, da, nenica, dar atunci patinoarul a fost plin! Asta daca vorbim de acelasi meci, cand Jean Pavel a adus juma' din spectatori, sa nu-si faca ungurii de cap. Si si-au facut de lucru si au mancat niste batai zdravene.

 

 

da...la acel meci ma refeream :)..cand venisera si ungurii cu suporteri park..

kaymack03.01.2009 21:07

sal vreau sa vin si eu la meci...insa nu stiu unde este.Cum fac? e prima oara

Lari03.01.2009 21:08

Patinoarul este langa stadionul "Lia Manoliu". Tramvaiul 40 te lasa chiar acolo, sau poti veni cu metroul pana la statia "Muncii" si de acolo intrebi, ca este aproape.

Nyghty03.01.2009 21:09

sa speram ca vom fi cat mai multi :) Forta Steaua! Uneori,parca ar trebui sa se mai auda si cantece mai ,,vechi" ca trup si suflet pentru culori ;)

kaymack03.01.2009 21:21

ms mult lari :*:D

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE03.01.2009 22:14
sal vreau sa vin si eu la meci...insa nu stiu unde este.Cum fac? e prima oara

 

 

 

DE LA UNIRII POTI SA TE URCI IN TRANVAINUL 40 SAU 56, IAR DUPA CE TRECI DE PIATA MUNCII TE DAI JOS LA PRIMA STATIE.

floroflores04.01.2009 09:24

Va dati seama,daca inainte cu 4 ore de a incepe meciul sunt 19 postari si multi se repeta (printre care si eu) ca vom fi pe putin 3000...mai bine intr-un fel daca s-ar desfiinta hocheiul si hanbalul,rugbyul nici el nu se simte prea bine...asa incat sa ramana numai cu jijiotul cei care stau acasa...si vor sta acasa de tot...

f234567k04.01.2009 10:17

Macar acum cand e pauza la fotbal sa fim 1000.

kaymack04.01.2009 10:35

sal deci la ce ora trebuie sa fiu acolo? rasp si mie rpd ca nu m-am sculat de dim...si sa nu fie prea tarziu!!!!

tipbv04.01.2009 10:39

la 3 e meciul..am trimis pe mess la toti cunoscutii sa dea mai departe sa se stranga cat mai multi..vor fii 4 meciuri acasa cruciale..Steaua trebuie sa joace in play-off..cu Steaua mereu!

Hok3y04.01.2009 10:43
sal deci la ce ora trebuie sa fiu acolo? rasp si mie rpd ca nu m-am sculat de dim...si sa nu fie prea tarziu!!!!

 

ora 15:00 incepe meciul !

«1234»